DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ludi klijenti (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8341)

misk0 20. 01. 2010. 20:30

Ludi klijenti
 
Ne znam kako bih nazvao ovu temu, ludi klijenti ili ludi informaticarli ali posto mi se u poslednje vrijeme cujem ludosti koje se desavaju kolegi na poslu, moram to podijeliti sa nekim.
Slucaj 1.
Danas zove 'vjestica' (advokat inace) kojoj smo dostavili juche novi racunar i spojili njenu staru tastaturu i mish (wireless) (kolega to radi, nije mene zvala, ali sam cuo, nije mi niko pricao) i kaze:
- kad zamjenim baterije u tastaturi moram da pritisnem 'connect' dugme na bazi a to je za mene gubljenje vremena, nekad prije sam imao software koji je to sam radio, ovo je neprihvatljivo.
?? WTF??

Slucaj 2. Sef (neki) je trazio zamjenu laptopa i kolega je to uradio, iskopirao sve sto je mogao, podesio da bi se ovaj naknadno zalio:
- default page na browseru nije stranica njegove firme, a bila je prije.
- ikonice na desktopu nisu slozene (a jesu prisutne) kao sto su nekad bile
?? WTF ??

Ovo su realne situacija sa reklo bi se 'inteligentnim ljudima'.

Ko je ovde lud?

nixa 20. 01. 2010. 20:47

Ovaj link objašnjava apsolutno sve situacije.

http://theoatmeal.com/comics/computers

stecko 20. 01. 2010. 22:12

Ima i gorih primera, veruj mi... ... nazalost :(

ivanhoe 20. 01. 2010. 22:28

to ti je kao u vojsci.. nije stvar u tome da to njima zaista smeta, stvar je da su oni pojeli gomilu go**** da bi dobili cin/poziciju koju sad imaju, i da onda osecaju neodoljivu potrebu da se zato iskale na nekom na nizoj lestvici. Tako to ide, a nazalost resenje je:
a) da ih oteras u k***, i osetis se kao slobodan coveka, ali i rizikujes otkaz/ gubitak klijenta
b) da ih oteras u k*** u sebi, a na glas, najusluznijim glasom, kazes "Videcu sta mozemo da uradimo oko toga". To nije tako dobar osecaj kao pod (a), ali ako im usput naplatis dodatne sate ili im vec nesto prikacis, koliko god sitno bilo, moze da bude podnosljivo resenje
c) Trpis, cutis i onda im jednog dodjes sa kalasnjikovim u kancelariju.. to ne bih preporucio jer obicno zavrsi tako sto ubijes neke neduzne ljude posto je zli sef bas tad otisao na partiju skvosa, a onda te rokne policija...:)

Milos Vukotic 20. 01. 2010. 22:45

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 78715)
Ovo su realne situacija sa reklo bi se 'inteligentnim ljudima'.

Ko je ovde lud?

Ljudska priroda. Tako je u svim strukama i sa svačijim klijentima, ne samo u IT-ju, uvjek i svuda se nađu neki pacijenti... Pitaj kasirku, buregžiju, ljekara, advokata, grobara... :)
Jedan od mojih drugova je taksista, to bi tek trebao da čuješ :1058:

ppavlovic 20. 01. 2010. 23:44

Pre desetak godina dosla zenska da reklamira CD-rom koji je bio u garantnom roku. Opis kvara: rentala film na nekom noname CD-u i CD-rom ga zavrteo ultra-brzo tako da se CD raspao u milion parcica i samleo celokupan mehanizam unutra. A onda slede pretnje inspekcijama i raznim drugim cudima.

Ili drugi slucaj: dolazi covek u radnju i pocne da vredja, psuje proizvod (muske carape cca 100din/kom) sa obrazlozenjem: kakve su ovo carape, nisu izdrzale ni tri godine.

twix 21. 01. 2010. 16:19

http://clientsfromhell.tumblr.com/ :1074:

bluesman 22. 01. 2010. 01:00

Evo upravo sam im poslao jedan moj slucaj:

Client: Look, I don't have money to pay you 2000 euro for the web site, but I have 10 boxes of neck ties, if you sell them you will get at least 4000 euros.

Me: Ok, I have better idea: you should sell them for 4000, then give me my 2000, you will earn 2000 for yourself.

artichoka 22. 01. 2010. 12:41

http://www.rinkworks.com/stupid/

metaphysic 22. 01. 2010. 16:16

Najjaca prica koju sam cuo od jenog kolege, je da
je prodao coveku kompjuter, klijent se vratio posle 5 dana
i kaze da nije ispravan,

on pogleda, i vidi da je bas sve u redu
i to mu i kaze, a on

kako u redu, dete samo tumara po hodnicima 5 dana

serviser, kakvi hodnici

kupac, pa ono kako zovete, kaunter strajk,

zapravo, decko nije ubacio botove u CS,
i tako tumarao danima po igrici, pucao u prazno,
cekao da se pojavi neko, ali nikog nije bilo 5 dana
i onda otisli u servis :1037:

a ja licno ocu da poludim od kupaca
koji sve znaju,
ali obicno traze 526 megabajta, kako bese megaherca

mangia 22. 01. 2010. 16:28

Dobar dan, ovde korisnik X. Ne radi mi internet. Radio je uredno prosle sedmice. Onda sam otisla na more. Kada sam se vratila i upalila racunar, radio je 10 minuta i onda stao. Vjerovatno koliko je interneta ostalo u kablu...

A što se tiče rodbine tu sam smislio jednu foru.

Kada me cimnu da im popravim računar, ja im kažem da odaberu koji god hoće servis i neka odnesu tamo. Ja ću snositi troškove popravke pošto sam jako zauzet i da ja plaćam drugima da poprave moj računar. naravno, bude im neprijatno tražiti pare od mene za njihov računar i tako ih glatko otkačim...

Dragi Tata 22. 01. 2010. 17:17

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 78715)
Slucaj 1.
Danas zove 'vjestica' (advokat inace) kojoj smo dostavili juche novi racunar i spojili njenu staru tastaturu i mish (wireless) (kolega to radi, nije mene zvala, ali sam cuo, nije mi niko pricao) i kaze:
- kad zamjenim baterije u tastaturi moram da pritisnem 'connect' dugme na bazi a to je za mene gubljenje vremena, nekad prije sam imao software koji je to sam radio, ovo je neprihvatljivo.
?? WTF??

Slucaj 2. Sef (neki) je trazio zamjenu laptopa i kolega je to uradio, iskopirao sve sto je mogao, podesio da bi se ovaj naknadno zalio:
- default page na browseru nije stranica njegove firme, a bila je prije.
- ikonice na desktopu nisu slozene (a jesu prisutne) kao sto su nekad bile
?? WTF ??

Случај 1 ми није јасан, али захтев у случају 2 ми делује сасвим разумно. Зашто WTF?

dinke 22. 01. 2010. 18:00

^ovaj slucaj broj 2 (uredjenje ikonica) me podseca na onaj "the website is down" video sa "align by penis" opcijom :))

Ko nije gledao :)

http://www.youtube.com/watch?v=N38a5ja26xY

misk0 22. 01. 2010. 19:41

Slucaj broj 1: Gospodji se ne da pritisnuti dugme na bazi od misha kad promjeni baterije da se isti rekonektuje, vec ocekuje da kad se stave baterije da ce neki 'software' za nju to da uradi.

Slucaj br2.: Jesi siguran da je moguce bez prisustva korisnika znati koje je i kakva podesavanja imao u Windows Profilu? Cak i da exportujes profil, ikonice na desktopu nece biti slozene onako kako su bile na starom, vec ce biti automatski rasporedjene. Osim toga malo je tesko ocekivati da se zamjenom (bez prebacivanja diskova) moze ocekivati da ce novi comp biti identican starom i ovo je siljenje k...

Dragi Tata 22. 01. 2010. 20:34

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 78802)
Slucaj br2.: Jesi siguran da je moguce bez prisustva korisnika znati koje je i kakva podesavanja imao u Windows Profilu?

Не треба ништа да знаш, него да користиш готов софтвер за ту сврху. Нпр, кад сам прелазио са Висте на Седмицу, користио сам Windows Easy Transfer и све је пребачено на нови систем без проблема.

misk0 22. 01. 2010. 20:37

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 78803)
Не треба ништа да знаш, него да користиш готов софтвер за ту сврху. Нпр, кад сам прелазио са Висте на Седмицу, користио сам Windows Easy Transfer и све је пребачено на нови систем без проблема.

Prebacio ti je i podesavanja firefoxa i slicnih non-ms programa?

bluesman 22. 01. 2010. 21:00

On ne koristi non-ms programe :D

Dragi Tata 22. 01. 2010. 21:12

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 78804)
Prebacio ti je i podesavanja firefoxa i slicnih non-ms programa?

FF не користим, а за "сличне нон-мс програме" које користим подешавања су пребачена.

Dragi Tata 22. 01. 2010. 21:13

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 78805)
On ne koristi non-ms programe :D

:1080:

Rookie 25. 01. 2010. 17:40

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 78803)
Не треба ништа да знаш, него да користиш готов софтвер за ту сврху. Нпр, кад сам прелазио са Висте на Седмицу, користио сам Windows Easy Transfer и све је пребачено на нови систем без проблема.

a šta radiš kad je situacija da je "stari" sistem bio XP, a "novi" takođe XP, gde Windows Easy Transfer nemaš, a kopiranje profila ti neće dati ikonice kako su bile raspoređene kod usera?

Dragi Tata 25. 01. 2010. 20:16

Онда користиш Files and Settings Transfer Wizard или неки "трећи" програм сличне намене.

Ево детаљног упутства:

http://technet.microsoft.com/en-us/l.../bb457074.aspx

bluesman 25. 01. 2010. 20:45

Polako, ima vremena. Naučiće i ovi mlađi da je Dragi Tata u stvari Chuck Norris za advocacy :D

Dragi Tata 25. 01. 2010. 21:01

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 78883)
Polako, ima vremena. Naučiće i ovi mlađi da je Dragi Tata u stvari Chuck Norris za advocacy :D

Добро, бре, Блузе, где ти овде видиш адвокатисање? Апсолутно не упоређујем ништа нити тврдим да је нешто боље од нечега другог.

Само подсећам људе да муштерија понекад јесте у праву, посебно ако уредно плаћа рачуне ;)

misk0 25. 01. 2010. 21:44

Nisam probavao vec cuo iskustva ali taj XPov transfer ne postavlja ikonice na ista mjesta.

Dragi Tata 25. 01. 2010. 21:51

Не знам да ли их поставља или не, али је лако наћи софтвер који то ради.

Нпр:

http://www.midiox.com/html/desktop.htm

misk0 25. 01. 2010. 22:01

Super, sve je moguce, samo ja sam govorio o granici 'dobrog ukusa'. U slucaju ovoga i slicnog programa, moras provesti poprilicno vremena za racunarom da bi skontao sva njegova podesavanja i da bi sve iskopirao bez da zaboravis i jedan detalj. To vrijeme danas rijetko ko ima na raspolaganju i rijetko ko hoce platiti, jer da kazes klijentu da ti je trebao citav dan da uradis migraciju sa starog na novi racunar izazvaces gadnu reakciju. A sta je sa slucajem da ima 10 racunara?

Kao sto rekoh ne tvrdim da je nemoguce ali da trebaju postojati neke granice.

Ekvador 26. 01. 2010. 00:52

Prica o ludim klijentima ima i sa druge strane.Trazili smo partnera na novom projektu i ponudili posao posao jednom nasem freelancer-u.Covek je prihvatio posao ( radio je za novac, nista procenat) .Medjutim, kada smo poceli, poceo je da ludi, da prica kako ovo nece uspeti, i kako je vidjao slicne projekte.Upao je u zescu histeriju.Koleginica je pokusala da ga smiri,ali on je ostao pri svome. Kada smo ga ispratili,dugo nam nije bilo jasno sta se desilo, i da li on vidi nesto sto mi ne :)

bluesman 26. 01. 2010. 01:04

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 78884)
Добро, бре, Блузе, где ти овде видиш адвокатисање? Апсолутно не упоређујем ништа нити тврдим да је нешто боље од нечега другог.

Само подсећам људе да муштерија понекад јесте у праву, посебно ако уредно плаћа рачуне ;)

Šalim se, moram malo ... ja uživam da te gledam :D

Ponekad jeste u pravu, ali u ovim situacijama mislim da to ne može da se kaže.

Meni ovo sa desktopom liči na odlazak kod auto mehaničara, on ti završi posao, popravi auto a ti mu onda prigovaraš jer ti je ostavio podignutu ručnu ili sedište malo pomerio u nazad.

DejanVesic 26. 01. 2010. 08:42

1 Prilog(a)
Windows Easy Transfer u Windows 7 je odličan alat:

- prenosi sva podešavanja (i MS i non-MS programa)
- prenosi najveći broj datoteka
- imate uvek pregled šta još od programa treba da instalirate da dovedete u stanje "kao pre"

Prebacio 3 računara sa Viste na Windows 7, glatko i fino (doduše, ikone nisu ostale na istom mestu :1016: )

Ovo u inat Bluesmanu :1064:

bluesman 26. 01. 2010. 13:13

Eeeee, mister ... a ikone? Što nisu ostale na istom mestu? :D

Nego, kako funkcioniše taj program tačno? Ja imam instaliran Win 7 na drugoj particiji već par meseci ali i dalje radim na Visti samo zato što me mrzi da sve ponovo podešavam. Jel ima neko uputstvo i ono "šta može, šta ne može i đe ba zapelo?"

Ali hoću i da mi ikonice budu na istom mestu, obavezno.

jablan 26. 01. 2010. 15:04

Off Topic: Ovi MS-ovci od svega napraviše nauku... :1010:

degojs 26. 01. 2010. 16:01

Off Topic:
^Jbeš sve, kako si ti počeo da smaraš, od teme do teme: ako nije PHP, onda je M$..

Što je najgore, čisto je gubljenje vremena čitati šta pišeš, uvek isto :1012:

mangia 26. 01. 2010. 16:39

Mušterija je uvijek u pravu... Osim kada griješi...

Dragi Tata 26. 01. 2010. 16:48

Citat:

Originalno napisao DejanVesic (Napišite 78909)
doduše, ikone nisu ostale na istom mestu


Стварно? Ја бих могао да се закунем да јесу, мада искрено не обраћам пажњу на то. На Висти и 7ци никад и не користим иконице - све програме стартујем тако што куцнем Виндоуз дугме, па кренем да куцам име програма у "Search" пољу и онда лепо Ентер. Не волим миша, па то ти је.

Иначе, мени је Windows Easy Transfer пребацио чак и сетовања за vim.

Dragi Tata 26. 01. 2010. 16:53

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 78899)
Meni ovo sa desktopom liči na odlazak kod auto mehaničara, on ti završi posao, popravi auto a ti mu onda prigovaraš jer ti je ostavio podignutu ručnu ili sedište malo pomerio u nazad.

Само ми не помињи ауто-механичаре. Узели ми 600 долара само да угасе "Check Engine" светло прошлог месеца :1079: Мрзим их као окупаторе.

А кад узму толике паре, стварно би могли да врате седиште на место, и (ово ме посебно нервира) да ми не дирају станицу на радију. Ако механичари толико не подносе класичну музику, могу лепо да искључе радио, а не да пребацују на хеви метал или мексичке жалопојке.

DejanVesic 26. 01. 2010. 16:58

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 78920)
Nego, kako funkcioniše taj program tačno? Ja imam instaliran Win 7 na drugoj particiji već par meseci ali i dalje radim na Visti samo zato što me mrzi da sve ponovo podešavam. Jel ima neko uputstvo i ono "šta može, šta ne može i đe ba zapelo?"

- spremiš prostor na USB disku, mrežnom disku ili negde drugde
- startuješ Easy Transfer SA WIN 7 DVD-a (nikako Vistin)
- Izabereš šta hoćeš da se prebaci ili (moj slučaj) klikneš Next
- Sačekaš da se napravi ogromantni fajl
- Uradiš isto to, u suprotnom smeru na ciljnom Windows 7 sistemu

Nadam se da sam pomogao ;)

bluesman 26. 01. 2010. 17:08

Pomogao si, hvala ... pokušaću tako.

Off Topic: Nego to kod mehaničara, imam baš jedan takav primer: otišao sam da operem auto, i kada je lik završio sa pranjem, ne samo da su sva sedišta pomerena, sva ogledala ispomerana nego je lik izbacio CD i promenio mi stanicu - pustio neke narodnjake - kad me šlog nije strefio :) A taman sam se spremio da mu dam bakšiš.

degojs 26. 01. 2010. 17:41

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 78948)
Само ми не помињи ауто-механичаре.

Klasična priča (slično je bilo kod mene), ali nećeš se ti njih (mehaničara) rešiti dok se ne prebaciš na Japanca.

Ima razlog za ovakvo nešto:

http://online.wsj.com/mdc/public/pag...tml#autosalesC

Imaj na umu da su npr. #1 i #4 na listi pikapovi..

Dragi Tata 26. 01. 2010. 18:15

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 78957)
Off Topic:
Klasična priča (slično je bilo kod mene), ali nećeš se ti njih (mehaničara) rešiti dok se ne prebaciš na Japanca.

Off Topic:
Ма и са Јапанцима мораш код механичара. Купио сам жени Субаруа - одличан ауто, али пљачкају на чисто редовно одржавање чак и кад се ништа не квари. У сваком случају, више никад не купујем европска кола: или Јапанци или Американци.


Него, да се вратим на тему: главно је да одрадиш посао професионално и да пребациш све што софтвер за ту сврху подржава. На крају крајева, ако се испостави да иконице нису тамо где треба да буду, увек можеш да кривиш "M$" :D а не да се свађаш са муштеријама.

misk0 26. 01. 2010. 21:24

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 78961)
Него, да се вратим на тему: главно је да одрадиш посао професионално и да пребациш све што софтвер за ту сврху подржава. На крају крајева, ако се испостави да иконице нису тамо где треба да буду, увек можеш да кривиш "M$" :D а не да се свађаш са муштеријама.

Super, ali ti se opet baziras na tome sta soft moze a ne na klijentovim zeljama. Ja sam zapoceo temu o njihovim zeljama u kojim ih ne interesuje sta ti koristis, koje su mogucnosti, sta je izvodljivo a sta ne. Oni su zamislili da to moze i to je to.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:02.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.