DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Kupovina TFT|LCD monitora (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1955)

sirNemanjapro 03. 12. 2006. 00:48

Kupovina TFT|LCD monitora
 
Ja kao da sam "ubo" jackpot, samo bih nesto da kupujem. :)

Trazim dobar TFT monitor, razlog zasto ovde postavljam temu, jeste zato sto pretpostavljam da imate iskustva sa njima i znate sta je najbolje za web design (grafiku uopste).
Gledao sam modele ViewSonica, LGa, Samusnga, Acera.
I kada sam pogledao sve njihove sedamnestice, shvatio sam da nista ne razumem. :mad:
Odaziv tacke se krece od 4ms do 16ms. Racunajuci da je ispod 14ms sve ok, obratio sam paznju na kontrast i osvetljenje. Medjutim retko koji model ViewSonica prelazi 280 cd/m2, a kontrast (na jednom sam video) 900:1?


Budzet mi je 210 eura, predlozite mi sta smatrate da je best bang for the buck.

Lost in TFT space :1050:

Petar Marić 03. 12. 2006. 01:20

17" LG Flatron L1752H-SF, 8ms, 1280x1024, 1400:1, 300cd/m2, 160°/160°, Silver, TCO99, DVI
16.900,00 dinara (PiN computers)

sirNemanjapro 03. 12. 2006. 01:45

Hvala Petru za info. Sigruno cu uzeti taj model.

A evo jedan bug (ili feature), na linku http://uk.lge.com/prodmodeldetail.do...model=NOTHING#
mozete videti sam monitor i specifikaciju.
Ono na sta bih srenuo paznju jeste da kliknete [download high resolution image] i dobro pogledajte za koji model ste skinuli sliku, a od kog ste trazili.

Marketing trik?

Dodatak:
Sada kada sam proverio imena ostalih slika i putanje, sve slike su od modela 1952 umesto od 1752.
Mrzelo ih da 2 puta slikaju ili...?

Pedja 03. 12. 2006. 08:14

Da nije 17 inca malo skuceno?

Zero-Cool 03. 12. 2006. 09:28

Pogledaj Sony SDM-E76D evo ti link http://www.itsvet.com/Sony-SDM-E76D/...monitor-13-387 i jos jedan http://www.sony.co.uk/view/ShowProdu...=Flatpanel+LCD

Vredi pogledati ovaj monitor iako je 30evra skuplji nego sto ti imas, ali slika na ovom monitoru je perfektna iako je ovo sony-eva ekonomska klasa.
Monitor mozes kupiti u ADA Computers po ceni od 19150.00 din, 19" kosta 21000.00 din, svakako vredi pogledati.

sirNemanjapro 03. 12. 2006. 12:54

@Pedja
Pa nije malo, s' obzirom na rezoluciju koju ne mogu da guram (mogu ali ne lici ninasta) na SAMSUNG SycnMaster755DFX od 1280x1024@75Hz. Ja ne mogu da gledam u 75Hz, bole me oci posle toga. Sada drzim 1024z768@85Hz.
Moje skromno misljenje je da mi je 17" dovoljna, ali sada me Zero-Cool bacio u rebus.
A ovaj Sony je lood sa ovim stikijima dole. Hahaha...

Gledam teh specifikacije ovog Sony-a. A joj! Oni imaju 3D prikaz, covece... Uf... Pa Petre, odoh ja u Sonyjev tabor. :D
Ne znam razmislicu, dobro cu razmisliti... Sve mi se razlikuje po 2k dinara. :(


Jos kada bih sve to upario sa >>
http://www.itsvet.com/Logitech-Cordl...keyboard-31-11

Eniac 03. 12. 2006. 13:06

I moja preporuka za LG, imam njihov TFT vec 3 godine i nemam ni jedan mrtav pixel!

[nq] 03. 12. 2006. 18:34

Takodje preporuka za LG, pre ovog samsunga sto sad imam, imao sam LG i sluzio me perfektno 3 godine, koliko mi je poznato i sadasnjeg vlasnika sluzi super. :1043:

zextra 03. 12. 2006. 19:10

ma samsung.. sipas i ne mislis...

Pedja 03. 12. 2006. 21:44

Ne znam, meni je i ovih 19 inca malo prostora. Vodi racuna o jos jednoj nezgodnoj stvari, cest je slucaj da TFT mnitor nudi prirodnu rezoluciju koaj je visa nego sto je pogodno za njegovu velicinu. Ako naletis na to, ima da ti sve na ekranu bude tako sitno da ce oci svakako da te bole od piljenja.

Ja doduse ima jos jedan nezgodan problem za izbor monitora, i kd kuce i u kancelariji na radnom mestu imam desktop racunar i na njima uglanvomi radim, ali imam i laptop koj korsitim za adminstraciju, korespondenciju, terenske poslove, a cesto na njemu i radim kada nisam kod kuce ili u kancelariji.

Na oba radna mesta imam preklopnik tako da lapotpu ukljucim i spajam na tastaturiu, misa i monitor koji inace korsitim za desktop. E tu je kvaka. Laptop ima, razumljivo, nizu rezoluciju ekrana nego desktop. Na CR Tmonitoru to nije problem ali na LCD jeste, jer LCD dobro prikazuje sliku smao na svojoj prirodnoj rezoluciji.

sirNemanjapro 03. 12. 2006. 22:46

Ja sam na LGa zaboravio kada sam video kako je Sony uradio zadnji deo monitora.
Mnogo proizvodjaca ne polaze na estetiku, ali meni, je eto ko za inat, bitna. :)

Zasto da ne uzmem Sony-a SDM-E76D 19"?

Eniac 04. 12. 2006. 03:52

pa sony vazi za jako kvalitetne monitore ali je u vreme kad sam ja kupovao bio dosta skuplji od LGja i ako je ovaj bio viseg cenovnog ranga

gastonr 04. 12. 2006. 10:10

Citat:

Originalno napisao Eniac
pa sony vazi za jako kvalitetne monitore ali je u vreme kad sam ja kupovao bio dosta skuplji od LGja i ako je ovaj bio viseg cenovnog ranga

Skoro sam pročitao vest da je Sony prekinuo proizvodnju TFT monitora. Navodno, ne mogu da održe svoj kvalitet po ovim cenama.
A cene su hit. Npr. Samsung 20 inča Wide košta 339 eura. Ja sam nešto u fazonu da uzmem neki wide ekran po što nižoj ceni. Ionako je to postala potrošna roba. Kad se samo setim da sam LG 17-icu (http://www.lge.com/products/model/detail/l1780q.jhtml) platio 350 eura pre nepunih godinu dana, muka me uvati :)

bluesman 04. 12. 2006. 10:17

Ja sam samsung 913N pre godinu dana platio 430 eur, sada je takav oko 200 eur. Kupio sam pre mesec dana samsung 204B - 270 eur + pdv

Ne vredi nista ispod 19 incha, ja cak planiram da kupim jos jedan 20" pa da ga stavim jedan do drugog.

ivanhoe 04. 12. 2006. 11:58

kad uzimate wide ekrane vodite racuna o tome da li vasa graficka podrzava tu rezoluciju. Ja sam zbog monitora morao da menjam graficku (radeona 9000Pro), a cini mi se da je i blues imao slicnih problema...

zark0vac 04. 12. 2006. 12:37

Ja sam pre 2 godine uzeo Samsung SyncMaster 172v, tada ga platio oko 600e a sada kosta vise od 3x manje i pritom, nemoze se porediti po odzivnom vremenu, uglu vidljivosti, etc sa sadasnjim modelima..

bluesman 04. 12. 2006. 13:52

@ivanhoe: da, ja i dalje imam isti problem, jedino što ja mogu ipak da poteram 1600 x 1200 ali u analognom režimo , to mi je dovoljno da ne moram da trošim pare na fensi karticu (yet).

dejadj 04. 12. 2006. 14:28

Radio sam sa dva CRT monitora 19'' pa pazario LCD LG 204 WT (20'') za 280+PDV i sada radim samo sa njim mada sam navikao na drugi...

Pozdrav

milano 04. 12. 2006. 15:04

Moje tft iskustvo vezano je iskljucivo za samsung i veoma je pozitivno.
Samo ako su vam bitne boje za dizajn, nemojte da se zalecete na jeftine wide modele. Ja sam imao prilike da koristim modele 920N (200+ eur) i 970p (400+ eur). Reazolucija i velicina je ista (1280x1024, 19) kod oba. Prikaz boja je drugaciji, subjektivno 920n preterano 'sljasti'. Zbog boja ja sam calovao dosta vise para, mada mislim da se za klasican surf + kodiranje ne isplati dati 200 eur vise, jer razlika u kvalitetu nije toliko velika kao u ceni.

SirNemanja, toplo preporucujem da skoknes i do dz, tamo ima bar 4 teme vezane za tft monitore, kad sam ja kupovao mislim da je ilija bio vatreni zagovornik za samsung 970p, koji sam na kraju i kupio i veoma sam zadovoljan, iako sam u startu o samsungu imao veoma lose misljenje zbog secanja na kraljicu radijacije 753s.

Sto se tice velicine ekrana, to je kod mene islo po principu: dok sam imao 17 mislio sam da je 19 vrh, sad imam 19 i ne bi mi skodilo 21-2, ili cak da preskocim jednu lestvicu i odem odma na 24 :) Mada to je vec u srbiji planinarenje od preko 1k eur...

sirNemanjapro 04. 12. 2006. 16:31

Hehe...
Znam ljude koji i dalje imaju cuveni 753s, i obicno eskiviram da im "pogledam komp". ;)

Sta ga znam, ajd pogledacu to na dz, mada ovaj LG i Sony su mi jaaako primamljivi. Sony vise od LGa. I naravno u startu planiram da uzmem 19" ("Da se ne zajebavamo celu noc." - Rambo Amadeus - Sega Mega).

Mada bi i ja voleo neki Apple Cinema Display HD, ali jednostavno za takve monitore, ja trenutno nemam para, a ni volje da se upustam u takvo sto. Inace koliko me secanje dobro sluzi LG je radio ekrane za iMac G5, sada ne znam ko je radio za ACD HD ekrane, ali opet i to moze biti jaka referenca.

SAMSUNG 970p, i prema izgledu i prema tehnickim specifikacijama, superb monitor, ali ja nemam macku niti igram stoni tenis. :D

Ja se samo plasim da se ne razocaram u ovaj Sony kada ga isprobam. Ima li neko neki predlog na cemu da ga testiram? Da otvaram slike prirode, ili da igram igrice...

zextra 04. 12. 2006. 18:13

Sednes ispred njega, podesis ga, i radis ono sto radis svaki dan, pa vidis pravi li razliku ili ne. Nakon par sati ces primetiti da li ti nesto ne odgovara.

degojs 04. 12. 2006. 18:40

Citat:

Originalno napisao bluesman
Ne vredi nista ispod 19 incha

Citat:

Originalno napisao sirNemanjapro
I naravno u startu planiram da uzmem 19"

Mislim da se ne isplati kupovati 19" LCD jer obično nude istu rezoluciju kao i 17" (1280x1024). Osim ako vam nije presitno, meni nije bilo dok sam koristio 17".. valja probati.

20" i više je prava stvar jer se rezolucija penje na 1600x1200 (ili 1680x1080 u widescreen verziji). A ako je skupo (ovde 20" mogu da se nađu i za $299, što je oko 196 e), mislim da je 17" bolji izbor nego 19".

conica 04. 12. 2006. 18:55

slazem se sa tobom u tome
kada sam ja kupovala moj, dilema je bila 770P ili 970P (971 jos nije izasao)
kako je rezolucija ista, a 770 je imao za 50% jaci kontrast od 970, bez mnogo razmisljanja sam uzela 770P

njegova cena je sada oko 300 evra, tako da se po meni APSOLUTNO isplati izdvojiti malo vise para

Ilija Studen 04. 12. 2006. 18:57

Sad se može naći Samsung 22" wide za 550e. Nešto sitno manje sam platio 970P pre nešto manje od godinu dana. 970P ima dosta bolju sliku, ali to će primetiti i ceniti ljudi koji se bave grafičkim dizajnom ili seckaju tone templatea, programerima teško da treba bilo šta više.

Pošto najviše vremena provodom u editoru i browseru, a jako sitno u Photoshopu bitnija mi je rezolucija od kvaliteta slike. To nisam znao kada sam kupovao monitor :( 970P je odličan monitor, to stoji, ali je ipak preskup za prosečne korisnike kojima ne treba vrhunska slika.

zextra 04. 12. 2006. 18:57

Nista nije sitno toliko kao 1280x1024 na 15" crt monitoru :o Imam drugara koji to sebi radi

conica 04. 12. 2006. 19:00

nikad ne reci nikad
ja sam na mom 17" crt-u (doduse odlicnom) pokusala da teram 2048 ;)
e TO je sitno

sirNemanjapro 04. 12. 2006. 19:44

1600x1200 na 755DFX zamislite to. :D

conica 04. 12. 2006. 19:52

Citat:

Originalno napisao sirNemanjapro
1600x1200 na 755DFX zamislite to. :D

to mi je bila regularna rezolucija (doduse na 757DFX)

no..da se vratimo na temu...jesi se odlucio za neki?

oliver 04. 12. 2006. 20:21

bemti misa i tastere sa strane, slucano sam okinuo "back" i pa-pa mojoj poruci, a taman da stisnem alt+s.

elem: koje su standardne rezolucije za 19/20" wide monitore? da cujem iz prve ruke posto ce uskoro pasti neki upgrade, 15" mi je odavno tijesno. sad ste me iscimali, ja nisam ni razmisljao o rezolucijama za wide monitore. posto nema nista od zamjene graficke (laptop...), bolje da mi odma' kazete nego da puknem pare i skontam da nemere kako ja ocu :)

gledao sam na ovom nvidia panelu, zadnje opcije 1400x1050 i 1600x1200, kontam da su to maksimalne mogucnosti graficke (gf fx5100go). recite mi da na 19" wide jedna od njih moze da se pogura, molim vas :)

sirNemanjapro 04. 12. 2006. 22:41

Sony SDM-E76D (19")

Mislim da nisam omanuo.

degojs 04. 12. 2006. 22:50

Citat:

koje su standardne rezolucije za 19/20" wide monitore?
Za 20" wide kod mene je 1680x1050. nVidia 6600GT podržava tu rezoluciju, a tebi možda treba samo noviji drajver..

Za 19" wide mislim da je 1440x900.

sirNemanjapro 04. 12. 2006. 23:47

Pooko sam.
SONY monitor 19" TFT,black 22,990.00 <<< 23.000 , a ne 21.000!!!

Kratak sam 3.500 dinara za 19" Sony. DAMN!

oliver 04. 12. 2006. 23:51

e, vidis, mozda je do drajvera, trenutno su mi stari (56.xx) posto mi s novim pravi cudne tripove u mom omiljenom f1 challenge :1074: thx za info, probacu s novim, a mozda mi selektivno prikazuje rezolucije s obzirom na trenutni monitor/dijagonalu, ko zna...

@sNp: pa pricekaj jos malo, nadam se da ti ne gori pod nogama pa da mora "odma sada odma" :)

sirNemanjapro 05. 12. 2006. 01:46

Citat:

Queen - I want it all

Adventure seeker on an empty street,
Just an alley creeper, light on his feet
A young fighter screaming, with no time for doubt
With the pain and anger can't see a way out,
It ain't much I'm asking, I heard him say,
Gotta find me a future move out of my way,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,

Listen all you people, come gather round
I gotta get me a game plan, gotta shake you to the ground
Just give me what I know is mine,
People do you hear me, just give me the sign,
It ain't much I'm asking, if you want the truth
Here's to the future for the dreams of youth,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,

I'm a man with a one track mind,
So much to do in one life time (people do you hear me)
Not a man for compromise and where's and why's and living lies
So I'm living it all, yes I'm living it all,
And I'm giving it all, and I'm giving it all,
It ain't much I'm asking, if you want the truth,
Here's to the future, hear the cry of youth,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
I want it all, I want it all, I want it all, and I want it now,
etc.
Nadam se da shvatas :D

oliver 05. 12. 2006. 02:32

pa, dzaba ti sto ti hoces sve i hoces odmah... ako nemas i neces da cekas, a ne moze drugacije, onda sjedi i placi :)

sirNemanjapro 05. 12. 2006. 16:40

Sada sam se opet bacio u pregled stanja i cena monitora na trzistu, u mom cenovnom rangu, i totalno sam zbunjen. Ili ove cene padaju preko noci, ili tamo ima vise sunda nego na Grand Paradi i kineskoj pijaci zajedno.

Rezolucija skoro svih 19" je standardno 1280x1024, sada me malo brine, kako stoje sa ostalim rezolucijama.
A video sam par SAMSUNGovih wide screen modela od 19" za 240eura! Nesto nije u redu.

Evo jedna caka koju sam primetio. Acer prodaje svoj AL19XYZ... za 250eura, sada je mozda i manje. Ja sam bio zaista zadovoljan sposobnostima tog monitora itd. Medjutim kada sam ga video uzivo, ono nije licilo ni blizu na 19". Pre je bilo kao da si stavio 2x15CRT jedan pored drugog. E tako.

Sada me plasi to, jer jos nisam otisao direktno u prodavnicu, jer kad odem, ja sam zavrsio posao, kupujem i nosim, uf! muke moje!

Ilija Studen 05. 12. 2006. 16:54

Za klasičan 19" je max 1280x1024. Nema više... Veće rezolucije kreću tek od 20" modela. Ako je degojs u pravu kod wide varijante je max 1440x900, ali to ne znam za sigurno (a mrsko mi da tražim).

sirNemanjapro 05. 12. 2006. 17:41

To im je maksimum!? Tamo pise optimalna rezolucija. DAMN!

BraMom 05. 12. 2006. 18:09

Kod TFT monitora ta navedena rezolucija je optimalna, maksimalna i praktično jedina.
Napisali su optimalna, jer monitor podrzava i "manje" ali emulacijom, što će reći da to izgleda prilično bedno.

sirNemanjapro 05. 12. 2006. 18:36

^ DAMN! DAMN!
Hvala za pojasnjenje.

Ipak da dodam, kod druga koji ima LG Flatron 1718 (ili tako nesto), sam normalno menjao rezolucije ekrana, kao sto bih to radio na CRTu. Nisam primetio neko opadanje u kvalitetu slike. :(

Evo na sta se na kraju sveo moj spisak:
- Sony SDM-E96D
- LG 1952H-SF
- LG 1760TQ-BF
- LG 1919S-BF
- LG 194WT-SF
- Philips190C6FS
- Samsung 710N
- Samsung 920N
- Samsung 940BW

nadam se da je ovo finalna lista sa koje cu izabrati jedan.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:17.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.