DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   StartupChile (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9979)

srdjan 30. 04. 2011. 14:51

StartupChile
 
http://www.startupchile.org/

Ministarstvo ekonomije Čilea daje vam 40.000 USD da odete 6 meseci u Čile i tamo pokrenete firmu. Posle tog perioda, pozvani ste da ostanete tamo, dobićete produživu radnu vizu na godinu dana. Ostaje vam 100% vlasništva firme.

Pre neki dan su odabrali 110 startupa, većina iz USA (!) ali ima i jedan web projekat iz Bosne.

Prošle godine su finansirali 24 startupa, do kraja ove godine planiraju ukupno 300.

A od kuma... tweetup :seljak:

ppavlovic 01. 05. 2011. 16:17

Like! :-)

Pametni ljudi, inače Chile je počeo svoju ekonomsku reformu '77. godine i od tad na ovamo imaju privredni rast od 7% godišnje sa čime ne može da se pohvali nijedna država (osim Kine).

ivanhoe 01. 05. 2011. 20:16

ja krecem da ucim spanski... :)

nixa 01. 05. 2011. 20:31

http://www.google.com/publicdata?ds=...UR&hl=en&dl=en

srdjan 01. 05. 2011. 23:32

Evo ovde jedna interesantna priča.

http://amix.dk/blog/post/19617#I-am-...mpany-in-Chile

ivanhoe 02. 05. 2011. 02:39

rast GDP-a nije bas realna mera stanja ekonomije (potrazite podatke za Bosnu 90-tih kao primer zasto), GDP po stanovniku normalizovan po paritetu cena je realniji pokazatelj trenutne situacije: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...PP)_per_capita

U svakom slucaju Argentina i Chille su super zemlje, pa cak i Brazil (jedino sto je opasan)

srdjan 02. 05. 2011. 12:13

Meni je super koliko je to jednostavna ideja:

- daš nekom 40.000,
- ne komplikuješ priču vlasništvom,
- potroši se dobar deo para u Čileu,
- zaposle se Čileanci, podele plate,
- plati se porez u Čileu.

Znači, pare ostaju u zemlji, a projekat može i da ne uspe (velike su šanse i da neće).
Minimum ti ostaju Čileanci sa iskustvom i pozitivan PR.

Realno, kod nas bi 10% potrošili samo na komunalnu taksu i onda pričali u #utisku. :)

3banchi 02. 05. 2011. 12:26

Ideja je jednostavna, ali kad u pricu ubacimo jedan slican domaci program onda dolazimo do paradoksa.
Barem dva coveka koji su trebali da stave svoj potpis su otvoreno trazili "a koji je moj deo?"
...to ti kazem, licno iskustvo :(

mangia 02. 05. 2011. 16:15

Kum je bio 3 mjeseca u Kolumbiji i reče da je jako teško živjeti tamo. Jako puno kriminala...

E sad ne mora da znači za Čile ali ...

Uglavnom ideja vlade za svaku pohvalu.

mileusna 02. 05. 2011. 21:45

Citat:

Originalno napisao mangia (Napišite 98085)
Kum je bio 3 mjeseca u Kolumbiji i reče da je jako teško živjeti tamo. Jako puno kriminala...
E sad ne mora da znači za Čile ali ...

Dobro bre, ako su na istom kontinentu, nije ista zemlja. :) I Srbija je na istom kontinentu ko i Nemačka pa smo ko dupe i oko. :)

Sad ću da ispadnem hejter, ali generalno ovo se ne razlikuje puno od situacije kad Dinkić daje 1000 EUR za jedno radno mesto da privuče investitore. Domaći preduzetnici u Čileu imaju prava da se žale što se njihov poreski novac daje nekim drugim ljudima umesto da im se recimo smanje porezi i sl.. Tako da sa pozicije Čilea ne znam koliko je ovo pametno, što ne znači da ne bih rado iskoristio priliku da odem u startap Čile. :)

Što se startup hubova tiče, mislim da je najbitnije da se naprave dobri uslovi, da možeš da odeš tamo, dobiješ brzo vizu, otvoriš firmu za 3 dana i kreneš da radiš. Ako postoje neke napuštene zgrade i sl. gde može da se jeftino iznajmi prostor do koga vodi brza Internet veza i da ima kvalifikovane radne snage za startap, to mi je nekako mnogo značajnije od $40.000. Što napisa Srdjan gore, šta bi vam značilo $40.000 u Srbiji, 10% bi potrošili na mito da upadnete u program, 10% bi potrošili na komunalnu taksu, ostatak na špediciju i carinu kad šaljete promotivne majice klijentima u USA. :)

Dzordz 02. 05. 2011. 21:53

Imam kolegu Cileanca koji se kune da je tamo obecana zemlja ako ste obrazovani i radite bitan posao. Kaze iznajmljivanje dadilja i kucnih pomocnica/kuvarica je tipa $300 mesecno a kucu za $500-600 ono sa 3 spavace i bazenom :)

Ima IBM u Antafogasta (Atacama Desert mapa u Bad Company 2 ko igra :) ). U Santiago je krs ziveti zato sto je prevelik. U bilo kom rudaskom gradu ljudi se rasipaju parama posto rudari imaju sulude plate.
U nekim regionima nema poreza na kola :D

MorenoArdohain 02. 05. 2011. 22:51

Ja se panicno bojim zemljotresa, a Cile je pogodilo par zescih skoro, ako se ne varam :)

Inace, Argentina je, po meni, najbolja zemlja na tom kontinentu (kvalitet zivljenja), ali ne znam kako stoje stvari sa startup-ima tamo.

srdjan 25. 06. 2011. 19:22

Ko želi da se prijavi, aplikacije se šalju od 11.jula do 11.avgusta. :)

http://www.startupchile.org/about/apply/

Sandra Jakovljevic 25. 06. 2011. 20:43

Jedan moj prijatelj je bio u Cileu i bio je zadovoljan zivotom tamo, dobio jos kvalitetniju ponudi i preselio se za Afriku. Tako da verovatno vredi razmisliti. Elem koristan link za zivot u Cileu ako se vec nije negde provukao je ovaj
http://www.escapeartist.com/Live_In_Chile/

miloshz 29. 06. 2011. 20:40

kao neko ko se s prekidima muva juznom amerikom desetak godina, da izjavim nesto za dnevnik ;)

chile je jedina juznoamericka zemlja prvog sveta. uruguay je isto super i IT hub

startupchile je super program i vredi pokusati. mada, rok je 4. jula.

business-friendly, odlicna infrastruktura, flexibilna imigraciona politika, ...

minusi chilea - ogromne socijalne razlike, dosta visoka stopa kriminala (problem kompletne latinske amerike), konzervativno stanovnistvo

korupcije takoreci nema

kulturni i nocni zivot, kao i obrazovanje nisu nesto. masa ih dolazi u argentinu

za nekog u IT vodama, odlicna alternativa EU i USA. masa nasih u IT vodama uspesno pliva u chileu

ako imate nekih pitanja oko chilea i uopste juzne amerike, tu sam

znanje spanskog je obavezno. u IT vodama cak i ja, koji perfektno govorim i pisem spanski, koristim engleski. no, mimo toga - mrka kapa! chileanski spanski je dosta nakaradan, inace. kolumbijski je najpravilniji i najlepsi

brazil je u nevidjenom ekonomskom usponu, ali veca divljina od chilea i nije bas business-friendly

startupchile je dosta slican SPRING singapore

obzirom da sam cesto u chileu i upoznat s prilikama, trudicu se da pomognem koliko mogu

miloshz 29. 06. 2011. 20:58

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 98097)
Imam kolegu Cileanca koji se kune da je tamo obecana zemlja ako ste obrazovani i radite bitan posao. Kaze iznajmljivanje dadilja i kucnih pomocnica/kuvarica je tipa $300 mesecno a kucu za $500-600 ono sa 3 spavace i bazenom :)

Ima IBM u Antafogasta (Atacama Desert mapa u Bad Company 2 ko igra :) ). U Santiago je krs ziveti zato sto je prevelik. U bilo kom rudaskom gradu ljudi se rasipaju parama posto rudari imaju sulude plate.
U nekim regionima nema poreza na kola :D

san pedro de atacama ne preporucujem ni najgorem neprijatelju. prijateljica je predavala hrvatski potomcima HR imigranata i propevala kad se preselila u santiago

kucu s 3 sobe i bazenom za US$600 nemas ni u paragvaju. bilo nekad. sad vise ne. ali, za tu lovu sem b airesa, rija i sao paula rentas skroz ok nekretninu bilo gde u juznoj americi

vina del mar i valparaiso su ok gradovi, a blizu santiaga

iquique y antafagosta su uzas

srednja klasa, istina, ovde u juznoj americi ima bolji standard nego u evropi, mnogo bolji

pod uslovom da naviknes na:

- petty crime
- korupciju (sem chilea)
- birokratiju (sem chilea)
- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi
- ogromne socijalne razlike
- nacionalizam skoro kao nas (argentinci i chileanci se ne podnose a zajedno ne vare bolivijance)

http://wander-argentina.org/2011/02/...-buenos-aires/ iako je za argentinu, dobrim delom vazi za lat am uopste

miloshz 29. 06. 2011. 21:00

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 100261)
Ko želi da se prijavi, aplikacije se šalju od 11.jula do 11.avgusta. :)

http://www.startupchile.org/about/apply/

dobro da ima jos 1 krug

ako treba pomoc ili insider info, tu sam. nicolas shea mi dobar prijatelj, btw

squirll 29. 06. 2011. 22:56

ako sam dobro razume to se i prosle godine odrzalo?
Steta sto sam kasno video :S

robi-bobi 30. 06. 2011. 09:52

od kako je pocela tema pratim startup chile, kao i citam povremeno o zemlji

imam neke poznanike iz juzne amerike, za koje ne bih rekao da za njih vazi:
"- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi"

ali opet, to su ljudi koji su dosli u evropu i bili mozda preduzimljiviji, ne znam

pozitivno iskustvo malo starijeg bracnog para iz USA (koji su mozda visha srednja klasa, na osnovu napisanog)
http://www.escapeartist.com/efam/75/..._In_Chile.html
http://www.escapeartist.com/efam/76/...n_Chile_2.html



sto se tice prednosti:
- daju lovu - nije previse, cak bih rekao da nije dovoljno za mali tim i 6 meseci, ali opet daju ljudi
- vaznije: veze i ljudi - upoznajete kolege i foundere, buduce partnere i investitore
- za mene je plus i tih 6 meseci u Chileu - zemlja koja izgleda interesantno, bar izdaleka


http://www.startupchile.org/wp-conte...-July-2011.pdf

odavde vidim da je "plata" ogranicena na oko 350000 pezosa (740USD)
po onome sto vidim od sajtova, to i nije bas neka suma za santiago, recimo
opet, daju mogucnost da se kofinansira od njih smestaj, pa mozda bude OK

ima vise zackoljica nego na prvi pogled
trebas uloziti bar 10% kesha u ukupnu investiciju (recimo oni 40k, ti 4)
svi troskovi se odobravaju postfaktum, t.j. moras imati lovu kod sebe kad odes - savetuju 2-4k$


edit:
da pojasnim, izgleda da neki nisu procitali:
"Applications will open on Monday, July 11, 2011 at www.startupchile.org/apply. Closing date will be Thursday, August 11, 2011."
" Kick off – July 11th
Last day to submit application – August 11th
Announcement of selected participants – September 21st
"
dakle prijava za drugi krug od 11 jula do 11 avgusta

robi-bobi 30. 06. 2011. 11:03

http://hervalicio.us/blog/2011/06/28...w-about-chile/

srdjan 30. 06. 2011. 11:31

Pitao sam za ovih 10% , to znači da im donosiš račune, a oni ti - ako je u skladu sa terms - refundiraju 90%

Takodje sam pitao i za "significant other", i on/ona dobija radnu vizu u istom periodu, i ne mora imati bilo kakve veze sa startup projektom.

miloshz 16. 07. 2011. 19:09

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 100366)
od kako je pocela tema pratim startup chile, kao i citam povremeno o zemlji

imam neke poznanike iz juzne amerike, za koje ne bih rekao da za njih vazi:
"- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi"

ali opet, to su ljudi koji su dosli u evropu i bili mozda preduzimljiviji, ne znam

pozitivno iskustvo malo starijeg bracnog para iz USA (koji su mozda visha srednja klasa, na osnovu napisanog)
http://www.escapeartist.com/efam/75/..._In_Chile.html
http://www.escapeartist.com/efam/76/...n_Chile_2.html



sto se tice prednosti:
- daju lovu - nije previse, cak bih rekao da nije dovoljno za mali tim i 6 meseci, ali opet daju ljudi
- vaznije: veze i ljudi - upoznajete kolege i foundere, buduce partnere i investitore
- za mene je plus i tih 6 meseci u Chileu - zemlja koja izgleda interesantno, bar izdaleka


http://www.startupchile.org/wp-conte...-July-2011.pdf

odavde vidim da je "plata" ogranicena na oko 350000 pezosa (740USD)
po onome sto vidim od sajtova, to i nije bas neka suma za santiago, recimo
opet, daju mogucnost da se kofinansira od njih smestaj, pa mozda bude OK

ima vise zackoljica nego na prvi pogled
trebas uloziti bar 10% kesha u ukupnu investiciju (recimo oni 40k, ti 4)
svi troskovi se odobravaju postfaktum, t.j. moras imati lovu kod sebe kad odes - savetuju 2-4k$


edit:
da pojasnim, izgleda da neki nisu procitali:
"Applications will open on Monday, July 11, 2011 at www.startupchile.org/apply. Closing date will be Thursday, August 11, 2011."
" Kick off – July 11th
Last day to submit application – August 11th
Announcement of selected participants – September 21st
"
dakle prijava za drugi krug od 11 jula do 11 avgusta

ma ovo je bez govora vrlo interesantan deo sveta!

pa pazi latinoamerikanci koji su kuci imali evropski odgoj i koji su videli sveta su medju najboljim ljudima koje znam. samo, problem sto ih ima vrlo malo. oni nigde ne idu sem latinske amerike i satelita (florida, spanjolska, italija)

kad si upper class penzic s par miliona u assets i ne moras da radis u lokalnoj ekonomiji, svugde ti je super

miloshz 16. 07. 2011. 19:11

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 100370)
Pitao sam za ovih 10% , to znači da im donosiš račune, a oni ti - ako je u skladu sa terms - refundiraju 90%

Takodje sam pitao i za "significant other", i on/ona dobija radnu vizu u istom periodu, i ne mora imati bilo kakve veze sa startup projektom.

ma ovde ti je generalno opusteno po pitanju viza i imigracione politike. mislim na celu juznu ameriku

ivanhoe 17. 07. 2011. 01:26

bio danas zemljotres u Chile-u... ne znam sta je to sa Startupima i tektonskim plocama, ali sva zabavna mesta su na nekim raselinama :)

robi-bobi 23. 03. 2012. 08:56

Sta bi?
jel slao neko? otisao?

trenutno ide prva tura 2012

desireco 27. 03. 2012. 17:40

Hocu i ja nesto da dodam na ovu temu posto vidim da su ljudi ozbiljno zainteresovani. Bilo je par postova od ljudi koji su tamo isli i radili ovaj program. Ja sam se isto interesovao jer izgleda da moze biti veoma interesantno iskustvo na egzoticnom mestu.

U principu program je usmeren na amerikance i silikonsku dolinu jer hoce njih da privuku, ne znaci da vas nece prihvatiti, samo ovi su im najinteresantniji.
Sve je kako kazu i obecavaju, uglavnom.
Moracete malo da se ubedjujete oko priznavanja troskova, ne znaci da ce svaki trosak biti priznat.
Spanski je obavezan i bez njega nema sanse ista da uradite.
Trebace vam jedno 5000 dolara/evra za ovaj poduhvat da pokrijete sve troskove.
Tesko cete iskoristiti svih 40,000.

U principu pravljenje kompanije je uvek avantura, ovo je interesatno jer je avantura u latinskoj egzoticnoj zemlji.

Ja bih najozbiljnije shvatio poruke ljudi koji su bili tamo i koji kazu da troskovi za zivot nisu beznacajni.

Ko zeli da pravi kompaniju, to moze da radi u Srbiji isto tako kao i u Cileu. Kod nas je problem sto su ljudi teski za saradnju i nemaju kulturu saradnje.

Pozdrav,
Zeljko

_korso_ 27. 03. 2012. 18:35

Citat:

Originalno napisao desireco (Napišite 106010)
Kod nas je problem sto su ljudi teski za saradnju i nemaju kulturu saradnje.

Sto dovodi do toga da ipak neki apliciraju za Cile jer su se pre toga zapitali da li uopste i da prave firmu ovde, ako ce saradjivati samo sa ljudima koji su bas takvi kakve si opisao...
A na stranu "pogodnosti" i "klima" u Srbistanu za mala i srednja preduzeca.
Mada istina, cuo sam na TV-u da postoji neka prica od strane nekih ljudi da se izmedju ostalog npr. placa PDV tek kada se naplate potrazivanja i kako ce se sve promeniti na bolje, jer su planovi razradjeni i skovani, samo treba da se negde u maju kada je lepo vreme, posle nedeljnog rucka, prosetamo i zaokruzimo tacan broj ili slovo. Bicemo obavesteni na vreme ;).

srdjan 27. 03. 2012. 20:50

Citat:

Ko zeli da pravi kompaniju, to moze da radi u Srbiji isto tako kao i u Cileu.
Ko ima interesantan projekat i nema dramatične obaveze (tipa dete na putu), treba se prijaviti iz jednog-jedinog razloga na ova preostala 2 ili 3 termina: sve su šanse da ti se nikad više u životu neće pružiti prilika da odeš 6-12 meseci u Čile i radiš na svom projektu o 90% tudjem trošku.

Da radiš u Srbiji možeš uvek... pritom 110% tvoj trošak.


http://www.elmorrocotudo.cl/noticia/...up-chile-teams

desireco 28. 03. 2012. 21:50

Mislim da malo previse kukate na Srbiju, daleko da je sjajno, cak stavise ali generalno nije nigde idealno i kao ljudi u IT-u, vama je generalno mnogo bolje nego vecini, em imate pare (ono ne previse) em ste inteligentni, sto je misterija univerzuma za ostatak populacije.

Chile je sjajna zemlja da se provede turisticki jedno 6-12 meseci ali treba poneti 10 hiljada sa sobom i nedaj boze nesto da ti se desi tamo, kao sto rekoh strana zemlja itd.

miloshz 09. 09. 2012. 18:40

imate mogucnosti a necete

bojite se vlastite senke

simptomaticno da niko od nasih nije ucestvovao

svlada 09. 09. 2012. 20:03

Citat:

Originalno napisao miloshz (Napišite 108339)
imate mogucnosti a necete

bojite se vlastite senke

simptomaticno da niko od nasih nije ucestvovao

Da li si ti učestvovao?

miloshz 09. 09. 2012. 20:59

Da, i dobio, ali sam imao bolju varijantu na Novom Zelandu. Cak sam u 3 runde bio u ziriju

Doduse, do nedavno sam bio u tom delu sveta

svlada 09. 09. 2012. 22:54

Da li možeš da nam preneseš svoje utiske? Čime se tvoj startup bavi? Svima će biti od koristi, možda se neko i ohrabri da pokuša nešto slično.

Da li postoji podatak koliki je procenat uspešnih startupova nastao iz tog pohoda na Čile?

Koliki je broj onih koji su počeli da prave neku lovu?

Šta se dešava ako posle 6 meseci nemaš love da plaćaš ljude koje si zaposlio?

Moj lični utisak je da stariji/iskusniji ljudi imaju porodice, mladji neiskusniji devojke, treba imati i tu socijalnu komponentu u vidu. Na stranu pitanje zašto bi neko napuštao dobro plaćen posao u Beogradu za šestomesečnu avanturu po Čileu.

mileusna 10. 09. 2012. 00:24

Citat:

Originalno napisao svlada (Napišite 108348)
Na stranu pitanje zašto bi neko napuštao dobro plaćen posao u Beogradu za šestomesečnu avanturu po Čileu.

Grandmothers and frogs, nije izbor posao u Beogradu ili posao u Čileu, već "dobro plaćen posao" ili pokretanje svoje kompanije koja po svim statistikama ima više šansi da propadne nego da uspe.

Tek kad se to prelomi, onda ide pitanje Beograd ili Čile ili šta li već...

miloshz 10. 09. 2012. 00:41

Citat:

Originalno napisao svlada (Napišite 108348)
Da li možeš da nam preneseš svoje utiske? Čime se tvoj startup bavi? Svima će biti od koristi, možda se neko i ohrabri da pokuša nešto slično.

onaj s kojim sam konkurisao za startupchile nije isti koji me je doveo na zeland. prvi je bio elearning (partner kanadjanin dobio funding tamo pa nije ni on isao). drugi je web authoring i na njemu s prekidima radim vec godinama

Citat:

Da li postoji podatak koliki je procenat uspešnih startupova nastao iz tog pohoda na Čile?
so far so good


Citat:

Koliki je broj onih koji su počeli da prave neku lovu?
loogla.com recimo lepo zaradjuje


Citat:

Šta se dešava ako posle 6 meseci nemaš love da plaćaš ljude koje si zaposlio?
nemoguce. ako vredis i radis, vec ces dobiti drugu rundu investicija. imas programe mentorstva, workshops, kontakte s investitorima, ... a mozda vec budes profitable


Citat:

Moj lični utisak je da stariji/iskusniji ljudi imaju porodice, mladji neiskusniji devojke, treba imati i tu socijalnu komponentu u vidu. Na stranu pitanje zašto bi neko napuštao dobro plaćen posao u Beogradu za šestomesečnu avanturu po Čileu.
ako tako razmisljas, sedis u beogradu (a i ovde na forumu ima ljudi iz drugih gradova + nas preko)

ako hoces novo zivotno i profesionalno iskustvo, kontakte iz celog sveta, 6 meseci u totalno drugacijoj sredini (mada viza je na godinu), usavrsen engleski i naucene makar osnove spanjolskog i tako te fore a da ti pri tom to vecim delom neko drugi plati, onda se prijavis

plus, velike sanse imas da razvijas svoj biznis u sredini u kojoj preduzetnik nije drzavni neprijatelj #1 i da radis globalno

zatim, chileanski pasos se relativno lako dobija a to je poprilicno ozbiljan putni dokument

magija se desava van comfort zone!

miloshz 10. 09. 2012. 00:45

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 108353)
Grandmothers and frogs, nije izbor posao u Beogradu ili posao u Čileu, već "dobro plaćen posao" ili pokretanje svoje kompanije koja po svim statistikama ima više šansi da propadne nego da uspe.

Tek kad se to prelomi, onda ide pitanje Beograd ili Čile ili šta li već...

u srid sride

ivanet 10. 09. 2012. 11:37

Kazi nesto iz prve ruke o troskovima zivota i mesecnim osnovnim troskovima troclanog tima. Koliko preko ovih 40 000$ treba sam da poneses? Sta ako startup ne pocne da zaradjuje nakon 6 meseci?

ivanet 22. 09. 2012. 00:01

Da li je tacno da je problem to sto moras imati $20.000 dolara za pocetak posto prvi povrat novca dobijate tek nakon 3 meseca. Jos kad bi to korigirali bilo bi odlicno. Ima tu jos nekih detalja koji startup-u neidu na ruku pa bi bilo dobro da i o tome malo napises

Dušan Dželebdžić 09. 11. 2012. 02:43

Biću u Santjagu do nedelje, ako nekoga interesuje bilo šta u vezi sa životom u ovom gradu i Čileom uopšte - shoot :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:54.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.