DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Silverlight demo (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3036)

degojs 08. 06. 2007. 06:50

Silverlight demo
 
Cool. U fazonu one MS-ove "Surface" tehnologije. Radi baš brzo, bar se meni čini..

http://delay.members.winisp.net/SilverlightSurface/

(Trebaće vam plugin (4 MB) za IE ili Firefox, link je na stranici).

MrSteel 08. 06. 2007. 10:25

hehe
ko je ovo pravio?
nije ovo bas prezentacija surfejsa
vise je necije vezbanje rada u wpf/e tehnologiji,
bar je mogao da napravi da slike mogu na pokret da se bacaju na stranu

evo ga i lik
http://blogs.msdn.com/Delay/
ima i source sto je bas lepo

u svakom slucaju svaki primer za silverlight je dobrodosao, jos uvek ih je prilicno malo

degojs 08. 06. 2007. 14:52

Pa rekoh da je "u fazonu" te tehnologije, a ne da je to isto.. :)

Inače, stvar je fenomenalna sa programerske strane: umesto čudovišta sa kakvim se sada bakćemo (JavaScript+HTML+CSS+server side), stvari postaju mnogo elegantnije i jednostavnije.

Citat:

u svakom slucaju svaki primer za silverlight je dobrodosao, jos uvek ih je prilicno malo
Još nije izašla verzija 1.0, a i VS "Orcas" je još nezavršen. Kad to dvoje bude gotovo, mislim da će biti bolje.

MrSteel 08. 06. 2007. 15:08

heh, za ovakve stvari odavno postoji flash, mozda ga ti ne koristis ali ima nas dosta :D

ali bice i silverlight rasporostranjen
odlicno sad imamo dve tehnologije
ja nisam od onih VS VS ;

LiquidBrain 08. 06. 2007. 16:03

Pa da...
 
Felx bar radi i pod linuxom :) A ovo M$-ovo ne ...

degojs 08. 06. 2007. 16:08

Citat:

heh, za ovakve stvari odavno postoji flash, mozda ga ti ne koristis ali ima nas dosta
Rešava on problem, samo koji?

Tj. upotrebom Flasha si dobio još jednu tehnologiju, još jedan jezik pored onog što sam gore naveo. Mašala.. Dalje, nekako mi se čini da se Flash, iz nekog razloga, koristi za reklame i to je to, manje više (dobro, poneka cool animacija, itd). Ovo ima malo veći potencijal, čini mi se: aplikacije.

Dalje, možeš li da pokreneš svoju aplikaciju, staviš break-point na server side kod, a drugi na klijent-side i da to radi, a sve u istom jeziku, istom okruženju..? Malo teže, zar ne?

I pazi: možeš da koristiš C#, VB, ali i (Iron) Python, (Iron) Ruby.. sve na serveru i klijentu, možeš da mešaš jezike, itd.. A možeš i dalje da dodatno komuniciraš i sa JavaScriptom na klijentu, naravno. O da, izgleda da će JavaScript moći da se koristi i za server-side i za Silverlight. Dakle, možeš da specijaliziraš 100% u JavaScriptu i koristiš ga za sve.

Kako to nije bolje od onog što danas imamo?

Biće šteta ako se "ne primi" pogotovo pošto plugin ima za IE, FF i Safari, a koliko mi je poznato onaj Miguel de Icaza radi na portu za Linux ("Moonlight").

Citat:

Felx bar radi i pod linuxom A ovo M$-ovo ne ...
Ne radi ovo ni na C64 i Amigi.. so what? :D Pročitaj gore vezano za Moonlight.

A i nije svima ciljna publika ona sa interneta. Ja radim na aplikacijama koje se koriste na intranetu.. tako da znamo da je na klijentima Win i nema problema u tom slučaju. Takvih primera je mnogo.

MrSteel 08. 06. 2007. 16:36

dobro ti imas svoj stav,
malo je iskrivljen za moj ukus pa necu da komentarisem

izmasteruj WPF pa radi, meni se dopada takodje ali otom potom

degojs 08. 06. 2007. 16:43

^Heheh, što nećeš da komentarišeš? Slobodno, de. Pa zato sam i otvorio temu :) Nećeš valjda da vređaš :1022:

MrSteel 08. 06. 2007. 16:44

sta imam da vredjam
ovakvih postova o flash-u sam video milion i nema potrebe

mozemo da pricamo o silverlight-u
to da
za moonlight znam
lik je kralj i onaj ko ga finansira, to je zanimljivo :D

degojs 08. 06. 2007. 17:01

Evo još jedan demo iz istog izvora:

http://delay.members.winisp.net/Silv...tAirlinesDemo/

E ovo već izgleda kao ozbiljna aplikacija. I menja veličinu kad se promeni veličina prozora browsera.. cool.

Dragi Tata 08. 06. 2007. 18:57

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 36710)
, a koliko mi je poznato onaj Miguel de Icaza radi na portu za Linux ("Moonlight").

Taj ne može da stigne da završi ni Windows Forms koji su već zastarela tehnologija u .NET svetu. Gde će crni Miguel da se takmiči sa MS-ovim multimilijarderskim R&D-om?

Mada, što se Linuxa na desktopu tiče, to je potpuno nebitno. Ako radi na Winu i Macu, mogu slobodno da računaju da su pokrili desktop tržište.

degojs 08. 06. 2007. 19:49

^Može opklada?

Ozbiljno, implementiranje Silverlighta na Linuxu je znatno manji posao od čitavog .NET-a. Takođe, Silverlight daje samo deo onog što je WPF.

http://www.mono-project.com/MoonlightShots

I ne verujem da su oni u "fazonu" da se nadmeću sa MS-om: jasno je da ne može da bude gotovo u isto vreme, s obzirom da je MS taj koji definiše celu stvar.

Mada, slažem se, totalno je nebitno da li će da radi na Linuxu ili ne.

jablan 08. 06. 2007. 20:16

^ Isto ste pričali i za IE vs. ostatak sveta, pa opet na kraju nije ispalo nebitno da li se sajt vidi dobro na FF ili ne.

Na temu Silverlighta (a bogami i ostalih proprietary tehnologija) ne mogu ništa do da se složim sa Markom Pilgrimom.

http://diveintomark.org/archives/200...2/silly-season

BTW, unapred stavljam ignore na potencijalni advocacy thread koji preti da se napravi.

degojs 08. 06. 2007. 20:28

Well, Firefox je uzeo dobar deo tržišta, a to za Linux tek trebamo da vidimo. I da, najveći deo tog tržišta Firefox je uzeo preko Windowsa, tako da ne vidim vezu između Firefoxa i Linuxa.

Još nešto jablane, na većini projekata na kojima sam radio uopšte specifikacijiom i zahtevima nije bilo potrebno podržati bilo koji drugi browser osim IE. Internet i intranet nisu ista stvar. U stvari, na intranetu, retko ko će običnim korisnicima da dozvoli instaliranje dodatnog browsera (ako ljudi uopšte znaju da to postoji).

Na kraju, ako me sećanje dobro služi, beše ti živiš od programiranja u jednoj proprietary tehnologiji, zar ne? Heh, jedno pričaš, a.. tjah.

jablan 08. 06. 2007. 20:45

Ne povlačim vezu između Firefoxa i Linuxa (iako se nekako pogodilo da baš dok ovo kucam koristim oba), samo kažem da se MS-babama štošta milog snivalo u prošlosti, pa me ne bi čudilo da im se ponovi...

A što se mene i proprietary tehnologije tiče, jedno je raditi aplikaciju koja neće otići dalje od mog servera koji stoji kod mene u špajzu (a uostalom i za firmu koja ne zna šta će s parama), a drugo pisati aplikaciju koja treba da radi na kompovima miliona korisnika. Uzgred, šta misliš zašto većina posetilaca DPT-a radi LAMP? Zato što je bolji od .NET-a? ;)

BTW, moja firma itekako obraća pažnju na to da sadržaj stranica bude vidljiv u svim značajnim brauzerima.

degojs 08. 06. 2007. 20:57

Citat:

Originalno napisao jablan
BTW, moja firma itekako obraća pažnju na to da sadržaj stranica bude vidljiv u svim značajnim brauzerima.

Well, vaša publika je bilo ko na internetu, naša je samo intranet (gde drugog browsera osim IE jednostavno nema, osim kod nas programera). Različiti slučajevi. Naši klijenti, recimo, svi imaju i JRE na kompjuterima, tako da ladno možemo da šaljemo i aplete. Ne vidim da Silverlight ne bi bio super za nas.

Ajd da se lepo vratimo na temu.. mrzi me da tupimo dalje nevezano za temu, pogotovo kad ti jedno pričaš, a drugo radiš, pa još i živiš od tih "proprietary" tehnologija.. :1023:

MrSteel 08. 06. 2007. 20:59

bice i Linux plugin
vec je najavljen
realno, bilo kojoj ozbiljnijoj firmi
i 3% potencijalnih klijenata da ne dosegnes zato sto se pravis lud je velika greska
tako da se oni ne upustaju avanture
zato silverlight-u predstoji dug put dostizanja 90% rasprostranjenosti

za Windows imaju nacina to da urade, ali ga nisu isporucili sa Vistom sto je velika greska

ka tehnologija bolji mi je sam WPF koji je digao 3 koplja iznad ui upravljanje i odnost mogucnost / brzina programiranja

degojs 08. 06. 2007. 21:03

Ma nemojte ljudi da pričate koješta. Tom logikom niko ne bi pravio ni desktop aplikacije koje ne rade na Linuxu.. Pa treba li da nabrajamo, sve i da ne računamo MS..

Tja, propade tema :1057:

MrSteel 08. 06. 2007. 21:14

jedan si od onih koji od svog misljenja ne bi odstupio nikad zar ne ?

a tema je propala jer si je ti u startu, odn. od drugog posta poveo u drugom smeru, kroz primere ce SL pokazati svoju jacinu
pljuvanje je standardna spika,
svako iz MS-a opusteno tvrdi da ce biti mesta i za Silverlight i za Flash oko tog pitanja ;)
uzivaj

degojs 08. 06. 2007. 21:20

^Well, ne volim da mi neko priča kako su "proprietary" tehnologije loše, a u isto vreme taj zarađuje od istih. Ono, neka drugi rade LAMP za manje pare, a on će te "gadljive" proprietary tehnologije ;) Pa i Flash nije open source?

Citat:

a tema je propala jer si je ti u startu, odn. od drugog posta poveo u drugom smeru,
Šta sam rekao? Sad gledam svoje poruke..

MrSteel 08. 06. 2007. 21:27

poceo si da postavljas Silverlight naspram Flash-a bez potrebe, i da uzdizes ovu tehnologiju u nebesa, sve je to ipak racunar i programiranje

glavni razlog koji MS navodi, medju glavnima ajde
je popunjavanje praznine koja je nedostajala developerima na MS platformi
stvarno je uzasno bilo raditi rich UI u bilo kojoj osnovi MS-a
sad je sve to lakse, da li za desktop ili za web
wpf lejer je odlican i meni je bas drago zbog toga,

a sto se tice kenjanja po RIA, za deset godina cemo svi gledati izmenjeno lice web-a
da li ce to da lici na tekst ili na animaciju?

degojs 08. 06. 2007. 21:35

Citat:

poceo si da postavljas Silverlight naspram Flash-a bez potrebe, i da uzdizes ovu tehnologiju u nebesa, sve je to ipak racunar i programiranje
Flash nisam ni pomenuo dok neko drugi nije pomenuo isti.

I nisam namerno uzdizao Silverlight, već samo pokušao realno da ocenim prednosti istog: možeš da koristiš isti jezik kao i za server-side, odlično se integriše sa ostalim MS tehnologijama (i VS).

Po meni to jesu prednosti. Pa da li ti je lakše da sve radiš u npr. C# ili da radiš npr. C# + ActionScript + JavaScript?

Nisam ni sporio da je Flash više rasprostranjen na internetu, samo sam rekao da u slučaju intraneta, to nije bitno.. itd (uopšte je u takvim situacijama nebitno da li će Silverlight imati 1% ili 99% zastupljenosti).

MrSteel 08. 06. 2007. 21:40

ovaj deo recimo :

"Rešava on problem, samo koji?



Tj. upotrebom Flasha si dobio još jednu tehnologiju, još jedan jezik pored onog što sam gore naveo. Mašala.. Dalje, nekako mi se čini da se Flash, iz nekog razloga, koristi za reklame i to je to, manje više (dobro, poneka cool animacija, itd). Ovo ima malo veći potencijal, čini mi se: aplikacije."

Mashala i ovo za animacije i sl.
flash je odlican za aplikacije klijent deo (kao i flex) pogotovo za RIA fazon, jer tu nije potrebno google indexiranje i ostalo
nije mi uopste lose sto imam i server jezik sa kojim ga povezujem

ja sam radio na par bas dobrih
tako da... sve je to stvar izbora i limita koje imas


flex kod je vec sada dostupan kao apache extenzija, tako da i oni idu u tom smeru itd.
videcemo tek kako ce se tu ponasati tehnologija ali C# != SilverLight,
zato kazem ovo je najvise leglo MS developerima koji gotovo da nisu imali dobro resenje za rich experience, vec samo neko budzenje


za sada SL se jos dokazuje, i treba mu komjuniti
ja se spremam u avgustu da ga obradim
videcemo

btw. ja sam flash spomenuo zbog tog primera, kao i gomile drugih, dakle za mene nema potrebe da izucavam iz tog razloga SL, zato i takav komentar, ali ima drugih stvari otom potom kao sto rekoh

jablan 08. 06. 2007. 21:54

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 36737)
^Well, ne volim da mi neko priča kako su "proprietary" tehnologije loše, a u isto vreme taj zarađuje od istih.

Ti očigledno ne čitaš šta ti se piše. Nisam rekao da su proprietary tehnologije loše, već da je potpuno druga stvar pisati serversku/intranet aplikaciju, za koju nikoga ne interesuje na čemu se vrti sa jedne, i klijentske aplikacije za mase sa druge strane.

Druga stvar u kojoj grešiš je to što misliš da si se time što radiš intranet potpuno zaštitio od uticaja internet tržišta. Možeš ti da radiš svoju intranet aplikaciju i u SNOBOLu i da to sasvim lepo radi, ali ćeš itekako osetiti šta znači otvoreno tržište kad ti lead programmer da otkaz, a ti daš oglas u pokušaju da nađeš novog.

Treća zabluda je to što misliš da išta znači činjenica da radiš sve u istom jeziku, a ne u 2 ili tri različita. Doduše, programer sa tvojim iskustvom bi toga morao da bude svestan, ubeđen sam da taj citat mogu da pripišem advokatu, a ne programeru u tebi... ;)

degojs 08. 06. 2007. 22:02

Citat:

Originalno napisao jablan
Treća zabluda je to što misliš da išta znači činjenica da radiš sve u istom jeziku, a ne u 2 ili tri različita.

vs

Citat:

Originalno napisao ilija
Može malo više inforamcija zašto smatraš da su aktuelne web tehnologije i standardi neodgovarajući?

Citat:

Originalno napisao jablan
Mogu ja da probam: odgovor na ovo pitanje zna svako ko je (dovoljno) radio i desktop i veb aplikacije.
Razvoj alata za desktop aplikacije je išao otprilike ovako:
1) Treba nam biblioteka za GUI
2) Napravimo biblioteku za GUI
3) Napravimo novu verziju biblioteke za GUI
4) GOTO 3

Razvoj alata za veb aplikacije je išto otprilike ovako:
1) Treba nam nešto za hipertekst
2) Napravimo HTML
3) E, zaboravismo, ne bi bilo loše da tu može da se ubudži i neka slika
4) Hmm, evo dodaćemo IMG tag
5) E, ne bi bilo loše da to može da se poveže sa bazom
6) Evo napravićemo CGI
7) E, mnogo je komplikovano da se iz ovog C-a generiše HTML, daj nešto prostije
8) Evo biblioteka. Ne, ne, evo Perl, on ti je zgodniji
9) Daj nešto lakše, bogati, ostadosmo bez geekova, svi su otišli na takmičenje za most-obfuscated Perl program
10) Evo PHP
11) Ok, nije to loše. A šta ćemo sad sa klijentom, vidi kakav je šugav ovaj HTML
12) Evo ti CSS. I evo ti JavaScript, ali pazi, mnogo je gadan
13) Dobro, daj šta daš...
14) Super je ovo, evo radi u brauzeru ABC, ali vidi kako mi puca u XYZ!
15) Šta da ti kažem, čekaj iduću verziju... Ili koristi CSS hack sa negativnom marginom...
16) E, cimanje mi je da stalno refrešujem 100kb stranice za promenu jedne labele, smisli mi nešto...
17) Evo, MS napravio XMLHTTPRequest. Evo ovamo ima isto to samo malo drugačije...
18a) U, suuper... Ni 15 godina nije prošlo a ovo već liči na desktop aplikacije...
18b) E, je*o te veb, vraćam se na Clipper

Citat:

Originalno napisao jablan
Mislim, sama činjenica da moraš da znaš najmanje 3 programska jezika da bi napisao osnovnu veb aplikaciju nešto govori, zar ne?

Citat:

Originalno napisao jablan
Blago tebi, daćeš mi malo toga što imaš da i ja vidim takve stvari. Većina developera danas ne može da kodira bez inteligentnog editora, a ja se dosad nisam sreo ni sa jednim koji izlazi na kraj sa JavaScriptom.

No waaaaaaaaaaaaaay, Joseeeeeeeeee..... ;)

jablan 08. 06. 2007. 22:16

:D

Ti nisi svestan koliko bi para namlatio da si otišao u advokate...

Činjenica da će sve da se radi u istom jeziku (što kao prvo nije tačno, što se može videti ako se otvori sors WPFE apleta koji si linkovao u prvoj poruci) ne pomaže mnogo (ok, priznajem da znači nešto :)) jer i dalje imaš serversku stranu i klijentsku stranu. Svakako da je činjenica što se najzad eliminiše HTML izuzetno bitna, i to je ono što pravi razliku, a ne banalna činjenica da se sve radi u C# ili kom već jeziku, ali, složićeš se, to nije nešto što je MS izmislio ili ponudio prvi.

degojs 08. 06. 2007. 22:18

Citat:

Ti očigledno ne čitaš šta ti se piše. Nisam rekao da su proprietary tehnologije loše, već da je potpuno druga stvar pisati serversku/intranet aplikaciju, za koju nikoga ne interesuje na čemu se vrti sa jedne, i klijentske aplikacije za mase sa druge strane.
Pa dobro. Ni ja nisam rekao da ćemo praviti Silverlight aplikaciju ako većina klijenata nema Silverlight :) Od samog početka sam nešto napominjao intranet.

Citat:

Druga stvar u kojoj grešiš je to što misliš da si se time što radiš intranet potpuno zaštitio od uticaja internet tržišta. Možeš ti da radiš svoju intranet aplikaciju i u SNOBOLu i da to sasvim lepo radi, ali ćeš itekako osetiti šta znači otvoreno tržište kad ti lead programmer da otkaz, a ti daš oglas u pokušaju da nađeš novog.
Well, samo što je Silverlight programiranje u biti programiranje na skučenom .NETu i WPFu.. pa onda.. ne vidim veliki problem? Nije baš isto..

degojs 08. 06. 2007. 22:20

Citat:

Ti nisi svestan koliko bi para namlatio da si otišao u advokate..
A ti u političare :D

Sorry, nisi pošten: Iliji pričaš jedno (praktično isto što i ja na ovoj temi), a sada meni obrnuto..


Pozdrav... it's FRIDAAAAAAAAY :)

bluesman 08. 06. 2007. 22:24

Ja čak mislim da je u nekoj prethodnoj inkarnaciji bio pitbull :D

Ali moram reći da je 50% u pravu, a preostalih 50% ću mu oprostiti jer se ne bavi time što komentariše :) degojs, html, css pa i javascript se odavno ne razdvajaju u bilo kakvom web razvoju za nešto više od "personal homepage".

jablan 08. 06. 2007. 22:59

^Ma jok, samo sam, kao zagriženi levičar, uvek na strani slabijih... ;)

Da se vratim na temu, Sun je još pre 10-ak godina već izdao platformu za pisanje rich internet aplikacija, i bila je cross-platform, i isti jezik si mogao da koristiš i za server i za klijent i šta? Kao proprietary tehnologija, preživeo je samo serverski deo. Ja bih iskreno želeo da Silverlight (FLEX, Apollo, čega sve sad nema) ne doživi istu sudbinu, a za to postoji samo jedan način...

degojs 08. 06. 2007. 23:03

2 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao jablan
Činjenica da će sve da se radi u istom jeziku (što kao prvo nije tačno, što se može videti ako se otvori sors WPFE apleta koji si linkovao u prvoj poruci)

Šta nije tačno?

jablan 08. 06. 2007. 23:28

C# + XAML + malo boilerplate JS-a...

Ama lepa stvar, slažem se, samo što to nije jedini uslov da uspe.

degojs 09. 06. 2007. 02:40

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 36754)
C# + XAML + malo boilerplate JS-a...

Ama lepa stvar, slažem se, samo što to nije jedini uslov da uspe.

Pa ja ne verujem da će uspeti tako brzo da dođe na web za široke mase, ako uopšte i dođe ikada.. na žalost. Ali za intranet, kako već rekoh, dušu daje.

Kad uhvatiš 20+ minuta vremena pogledaj video: http://silverlight.net/learn/learnvideo.aspx?video=71

Pa uporedi to sa onim kako bi danas dobio istu funkcionalnost (i komfor kao programer).

Citat:

Originalno napisao bluesman
degojs, html, css pa i javascript se odavno ne razdvajaju u bilo kakvom web razvoju za nešto više od "personal homepage".

Ma OK, slažem se.. ali nije to bila poenta, toliko za HTML i CSS.

Gledaj ovako, hoćeš sad first class aplikaciju koja bi imala "ugodan" interfejs, šta ti treba od jezika (da izostavimo HTML i CSS): npr. PHP + JavaScript + ActionScript.

Zar ne bi bilo lakše da imaš mogućnost: PHP + PHP + PHP?

Pa onda još da možeš sve da koristiš iz jednog okruženja, koje to super podržava i omogućuje dibagovanje, bez obzira da li se taj PHP izvršava na serveru ili klijentu..

Stvar je da si ti sada prisiljen da znaš te sve različite jezike ako hoćeš tu funkcionalnost, pa još i različita okruženja za programiranje istih, itd. Nije to baš nešto što bih ja nazvao "optimalno", makar je stvarno stanje takvo.

nixa 09. 06. 2007. 02:48

Da ali ti posmatraš biranje rešenja kroz programerske oči, jednostavno ako gledaš kao CTO, onda moraš da vidiš koji su aspekti tehnologija ( prednosti i mane ) u jednoj aplikaciji.Ako je to Silverlight onda koja je penetracija runtime-a,a ako je Flash koja pentracija kod njega ( inače 95 % kod verzije 9 ).

Logično je da nećeš sada kada imaš opciju da kreiraš RIA kroz svoje razvojno okruženje da predješ na bilo šta drugo,mada ako gledaš realno ( sa aspekta nekog ko radi arhitekturu sistema ) takve informacije i podaci su dosta bitni.

degojs 09. 06. 2007. 02:51

Pa, nixa, nisam rekao "ajmo da koristimo Silverlight tamo gde ga niti jedan klijent nema." Mislim.. pa nisam lud :D


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:58.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.