DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Taksa za isticanje firme (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9106)

bluesman 04. 09. 2010. 15:42

Taksa za isticanje firme
 
Ne mogu da nađem onu temu gde smo pričali o taksi za isticanje firme, koja je drastično povećana ove godine u nekim opštinama, rekao sam da ću da uložim žalbu na rešenje jer nemam istaknutu firmu niti planiram to da uradim.

Bilo je puno nedoumica da li mora ili ne mora biti istaknuta firma, šta piše u zakonu i kako se tumači zakon, ja sam u svakom slučaju podneo žalbu i epilog je sledeći (parafraziram da ne bih prepisivao sve):

"... Donosi se rešenje da se ukida rešenje o taksi za isticanje firme jer je uvidom na terenu potvrđeno da obveznik nema istaknutu firmu na lokaciji ..."

Drugim rečima, oslobodio sam se takse za isticanje firme koja i nije tako mala - oko 86000 dinara godišnje.

3banchi 04. 09. 2010. 16:13

^ A hoce li te sad inspekcija oderati za neisticanje firme...ako je kazna za to manja onda si dobar posao napravio.

sinisabobic 04. 09. 2010. 17:07

@bluesman sta sve mora da sadrzi zalba da bi bila validna njima?

Shinen 04. 09. 2010. 19:50

А коме си поднео жалбу, за фирмарину су задужене две инспекције, једна проверава да ли је истакнута, а друга да ли је плаћена.

bluesman 04. 09. 2010. 20:39

Na onom rešenju koje dobijete ima tačno upustvo kome, kada i kako se šalje žalba. Postoji i neka taksa koja se uplati, sve se odradi tako kako piše, a ni sama žalba nije "mudrolija" - jednostavno napišete da nemate istaknutu firmu na toj lokaciji.

ljtruba 05. 09. 2010. 09:47

Hvala Bluesmane, idem odmah u ponedeljak da pokusam. Neverovatno je da svi govore da je nemoguce osloboditi se ove takse...

rex 05. 09. 2010. 12:33

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 88755)
"... Donosi se rešenje da se ukida rešenje o taksi za isticanje firme jer je uvidom na terenu potvrđeno da obveznik nema istaknutu firmu na lokaciji ..."

Da li ti stvarno nemas istaknut naziv firme (na postanskom sanduzetu, vratima stana ili poslovnog prostora) ?

Da li je neko stvarno dolazio da proveri da li je naziv firme istaknut?

Sta ce desava u slucaju da inspekcija dodje u kontrolu i ne moze da locira firmu? Ili u slucaju da ti iz poreskog posalju neki dopis koji im se vrati?

Pretpostavljam da si u zalbi napisao da nemas potrebu za isticanjem firme zbog specificnosti delatnosti kojom se bavis?

Ja uzgred, nisam uspeo da nadjem u Zakonu o privrednim drustvima odredbu kojom se istice obaveza isticanja imena firme. Ako nije ovim da li je ta obaveza regulisana nekim drugim zakonom?

U kojoj si zoni? Pretpostvaljam 3 zona?

Ova taksa bi u narednom periodu trebala da se promeni i naplacuje svakom registrovanom privrednom subjektu bez obzira na isticanje naziva firme. Znaci kao firmarina (jer se posluje na teritoriji odgovarajuce uprave prihoda) a ne kao taksa za isticanje firme.

Takodje je nezvanicno najavljeno vracanje cena na proslogodisnji nivo i promenu nacina kalkulacije takse gde bi se pored postojecih parametara uveli i neki novi. Na primer, doo sa jednim zaposlenim placa isti iznos kao i doo sa 50 zaposlenih. Razlikuju samo mala, srednja i velika preduzeca a prema postojecim kriterijumima za iste. Bilo je price da bi i ostvareni promet/prihod trebao da utice na visinu ove takse ali nisam siguran da ce i ovo uzimati u obzir. U svakom slucaju, dranje nezajazljive, nesposobne i korumpirane administracije koja rupe u budzetu krpi opterecujuci ionako polu-mrtvu privredu. Ne samo da su duplo uvecali iznose (negde i vise) nego su krajem prethodne godine uradili novo zoniranje grada pa je veci deo subjekata presao u visu i skuplju zonu.

zverko 05. 09. 2010. 12:34

Koliko ja znam, ako samo staviš na interfon ime firme, ispred objekta, to se gleda kao isticanje firme. A ako nemaš ništa od toga, znači bukvalno nigde, onda ti ne mogu ništa.

A što se tiče cena, koliko ja znam, zone su proširene, tako da se sad čak i na Banovo Brdo (Čukarica) gleda kao na prvu zonu, i isticanje firme košta oko 200.000,00 RSD

Po meni sramotno, ali tako je to...

bluesman 05. 09. 2010. 14:43

@rex: ne znam da li je neko stvarno dolazio, u rešenju piše da je "uvidom na terenu 18.08 ... " pa pretpostavljam da je dolazio - nije mi niko kucao na vrata.

Ja sam uradio sve "po PS-u", nisam ništa muvao ili bilo šta slično (kao borac protiv korupcije bilo koje vrste odbijam da "muvam" bilo šta čak i kada sam ja lično u pitanju) - kaže "može da se uloži žalba", ja uložio žalbu i dobio ovo rešenje. Niti imam neku vezu ni bilo šta slično, knjigovođa je sastavila žalbu i poslala, i to je sve što mogu da ti kažem.

rex 05. 09. 2010. 15:00

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 88793)
@rex: ne znam da li je neko stvarno dolazio, u rešenju piše da je "uvidom na terenu 18.08 ... " pa pretpostavljam da je dolazio - nije mi niko kucao na vrata.

Ja sam uradio sve "po PS-u", nisam ništa muvao ili bilo šta slično (kao borac protiv korupcije bilo koje vrste odbijam da "muvam" bilo šta čak i kada sam ja lično u pitanju) - kaže "može da se uloži žalba", ja uložio žalbu i dobio ovo rešenje. Niti imam neku vezu ni bilo šta slično, knjigovođa je sastavila žalbu i poslala, i to je sve što mogu da ti kažem.

Potpuno mi je jasno da nisi nista muvao. Nisam siguran sta bi mogao uopste da smuvas, skines natpise i ulozis zalbu. Nisi ni prvi za koga znam da je podnosio zalbu i kome je resenjem ukinuto placanje.

Ono sto me zanima je:

Da li ti stvarno nemas istaknut nikakav naziv firme (na postanskom sanduzetu, vratima stana ili poslovnog prostora) ?

I da li su zbog ove cinjenice moguci problemi tipa:

Da li znas sta se desava u slucaju da inspekcija dodje u kontrolu i ne moze da locira firmu? Ili u slucaju da ti iz poreskog posalju neki dopis koji im se vrati jer na postanskom sanducetu nije bilo ime firme?

bluesman 05. 09. 2010. 15:24

Ne znam

Markok 05. 09. 2010. 15:25

valjda znaju da nađu po adresi :)

mangia 05. 09. 2010. 15:39

Da li natpis na poštanskom sandučetu, zvonu na vratima i tabla 30x20cm na ulaznim vratima predstavlja "isticanje firme"

U BiH je barem obavezno imati ovo gore pobrojano. Znam da je nama prije 2-3 godine stigao dopis da uplatimo nekih 400-500 KM za tablu koju smo imali istaknutu van zgrade. Mi skinemo tablu i ćao.

Jednostavno držanje table nije vrijedno toliko.

rex 05. 09. 2010. 15:57

Citat:

Originalno napisao mangia (Napišite 88798)
Da li natpis na poštanskom sandučetu, zvonu na vratima i tabla 30x20cm na ulaznim vratima predstavlja "isticanje firme"

Da. Taksa za isticanje firme se placa u svim navedenim slucajevima.

Dodatno se placa za isticanje firme na tabli ispred zgrade.

bluesman 05. 09. 2010. 16:25

Samo nemojte da se vraćamo opet na istu priču "ja mislim da mora" i "ja mislim da ne mora". Ako se javi neko ko "ZNA SIGURNO" onda neka napiše onako kako jeste, u onoj drugoj temi smo tako licitirali na 10 strana i na kraju si svi ostali zbunjeni više nego pre čitanja raznih mišljenja.

U ovoj temi sam hteo samo da vam kažem da je očigledno moguće sasvim normalnom procedurom skinuti tu taksu ako nemate istaknutu tablu.

srdjan 05. 09. 2010. 16:43

^ Ako je tako kako kaže @rex, kako bi onda uopšte mogli da ti pošalju rešenje o oslobadjanju, tj. na koju adresu?

japan 05. 09. 2010. 16:48

Off Topic: Naravoucenije: otvarajte firme iskljucivo pod svojim prezimenom, i prekrstite se u DOO :)

ivanhoe 05. 09. 2010. 16:52

hehe, bas hteo da kazem kako ce mi se dete zvati Doo

oksite 05. 09. 2010. 17:16

^ Kada sam registrovao dooConsult doo, prvo su mi odbili naziv zbog toga sto sa tim doo u dooConsult dovodim ljude u zabunu da sam doo (drustvo sa og. od.)!!!??? Tek posle urgencija i detaljnog proucavanja zakona sam uspeo da isteram "pravdu". Tako da sada cisto sumnjam da ce neko skoro registrovati doo kao deo poslovnog imena. Glupost, ali tako je.

Inace, izgleda da mnogi podnose zalbe, i moja knjigovodja je dobila pozitivno resenje. A lepo sam vam sve objasnio na onoj temi od 10 strana, ne znam sto mi niko nije verovao.

rex 05. 09. 2010. 17:27

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 88802)
Samo nemojte da se vraćamo opet na istu priču "ja mislim da mora" i "ja mislim da ne mora". Ako se javi neko ko "ZNA SIGURNO" onda neka napiše onako kako jeste, u onoj drugoj temi smo tako licitirali na 10 strana i na kraju si svi ostali zbunjeni više nego pre čitanja raznih mišljenja.

U ovoj temi sam hteo samo da vam kažem da je očigledno moguće sasvim normalnom procedurom skinuti tu taksu ako nemate istaknutu tablu.

Mora da se placa, ali svi koji podlezu placanju imaju pravo da se zale.

Konkretno, naplata se vrsi na osnovu sledeceg akta Uprave javnih prihoda (naravno ova odluka se odnosi na Beograd, svaka uprava javnih prihoda definise sopstvene odluke o komunalnim taksama)

http://www.finansijebgd.org

Odluka o lokalnim komunalnim taksama

Tarifni broj 8

1. За истицање фирме на пословном простору такса се утврђује годишње по зонама, и то:

- екстра зона 210.000
- I зона 200.000
- II зона 180.000
- III зона 150.000
- IV зона 120.000
- V зона 90.000
- VI зона 70.000
- VIIзона 55.000
- VIII зона 42.000
- зона специфичних намена 42.000

2. Под фирмом, у смислу ове одлуке, подразумева се сваки истакнути назив или име на пословном
простору, које упућује на то да правно или физичко лице обавља делатност у том простору.
Ако се на једном пословном објекту налази више истакнутих фирми истог обвезника, такса се плаћа
само за једну фирму.
3. Обвезници таксе из овог тарифног броја су правна и физичка лица.
Такса на фирму плаћа се за седиште, представништво и за сваку пословну јединицу правног лица на
територији града Београда.
4. Такса на фирму умањује се:
1) Правним лицима, која су према закону којим се уређује рачуноводство, разврстана у:
- средња правна лица за 20%.
- мала правна лица за 40%.
2) Правним лицима из области трговине (Сектор Е, област 50-52), угоститељства (Сектор Ж, област
55, грана 553-555) и личних услуга (Сектор М, област 93, грана 930, група 9301-9302) за 40%.
3)Удружењима грађана, савезима, друштвима и осталим непрофитним организацијама такса се
умањује за 80%.
4) Радњама које немају својство правног лица и правним лицима, односно њиховим пословним
јединицама, које делатност обављају у киоску, на тезги односно у објекту на коме је отворен шалтер, такса
се умањује за 80%.
5) Таксени обвезник који има право на умањење по више основа, може користити олакшице или део
олакшице, за које је потребно да достави одговарајуће доказе надлежном одељењу УЈП за наплату таксе,
с тим да укупно умањење не може бити веће од 80% од износа прописаног за одговарајућу зону.
5. Комунална такса по овом тарифном броју плаћа се на основу задужења надлежног одељења УЈП
града Београда, месечно до 15. у месецу за претходни месец.

---

rex 05. 09. 2010. 17:34

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 88804)
^ Ako je tako kako kaže @rex, kako bi onda uopšte mogli da ti pošalju rešenje o oslobadjanju, tj. na koju adresu?

Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.

srdjan 05. 09. 2010. 18:08

Jasno mi je šta pričaš, samo pokušavam da se otmem utisku da se u tim upravama neko namerno zeza jer nema druga posla.

Neko će stvarno da otvori Ritopek Offshore :)

stOrm 13. 09. 2010. 11:32

Problem u celoj prici je sto je nekada cim otvoris firmu zapocinjalo placanje isticanja firme pored svih poreza, a nakon toga kada su uvideli da je velika zarada na tom porezu poceli su polako da odvajaju taj sektor sto su na kraju i uspeli. Sada je potrebno da se mi kao firme prijavimo da placamo porez i to ne male pare makar po nekim moji preracunima.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/9314...-milion-dinara

tamarab 17. 11. 2010. 14:47

Citat:

Originalno napisao rex (Napišite 88812)
Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.

Ja već četiri godine nemam nigde istaknutu firmu jer nemam potrebu za poslovnim prostorom i smatrama da ne treba da plaćam nikakvu taksu za isticanje firme jer nisam ničime zauzela javni prostor. Iako na sandučetu piše samo porodično prezime uglavnom mi uredno stižu sva rešenja i obaveštenja i eventualne opomene koje se odnose na radnju. (naravno to sve jer treba da mi uzmu pare), i tada im ne smeta što nemam istaknutu firmu. Za 4 godine niko me za to nije opominjao.
Ali ima još jedan problem: ako na koverti u koju pakuju ona rešenja za "firmarinu" jasno piše da je obavezno lično uručenje čija je onda krivica što mi takvu pošiljku samo ubace u sanduče? Dakle kao sa vojnim pozivom - mogla bih da se pravim da takvo rešenje ili poziv nisam ni primila jer ja nisam potpisala i ne znam da li mi je pošiljka uopšte i stigla (jer je neko mogao da je izvuče iz sandučeta i uništi bez moga znanja).

Nisam isiticala firmu na svom sandučetu jer sam upravo birala takvu delatnost da ničime ne remeti privatni život moje porodice a da ne plaćam nikakve nepotrebne dažbine; dakle ne treba mi lokal, niti bilbordi za reklamu i sl. - sve svoje poslove obavljam isključivo putem preporuka i to mi je najbolja reklama -a zašto bih onda morala da plaćam tu besmislenu taksu. Zato sam i podnela žalbu i upravo za koji dan treba da odem u Odeljenje Uprave javnih prihoda "radi učešća u postupku po žalbi i izjašnjavanje o pravno relevantnim činjenicama i okolnostima koje su navedene u žalbi", kako su naveli u pozivu. Nadam se rešenju u moju korist.
Interesuje me da li su i oni koji ovde navode da su im žalbe uvažene isto tako pozvani na izjašnjavanje o žalbi pre nego što su im odobrili ukidanje takse.

3banchi 02. 12. 2010. 13:28

Sto se tice Novog Sada stiglo resenje, usvojena moja zalba, oslobodjen placanja takse za o.g.
Bio i covek da proveri pre mesec dana.
Ali, cini mi se da cemo ovu proceduru morati prolaziti svaku godinu...oni resenje, mi zalbu, pa opet oni resenje.
Za ove koji se pitaju kako ce postari da dostavljaju postu...pa dovoljna je adresa i kucni broj. Na sanduce nisi obavezan da istices ni licno ime ni ime firme...dovoljan je broj stana i to je to.

Hvala Bluesmanu sto je probio led :)

ljtruba 02. 12. 2010. 13:35

Da li imate neki poseban tekst zalbe? Da li se pozivate na neke cl. zakona i slicno
Pomagajte

3banchi 02. 12. 2010. 14:14

Ma nista posebno...

Citat:

Agencija, firma XXXXXXX
Adresa
Mesto

PORESKA UPRAVA gradxxxx


ZALBA

Na resenje: komunalna taksa za isticanje firme

Br. xyz-xxx (broj njihovog resenja)

Postovani,

Ovim izjavljujem zalbu na resenje kojim mi je utvrdjena taksa na isticanje firme za xxx godinu u iznosu od xxxx dinara.

Agencija, firma se bavi poslovima i komunicira sa klijentima i partnerima iskljucivo putem Interneta i nema potrebu za isticanjem firme koja se nalazi u stanu/kuci/prostoru na navedenoj adresi.

Stoga smatram da nisam u obavezi da placam taksu na isticanje firme jer ista nigde nije niti postavljena ili istaknuta, pa predlazem da se osporeno resenje i obaveza placanja takse ukine.

Mesto, datum potpis
S tim sto zalbu moras uloziti u predvidjenom roku.
Ako si propusto rok probaj da ispod naslova dodas i podnaslov "predlog za povrat u predjasnje stanje".

potom na kraju teksta zalbe dodaj nesto ovako:

Citat:

Posto sam propustio zakonski rok za izjavljivanje zalbe na resenje jer (pa smisli razlog...put, bolest, postu primilo dete, baka, deka, komsija pa zaboravili da vam daju :) ) predlazem da se dozvoli izjavljivanje i razmatranje zalbe i posle roka.
Pokusaj, ne kosta nista.

Consultant 19. 12. 2010. 13:07

Svaka čast na dovitljivosti. Ja se ne bih usudio da probam, niti sam se toga setio jer mi se čini da sam negde u zakonu pročitao da firma mora da ima istaknut naziv na poslovnom prostoru.

Ja inače nemam istaknut naziv na lokaciji gde je firma registrovana. Jednom sam zaradio kaznu od poreske uprave, zato što im se vratio dopis koji su mi poslali (poštar nije znao kome da ostavi pismo). Inspektor mi je rekao da o tome moram da vodim računa.

Sem toga, ne znam da li su pravila ista za preduzeća i preduzetnike?

3banchi 19. 12. 2010. 13:56

U vazecem Zakonu o privrednim drustvima nema odredbe koja bi propisivala obavezu isticanja firme ni za preduzeca ni za preduzetnike.

nn.nn 19. 12. 2010. 14:36

Citat:

Originalno napisao Consultant (Napišite 93164)
Ja inače nemam istaknut naziv na lokaciji gde je firma registrovana. Jednom sam zaradio kaznu od poreske uprave, zato što im se vratio dopis koji su mi poslali (poštar nije znao kome da ostavi pismo).

Ako ti je ovo problem, možda bi pomoglo kad bi zakupio P.O. box/poštanski pregradak?

Consultant 19. 12. 2010. 16:22

Citat:

Originalno napisao nn.nn (Napišite 93170)
Ako ti je ovo problem, možda bi pomoglo kad bi zakupio P.O. box/poštanski pregradak?

Generalno, nije mi problem jer poštari obično znaju gde da ostave poštu, samo jednom se desio ovaj slučaj.

Zaista, gledam po netu i nalazim oprečne informacije. Mnogi tvrde da postoji obaveza isticanja naziva firme, npr:
Citat:

Isticanje firme

Obavezno je istaći firmu (natpis) na prostoru koji se koristi kao sedište DOO. Ukoliko poreska uprava u postupku terenske kontrole ne može da pronađe stvarno sedište DOO, tada Poreska uprava može pokrenuti postupak privremenog oduzimanja PIB-a (jer može da se radi o tzv. fantomskoj firmi), što praktično znači privremena zabrana obavljanja delatnosti.
http://www.mena.rs/kakopoceti/registracijadoo.html

Nekada je postojala zakonska obaveza isticanja naziva firme i mišljenje Saveznog suda po tom pitanju:

Citat:

Odredbom člana 157. stav 3. Zakona o preduzećima propisano je da se firma ili skraćena oznaka firme mora istaći na poslovnim prostorijama preduzeća. (1997)
http://www.sirius.rs/praksa/7283

Međutim, u aktuelnom Zakonu o privrednim društvima nigde se ne pominje obaveza isticanja firme! (ili ja bar nisam dovoljno tražio)

http://www.parlament.gov.rs/content/...sp?Id=178&t=Z#

3banchi 19. 12. 2010. 17:25

^ ne cackaj mecku...lepo ti ne pise u vazecem zakonu da moras istaci firmu. ;)

Gargoyle 19. 12. 2010. 18:00

Takse za isticanje firme naplaćuje lokalna samouprava.

3banchi 20. 12. 2010. 09:53

^ ako je firma istaknuta.

ljtruba 23. 12. 2010. 22:05

Stigla mi opomena... 110k + 10k kamate za 2010 godinu
imam rok pet dana ili prete plenidbom

ima neko neki pametan savet? iskustvo?

3banchi 23. 12. 2010. 22:20

jbg, verovatno ti nije do sale...ali preseli lokal na Times Square.

Ne znam kada si dobio resenje...probaj da se zalis i trazis povrat u predjasnje stanje zbog propustanja roka za zalbu....opisao sam napred sta i kako.

Milos Vukotic 23. 12. 2010. 22:22

Pođi tamo i probaj da se dogovoriš s nekim ko je zadužen za tvoj slučaj.
Mnoge opomene i slične stvari šalju se i realizuju po automatizmu, ali često kad pođeš tamo s nekom normalnom pričom vidiš da i tamo rade živi i normalni ljudi, te da se gotovo uvjek može naći neki dogovor... Dakle, pođi tamo, budi kulturan i fin i naći će se neko rješenje.

Gargoyle 23. 12. 2010. 22:42

@ljtruba Kad si bio dobio rešenje?

alfaunits 24. 12. 2010. 06:58

110K za sta?? Isticanje firme??

ljtruba 25. 12. 2010. 10:47

Resenje sam dobio pocetkom godine i ignorisao ga. Taksu su mi podigli sa 3 na 9 hiljada mesecno, tako sto su d. Tucovica prebacili iz cetvrte u drugu zonu. Ranije sam placao, ali 118k godisnje je sumanuto, narocito smo mi naravno istaknuta firma ne treba. Ici cu u ponedeljak da se zalim pa javljam kako je proslo


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:52.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.