DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Poslovne ponude i zapošljavanje (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Junior Software Developer, ocekivana plata (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9922)

braindemage 15. 04. 2011. 23:57

Junior Software Developer, ocekivana plata
 
Koliku platu može da ocekuje junior software developer,s'obzirom da je tek diplomirao, i da mu je to prvi posao? Dajte neki prosek, bez obzira na grad...

webarto 16. 04. 2011. 03:29

500e

gst123 16. 04. 2011. 07:57

500 - 600 evra

braindemage 16. 04. 2011. 08:22

hmm,nekako mi je mnogo visoka plata za nase uslove i imajuci u vidu to da firma zaposljava radnika koji nema iskustva,i u kojeg tek treba da ulozi sredstva kako bi postao samostalan. Po mom misljenju 500-600e je plata mozda nekog senior developera... Voleo bih da cujem vase misljenje?

squirll 16. 04. 2011. 10:13

pa od tebe se ocekuje da nesto znas, bez obzira sto ti je prvi posao... tako da je plata od 500evra ... neka "solidna" za programere juniore...no opet zavisi od grada i prog. jezika

Gruja 16. 04. 2011. 10:37

Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97441)
Po mom misljenju 500-600e je plata mozda nekog senior developera...

Grešiš, ovaj silno grešiš sinko.

srdjan 16. 04. 2011. 11:03

Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97441)
Po mom misljenju 500-600e je plata mozda nekog senior developera...

Pa koliko je onda OK za juniora, 250-300?
Mozda, ako developuje pljeskavice...

braindemage 16. 04. 2011. 12:06

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 97444)
Pa koliko je onda OK za juniora, 250-300?
Mozda, ako developuje pljeskavice...

Po mom misljenju plata od 300-400e je obostrano prihvatljiva. Znanje koje se stekne na fakultetu nije dovoljno da ti kad odes u firmu samostalano obavljas posao,bez da ti neko od iskusnijih posveti neki deo svog radnog vremena,a i to kosta firmu. Pitanje se odnosilo na Java i .NET programere.
Ako ste mislili na 500-600e sa doprinosima,onda se slazem.

3banchi 16. 04. 2011. 12:36

Ako ti neko nudi 500 za juniora...odbij ga i trazi manje.

squirll 16. 04. 2011. 12:49

izvini ali ebes ti onda faklultet ako ne mozes kao junior da imas 500-600e ...

salebab 16. 04. 2011. 13:13

Baš tako, fakultet u većini slučajeva nije presudan za zapošljavanje i nikako ne određuje visinu početne plate. Većina firmi ima već utvrđenu visinu plate za neku poziciju i tu su minimalna odstupanja.

Mislim da je početna plata oko 350-400 evra za nekog bez velikog praktičnog iskustva sasvim ok. Problem može nastati ako poslodavac nema sluha i ne oseti kada je zaposleni prestao da bude početnik (npr posle 3 meseca) i idalje se ophodi prema njemu kao početniku...

vidak 16. 04. 2011. 13:32

Citat:

Originalno napisao salebab (Napišite 97448)
Problem može nastati ako poslodavac nema sluha i ne oseti kada je zaposleni prestao da bude početnik (npr posle 3 meseca) i idalje se ophodi prema njemu kao početniku...

To mora da je neki super početnik kada se za tri meseca vine u zvezde? (ili u partizan)

nixa 16. 04. 2011. 13:33

Koliko junior u prvoj godini misli da moze da zaradi polsodavcu, podeli to sa 3 ( ili 5 ) i podeli to sa 12 meseci i eto ti plate

Petar Marić 16. 04. 2011. 13:35

Žao mi je što to kažem, ali se zadnjih dana palite na trolove k'o šibica.

webarto 16. 04. 2011. 13:45

Ja sam bio mišljenja da i za junior trebaš imati 2 godine iskustva... A ako nemaš iskustva vjerovatno ide neki pripravnički.

salebab 16. 04. 2011. 13:49

Citat:

Originalno napisao vidak (Napišite 97449)
To mora da je neki super početnik kada se za tri meseca vine u zvezde? (ili u partizan)

Ne prelazi se iz početnika u zvezde, niti sam napisao da posle tri meseca treba da ima platu kao senior.

vidak 16. 04. 2011. 13:58

Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 97452)
Ja sam bio mišljenja da i za junior trebaš imati 2 godine iskustva... A ako nemaš iskustva vjerovatno ide neki pripravnički.

Na pitanje sa naglaskom na 'tek diplomirao'
Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97438)
Koliku platu može da ocekuje junior software developer,s'obzirom da je tek diplomirao, i da mu je to prvi posao? Dajte neki prosek, bez obzira na grad...

odgovorio si:
Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 97439)
500e

... onda je krenula diskusija...

... da se ja pitam, a ne pitam se, prva tri meseca bi junior učio i Office (MS, Open, Libra), plaćao poslodavcu za sticanje iskustava i neizmerno cenio priliku koja mu se pruža ne očekujući da će poslodavac nakon tri meseca uočiti intenzivno, dinamičan, okolnostima uslovljen razvoj juniorovih veština.

p.s. u ugovoru bih obavezno dodao klauzulu da svu štetu koju klijent pretrpi usled juniorove mladosti i neiskazanih talenata, junior iz vlastite imovine nadoknadi klijentu.

braindemage 16. 04. 2011. 14:01

Onda situacija i nije tako losa koliko sam mislio. Ipak je prosek od oko 500e pristojna zarada u nasoj zemlji za nekoga ko je tek zavrsio fakultet.

ivanhoe 16. 04. 2011. 14:02

Pa za pocetak zavisi gde i sta radi i u kom jeziku, zar ne? I pre svega sta uopste zna da radi?

Ako nema iskustva, ali zna dobro teorijski moze za par meseci da bude sasvim upotrebljiv radnik. Ako zna samo ono sto ga uce na faxu, onda mora prvo mnogo da nauci. A za to bi morao da volontira, tesko ce mu to neko platiti (u manjim firmama, vece su spremne da finansiraju pripravnike, ali onda je plata dosta niza)

vidak 16. 04. 2011. 14:03

Nije situacija uopšte tako loša kao što si mislio. :)
Objavljen prvi razumljiv oglas za posao

webarto 16. 04. 2011. 14:09

Ja sam tu cifru stavio na osnovu toga da ja lično bez fakulteta i sa 2 godine rada sa webom, mogu imati 500e platu u firmi u Bosni.
Mislim da bez iskustva neće moći tako lako naći posao. Sretno :)

braindemage 16. 04. 2011. 14:18

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 97456)
Pa za pocetak zavisi gde i sta radi i u kom jeziku, zar ne? I pre svega sta uopste zna da radi?

Ako nema iskustva, ali zna dobro teorijski moze za par meseci da bude sasvim upotrebljiv radnik. Ako zna samo ono sto ga uce na faxu, onda mora prvo mnogo da nauci. A za to bi morao da volontira, tesko ce mu to neko platiti (u manjim firmama, vece su spremne da finansiraju pripravnike, ali onda je plata dosta niza)

U potpunosti se slazem sa ovim misljenjem. Mislim da je to najrealnija situacija.

blackholemix 16. 04. 2011. 15:13

@braindemage

Ako nije tajna koji si fax zavrsio? Ili zavrsavas? ;) ?

braindemage 16. 04. 2011. 15:18

Citat:

Originalno napisao blackholemix (Napišite 97460)
@braindemage

Ako nije tajna koji si fax zavrsio? Ili zavrsavas? ;) ?

Naravno da nije... pmf-osnovne akademske studije

blackholemix 16. 04. 2011. 15:25

Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97461)
Naravno da nije... pmf-osnovne akademske studije

Nemoj da kazes da je u Beogradu?

braindemage 16. 04. 2011. 15:27

Citat:

Originalno napisao blackholemix (Napišite 97462)
Nemoj da kazes da je u Beogradu?

Nije, u pitanju je kg...

blackholemix 16. 04. 2011. 15:32

Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97463)
Nije, u pitanju je kg...

A dobro onda je u redu. :)

Pitao sam te zato što velika većina njih koji u Beogradu završe Matematički fakultet, kažu zapravo PMF, a taj fakultet ne postoji od 1995. godine, i onda mi to tako bude smešno, završili su kao fakultet, a ne znaju ni šta su završili.

Kao da te neko pita: Odakle si? A ti kažeš Socijalisičke Federativne Republike Jugoslavija. :1090:

Izvinjavam se na offu.

webarto 16. 04. 2011. 15:41

Evo ti onda prijemni za posao :)

http://fizzbuzz.rubyforge.org/

eraser 16. 04. 2011. 16:57

Citat:

Originalno napisao braindemage (Napišite 97463)
Nije, u pitanju je kg...

Ako trazis posao u Kg a nemas prakticnog iskustva, "Letnja skola ComTrade-a" nije mozda losa solucija. Mesec-dva radis prakticno i ucis a ako si dobar mozes da ocekujes ponudu za posao (plata bi i bila oko 400-500e)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:08.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.