DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Završen IE7 (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1657)

Goran Aničić 19. 10. 2006. 09:41

Završen IE7
 
Nakon puno vremena, jedan od članova IE razvojnog tima Dean Hachamovitch (u stvari, general manager), objavio je da je Internet Explorer 7 za Windows XP završen i može se skinuti odavde.
Citat:

Originalno napisao Dean Hachamovitch
Today we released Internet Explorer 7 for Windows XP. I encourage everyone to download the final version from http://www.microsoft.com/ie.


modeus 19. 10. 2006. 10:03

Da, i oficijelni sajt isto to kaze. Pitanje od milion dolara: Kako koristiti IE6 i IE7 u isto vreme?

blogowski 19. 10. 2006. 10:49

Citat:

Kako koristiti IE6 i IE7 u isto vreme?
Nisam jos testirao IE7, ali kako sam cuo da treba da se instalira IE7 gazeci pri tome IE6 i naknadno skines i ponovo instaliras IE6.
Ako neko zna vise o tome ...

Dragan Babić 19. 10. 2006. 11:18

Instaliraj IE7 i pregazi IE6. Kada budeš hteo da odeš nazad na IE6 odeš na Add/Remove Programs, uključiš opciju "Show Updates" i tu ćeš naći i IE7. Samo ga uninstaliraj i opet si na IE6.

Moram da ti napomenem da se često dešavaju brljanja kada revertuješ na IE6. Sedmica uvek ostavi nešto iza sebe pa neki addons neće da rade kako treba itd. Oprezno. Druga opcija ti je standalone IE6.

xippi 19. 10. 2006. 12:12

mislim da je jednostavnije da se instalira 7 kao standalone
http://googlesystem.blogspot.com/200...7-without.html
nisam probao ovo sa final verzijom. radilo je sa svim betama

degojs 19. 10. 2006. 14:36

Citat:

Originalno napisao Dragan
Instaliraj IE7 i pregazi IE6. Kada budeš hteo da odeš nazad na IE6 odeš na Add/Remove Programs, uključiš opciju "Show Updates" i tu ćeš naći i IE7. Samo ga uninstaliraj i opet si na IE6.

Sto nije isto kao i da imas IE6 i IE7 u isto vreme..

Dragan Babić 19. 10. 2006. 14:41

Citat:

Originalno napisao degojs
Sto nije isto kao i da imas IE6 i IE7 u isto vreme..

Nije isto, ali je bar nešto. Ja recimo nikada nisam mogao da poteram ni jedan standalone, pa mi je ovo bila jedina opcija. Bolje išta nego ništa. :)

Gruja 19. 10. 2006. 14:53

Stavite lepo vmware ili virtualpc pa u njih instalirate sta hocete. Jos vmware moze da pravi snapshot-e izmedju kojih mozes posle da se kreces, pa mozes nad jednim instaliranim os-om da imad nekoliko kombinacija browsera, servis packova, itd.

jasmanac 19. 10. 2006. 16:04

Ma ja sam pokrenuo sve verzije IE kao stand alone ali imam problem kada pokrenem IE7. Onda kada pokusam da otvorim neku stranicu u IE6 on mi ih otvara u FF WTF?!

Dragi Tata 19. 10. 2006. 16:05

Lep browser. Samo mi se čini da još uvek nema opciju "find links as you type".

degojs 19. 10. 2006. 16:31

Lep browser?

Hehe... meni je interfejs nula. Mislim da gore nisu mogli.

LiquidBrain 19. 10. 2006. 16:58

Hm... Internet Exploder 7? LoLneka hvala... ja imam svoj Konqueror, lynx, i FF :)

35-68 19. 10. 2006. 17:30

Radi
 
Citat:

Originalno napisao xippi
mislim da je jednostavnije da se instalira 7 kao standalone
http://googlesystem.blogspot.com/200...7-without.html
nisam probao ovo sa final verzijom. radilo je sa svim betama

Malo se čudno ponaša, pokupio je sve dodatne extenzije iz IE6 ali radi samostalno.

Dragi Tata 19. 10. 2006. 18:02

Citat:

Originalno napisao degojs
Hehe... meni je interfejs nula. Mislim da gore nisu mogli.

E ja se nadao da ćeš da me demantuješ da nema "find links as you type", a ti me demantuješ za izgled :)

modeus 19. 10. 2006. 21:14

"deco", meni je zaista potrebno da imam sve verzije, posto redovno pravim kompatibline sajtove za IE, FF i Operu. Sada mi je zaista potrebno (a i drugim developerima) da imam u ISTO vreme IE6 i IE7. Neko konachno resenje?

ivanhoe 19. 10. 2006. 21:32

jel zna neko koje su razlike u odnosu na prethodnu betu? Ta beta mi radi ok pored starijih verzija IE, pa da ne komplikujem nepotrebno, ako nema neke bitne (citaj: vidljive) razlike... IE7 mi ionako treba samo za testiranje...

Off Topic:
slazem se, VMWare je neverovatna stvar.. bas experimentisem da pod linuxom sa VM podignem windows i da onda napravim bridge prema VM tako da mogu da iz win IE da isprobavam linux server, a sve na istoj masini.. loodilo :)

Dušan Dželebdžić 19. 10. 2006. 21:52

Off Topic: Ja upravo instaliram XP... u drugom prozoru :)
Mislim da ti je mnogo bolja ideja da radis NAT umesto bridgea, posto SBB dozvoljava samo jedan IP po modemu

xippi 19. 10. 2006. 22:20

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
jel zna neko koje su razlike u odnosu na prethodnu betu? Ta beta mi radi ok pored starijih verzija IE, pa da ne komplikujem nepotrebno, ako nema neke bitne (citaj: vidljive) razlike... IE7 mi ionako treba samo za testiranje...

nema. uzivaj ;)

blogowski 19. 10. 2006. 23:09

Nije proslo ni 24 sata od zvanicnog lansiranja, a vec ovo :1031:

degojs 20. 10. 2006. 01:04

Ako pokrenes test koji je dostupan na linku, videces da nema nikakvog citanja informacija kako su opisali --- link na Google je hardcoded..

Mislim da je ovo malo reklama u stilu: nasli smo prvi bag u IE7, a inace ni to nije tacno posto je problematicna komponenta iz Outlook Express-a.

Inace, na Visti ne prolazi. Lepo :)

ivanhoe 20. 10. 2006. 01:29

Citat:

Originalno napisao degojs
Ako pokrenes test koji je dostupan na linku, videces da nema nikakvog citanja informacija kako su opisali --- link na Google je hardcoded..

da i mene je zbunilo, oni ne citaju zaista podatke sa drugog domena, nego koriste redirect skriptu na svom domenu za ajax upit:
Kôd:

request.open('GET', 'http://secu'+'nia.com/ie_redir_test_1/?' + Math.random(), true);
ne kapiram smisao ovog?

degojs 20. 10. 2006. 02:11

Ma, znas sta, verovatno tu ima nesto, ali ovako kako su oni dali demonstraciju, ne vidim da je u pitanju ono sto stoji u opisu propusta i koje informacije "cure", itd. E sad, sta neki menadzer zna..

Jednostavno je sigurnost na Windowsu veliki biznis - prati samo kako poslednjih meseci Symantec i McAfee -- pa brate ubise se sa nekim analizama tipa Vista nece biti sigurna i slicno, te jos teraju MS da ugasi zastitu za kernel i slicno :) Ne secam se da su to radili proteklih godina - mislim da je jasno da je MS na dobrom putu.

Mislim da je u pitanju posao i to je to.. a da ce bagova biti, bice ih.

Mada, sudeci po Visti - MS radi dosta dobar posao po tom pitanju, evo ovaj bag ne prolazi iako koristim RC2 koji nema ni ovu zavrsenu verziju IE7.

crews_adder 20. 10. 2006. 10:06

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain
Hm... Internet Exploder 7? LoLneka hvala...

Upravo to. Ja imam svoj FF ali u rukavu i alternative koje, istina, ne koristim, a medju njima svakako nije IE, bar ne u skorijoj buducnosti.

modeus 21. 10. 2006. 12:40

Kao shto sam rekao, developeri IPAK moraju da imaju oba + FF i operu eventualno. Ja licno koristim FF i ostacu na njoj, ali ako se pojavi nesto bolje, shto da ne?

Ivan 21. 10. 2006. 13:13

Skontao sam o cemu se radi ovde :p

Prilikom posete nekoj stranici mi imamo serviran sadrzaj te stranice u nasem browseru. Ukoliko stranica sadrzi ovaj exploit desava se to da budemo redirektovani preko ajaxa na istu stranicu (ovu koja sadrzi exploit) ali u tom trenutku ona sadrzi i redirekciju preko mhtml:URI-a na neku adresu koju zeli da poseti attacker (autor stranice sa exploitom) preko nas (da pokupi njen sadrzaj).

Nije mozda najbolje objasnjeno, a i nemam gde da testiram ovo lepo jer ne zelim da instaliram IE, ali nadam se da je sada malo jasnije o cemu se radi ... ukoliko neko ima neke detalje da iznese bilo bi lepo da to uradi ;)

degojs 21. 10. 2006. 23:15

Pa dobro, ali gde je tu curenje nekakvih licnih informacija i tako nesto? Mozda ako izvrse redirekciju na neku adresu gde smo vec ulogovani, pa pokupe informacije sa te stranice?

Ivan 22. 10. 2006. 03:10

Citat:

Mozda ako izvrse redirekciju na neku adresu gde smo vec ulogovani, pa pokupe informacije sa te stranice?
Da, bas tako ...

degojs 22. 10. 2006. 04:16

Doduse, morali bi da pogode i sajt i da sesija jos traje. Al', dobro, ima potencijala :)

Blood 22. 10. 2006. 12:57

grrr, jos uvek treba SP2 da bi se instalirao...

IE7 nece skoro na moju masinu...

modeus 22. 10. 2006. 13:13

a sto ne koristis SP2?

degojs 22. 10. 2006. 21:30

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata
E ja se nadao da ćeš da me demantuješ da nema "find links as you type", a ti me demantuješ za izgled :)


http://ieaddons.com/AddOn.aspx?cid=2...d-a62fc54a0f7f

:)

Dragi Tata 23. 10. 2006. 01:17

Citat:

Originalno napisao degojs

Simpatično, ali mi treba "find links as you type".

Eh, da sam mlađi napisao bih sam tu ekstenziju...

ivanhoe 23. 10. 2006. 01:53

Off Topic:
<Broj1> Ja sam suvise star da bih pisao tu extenziju, ali poslusaj moj savet..</Broj1>
:D

Dragi Tata 23. 10. 2006. 02:11

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
Off Topic:
<Broj1> Ja sam suvise star da bih pisao tu extenziju, ali poslusaj moj savet..</Broj1>
:D

Off Topic: Onemoćale ruke... (zna li neko ovaj vic? jedan od najboljih koji sam ikad čuo)

nixa 23. 10. 2006. 03:29

ko hoce da napravi html template sa br1. likom za quote ima da napavimo taj tag

[broj1] :)

degojs 23. 10. 2006. 04:44

HAHAHA nixa


pcigre 23. 10. 2006. 17:43

Vidim da ovde IE7 posmatrate sa stane dev i prof korisnika, a stavite se na mesto Dobrile koja dobije IE7 instaliran na racunaru. Koliki su i kakvi njeni razlozi da ga zameni nekim drugim? SA IE7 su veoma smanjeni. Za MS je pitanje samo koliko ce Dobrila preci na Vistu i samim tim po defaultu instaliranim IE7.

Inace moje je misljenje da broj korisnika IEa pada znatno brze nego to sto globalne cifre prestavljaju. Kod nas su ovi brojevi jos izrazeniji.

LiquidBrain 23. 10. 2006. 19:06

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata
Off Topic: Onemoćale ruke... (zna li neko ovaj vic? jedan od najboljih koji sam ikad čuo)

ne, kucaj... :)

Dragi Tata 23. 10. 2006. 20:15

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain
ne, kucaj... :)

Ne znam, malo je nepristojan, a ovo je ozbiljan sajt :D

Moderatori?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:32.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.