DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   keywordremix.com, SEO alat iz naše kuhinje. (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=4145)

kodi 04. 12. 2007. 18:03

keywordremix.com, SEO alat iz naše kuhinje.
 
Evo privodimo kraju razvoj keywordremix.com sajta.

Mislim da je krajnje vreme za community preview, tako da očekujem vaše predloge kako poboljšati ovaj servis.

Naravno ako primetite neki bug, javite da ispravimo na vreme, pre nego što krenemo da sirimo reč o ovome. (tkzv. buzz :D )

E sad malo i o samom alatu:

Poenta je da će user moći da dodje na sajt, pogleda statistike za neki keyword i vidi da li je neko već tražio nešto slično.

Takodje će korsinici na stats stranici moći da vide top 50 keyworda za danas/nedelju/mesec kao i da preuzmu feed za današnje rezultate.


P.S. Možda je ovo trebalo u sekciju gde se prezentuju sajtovi, ali ovo je ipak primarno seo alat tako da nas više zanimaju mišljenja/predlozi/želje u vezi funkcionalnosti samog alata od samog izgleda i dizajna. Ako je baš problem nek mod prebaci.




keywordremix.com

marinowski 04. 12. 2007. 18:23

Izgleda totalno sexy, bas mi se svidja! Definitivno cu se igrati sa ovim narednih dana.

Pitanje: da li ste proverili da li smete da preuzimate Google trends statistike?

Ne znam da li ste culi za probleme koje je imao cuveni Google newsmap:
http://infosthetics.com/archives/200...e_newsmap.html

Misko 04. 12. 2007. 22:31

Ova splash strana na kojoj piše the ultimate keword... (progutali ste Y kod keyword ;) ) je definitivno višak... sklonite je... neka http://keywordremix.com/keywords/ bude naslovna strana...

Goran Cirkovic 04. 12. 2007. 22:39

Ispravite "Type keyword" >> "Type a keyword or keywords"

... ,than press the "GO" button...

Ostalo je ok!

Veljko 04. 12. 2007. 22:56

@ Misko,Goran
Splash ce biti ostavljen iz razloga sto analiza keyword-a nece biti jedini servis ovde,pa ce zbog toga uskoro splash page biti zamenjen landing page-om sa koga ce ljudi birati razlicite servise...

Hvala za ovo keword :) ispravljeno

teknoledge 05. 12. 2007. 00:33

Slick and sexy ;)

Ivan 05. 12. 2007. 11:01

Nice ... btw, sredite malo input neki karakteri prolaze a ne bi smeli ;)

Veljko 17. 01. 2008. 01:21

Radovi su i dalje u toku...:)
Najnovija stvar koja je skoro pa gotova je novi tool za analiziranje samih domena,mozete pogledati ovde

Generalno nas interesuje da li uopste postoji potreba za ovakvim alatom i da li bi vi ovako nesto koristili?
U besplatnoj varijanti servisa ce biti u principu dostupne sve informacije koje su i sada tamo,dok ce premium korisnici biti u mogucnosti da se pretplate na odredjeni broj keyworda i da za njih dobijaju izvestaje na odredjeni vremenski period ili u slucaju promene pozicije na google.com
Takodje ukoliko vidite da nema nekih kljucnih keyworda za koje znate da se rangirate u top 10 rezultata na google bicete u mogucnosti da sami dodate te keyworde i rezulati ce vam biti na raspolaganju za 2 nedelje...

Cim budemo zavrsili novi ciklus crawl-ovanja bice dostupnii trendovi za svaki keyword

Imajte u vidu da je ovo samo test verzija i da je trenutno online samo 150k keyworda i oko 500k unique domena.

Trenutno nasa baza koja je na localu sadrzi negde oko 1 200 000 keyworda i oko 4 000 000 domena,tako da ce i ti podaci uskoro biti online.

ivanhoe 17. 01. 2008. 02:22

Kako ce se ta premium verzija razlikovati od alata tipa:
http://www.digitalpoint.com/tools/keywords/

MarioFr 17. 01. 2008. 08:33

Citat:

Originalno napisao Veljko (Napišite 49842)
Radovi su i dalje u toku...:)
Najnovija stvar koja je skoro pa gotova je novi tool za analiziranje samih domena,mozete pogledati ovde

Generalno nas interesuje da li uopste postoji potreba za ovakvim alatom i da li bi vi ovako nesto koristili?

IMHO, kod mene bi našao primjenu kada bi ponudio nešto što već nije toliko razrađeno na poznatim alatima tog tipa - a to su lokalni rezultati (što sam već i spomenuo na sajtu u onom osvrtu na kw alate). Od svih postojećih, jedino Google KW tool daje nekakve rezultate, drugi su manje više totalno neprecizni i zanemarivi. Bilo bi lijepo imati alat za kojeg bi se reklo da je JEDINI koji daje rezultate za naša područja kako treba (a kad se zna da su ga domaći ljudi i radili, u to i skepticima ne bi bilo teško povjerovati ;) ). No opet, to je samo IMHO.

Ovako gledano, sajt oku ugodan, lijepo je organiziran a i daje par funkcija (mashup rezultata sa google trendsa, imagesa i sl.) tako da je sasvim ok.

Veljko 17. 01. 2008. 12:27

@ Ivanhoe

1. nije potreban google API key
2. mogucnost slanja izvestaja putem mail-a ili sms-a
3. u zavisnosti od zelje korisnika podaci ce se moci azurirati npr na 1h,2h,24h itd
4. prema broju upita za dati keyword,pozicije na googlu i ukupnog broja rezultata na googlu korisnik ce dobiti izvestaj koliko dobar SEO je uradio za dati keyword
5.Svi korisnici zajedno dopunjuju bazu keyworda(samim analiziranjem keyworda,tako da ce vecina keyworda vec biti kod nas u bazi)
6.Uvid za slicne kljucne reci za koje nije rangiran u top 10,a mozda bi mogao da bude
7.Ne znam vise ni sam :) sve je i dalje u fazi razvoja i svasta se jos moze uraditi sa ovim podacima...

Da li ovako nesto moze biti konkurentno vec postojecim alatima?
Da li bi neko uopste platio za ovako nesto ili ici na totalno free servis i naci neki drugi vid finansiranja?
I naravno kako vam se svidja kako ovo sve radi i mozda neki vas predlog...

@ mario

Mislio sam na ovaj novi tool http://keywordremix.com/domain-tool/...://wilstar.com

Lalaland 17. 01. 2008. 22:27

Citat:

Originalno napisao MarioFr (Napišite 49848)
IMHO, kod mene bi našao primjenu kada bi ponudio nešto što već nije toliko razrađeno na poznatim alatima tog tipa - a to su lokalni rezultati (što sam već i spomenuo na sajtu u onom osvrtu na kw alate).

Da, lokalni rezultati bi bili super stvar pa, s toga i pitanje: da li je ovo namenjeno prvenstveno lokalnom ili globalnom tržištu? Ako je globalnom, ima dosta stvari u copywriting-u koje bi trebalo popraviti (sitan primer: "we are still fresh"... bolje "we are still new" ovako izgleda da vam još nije potrebno tuširanje ("freshman" je ok).
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?
Ako ste zainteresovani da poradite na copy-u i da vam a native speaker to lektoriše, javite mi se.

Veljko 17. 01. 2008. 23:11

Citat:

Originalno napisao Lalaland (Napišite 49871)
Da, lokalni rezultati bi bili super stvar pa, s toga i pitanje: da li je ovo namenjeno prvenstveno lokalnom ili globalnom tržištu? Ako je globalnom, ima dosta stvari u copywriting-u koje bi trebalo popraviti (sitan primer: "we are still fresh"... bolje "we are still new" ovako izgleda da vam još nije potrebno tuširanje ("freshman" je ok).
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?
Ako ste zainteresovani da poradite na copy-u i da vam a native speaker to lektoriše, javite mi se.


Servis je pretezno namenjen globalnom trzistu,ali naravno da postoji mogucnost da nadje primenu i u regionu,za pocetak nek 1000 webmastera izanalizira 10 reci ili fraza,mi pokupimo 10 url-ova za svaki keyword i vec smo na dobrom putu...
Sto se tice copy-a,porazgovaracemo

kodi 17. 01. 2008. 23:28

Citat:

Originalno napisao Lalaland (Napišite 49871)
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?

sada vise nije potrebna, medjutim do pre dva dana jeste jer je postojao samo servis za analiziranje keyworda. Taj splash ce uskoro biti zamenjen landing page-om sa koga ce ljudi ici na razlicite sekcije sajta (keyword analysis, domain analysis, campaign monitor....)

Lalaland 17. 01. 2008. 23:35

Cool. Ne bi bilo loše imati poseban sajt samo za lokalne potrebe. Inače, pripremam jedan mali intervju sa ovdašnjim prijateljem i saradnikom koji je "serial entrepreneur" (mostly wireless applications) a radi sa developerima iz celog sveta. Njegova iskustva, ne samo sa programerima već i sa VC ekipom, mogu biti interesantna za sve one sa globalnim ambicijama. Stay tuned.

istok 18. 01. 2008. 20:29

Prvo, svaka čast za projekat, ovako zvanično.

Gledajte i učite, ovo što su ljudi ovde napravili je po meni najbolji domaći startup nakon ActiveCollaba. A kad sam video prvu verziju pre samo mesec dana, nisam bio baš oduševljen.

Dalje, nikako mi nisu jasni ljudi koji za ovakav projekat mogu da prokometarišu kako bi bilo lepo da postoji verzija na srpskom jeziku ????

Ljudi pokrenuli ozbiljan projekat za tržište od milijardu ljudi, a sad treba da troše svoje dragocene resurse da paralelno sa njim lansiraju, peglaju i održavaju i verziju na srpskom?? Za Srbiju u kojoj milion ljudi (znači 1000 puta manje) ima uglavnom Dial-Up Internet , za Srbiju u kojoj niko još ni ne kupuje preko neta, i u kojoj SEO na srpskom treba desetorici živih ljudi.

Gledam ovde već godinama kako neki talentovani ljudi troše svoje resurse i vreme i guraju neke projekte na srpskom koji kao žive od nekih banera i nadaju se eto boljim vremenima kad će u Srbiji da krene Internet... a znam da kad bi to isto vreme i resurse uložili u neki projekat na engleskom bili bi milioneri. I zato kad pročitam ovakve komentare uvek mi skoči pritisak.

Lepo je voleti svoju zemlju, poštujem svakog ko drži srpske motive na zidu, možda sliku Kralja i Belog orla, Ikone svetaca, sve to poštujem i razumem... ali zbog ljubavi prema svojoj zemlji da traćim svoj talenat... e to ne razumem.

Uzmi i radi Internet projekat na engleskom, zaradi od njega milione, a onda ulaži u razvoj svoje otadžbine... u puteve, gradi crkve, daj deci na Kosovu... to je već mnogo pametnije... a ne da radim sajt na srpskom i trošim vreme uludo.

Lalaland i MarioFr, nemojte shvatiti lično ovo što sam napisao, ovo je moja kritika globalnog stava u Srbiji. A to je onaj stav: Daj bolje da radimo na sprskom, sa našim ljudima znamo kako ćemo, evo ja ću za početak da dam kod Pere i Žike u firmu da počnu njegovi to da koriste, njih poznajem...

Lalaland 18. 01. 2008. 22:01

Nema problema, Istok, nije ništa shvaćeno lično. Možda to sad izgleda besmisleno raditi bilo šta za srpsku internet publiku jer je mala i nedovoljno razvijena ali stvari se menjaju. Danas, sutra, će proraditi i plaćanje preko Interneta, dobijanje merchant accounts pod nekim normalnijim uslovima i sl. a sa tim dolaze i potrebe za uslugama ovakvog tipa. Pa i strane kompanije će sve više praviti sajtove na srpskom. Zašto ne biti spreman unapred? A što se tiče gubljenja dragocenog vremena na Srbiju, o kakvom to "dragocenom" vremenu pričamo? Koliko vremena treba da se promene parametri u aplikaciji? Koliko vremena treba da se napravi sajt na srpskom? Nedelju dana?
No, ne mora se sve ni raditi odjednom ako je baš toliko komplikovano. Nek' prvo usavrše englesku verziju i zarade te "milione" ako je to jedini uslov da se nešto radi i u Srbiji.

McKracken 18. 01. 2008. 23:10

Citat:

Danas, sutra, će proraditi i plaćanje preko Interneta, dobijanje merchant accounts pod nekim normalnijim uslovima i sl. a sa tim dolaze i potrebe za uslugama ovakvog tipa.
Ovakve iste recenice sam citao i pre 5 godina na ES-u.

How yes no.

Lalaland 19. 01. 2008. 00:05

Citat:

Originalno napisao McKracken (Napišite 49938)
Ovakve iste recenice sam citao i pre 5 godina na ES-u.

How yes no.

Pa, dobro, onda sedite i nemojte ništa da radite, what's the point anyways.

Nije ovo pitanje nekog rodoljublja, belih orlova (ne znam ni da imamo takvog) već čisto pitanje razvijanje tržišta. Ja ne govorim da momci treba da odustanu od svojih globalnih planova, naprotiv, treba svi da im pomognemo da to što bolje ostvare. Oni su sami na moje pitanje kome je aplikacija namenjena rekli da vide primenu i u regionu (ja se tu slažem iz razloga pomenutih u prethodnom postu ali to sad nije bitno). Pa, ako je tako, onda je bolje napraviti dva posebna sajta, za dva različita tržišta. Ako, pak, ne vide šansu, konkretno za njihovu aplikaciju, ok, nek' zaborave na Srbiju. Podići celu diskusiju na jedan filozofski nivo tipa poluprazna-puna čaša ne vodi nikud. Stvari se time neće pokrenuti.

Ako hoćete da se stvari promene, kako bi bilo za početak da se taj naš konsultant za Google (konsultatkinja?), iskoristi za jedno kolektivno lobiranje da Google omogući Google checkout za merchants iz Srbije. Time bi se zaobisle sve banke u Srbiji. Nek se ceo projekat predstavi kao "humanitarni" projekat pod striktno određenim uslovima da ne bi dobili lupanje srca pri pomisli da mogu izgubiti pare.

Just a thought, a sad izvol'te, nastavite sa depresijom.

istok 20. 01. 2008. 00:09

Citat:

Originalno napisao Lalaland (Napišite 49939)
Pa, dobro, onda sedite i nemojte ništa da radite, what's the point anyways.

Hej, čemu negativan stav, ko je depresivan? :)

Nije "sedite i nemojte ništa da radite" već "sedite i radite nešto za globalno tržište".

Ja spremam nešto za globalno tržište i ne da nisam depresivan, već sam po ceo dan kao na ekstaziju od uzbuđenja.

Depresija može da nastupi samo ako čovek uzme da gura nešto za nepostojeće Internet tržište u Srbiji.

Sve i da u Srbiji sutra proradi plaćanje preko neta, i da odjednom svaki Srbin dobije kompjuter na poklon i bude na Internetu, to je tek hiljaditi deo svetske Internet populacije.

Što nisu Šveđani koji su napravili Skajp lansirali paralelno verziju samo za Švedsko tržište? Ili još bolje, da od početka rade samo za Švedsko tržište. :) Baš bi danas bili uspešni... verovatno bi ih odavno pojeo neko ko bi zauzeo njihovu današnju poziciju.

Lalaland 20. 01. 2008. 02:19

Citat:

Originalno napisao istok (Napišite 49974)

Nije "sedite i nemojte ništa da radite" već "sedite i radite nešto za globalno tržište".


Ajd' dobro, da spustimo loptu jer izgleda da se prepiremo oko stvari oko kojih se u suštini slažemo. Ja sam prva ta koja zagovara rad za globalno tržište, radim već dve godine na doterivanju i plasiranju proizvoda iz Srbije.

Kod ove aplikacije o kojoj sad diskutujemo, ima još jedna stvar a to je da ako je imaš na više jezika (bar dva i nema veze što je srpski) time pokazuješ potencijalnim kupcima (a naročito wholesale kupcima koji otkupljuju licencu pa rade customization) da ti je proizvod "versatile" i da ima multiple applications. Srpsko tržište možda je malo ali ako uračunaš da proizvod potencijalno može da pokriva više jezika, i time mnogo veće tržište, onda je to već druga priča.
Mi često zaboravljamo da je globalno tržište baš to: globalno - a ne samo tržište engleskog govornog područja koje je i inače prezasićeno.
Mislim da mi tu sad imamo prednost, jer smo mnogo više i šire cross-cultural nego što su zapadnjaci, a naročito Amerikanci. Veruj mi, prevrću oni planetu da nadju tržišta i tako mala kao što je Srbija jer dolar je dolar.

Šta ti radiš (ako nije tajna)?

zira 20. 01. 2008. 12:05

Slazem se sa svima :) samo mi se cini da postoji jedna mozda nepotrebna dilema da li raditi lokalno ili globalno. To prije svega zavisi od toga sta radis.

U slucaju sajta o kome je i cijeli ovaj thread (cestitke ljudima iza njega :)) sasvim je normalno da to bude globalni projekat na engleskom jeziku, uz eventualne kasnije lokalizacije. Bas kao sto je i slucaj sa ActiveCollab-om.

Sa druge strane, npr. u slucaju Donesi.com, ne samo da je normalno, vec i neophodno da krenes iz drugog smjera, jer postoje projekti koji su prije svega lokalni i zahtijevaju pored veb sajta i fizicko prisustvo na terenu, koje postepeno siris u naredna, cesto sira podrucja.

I slicno je sa mnogim drugim sajtovima koji cak i ne zahtijevaju to fizicko prisustvo. Recimo, trenutno popularne socijalne mreze. Furka/Dernek i Karike rade bas tim obrnutim smjerom koji sam spomenuo i vjerovatno ce biti uspjesni. Po mom misljenju ta vjerovatnoca bi bila znacajno manja da su krenuli sa globalnim projektom. Najdi/Pogodak bi na globalnom trzistu bio samo jedan od anonimnih pretrazivaca koje rijetko ko koristi, dok lokalno posluju vjerujem dobro.

Vecina ljudi bi izvjesno voljela da ima ili da je dio globalno uspjesnog projekta. Obratite paznju na rijec uspjesnog. Koliko ima globalno uspjesnih web projekata koji dolaze iz Srbije, Italije, Grcke, Spanije, Madjarske, Belgije, Portugala...? Ima ih ne vise od 1% od broja lokalno uspjesnih projekata u tim zemljama.

Svakako, sustinsko pitanje je sto znaci biti uspjesan. Nekome je to da zaradi milijardu, nekome milion, nekome 100.000, dok je nekome uspjeh da zaradjuje dovoljno za pristojan i udoban zivot. Ovima sto smatraju da je to milijarda, svakako preporucujem globalni projekat, ili sto bi u offline svijetu rekli "dovoljno je samo da uzmemo par procenata Kineskog trzista" ;-)

Lalaland 20. 01. 2008. 19:20

Citat:

Originalno napisao zira (Napišite 49988)
Slazem se sa svima :) samo mi se cini da postoji jedna mozda nepotrebna dilema da li raditi lokalno ili globalno. To prije svega zavisi od toga sta radis.


Apsolutno, i hvala na jednom realnom pogledu u celom postu, pogotovu za skretanje pažnje da je definicija uspeha krajnje relativna i lična. BTW, izvinjavam se na mom doprinosu digresiji, Istok me sludeo ikonama i svecima ko i ja njega srpskim tržištem, tu smo isti :))

Da se vratimo na keywordremix i probamo da momcima damo nešto konstruktivno. Mislim da je ovde osnovno pitanje šta je to što njihovu aplikaciju čini boljom/drugačijom u odnosu na ostale? Konkurencija u kategoriji SEO tools je vrlo velika i to na svim nivoima, od besplatnih widgets do krajnje sofisticiranih alata. U svakom slučaju, šta god da je, trebalo bi da je jasno naznačeno već na prvoj strani kao i to da je usluga besplatna (zasad). Title tag to kaže ali ne bi bilo loše još koji put potvrditi, radi posetilaca ali i zbog sopstvenog SEO.
Sa stanovišta dizajna, malo veći kontrast između teksta i pozadine ne bi škodio, SEO narod je već obnevideo od buljenja u ekran :).

istok 21. 01. 2008. 11:53

Citat:

Originalno napisao Lalaland (Napišite 49977)
Šta ti radiš (ako nije tajna)?

Prodajem Arapima pesak i Eskimima sneg preko neta:)

www.sand-snow.com

Radim nešto za Facebook, to je sve što mogu da kažem :)

Dragan Varagić 21. 01. 2008. 16:47

Što se tiče samog alata, mislim da bi deo koji bi se bavio internacionalnom analizom položaja određenih ključnih reči za zemlje koje korisnik odabere, bio veoma koristan, kao što je već rečeno. Ovako, po mom mišljenju koristio bih ovaj alat 1,2,3 puta i ne znam da li bih više...

djoca 22. 01. 2008. 10:19

Malo sam testirao servis i imam jedno pitanje...koje data-centre koristite, posto mi se rezultati nesto ne slazu, a proverio sam na vecini data-centara? Testirao sam recimo za "betting tips" gde nas sajt drzi prvo mesto na svim dc, a po rezultatima koje vi dajete tek smo 7-mi. Mozda sam i ja doduse nesto prevideo.

Veljko 22. 01. 2008. 19:58

Citat:

Originalno napisao djoca (Napišite 50067)
Malo sam testirao servis i imam jedno pitanje...koje data-centre koristite, posto mi se rezultati nesto ne slazu, a proverio sam na vecini data-centara? Testirao sam recimo za "betting tips" gde nas sajt drzi prvo mesto na svim dc, a po rezultatima koje vi dajete tek smo 7-mi. Mozda sam i ja doduse nesto prevideo.

Sad bi sve trebalo da je ok http://keywordremix.com/keywords/analyse/betting+tips

Sto se tice drugog alata,podaci ce biti update-ovani za nekoliko dana.

Hvala za info

freediver 23. 01. 2008. 15:01

Sajt jako dobro izgleda i thumbs up za trud. Kad biste dodali neki unique tool dobio bi jos vise na vrednosti.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:45.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.