DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Sta mislite o novim internet paketima Telenora? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5793)

[nq] 18. 07. 2008. 15:42

Sta mislite o novim internet paketima Telenora?
 
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

Jer su modemi skupi, jer mogu da biram koju cu varijantu modema da uzmem?
Koji model je najbolji ?

Koristili neko ovo ?

Milos Vukotic 18. 07. 2008. 16:37

"Tarifni paket: mini, standard, veliki, ogromni" - fali još paket "taman", na kraju gradacije :D

mileusna 18. 07. 2008. 17:01

Mislim da je ovo prvi put da postoje neki paketi koji su isplativi ukoliko vam net treba s vremena na vreme kada ste u pokretu i to stalno, pošto je u pitanju mesečna pretplata. Ono pre od 100, 200MB je bilo smešno malo i bezobrazno skupo.

Što se modema tiče ne znam, najbolje je da pogledaš cenovnike po webu koliko ti modemi zaista koštaju. Ja u svom notebooku imam mesto za SIM karticu, nikada ništa nisam tu udenuo, ali predpostavljam da mi modem ne bi bio potreban i da je u mom slučaju već sve integrisano.

dinke 18. 07. 2008. 17:06

khm khm ... zaokruzivanje na 10KB ... khmm khmm :)

Zasto kod nasih mobilnih provajdera uvek mora postojati neki catch :please:

mileusna 18. 07. 2008. 17:09

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 57534)
khm khm ... zaokruzivanje na 10KB ... khmm khmm :)

A da, to sam video prvi put kad sam gledao ponudu, sad sam se samo podsetio cena, zaboravih na to... :)

Kod mobilnih operatera uvek čitajte i ono sitnim slovima, da se besplatni roming ne bi pretvorio bankrot kućnog budžeta. :)

MorenoArdohain 18. 07. 2008. 17:51

Kad budu udvostrucili kolicinu besplatnog saobracaja, uz istu cenu, bice vrlo primamljivo. Znaci, da cekamo jos godinu dana? :)

Ilija Studen 18. 07. 2008. 17:55

Kaišarenje.

bNasty 18. 07. 2008. 20:01

"znatno brži od dial-up konekcije"

A koja je to brzina? Radi li se ovde o GPRS-u ili je 3G u pitanju?

MorenoArdohain 18. 07. 2008. 20:04

Citat:

Originalno napisao bNasty (Napišite 57542)
"znatno brži od dial-up konekcije"

A koja je to brzina? Radi li se ovde o GPRS-u ili je 3G u pitanju?

http://www.telenor.rs/?section=private&page=5382

bulaja 19. 07. 2008. 21:04

Citat:

Originalno napisao [nq] (Napišite 57528)
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381Jer su modemi skupi, jer mogu da biram koju cu varijantu modema da uzmem? Koji model je najbolji ?
Koristili neko ovo ?

Ja koristim varijantu paketa koji su imali pre ovih Mini..Ogromni - 3 GB mesečno za ~ 3K dinara (to je u stvari bila cena za 1 GB paket ali sam uzeo dok su davali +2GB za dž. :)). Ne znam kakav im je sada izbor modema (ja sam uzeo Huawei - dobri su), ali izbor modela pre svega zavisi da notebook ima PCMCIA ili PCEX slot, ili možda hoćeš USB.

IMHO ovi Telenor Internet paketi imaju veliko ograničenje zato što su samo data+SMS paketi tj. ne mogu se koristiti za standardne voice pozive, pa ih ne vredi uzimati za korišćenje na smartphone-ovima. U okviru Internet paketa dobijate standardnu SIM karticu i 062 broj, ali je voice servis blokiran.

tamburix 22. 07. 2008. 12:20

Ja sam juce u MAXIju pokupio m:ts flajer za HSDPA modeme, HUAWEI E870 i HUAWEI E170

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22406&Type=1

Dzordz 22. 07. 2008. 13:14

Ljudi a sta ta u stvari obracunska jedinica od 10kb znaci?
Svaki put kad se konektujem minimum 10kb da potrosim ili sta, uopste mi nije jasno :)

Mr.Paja 22. 07. 2008. 13:21

To znači da kada ti je protok 3kb oni ga računaju kao 10kb, ako ti je 58kb oni računaju kao 60kb, znači obračunska jedinica im je 10kb t.j uvek se vrši zaokruživanje ...

Gruja 22. 07. 2008. 13:50

Kako misliš protok? Stalno si na vezi, nije to varijatna konektuješ se, skineš nešto, diskonektuješ i onda zaokruže na 10kb.

Ovo mi sve smrdi da se svaki paket zaokružuje na 10kb. Npr. uradiš ping i ode ti odmah 100kb :)

nixa 22. 07. 2008. 14:47

ne 100 kb nego 10 kb :)

Gruja 22. 07. 2008. 14:59

Ma mislio sam na standardnu ping komandu koja šalje više paketa jedan za drugim, ne na jedan ping ;)
Dobro možda ne bi bilo 100kb, ali bi se skupilo 40-50kb od tih par stotina bajta protoka. Neverovatno mi je da tako to tarifiraju, ali opet ne znam na šta bi inače primenjivali zaokruživanje.

Dzordz 22. 07. 2008. 15:44

Pa da i sad ti posaljes trajni ping da pratis 5-6 minuta i ono od 100MB :P

Zato sam i pitao, bas me interesuje kako naplacuju!

nixa 22. 07. 2008. 16:01

pa dobro uvek postoji keep alive konekcija .... mada je pitanje na mestu

mileusna 22. 07. 2008. 16:55

Ja mislim da je to ono, kad prekineš konekciju zaokruži ti na 10k, kao kad telefoniraš pa uđeš u drugi minut. Mislim da ne zaokružuje po paketu to bi bilo katastrofa. :)

mileusna 20. 11. 2008. 21:16

Izgleda da nisu zadovoljni rezultatima sa zaokruživanjem na 10KB, pa su sada podigli na 100KB :)

Citat:

Tarifiranje se zaokruzuje na 100KB (važi od 1.decembra 2008).
http://www.telenor.rs/?section=business&page=5814
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

ivanhoe 20. 11. 2008. 23:40

Zaokruzuje se tarifiranje, odnosno protok se broji u blokovima po 100KB (odnosno po staorm je bilo 10), ne zaokruzuje se svaki paket posebno, naravno... to naprosto znaci da ako si potrosio 101KB ili ako si potrosio 190, naplatice ti u oba slucaja 200

mileusna 21. 11. 2008. 00:15

Znam, ali mi je skroz bezveze da to sad još i povećavaju, deluju nekako jadno za tako veliku kompaniju... Valjda zbog ove globalne finansijske krize pa gledaju da ućare svaki dinar. :(

godza 21. 11. 2008. 00:17

meni je extra stvar taj Telenor internet, koristim ga SAMO kao alternativnu konekciju koja mi treba kada idem negde od kuce, tako da se retko dogodi da probijem onaj limit u transferu.

mileusna 21. 11. 2008. 00:19

Ma jeste dobra stvar, ali što bi rekao dinke, zašto uvek kod naših mobilnih operatera moraju da postoje neke skrivene stavke štampane sitnim slovima... :)

nixa 21. 11. 2008. 00:21

ima u m:ts -u povoljnije ... samo sto nisu stavili up-to-date cenovnik online

godza 21. 11. 2008. 00:38

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 64255)
Ma jeste dobra stvar, ali što bi rekao dinke, zašto uvek kod naših mobilnih operatera moraju da postoje neke skrivene stavke štampane sitnim slovima... :)

Zato shto vole novac, i hoce da nadju shto vishe nachina na koji ce da ga maznu :D

P.S. znam da si bio sarkastican :)

[nq] 22. 11. 2008. 17:32

ima sad i studentska ;) varijanta u mts u :), negde oko ~450 din.

lilit 23. 11. 2008. 14:19

Ja sam zadovoljna Telenor internet uslugom.
U svakodnevnoj primeni za email, surf i SVN paket "Standard" je sasvim dovoljan.

Mada ... sve je super dok ne probiješ kvotu, posle je šibanje po ušima ;))))

mileusna 13. 03. 2009. 15:22

Nova usluga, Telenor prepaid Internet:

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6454

Ne zvuči loše za one kojima mobilni Internet nije preko potreban i ne žele da se vezuju ugovorom i plaćaju pretplatu svakog meseca. Za sada je ovo postavljeno u sekciji "privatni korisnici".

Peca 13. 03. 2009. 15:46

ali opet vremenski ogranicavaju:
Citat:

... koji možeš iskoristiti u roku od 2 meseca (60 dana) od dana kupovine paketa.
mada u svakom slucaju bolje nego mesecna pretplata.
ovako bar mozes kupiti onu srednju karticu od 250 mb [590 din] i to ce biti sasvim dovoljno za 'trenutnu potrebu'.

Dragan Babić 13. 03. 2009. 16:13

Ja sam se prebacio na 066 i na paketu sam kojim za soma dinara mesečno dobijam 250MB protoka, kao i 250 svega ostalog (minuta, SMSova, MMSova, itd.) Mislim da je to trenutno najbolje rešenje za "ne daj bože" mobilni internet, proveravanje emaila i surf u dokolici.

nixa 13. 03. 2009. 16:23

Ja sam dodao uz moj paket "Prenesi" jos 300 mb interneta , sto je nekih 500 dinara mesecno. Vrlo zgodno kada ne zelis da mislis sta radis na internetu na telefonu.

Pre toga sam placao redovno po 50-60 mb interneta mesecno.

artur_dent 13. 03. 2009. 17:54

Do sada sam koristio 065 internet uz moj paket Mix1000, gde me 1kb kostao oko 0,04 din, uz neko umereno koriscenje opere, twitera i gmail klijenta (nokia e51), nije me kostalo vise od 80dinara mesecno. Dok sada od kada sam u civilnoj vojsci (citaj dosadjujem se celo pre podne ) za nedelju dana imam vec 100din na racunu, moram da razmisljam o drugom resenju.
Ovaj telenor prepaid interenet mi deluje kao dobro resenje, dopunim kad mi treba znaci kad idem negde na put i slicno nije lose... a nisam vezan ugovorima sa provajderima.

kameleon 06. 04. 2009. 16:31

Meni ovo baš i ne djeluje najpovoljnije. Zavisi najviše od toga za šta ti treba uglavnom internet.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:43.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.