DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Obaveštenja, predlozi i pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   prijedlog u vezi popularizacije foruma... (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2159)

dee 02. 01. 2007. 16:37

prijedlog u vezi popularizacije foruma...
 
Ako pretjerujem ili ludim, molim brisanje :D

spomenu covjek tamo negdje na PHP otprilike: 'kud prije nisam naiso na ovaj forum...popularizirajte to na ovaj il onaj nacin'... pa mi pade na pamet da pitam za misljenje:

da netko izradi neki mali logo, dovoljno neprimjetan, a opet da postoji (ima dovoljno dobrih dizajnera ovdje, znat ce ljudi) i da ga stavljamo na svoje sajtove u zaglavlja? nesto kao 'izradio xy, clan DTP comunityja'? ili otprilike tako neka fora, da se polako gradi image cijelog mjesta u jednom sirem kontekstu?

kasnije bi to, uz award i ostalo, moglo stvoriti jednu lijepu pricu, puno siru od jednog strucnog, ali ipak uzeg, foruma... (x)HTML valid, CSS valid, DTP member

[opet, samo razmisljam na glas]

jablan 02. 01. 2007. 16:59

Pa kao što negde to može da bude dobra reklama za DPT, isto tako može biti i loša... Mada, niko ne može zabraniti linkovanje. ;) Generalno, set takvih ikonica bi mogao da postoji, verovatno bi imalo logike postaviti ga tu i tamo.

dee 02. 01. 2007. 17:02

slazem se za dobru/losu reklamu. ne mora se iskljucit ni mogucnost zajednice da na odredjeni nacin odlucuje gdje (ne)ce link biti (kao sto i 'validation icon' ima neke svoje kriterije). kazem, samo razmisljam na glas. opcija je beskonacno.

kodi 02. 01. 2007. 17:19

DPT uopste nije nepoznat forum, svi ljudi iz IT sveta sa kojima sam pricao ili prate DPT ili su culi za DPT ili su registrovani ovde...

sirNemanjapro 02. 01. 2007. 17:34

Zar sve ovo ne bi povlacilo pravljenje sajta, a ne samo forum? Logican sled dogadjaja verovatno bi bio pravljenje sajta koji bi oslikavao nase dtp drustvo.

Ja bih to bas voleo... :)

kodi 02. 01. 2007. 17:44

Hmmm....
Pazi sta kaze cika Alexa:
http://www.alexaholic.com/devprotalk.com+dizajnzona.com

Pedja 02. 01. 2007. 20:04

Mislim da ne treba preduzimati nikakve posebne mere, onaj ko valja za DPT ce sigurno i sam da ga nadje. REklamrianej ce uglavnom da dovede one koji ce samo da smetaju i naprave isto s**anje kao sto je na ES.

Ilija Studen 02. 01. 2007. 20:33

Citat:

Originalno napisao Pedja
Mislim da ne treba preduzimati nikakve posebne mere, onaj ko valja za DPT ce sigurno i sam da ga nadje. REklamrianej ce uglavnom da dovede one koji ce samo da smetaju i naprave isto s**anje kao sto je na ES.

Zvuči previše elitistički.

Mislim da je kvalitet održiv uz jastan stav učesnika diskusija i moderatora. Seci, briši i ne obaziri se na "Zašto je moja poruka obrisana" teme - uvek će ih biti. Ionako ima Undo ako se ispostavi da si prestrogo reagovao (ko radi taj i greši).

nixa 03. 01. 2007. 00:26

Pa nema baš undo uvek ... za poneke članove specialno :D

Elem .. možemo da napravimo neke banerčiće male pa da stavimo u neku sekciju tipa download.devprotalk.com , prvo ćemo da stavimo tu vektor logo za sve one koji žele da naprave svoje verzije ,a kasnije ćemo doraditi i neke zvanične verzije

btw : ovaj forum nije ni malo nepoznat samo što većina korisnika osim tu nas nekih 30 se ustručava da uleti u diskusiju.

Eniac 03. 01. 2007. 01:26

to moze da posvedoci i PR kao i lista koju je izdao cepelin.net... da napravimo usebar :) pa da ga setamo po forumima... ali opet postoji mogucnost da postane vise svastara nego ovo sto sad jeste... licno sam jako zadovoljan ovim forumom!

Dragi Tata 03. 01. 2007. 03:31

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
Zvuči previše elitistički.

U principu mislim da odmah treba da se prelomi: hoćeš li da budeš "elitista" ili da ideš na masovnost. Ako se odlučiš za ovo drugo, nema ništa od visokog kvaliteta.

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
Mislim da je kvalitet održiv uz jastan stav učesnika diskusija i moderatora. Seci, briši i ne obaziri se na "Zašto je moja poruka obrisana" teme - uvek će ih biti. Ionako ima Undo ako se ispostavi da si prestrogo reagovao (ko radi taj i greši).

Ne vredi. Ako nagrne previše korisnika, možeš da radiš šta hoćeš - zatrpaće te glupostima. Jedino ako se uvede pravilo da moderatori odobravaju svaku poruku (ili bar svaku novu temu) nešto može da se uradi, a takve mere će automatski dovesti do "elitizacije" i opadanja masovnosti. U stvari, predlagao sam nešto tako svojevremeno na "onom forumu" ;), bar za forume koje sam moderisao, ali su se drugovi iz centralnog komiteta odlučili za masovnost pa sam digao ruke od svega; ne mogu stoti put da brišem iste postove: "zašto se kad startujem moju prvu aplikaciju DOS prozor samo pojavi pa odmah nestane i ne vidim rezultat"

Ivan 03. 01. 2007. 04:33

Slazem se sa misljenjem da ce previlika masovnost (citaj: dovodjenje velikog dela pocetnika) drasticno uticati na kvalitet foruma. Pre svega na ovom forumu i jesam, zato sto mogu mnogo da naucim iz kvalitetnih diskusija.

sirNemanjapro 03. 01. 2007. 05:02

Teoretski moguce je pomiriti obe strane.

Predlog:
Da svaki novi registrovani clan u svojoj prijavi na dtp, upise minimum 2 rada (ili vise) bilo da je to dizajn ili kodiranje, koji su licno i personalno njegovi.

Tako ce se izbeci da pocetnici mogu da pristupe forumu kao clanovi, a ako nisu clanovi nista od poruka i tema.

No, svakako se zalazem da se napravi sajt, koji ce ispratiti ovaj forum. Jos neko?

Ilija Studen 03. 01. 2007. 05:18

^ Ma daaaaj...

Upravo to što je Dragi Tata predložio će raditi posao - marljivi moderatori. Kad se čovek obrišu postavljene teme i isti popije ban zato što je 5 puta postavio temu sa pitanjem čiji odgovor može naći u Top temi na datom forumu stvari će se brzo smiriti.

Možda ne primećuješ ekipu koja dođe i traži prevode - to je zato što se takve teme brišu u roku od pola sata. Tako treba sa svim temama istog tipa. U smećaru i gotov, a ako član nastavi da pravi probleme ima da dobije crvenu tačkicu ispod avatara, pa na kraju i ban ako treba ;) Demokratija ne funkcioniše, a kukanje kako je forum da se međusobno pomažemo je krajnje detinjasto (idi kukaj mami jer si banovan zato što postuješ gluposti non stop i ničim ne doprinosiš zajednici).

Evo je tema o domaćem spamu - ja sam prestao da je pratim kada je čovek došao i natukao 11 poruka u temu za jednu noć. Došao mod i sve sasekao. Kraj, sve fino... Kuka li bilo ko? Kuka, pa šta...

sirNemanjapro 03. 01. 2007. 07:29

^Postujem tvoj stav, ali zar nije lakse/jednostavnije primeniti oba metoda?

Ilija Studen 03. 01. 2007. 07:33

Citat:

Originalno napisao sirNemanjapro
^Postujem tvoj stav, ali zar nije lakse/jednostavnije primeniti oba metoda?

Nije.

Ovde ima dosta ljudi koji u životu nisu napisali liniju koda ili napravili sajt pa kvalitetno doprinose diskusijama (posebno mislim na biz deo posetilaca). Sankcionisaćemo ih zato što ne razlikuju <acronym> od <abbr> taga ili zato što im je portfolio "tanak"? Glupo...

Dokle god ne lupaš gluposti i kvalitetno doprinosiš diskusijama nema razloga za sankcionisanje bez obzira koliko programskih jezika "držao za pasom". Ne može prostije.

cvele 03. 01. 2007. 08:01

su ovo neke nove DPT Awards ili sam ja samo pospan ?

nixa 03. 01. 2007. 08:31

Ma jok :) ali zamalo ...

Pedja 03. 01. 2007. 10:18

Ako me elitistom cini to sto nisam za masovnost, ok, onda sam elitista.

Stvar je u tome da kada stvar postane masovna ne postoji nacin da se kvalitetno izmoderise (osim da se plate moderatori koji ce to da rade).

I na ES se islo upravo sa istim stavom da ce sve to moderatori da regulisu, pa je stvar pukla jer moderatori ne mogu da posvete toliko vremena i zivaca forumu, koliko masa moze da izgenerise problema.

N emozes da sudis po sadasnjem stanju na DPT jer je ovde pristojan broj ljudi koji su pre svega ipak pristojni i kompetenti Kada navale horde neznalica i pametnjakovica, to je nesto sasvim drugacije. Recimo, kada vec pomenu temu o spamerima, zamisli da se pojavi 300 onakvih i u svakom minutu napisu po bar 20 poruka. Ko bi to izmoderisao?

Na DPT mi se dopada sto uvek imas da procitas nesto dobro, pa cak i kada se radi o nekoj potpuno neobaveznoj prici. Voleo bih da tako i ostane. Kvaliet pre svega i po svaku cenu, pa i cenu elitizma.

Milos Vukotic 03. 01. 2007. 13:06

Slažem se s Peđom. Nema tih moderatora koji mogu izaći na kraj s gomilom "neznalica i pametnjakovića". Jednostavno, ljudi se umore posle nekog vremena, ničije strpljenje ne može trajati vječno...

Uh, kad se samo sjetim "onog foruma"... Neko postavi pitanje i odma' se javi gomila nadrkanih-pubertetlija-wannabe-moderatora s prilično uvredljivo obojenim porukama tipa "je li ova tema za ovaj forum ili neki drugi"... Čovječe, poštujem to što je "forum otvoren ali članstvo nije pravo već privilegija bla-bla", ali sa 33 godine definitivno nemam volje da se raspravljam s nekim ko zaslužuje samo par šamara i "mrš kući"...

'beš masovnost. Zamisli da kafana u koju izlaziš postane popularna i gosti navale... Desi ti se da ne možeš naći mjesto, da se guraš s šminkerima koji su tu jer je "popularno", da slušaš svakakve gluposti, da sve to izgubi šmek zbog kojeg si tu i dolazio "in the first place"... Naravno da ćeš potražiti nešto novo...

Elem, uzdam se u Ugly Fingers Bradley-a da će presjeći sve inicijative na ovu temu i izvinjavam se na dugom postu i afektiranju :)

Ilija Studen 03. 01. 2007. 13:43

Nisam mislio na masovnost, već da će aktivni moderatori održati celu priču. No, pošto vidim ovde svedočenja veterana (sa onog foruma) izgleda da i nisam baš najbolje izvagao situaciju :)

bluesman 03. 01. 2007. 15:49

Hajde da pričamo iskreno (kao i uvek). Mislim da sam to negde već rekao, lepo mi je kada dođem 3-4 puta dnevno na forum, nađem 30-ak novih poruka, lepo i pažljivo pročitam (skoro) sve i odem dalje svojim poslom. Sećam se ranije sam na nekim drugim forumima dolazio u situaciju da 2 sata izgubim čitajući 2000 poruka dnevno, više "probirajući" žito od kukolja nego stvarno čitajući postove.

Želim da kažem iskreno: baš me briga za forum. Kada to kažem mislim da mi nije do nekog brendiranja, ono što ovde vredi su ljudi - članovi foruma, a forum kao forum mi nije nešto preterano značajan kao brand. Zato ja ne bih lepio ove markice i slično, to bi imalo smisla samo kada bi napravili forum u kojem je učlanjivanje moguće samo preko pozivnica.

Možemo ako se već insistira da napravim novu usergroup u koju će se ulaziti prema zaslugama, kada je već reč o nekom elitizmu. Vidim da ima bar 50% članova koji skoro redovno dolaze a nemaju ni jedan post. Možda da se aktivni članovi koji ostavljaju kulturne i smislene postove nekako izdvoje.

Čak i sa onom nagradom pokušavamo da nekako istaknemo ljude koji nešto dobro rade, više nego da napravimo neki "fensi" brand od te nagrade.

I ja sam pristalica teze da omasovljavanjem ne dobijamo na kvalitetu, na kraju kao što neko reče: ko treba da zna za DPT - već je tu, a od onih malobrojnih koji još nisu - saznaće i oni dovoljno brzo (osim ako ne žive u pećini). Pogledajte malo blogove, baš pre nove godine sam gledao linkove ka DPT, skoro svaki iole značajan blog na kojem može nešto pametno da se pričita - ima link ka DPT. Po meni je to više nego dovoljno.

bluesman 03. 01. 2007. 15:59

Da dodam: ono što bih ja voleo da vidim da se desi na DPT je da nam se masovno priključe ljudi iz Hrvatske, Bosne, Slovenije, Makedonije... znači da ovo preraste "srpski" ili "srpsko-cnrogorski" forum već da postane forum regionalnog značaja.

Eniac 03. 01. 2007. 16:31

nesto kopira poruke :( nema veze bluesman je to...

svidja mi se kako je Milos uporedio forum sa kafanom, jedina je razlika sto imamo mnogo vise prostora, a i ako popunis kafanu zanimljivim ljudima mozda i ne bude tako lose...

sto se tice kompetenosti, prvi sam ja jako slab u programskim jezicima, ali opet trudim se da na neki nacin, komentarom ili predlogom doprinesem ovom forumu. I ono sto je zaista cinjenicno je da je forum kao ovakav jako informativan i da se dosta stvari moze nauciti a da se ne luta previse kao sto bm kaze...

moram da se zahvalim ovom prilikom DPT Core-u za odlicno obavljen posao!

BraMom 03. 01. 2007. 17:05

Ideja je ok, ali definitivno nije za forum.
Neki prepoznatljiv brend bi mogao da se napravi u smislu nekog udruženja malih firmi i pojedinaca koji bi nastupali pod jednim imenom, bar u tom smislu markice.
Npr. "developed by Dee, ItFreaks GOLD Sertified Partner"

Pokrenuti tako nešto je priličan posao, a napraviti neko ime još veći, ali ako ovde ima zainteresovanih...

Off Topic:
Nije mi jasno zašto moderatori tolerišu ovo ponavljanje postova... :1007:

bojan_bozovic 03. 01. 2007. 17:17

Elitizam je sasvim OK, cak i da imam samo read-only pristup sve je OK, dok mogu da citam korisne stvari (i ne placam za to, kao na experts-exchange.com). [es] je upravo masovnost upropastila, ne moze i IT i burek forumi, a zajedno, to je [es].

zextra 03. 01. 2007. 17:53

Po meni je ok, dokle god ne moram na forumu da gledam pitanja tipa "kako da..." koja se odnose na pocetnicke probleme (za cije je resavanje potrebno procitati dva-tri pasusa teksta u nekom beginners uputstvu). Nekako se lepse osecam kad mogu preko danasnjih postova da predjem u roku od 10ak minuta, bez bojazni da sam preskocio nesto bitno/zanimljivo usled dosta suma (ono sto blues rece).

Off Topic: @bojan: ne znam da li si nekad skrolovao prema dnu stranice na experts-exchange? Svi komentari su vidljivi, kao i onaj komentar koji je oznacen kao pravi odgovor na postavljeno pitanje (hint: trazi "accepted answer")

bojan_bozovic 03. 01. 2007. 17:56

@zextra
Off Topic:
Da, ali nije tako bas za sve. Negde komentara nema.

bluesman 03. 01. 2007. 18:06

Sorry za duplirane poruke, užas kako me zeza net.

nixa 03. 01. 2007. 20:22

Ljudi, šta vam je ?! nećemo da pravimo tajno društvo DPT :) dovoljno ima ljudi koji znaju za ovaj forum i lepo je što 90% ko se upusti u diskusiju ili ima šta da kaže ili silom prilika mora da se oglasi ( i naravno jedan mali procenat koji ne možemo da kontrolišemo,ali možemo da nastavimo sa politikom procene kvatelita poruka kao do sada)

U suštini to znači da ćemo pustiti da se dešava ko što je do sada.Mislim da i bluesman deli moje mišljenje

nixa 03. 01. 2007. 20:23

lol šta se sve ispisalo dok ja napišem post :)

Pedja 04. 01. 2007. 09:19

Citat:

Originalno napisao zextra
Po meni je ok, dokle god ne moram na forumu da gledam pitanja tipa "kako da..." koja se odnose na pocetnicke probleme (za cije je resavanje potrebno procitati dva-tri pasusa teksta u nekom beginners uputstvu).

Mene vise brine ono pisanje radi pisanja. Ne znam da li primecujete da ovde toga ima vrlo malo. Ljudi napisu poruku tek ako nesto stvarno imaju da kazu, a da ne pricamo o onima koji i ne pisu nego samo citaju.

ReLaX 04. 01. 2007. 22:36

Pozdrav svim dobrim ljudima!

Sta da kazem, nov sam clan i za sada mi se forum prilicno svidja!:1043:
Jos malo cu da ga prosetam i mozda dodjem do nekih konstruktivnih predloga!

zextra 04. 01. 2007. 23:58

Off Topic: @Pedja: mislis ovako nesto? ^ :D

Ilija Studen 05. 01. 2007. 12:07

Haha. Možda bi trebalo da imamo Upoznavanje temu na Opušteno, gde bi novi članovi mogli da se predstave :D

marinowski 05. 01. 2007. 12:08

Ili da se otvori neki deo na romance-cafe za to upoznavanje :D

nixa 05. 01. 2007. 12:17

Boze :) zasto svaka poluozbiljna tema postane sprdnja :D

sirNemanjapro 05. 01. 2007. 14:17

^srbi?

cvele 05. 01. 2007. 15:04

Citat:

Originalno napisao nixa
Boze :) zasto svaka poluozbiljna tema postane sprdnja :D

hvala bogu na tome... :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:00.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.