DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Preporuka za letovanje (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8887)

Dejan Bizinger 05. 07. 2010. 22:47

Preporuka za letovanje
 
Ne znam da li je bilo diskusije na ovu temu ali bih voleo da cujem vase preporuke gde provesti letnji odmor a da najvise odgovara malom detetu koji ce uskoro napuniti 20 meseci.

Interesuje me koju zemlju i destinaciju preporucujete i koji tip smestaja (hotel ili apartman) i koji tip letovanja (more, planina, banja). Isli bi avionom. Svidjaju nam se pescane plaze a mislimo i da je za decu to najbolje. Dvoumimo se izmedju Grcke npr. Halkidikija/Krfa ili Turske npr. Antalija/Alanja/Olu Deniz u septembru kada bi trebalo da su temperature prijatnije tamo.

Da li na Istri ima pescanih plaza? Bio sam u Rovinju ali tamo nisam video. Koliko znam ima negde u Kvarneru, sto je blizu Pule.

Hvala unapred.

Preporuke ne moraju da budu iskljucivo za more, mogu i za planinu i banju.

Gde vi planirate za leto?

jablan 05. 07. 2010. 23:08

Prošle godine smo išli kolima na Tasos sa detetom tog uzrasta, apartman u hotelu, sa doručkom. Super je bilo.

Forum na putovanja.info je jako koristan, pogledaj/raspitaj se i tamo.

Dejan Bizinger 05. 07. 2010. 23:14

Hvala Jablane, i Tasos je dobra opcija ali kada se ide kao sto ste vi sa kolima. Halkidiki je isto super izbor ali bi morali ici u sopstvenom aranzmanu do Soluna i posle prevoz do zeljenog mesta.

Da, Putovanja.info imaju dobar forum, nego sam mislio i geekove da pitam jer se tu moze onda ocekivati i neki smestaj sa wi-fi-jem npr. :)

ljtruba 06. 07. 2010. 00:33

Rovinj, tamo ste za 6 sati autom, a mozete i avionom do Pule.
Predivna atmosfera, divno more, super drustvo i OK cene.
Privatan smestaj potrazi na www.smjestaj.com.hr

mileusna 06. 07. 2010. 00:39

Kad već pomenu WiFi, jel uzimao neko grčke SIM kartice za data transfer? Kakva su iskustva?

Da li su ovi USB modemi koje recimo daje Telenor zaključani za mrežu ili slično, poput telefona, ili mogu da se koriste sa SIM karticama drugih operatra?

zidoo 06. 07. 2010. 07:31

budva, trokadero :D:D:D:D

Istra je po meni ekstra, nema onaj sabanski "trokadero" morski smek, opusteno je, odmor...
Ostalo, na Jahorini je bila neka "akcija" pa je bilo iznajmiti fine apartmane za nesto malo para, samo mislim da OC gore ne organizuje nist, tak da nema sadrzaja nikakvog...

oksite 06. 07. 2010. 08:45

Citat:

Originalno napisao ljtruba (Napišite 86173)
Rovinj, tamo ste za 6 sati autom, a mozete i avionom do Pule.
Predivna atmosfera, divno more, super drustvo i OK cene.
Privatan smestaj potrazi na www.smjestaj.com.hr

6 sati treba Armstrongu na bajku, mom Loganu 5 sati :) Nema nista lepse nego kada te naplase guzvom na naplatnim rampama kod Zagreba, pa kad krenes da gazis da stignes pre 5 ujutro na rampu, pa onda ukapiras da ces biti u Porecu 4 sata pre nego sto mozes da udjes u sobu. I tako iz godine u godinu, i onda moze da se napravi duza pauza u Opatiji ili Rovinju, nista lepse nego kad sednes u 8 u ficka pored mora, jos sveze, pa limunada, voda mirise. Raj.

U Istri jedina "upotrebljiva" plaza je Moscenicka Draga, pored Opatije, sve ostalo je smesno u odnosu na Grcku.

nixa 06. 07. 2010. 09:21

@mileusna, jedini koji imaju tako nesto u grckoj je wind.com.gr , radi sasvim korekno.Prosle godine su imali kao paket na 1gb dnevno, sada vidim da su stavili na sate :) kriza

mangia 06. 07. 2010. 09:49

Ja našao smještaj u Istri, 1.5km od plaže, bazen, roštilj, rentanje bajka, wifi... Ne bi me more vidjelo ali žena uze šerpu u ruku i krenu da me tlači.....

3banchi 06. 07. 2010. 09:52

Istra nema pescanih plaza...sve ostalo ima... usluga, ambijent, odlican put i najbliza morska destinacija iz Bg, Ns...ako koristis apartman i sam spremas i kupujes po marketima nije puno skuplje u odnosu na ovde.
Za dete mozda najvaznije...klima je umerena i nema velikih vrucina kao na juznom Jadranu ili Egeju.

mileusna 06. 07. 2010. 12:05

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 86196)
@mileusna, jedini koji imaju tako nesto u grckoj je wind.com.gr , radi sasvim korekno.Prosle godine su imali kao paket na 1gb dnevno, sada vidim da su stavili na sate :) kriza

A jesi koristio Telenor modem bez problema? Il da nosim rezervnu Nokiju. :D

nixa 06. 07. 2010. 12:21

Jesam, ali moras da ga otkljucas posto je telenor modem zakljucan za telenor :)

mileusna 06. 07. 2010. 12:48

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 86218)
Jesam, ali moras da ga otkljucas posto je telenor modem zakljucan za telenor :)

A kako/gde to da uradim? Doduše još uvek nemam ni modem, jel postoje negde u prodaji otključani 3G USB modemi slični ovima koje valjaju operateri pa da pazarim to? Ja po netu nešto i ne nađoh u ponudi...

ivanhoe 06. 07. 2010. 13:22

ja ne znam bas tu vasu racunicu da su cene u Istri iste kao u Bgd, evo mene u Zagrebu vec par nedelja i bogme nisu iste cene, narocito voce i povrce je solidno skuplje. A tamo na moru pretpostavljam da su jos vece cene.

nixa 06. 07. 2010. 13:26

@mileusna pa malo HEX editor i tu si :D

ne znam stvarno gde moze da se kupi, probaj malo google, prodaju ljudi i otkljucane

jablan 06. 07. 2010. 14:57

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 86223)
A kako/gde to da uradim?

http://www.squidoo.com/unlock-huawei-modem

Lično nisam ga otključavao (nije mi još trebalo), ali ako budem putovao negde, verovatno ću probati.

Milos Vukotic 06. 07. 2010. 15:36

Kad je Huawei modem u pitanju, sve pohvale za Ubuntu - kad prvi put utakneš modem, ovaj ga istog trena prepozna i ponudi ti da odabereš mrežu u kojoj si (npr. imaju freška podešavanja za sve mreže u CG!) i to je to, već si na netu - nema kud više plug & play od ovoga :)

Sad, ne znam je li isti slučaj za sve modele, ali ovaj jedan -softverom zaključan na 069- je bez problema radio sa 067 karticom.

jablan 06. 07. 2010. 17:01

Off Topic: Kakav geekovski offtopic... :)

nixa 06. 07. 2010. 17:32

Off Topic: skroz :D

Milos Vukotic 06. 07. 2010. 19:23

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 86235)
Kakav geekovski offtopic... :)

Vala baš :D Što bi ovi političari rekli, ek-la-tan-tan primjer :D

Ontopic: Montenegro :1088:

[nq] 06. 07. 2010. 19:46

ja sam se u subotu vratio sa zakintosa, laganas, iako je to mesto za mlade, mogu da ti preporucim mesto pored Kalamaki ako me pamcenje dobro sluzi (na istoj je plazi kao laganas, plaza je duga 9km, pescana plaza).

Cini mi se da je relativno mirno mesto, ispred je pescana plaza i ako malo prosetas ka laganasu, bices skoro sam na plazi, more je super, plicak (recimo 20 - 40 cm) je slobodno mogu reci i do 300 - 400 m ka pucini, tako da su ljudi pustali decu slobodno u vodu.

najbolja stvar ti je da je aerodrom prakticno iza kalamakija i imas mozda 10 min voznje busom (koji je takodje extra) do laganasa ili kalamakija, ...

u svakom slucaju, raspitaj se, ja sam mislio da je to samo za mlade, ali sam video i dosta nasih porodica. :)

jablan 06. 07. 2010. 20:08

Citat:

Originalno napisao [nq] (Napišite 86240)
ja sam mislio da je to samo za mlade, ali sam video i dosta nasih porodica. :)

Znači čim imaš porodicu nisi više mlad... Baš lepo... :P

bluesman 06. 07. 2010. 20:30

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 86239)
Ontopic: Montenegro :1088:

Svaka čast ali ne hvala :)

(nema veze sa bilo kakvom politikom ni patriotizmom da odmah osujetim eventualne pokušaje dodavanja takve konotacije, razlozi su čisto socijalni i ekonomski)

[nq] 06. 07. 2010. 21:08

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 86242)
Znači čim imaš porodicu nisi više mlad... Baš lepo... :P

Off Topic:
ipak te to obavezuje da se drzis nekih moralnih normi, a tamo ima bogami svega :1043:

Milos Vukotic 06. 07. 2010. 22:06

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 86245)
(nema veze sa bilo kakvom politikom ni patriotizmom da odmah osujetim eventualne pokušaje dodavanja takve konotacije, razlozi su čisto socijalni i ekonomski)

Džabe ti osujećivanje, ko hoće da doda konotacije - dodaće ih... :) A zamisli npr. da neko pokuša u EX-YU pričati o nacijama i mentalitetima kao što to radi Džeremi Klarkson... Ne bih mu bio u koži :D


Elem, što se CG tiče: Ove godine ima nešto manje turista (a od baćuški Rusa slaba vajda, iako ih je došlo dosta - svi imaju svoje kuće & stanove, yebe im se za cijene smještaja)...
Uglavnom, tzv. "turistički radnici" su se malo dozvali u pamet, pa su cijene drastično niže, a reklo bi se da će i još padati... A i gužve će biti manje, putevi su sređeni, uskoro će i taj đavolji regionalni vodovod... Nije to tako loše :)

Dejan Bizinger 06. 07. 2010. 23:05

@Nemanja: Znam da je Zakintos prelep, nisam bio dovoljne su slike i iskustva drugih da to zakljucim. Voleo bih svakako jednom da odemo tamo, ne znam da li bas ove godine, kako sam cuo putuje se oko 2-2.5h avionom. Za Laganas se u opisima turista obavezno spominju "pijani mladi Englezi od 15-16 godina koji piju ceo dan" i da je puno barova tako da je dobro cuti da ima finih mesta pored a mirnih. Cuo sam i da je OK svatiti do Agirosa ili tako nesto.

f14Tr0n 06. 07. 2010. 23:52

I ja sam bio prosle godine u periodu od cini mi se 17.jula - 1. avgusta na Zakintosu - Laganas... Definitivno mesto za mlade po meni... Izlasci, alkohol, zezanja do jutra... CInjenica da ima Engleza, Svedjana, Danaca, Norvezana, i cinjenica jeste da piju po ulicama, lumpuju, ali su oni pricha za sebe, ne diraju nikoga, drze se zajedno itd... Definitivno po meni (barem to mesto) a i nesto ostala pored nisu za porodicu... More jeste lepo sto Nemanja kaze, plaze su OK, mi smo uzeli na 4 dana kola i obisli bukvalno celo ostrvo i otisli na neke druge plaze sem u Laganasu ali i one nisu mirnije, vec je i tamo organizovano neko zezanje, jurnjava, itd... Bas je plaza sa vodenim sportovima izgorela 1 dan posle nas kada smo je obisli... Imas cuveni Ship Wreck, itd... Ako te zanima, mogu i neke fotke okaciti ili poslati, mada toga ima tone na netu :-) Sve u svemu, moj zakljuchak DEFINITIVAN ODLAZAK i GARANTOVANO DOBAR PROVOD za MLADE... Jedno veche smo sreli nekog naseg lika koji se napio jako, do te mere i psovao je celu noc kako se pokajao sto je dosao sa devojkom na takvo mesto (Laganas) :D Devojka mu ostala kuci da spava sa drugaricom, a on i ortak izasli napolje i odbili se od zivota, znaci napao je svaku ribu :D :D :D tako da, definitivno mesto za provod i ludilo, a da sto i Nemanja kaze, nadje se i po koja porodica :) ali mislim da sada kako pocinje sezona da ce ih biti shto manje... Mozda bolje Skijatos... lepo takodje... ;-)

vukan 07. 07. 2010. 00:39

Mladih i debilnih Engleza ima po celoj Grckoj. Tesko ih je omasiti ...

mileusna 07. 07. 2010. 00:46

Sikatos ima plaže za svačiji ukus... :)

bluesman 07. 07. 2010. 00:49

Ipak treba da se zna ko i sa kim ide, da bi se dala preporuka gde.

Ako ste za porodični odmor u Grčkoj, predlažem Stavros, Asprovlta ili tako nešto.

Ako ste za ludilo bez devojke, onda predlažem ona ostrva do kojih se ide 6-12 sati trajektom iz Pireja - što je ostrvo dalje to je veća ludnica.

Pa ko voli - nek' izvoli :)

cvele 12. 07. 2010. 13:54

Juce sam se vratio sa hvara i odusevljen sam. Sedece godine Vis ili Lastovo.

ljtruba 12. 07. 2010. 17:28

Sad se moj drugar vratio, kaze da je raj, ali previse stepenica ako ides sa bebom.
Pri tom kaze da su cene prejake.

presretach 15. 07. 2010. 01:22

Krf je lep, bio sam preprosle godini u Dasiji za dete je super plicak ima da se nasetas po vodi ako hoces da plivas :).
Mirno mesto, pesak...
Nije bas za Hrvacku pobedili smo ih u tenisu i vaterpolu :) .

mrdr 16. 07. 2010. 00:33

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 86252)

Elem, što se CG tiče: Ove godine ima nešto manje turista (a od baćuški Rusa slaba vajda, iako ih je došlo dosta - svi imaju svoje kuće & stanove, yebe im se za cijene smještaja)...
Uglavnom, tzv. "turistički radnici" su se malo dozvali u pamet, pa su cijene drastično niže, a reklo bi se da će i još padati... A i gužve će biti manje, putevi su sređeni, uskoro će i taj đavolji regionalni vodovod... Nije to tako loše :)

Majko mila, ako su ONO nize cene, pitam se kakve li su to vise?! :1046:

Moj utisak je da su se Cgroci malo islifovali pa nisu vise bas svi toliko drski i bezobrazni. :D

Rusi su mi se smucili, na trenutke sam mislio da sam u Rusiji. :D

Cene su mi malo prepumpane, verovatno zbog Rusa, za sta god se uhvatis, platis 1e.

Internet je preskup - 15min=1e.

Naplatice vam cak i 4 kriske bajatog hleba po ceni od 0,5e.

Hm, hm.

:D

Milos Vukotic 16. 07. 2010. 09:16

Citat:

Originalno napisao mrdr (Napišite 86567)
Majko mila, ako su ONO nize cene, pitam se kakve li su to vise?! :1046:

Cijene smještaja su niže, a ovo ostalo kako kod koga, neki su normalni a neki apsolutno nenormalni, pa imaš situacija da je skuplja ležaljka na plaži nego smještaj :) U kom mjestu si bio?

jablan 16. 07. 2010. 09:39

Ja nisam gledao cene prošle godine, pa ne znam da li su niže, ali da su niske - nisu. Planirali smo ove godine da idemo u CG, ali ako ne nađem nešto stvarno povoljno, opet ćemo ići u Grčku. Prošle godine smo nas je smeštaj sa doručkom u prilično dobrom hotelu na Tasosu koštao ukupno 300€ (doduše od 1. septembra).

mangia 16. 07. 2010. 11:17

Septembar i jeste za odmor.

Inače mislim da ne postoji osoba na planeti koja više mrzi more od mene.

robi-bobi 16. 07. 2010. 13:48

tasos i jeste za odmor
odes pre/posle sezone - jos uvek toplo, NEMA turista, milina mesto


a za provod - meni najbliza bugarska :)
dobre cene, dobre zene
:)

ivanhoe 16. 07. 2010. 16:48

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 86574)
dobre cene, dobre zene
:)

Off Topic: pih, ko jos zeli dobre zene, za odmor su one lose ;)

bluesman 16. 07. 2010. 18:44

Samo da se prijavim, trenutno sam u Lido di Jesolo (pored Venecije), sedim pored bazena i cukam ovo. Besplatan WiFi (za goste hotela) solidne brzine, vrucina, voda, plaza, ... sve klasika. Cene su malo jace, ali ne preterano, plaza je plicak 200 m - idealno za decu a za mene licno smor, sve u svemu nije lose jedino mi nedostaje frizider u sobi.

Posle ovoga idem na Korculu 7 dana, pa cu da vidim sta se tamo desava.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:02.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.