DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Cijena benzina (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5460)

Milos Vukotic 27. 05. 2008. 16:11

Cijena benzina
 
Citat:

Na pumpama po Crnoj Gori od jutros je gorivo potuklo sve rekorde i litar bezolovnog benzina prodaje se po nevjerovatnih 1,27 eura.
Litar dizela od jutros je 1,26 eura i pretekao je "super", koji se plaća 1,25 eura za litar.
Eto tako... :1089:

Znam da je skočila cijena barela na globalnom tržištu, ali me ipak živo zanima kako je u ostatku ex-yu...

Dakle, kakve su cijene kod vas?

LiquidBrain 27. 05. 2008. 16:25

ne znam koja je tacna cena, ali znam da je skup...

bluesman 27. 05. 2008. 16:35

Bezolovni je ovde oko 107 dinara... sto je oko 1.18 eur.

Posto su doneli zabranu unosa preko 1kg hrane i 4 flase vode, nadam se da nece traziti da se isprazni i rezervoar pre nego sto udjes u CG :)

Milos Vukotic 27. 05. 2008. 16:52

Bas sam maloprije to isto komentarisao... :)

bNasty 27. 05. 2008. 17:21

Nije ex-yu, ali svaki dan prolazim pored Texaco pumpe gledam kako benzin skache po 1p, dnevni monotoni rast vec mesecima.
Za poredjenje, chini mi se da je litar dizela (koji je uvek bio skuplji od bezolovnog) oko Ł1.25

LiquidBrain 27. 05. 2008. 17:23

Skupe pare... :P

Zato pesaka kad god moze, josh je i zdravo :)

dinke 27. 05. 2008. 17:54

Benzin u Srbiji je najjeftiniji na svetu. Ko razume shvatice :)

Blood 27. 05. 2008. 18:56

da..toliko su ga razblazili vodom da bi bila sramota da je skuplji :P

kai 27. 05. 2008. 19:52

Najavljuju postupljenje od vikenda za 6.8 (bezolovni) i oko 8 (dizel) :)

dinke 27. 05. 2008. 21:22

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 55380)
Benzin u Srbiji je najjeftiniji na svetu. Ko razume shvatice :)

Pih, niko nije razumeo ;)

Htedoh reci da su guzve u saobracaju tolike da bi benzin trebao da poskupi jedno 15 puta da bi Srbi poceli da razmatraju alternativne vidove prevoza (gradski prevoz, bike, roleri, hodanje ...) :)

Ovo je koliko znam problem u svim vecim gradovima u Srbiji a ne samo Beogradu.

Ilija Studen 27. 05. 2008. 21:34

Ja pešak i iskreno smatram većim dostignućem to što mogu sve da završim peške, bez ikakvog cimanja i žurbe nego to što je firma uzela auto. Narod je preterano jebeno razmažen. Ovamo se nema para i država kriva, a sa druge stane se puši Lucky ili Marlboro i ne skidaju se iza volana.

bluesman 27. 05. 2008. 21:36

dinke, pa nije uzrok gužvi cena benzina, čoveče :)

jablan 27. 05. 2008. 22:06

Uzrok gužvi je definitivno odnos primanja i cene benzina.

Lalaland 27. 05. 2008. 22:07

Ovde je u proseku $4 za galon (3.3 litra), znaci oko $1.20 za litar (0.70 evra). I svi kukaju!

Misko 27. 05. 2008. 22:19

@Lalaland

Naravno da kukaju kad svi voze SUV-ove koji troše 12 galona na 100 milja ;)

bluesman 27. 05. 2008. 22:24

Uzrok gužvi je to što 30 godina nije ulagano u infrastrukturu, još od kraja 70-ih, a ne to koliko košta benzin.

Ljudi koji puše, nastaviće da puše koliko god da koštaju cigarete.
Ljudi koji voze, nastaviće da voze koliko god koštao benzin.

Lalaland 27. 05. 2008. 22:27

Citat:

Originalno napisao Misko (Napišite 55401)
@Lalaland

Naravno da kukaju kad svi voze SUV-ove koji troše 12 galona na 100 milja ;)

Ma da, a drugo što i stanuju na 100 milja od posla. Al' tako im i treba! Ja sa mojom Mazdom zaboravim s koje strane mi je rezervoar pa napravim tri kruga dok ne potrefim. Inače mrzim te glupave SUV-e, ništa od njih ne vidiš na putu.

jablan 27. 05. 2008. 22:31

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 55402)
Ljudi koji voze, nastaviće da voze koliko god koštao benzin.

Apsolutno netačno (a i ovo za cigare).

Benzin je smešno jeftin. Cena benzina bi, pored cene vađenja i prerade nafte, morala da pokrije:

1. Izgradnju drumske infrastrukture
2. Anuliranje štetnog efekta koji sagorevanje te količine benzina i njegova proizvodnja ima na okolinu
3. Istraživanje alternativnog izvora energije koji će polako zameniti fosilna goriva jer su ova pri kraju

Trenutno, ništa od ovog se ne pokriva od cene goriva.

zira 27. 05. 2008. 22:40

Akciza za naftu ucestvuje sa preko 30% u konacnoj cijeni goriva, i sluzi bas za to sto si naveo. E sad, drugo je pitanje kako se te pare trose...

ppavlovic 27. 05. 2008. 23:34

Vidim da ovde ima hipika! Zovite Kartmena!

Izvor: http://www.polovniautomobili.com/blo...1014-dinl.html

Citat:

Struktura cene goriva:

Proizvođačka cena 45,00 dinara 44,4%
Maloprodajna marža 5 dinara 5%
Cena bez fiskalnih zahvatanja 50 dinara

Akciza 35,91 dinara 35,4%
Cena sa akcizom 85,91 dinara

Porez na dodatnu vrednost 15,47 dinara 15,2%
Maloprodajna cena 101,38 dinara
Akcize pune budzet koji sluzi odrzavanju puteva, al' onda cemu velike cene putarina?! Ajd' bar da odrzavaju te autoputeve kako valja, nego se desi da su toliko polegli da mozes negde da poletis.

Cena putarina u Srbiji:
Citat:

Beograd - Niš 730 din
Beograd - Novi Sad 240 din
Novi Sad - Subotica 330 din
Beograd - Šid 390 din
Niš - Leskovac
Cena putarina u okruženju:

Citat:

Rumunija - 0 EUR
Madjarska - 6 EUR , dana
Slovacka - 5 EUR , 7 dana
Poljska - 0 EUR
Austrija - 5 EUR
Nemacka - oko 10 EUR
BTW, jednom jedan lik, onako, gospodin čovek, fino odelo, skup sat, lepe cipele reče u društvu: "Što se ne vrati 1993. godina... prazne ulice, niko ispred tebe nema da vozi, milina". Kad tad nisam ubio čoveka, nikad neću ...

ivanhoe 27. 05. 2008. 23:34

Uzrok guzvi u Beogradu konkretno je i to sto se broj stanovnika za zadnjih 15 godina prakticno udvostrucio iz opste poznatih politickih i ekonomskih razloga, i svaka zgrada u sirem centru grada nadzidana je sa bar 2 sprata. Kod mene u ulici umesto 4 zgrade sa po 2-3 familije svaka, sad imas gomilu zgradurina od 8 spratova i 3 ulaza svaka, tu zivi bar 10 puta vise porodica nego ranije, a parking prostor su cak i smanjili jer su postavljali one fancy ivicnjake, i suzili su ulicu za jedno 50%... pa na to dodaj jos one koji rade u ovom kraju, i dobijes potpuni haos od 9-6 svakog radnog dana...

jablan 27. 05. 2008. 23:44

Citat:

Originalno napisao zira (Napišite 55405)
Akciza za naftu ucestvuje sa preko 30% u konacnoj cijeni goriva, i sluzi bas za to sto si naveo.

Pa očigledno je to malo, jer niti imamo poboljšanje infrastrukture, niti je vazduh čistiji, niti znamo šta ćemo kad nestane benzina.

A što se putarine tiče, ne znam zašto uvlačiti tu priču ovde, putarina je naknada za korišćenje, jelte, tog puta i služi za održavanje istog. Da li je premala ili prevelika, za to otvorite drugu temu.

E, da, zaboravih. Sasvim bi bilo logično takođe da cena benzina bude veća u velikim gradovima, što trenutno nije slučaj.

misk0 27. 05. 2008. 23:47

U CH je takodje juche gorivo najskuplje - 1.92CHF = 95Benz, Dizel je vec na 2.20CHF (1Eur = 1.61CHF).

U Italiji (bar ovom sjervernom dijelu kud ja prolazim) stalno rade na cestama, prosiruju, sad obilaznica oko Milana ima 4 a negdje i 5 traka, pa opet... ujutro se ceka po 2-3 sata dok dodjes u grad autom. Ljudi putuju vozom, metroom po 1-2sat jer znaju da ce sigurno stici a ima ih i koji u 6 ujutro su vec u autu da bi u 9 bili na poslu. Znaci nije samo BG i nije samo problem infrastruktura.
Jedno od rjesenja je vjerovatno i 'gradska' tj 'ekoloska' taksa koju su uveli u Milanu, a koliko sam cuo kopirali je 'od Londona' a to je da za voznju po gradu 'moras da platis', sa nekim markicama i slicno. Ne pricam o parkingu, vec o tome da udjes autom u grad. U Milanu je cijena od 2-10Euro na dan u zavisnosti od zona. Mislim da je to 'funkcionalan nacin'.

@blues: nisi u pravu za pusenje. Ovde u zadnjih 3-4 godine poskupljivale cigarete i kako su poskupljivale tako se smanjivao broj pusaca. Nije u pitanju sto nemaju nego 'sto nece da toliko trose na cigarete'.

bNasty 28. 05. 2008. 00:39

Ko nije vozio niz M25 ne zna shta je guzhva...

Elem, po tome shto prichate izgleda da BG-u ne gine Congestion charge (ovo shto misk0 pominje).

Dzordz 28. 05. 2008. 07:12

Ja bih duplirao cenu goriva, a razliku ulozite u infrastrukturu i javni prevoz.

Manje guzve, mozete da se opustite dok idete na posao itd.

STELLANOVA 28. 05. 2008. 07:51

Citat:

Ja bih duplirao cenu goriva, a razliku ulozite u infrastrukturu i javni prevoz.

Manje guzve, mozete da se opustite dok idete na posao itd.
I ja i sto samo sto politicari u tome vide dodatni izvor prihoda tako da efekat uopste ne bi bio kakav treba...:1014:

boccio 28. 05. 2008. 15:49

Citat:

Originalno napisao ppavlovic (Napišite 55409)
Ajd' bar da odrzavaju te autoputeve kako valja, nego se desi da su toliko polegli da mozes negde da poletis.

Autoputeve? O kakvoj mnozini ti govoris :1041:

Uostalom, mora od necega Velja da gradi onu privatnu bolnicu pored koje je onaj nesretni novinar guzio lokalne ovce pa ga posteni seljaci naucili pameti...

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 55421)
Ja bih duplirao cenu goriva, a razliku ulozite u infrastrukturu i javni prevoz.

Manje guzve, mozete da se opustite dok idete na posao itd.

Pazi, ja bih prvi isao prevozom na posao umesto kolima, pod uslovom da ne stignem u kancelariju kiseo od znoja i isparenja...

Baic 28. 05. 2008. 16:06

Pva stvar cena goriva vise nikad nece ici dole, trenutna manipulacija sa smanjenjem akciza je tu da se narodu nebi odjednom smrklo, pored svih ostalih poskupljenja.

Zadnja procena je da ce barel do kraja godine kostati ~200$, s obzirom da su pre mesec dana pricali da nece do kraja godine premasiti 140$ za barel, onda ako Bog da krajem godine ce premasiti i 300$ za barel.

Prica oko infrastrukture je totalno besmislena, a treba se pogledati i kako se procentualno trosi budzet, taj nacin se moze nazvati parazitizam. Da bi i jedna makroekonomija funkcionisala bar 60% sredstava mora ici u proizvodnju, a ostalo u potrosnju, a mi smo zadnjih godina imali par svetlih trenutaka kada je na potrosnju uz to i infrastrukturu islo i 80%. Zato smo sada gde smo.

Sto se tice ulaganja u alternativne izvore energije, jedini nacin da se sa time krene je da na to budes i primoran, a poskupljenje zivota od 100% do kraja godine a mozda i vise, ne smo kod nas nego i u celom svetu ce sigurno dovesti do masovnih pritisaka na ulicama sirom sveta.

jablan 28. 05. 2008. 16:17

Citat:

Originalno napisao boccio (Napišite 55437)
Pazi, ja bih prvi isao prevozom na posao umesto kolima, pod uslovom da ne stignem u kancelariju kiseo od znoja i isparenja...

Ne verujem ti. :) Na kraju krajeva, tuševi su u poslednje vreme postali manje više uobičajena stvar. ;)

ivanhoe 28. 05. 2008. 16:29

Citat:

Originalno napisao Baic (Napišite 55439)
Pva stvar cena goriva vise nikad nece ici dole, trenutna manipulacija sa smanjenjem akciza je tu da se narodu nebi odjednom smrklo, pored svih ostalih poskupljenja.

Zadnja procena je da ce barel do kraja godine kostati ~200$, s obzirom da su pre mesec dana pricali da nece do kraja godine premasiti 140$ za barel, onda ako Bog da krajem godine ce premasiti i 300$ za barel.

nije bas sve tako crno, to za $200 dokraja godine je prica jednog dela ekonomista, postoje i oni drugacijeg misljenja. Ti isti koji sad predvidjaju $200 su ranije tvrdili kako nece preci $70, pa su se ispalili jer je te stvari izuzetno tesko prognozirati, jako mnogo faktora utice. Uopste je trenutno jedna faza svetske ekonomije gde je vecina postojecih matematickih modela pokazala svoje slabosti i vrlo je nezahvalno bilo kakvo dugorocnije predvidjanje, pa je moj utisak da su neki analiticari okrenuli dooms day varijanti, jer time dobijaju dosta publiciteta, a niko ne moze da ih ospori (osim vremena, ali do tad oni vec izvuku nove katastroficne price)...

ppavlovic 28. 05. 2008. 16:44

Cik kad vidite pred kraj godine nesto tipa "b'ate, u iraku vise nema nafte, moramo da napadnemo iran". Definitivno ovaj svet ode u ...

Baic 28. 05. 2008. 16:49

Slazem se sa time u potpunosti, da ima spekulacija i dobrog spekulantskog marketinga. Ali cinjenice pokazuju drugacije, da neulazimo u geopoliticke analize, ekonomske analize ekonomija koje su na steroidima, netrebamo se mi previse uzbudjivati 2 decenije smo se adaptirali na takve uslove tako da to nas nece previse pogoditi.

Dzordz 28. 05. 2008. 16:53

Sta fali da energenti budu ultra skupi? Bar ce se malo priroda oporavljati.

Mislim da nam je trenutno jedino nuklearna energija moze pomoci.

bluesman 28. 05. 2008. 16:57

... koja je vrlo dobra za prirodu :)

STELLANOVA 28. 05. 2008. 17:00

Nista, jedini nacin da se to prevazidje (cena benzina) jeste da se uplati avans za ovo :)

www.teslamotors.com


:1094:

Dzordz 28. 05. 2008. 17:48

Nuklearke su bolje nego sagorevanje fosilnih goriva svakako. (bar koliko ja imam informacija)

degojs 28. 05. 2008. 17:58

Citat:

Originalno napisao ppavlovic (Napišite 55446)
Cik kad vidite pred kraj godine nesto tipa "b'ate, u iraku vise nema nafte, moramo da napadnemo iran".

Pa sad, gledajući cene, ne vidim da je taj slučaj u pitanju (da su im pokupili naftu).

Očigledno, Buš ni naftu nije uspeo da nađe u Iraku..

kai 28. 05. 2008. 19:55

Iskreno, mene vise brine poskupljenje cena mesa, pogotovo sto pominjemo onaj DPT Nature Meeting.

ivanhoe 28. 05. 2008. 19:59

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 55449)
Sta fali da energenti budu ultra skupi? Bar ce se malo priroda oporavljati.

skupi energenti znace skupo i sve ostalo, ne koristi se nafta samo za privatne automobile, to je zapravo samo minorni delic onoga sto se potrosi u industriji, transportu i sl.

A plus svi mi se grejemo ili na naftu ili na struju(cija cena je opet vezana za cenu nafte), pa kad dodje zima i krenu da stizu racuni ima da budete mnogo manje zabrinuti za prirodu :D

Dzordz 28. 05. 2008. 22:32

Sto samo znaci da treba da pronadjemo nacin ili pocnemo da koristimo jeftine izvore energije koji mogu da proizvdu dovoljno veliku kolicinu a imaju manji uticaj na prirodu od trenutnog resenja.

Koliko se meni cini jedino moguce resenje je trenutno nuklearna energija.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:52.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.