DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Registracija domena - upravo 'pustenih', 'oslobodjenih' (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10448)

stecko 17. 10. 2011. 08:24

Registracija domena - upravo 'pustenih', 'oslobodjenih'
 
Moj skromni doprinos DOMAINING trzistu kod nas ;)

Elem, svi znamo da se 15. septembara 2008 godine se desila tranzicija .yu domena u .RS.

............ .............. ..................

...... dosta kvalitetnih je ostalo dostupno za registraciju:
vestak.rs
trgoservis.rs
datacomm.rs
ideal.rs
arhi.rs
bakickolor.rs
parket.rs
seminarskiradovi.rs
tesladoo.rs
photo.rs
inex.rs
kudnovibeograd.rs
kreni.rs
e-market.rs
artidea.rs
rock.rs
racunovodstvo.rs
westmotors.rs
website.rs
wapoo.rs
sp.rs
somborinfo.rs
zabavnik.rs
zrno.rs
servisi.rs
love.rs
farman.rs
izis.rs
infotrade.rs
internetzarada.rs
delfin.rs
cd.rs
brzi.rs
putevi.rs
prijedor.rs
bujinkan.rs
pcplus.rs
novisadinfo.rs
ok.rs
megastar.rs
music-connection.rs
webmarket.rs
tri-x.rs
vinarija.rs
vitex.rs
tva.rs
veza.rs
zevs.rs
trgo-servis.rs
trepca.rs
besplatno.rs
eBerza.rs
MojaKuca.rs
021info.rs
011info.rs
bestreisen.rs
alpos.rs
Ovde je deo teksta i,takodje - deo liste slobodnih RS domena (u ovom trenutku), ostatak pročitajte na:
http://www.stecom.rs/internet/regist...backorder.html

stecko 17. 10. 2011. 09:44

Pre par minuta sam imao poziv, i pita me lik za cenu ?!
Da se razumemo: SVI ovi domeni su SLOBODNI za registraciju.

ljtruba 17. 10. 2011. 16:34

Sad sam probao jedan da registrujem preko Loopia, ali tamo pise da je zauzet, kako???

Gargoyle 17. 10. 2011. 16:42

Citat:

Moj skromni doprinos ...
Tvoj skromni doprinos poslovanju tvoje firme ;)

metaphysic 17. 10. 2011. 16:56

Citat:

Originalno napisao ljtruba (Napišite 102235)
Sad sam probao jedan da registrujem preko Loopia, ali tamo pise da je zauzet, kako???

Verovatnoj je neko već registrovao

ja sam pokušao love.rs, odličan domen, (ja lično ne bih odustao od njega, da sam bio registrant)

webarto 17. 10. 2011. 17:09

^ ja mislim da su svi pokušali taj :D a ljtruba se zeza :)

ljtruba 17. 10. 2011. 21:55

probao sam photo, ako moze dajte profakturu :)

robi-bobi 18. 10. 2011. 08:40

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 102236)
Tvoj skromni doprinos poslovanju tvoje firme ;)

meni ne smeta sto je njegova firma meni dala na uvid interesantne domene

stecko 18. 10. 2011. 09:10

Citat:

Originalno napisao ljtruba (Napišite 102251)
probao sam photo, ako moze dajte profakturu :)

Vidim da si registrovao 'brzinski', verovatno karticom, u VAN radno vreme.
Tooo je poenta !!!!

Zelis li PayPal-om :) ?

stecko 18. 10. 2011. 09:23

Citat:

Originalno napisao metaphysic (Napišite 102240)
Verovatnoj je neko već registrovao

ja sam pokušao love.rs, odličan domen, (ja lično ne bih odustao od njega, da sam bio registrant)

Pa, vidis, ja se ne bih slozio sa ovim.

Praksa (moja i jos jednog 'lika sa neta' koji ima veliki broj kvalitetnih domena u vlasnistvu) je pokazala da resenje engleske reci u nazivu RS domena nije bas zahvalno resenje, OSIM za 'englecizme' koji su su vec prakticno dobili status 'domacih'.

Takodje je primetno da ukoliko treba da registrujes domen koji recimo u nazivu ima rec klub, nije zahvalno koristiti:

NocniClub.rs, vec NocniKlub.rs

Primera iz prakse ima jos - sta treba, sta ne, ali - iskocili bi iz teme ;)

metaphysic 18. 10. 2011. 11:16

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 102258)
Pa, vidis, ja se ne bih slozio sa ovim.

Praksa (moja i jos jednog 'lika sa neta' koji ima veliki broj kvalitetnih domena u vlasnistvu) je pokazala da resenje engleske reci u nazivu RS domena nije bas zahvalno resenje, OSIM za 'englecizme' koji su su vec prakticno dobili status 'domacih'.

Takodje je primetno da ukoliko treba da registrujes domen koji recimo u nazivu ima rec klub, nije zahvalno koristiti:

NocniClub.rs, vec NocniKlub.rs

Primera iz prakse ima jos - sta treba, sta ne, ali - iskocili bi iz teme ;)

Verujem :)

Meni je samo,.. dobro ime LOVE, na bilo kojem domenu
takođe i ime LOVERS (love.rs)

Gargoyle 18. 10. 2011. 15:30

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 102256)
meni ne smeta sto je njegova firma meni dala na uvid interesantne domene

Meni vidiš smeta što je njegova firma tebi dala na uvid interesantne domene pošto recimo čekam neke od tih domena par meseci da se oslobode i onda on iskusno izbaci listu na dan isticanja ovde na dev forumu sa linkom na svoju firmu gde on registruje domene. Klasična reklama koja nije za e-Business podforum, već za oglase i poslovne ponude ako i uopšte. A ti interesantne domene imaš na uvid kad god hoćeš, znaš gde je WHOIS, ne treba ti stecko za to.

robi-bobi 18. 10. 2011. 15:46

pa onda da ne odgovaramo ni na dev pitanja
neko ceka da mu dodju ucenici u skolu programiranja a mi ovde besplatno delimo znanje

:1011:

da ne kvarim temu
over and out

stecko 18. 10. 2011. 18:02

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 102279)
Meni vidiš smeta što je njegova firma tebi dala na uvid interesantne domene pošto recimo čekam neke od tih domena par meseci da se oslobode i onda on iskusno izbaci listu na dan isticanja ovde na dev forumu sa linkom na svoju firmu gde on registruje domene. Klasična reklama koja nije za e-Business podforum, već za oglase i poslovne ponude ako i uopšte. A ti interesantne domene imaš na uvid kad god hoćeš, znaš gde je WHOIS, ne treba ti stecko za to.

Tacno je da sam stavio link do svog sajta za kompletan spisak domena, kao sto je tacno da mi i registrujemo domene.
Tacno je i to da taj isti link postoji u svakoj mojoj poruci kao moj potpis SAMo 1cm nize od ovog koji ti je problematican.
Tacno je i to da moja firma apsolutno sve sto radi, radi potpuno transparentno i otvoreno, ima istaknut PIB, broj telefona (fiksni, ne mobilni), adresu, placa porez vec 10+ godina (a u IT industriji je - gle cuda) bez sakrivanja identiteta, bez predstavljanja kroz nerazumljive alijase, i za SVE usluge i na domacem i na stranom trzistu izdaje racune.
U tu transparentnost @Gargoyle ubrajam i deo SteCom-a koji se bavi hostingom i registracijom domena.
Koji je procenat, na Srpskom trzistu, firmi koji regularno VAN SIVE zone rade webhosting i registraciju domena sa REGULARNIM izdavanjem fiskalnih racuna za svaku uslugu ?

Generalno, mislio sam da ce biti interesantno i pre svega korisno da se objavljivanjem ovakvog jednog spiska malo prodrma uspavano trziste domena kod nas.

Takodje, namerno nisam postovao u temi 'Prodaja domena' koju je Bizinger otvorio pre dosta vremena (a koja je povremeno i dalje aktivna), jer mi je plan bio da ova novootvorena tema bude totlno drugacija i da periodicno ovde stavljam 'sveze oslobodjene' i prema svom misljenju kvalitetne domene.

Zasto?
Odgovor je prost. U poslednje vreme vidjam sajtove koji u osnovi imaju kvalitet i po pitanju teme koju obradjuju, i po pitanju tehnicke realizacije, ali domeni na kojima su postavljeni su totalni promasaj (subjektivno misljenje).
Velika vecina vrednih domena biva kupljena putem BackOrder servisa ODMAH nakon oslobadjanja, a ono sto ne ode u BackOrder servis se registruje u narednih par dana.

Sobzirom da 'pratim' veliki broj domena, i generalno - globalna desavanja vezana za domaining, smatrao sam da ce korist postavljene informacije (spisak domena) imati veci znacaj od linka do mog sajta.
Ukolko je link do mog sajta problematican i kosi se sa pravilima foruma, neka moderator ispravi poruku, a ja se obavezujem da cu sav novac (dosta se zaradilo) od zarade stecen registracijom navedenih domena preko mog sajta uplatiti u dobrotvorne svrhe ;)

Gargoyle 18. 10. 2011. 18:58

Druže sve je to lepo što ti pričaš, ali to što si ti uradio i što sada ponovo radiš je reklamiranje tvoje firme i ništa drugo.

Evo sad smo iz ovoga zadnjeg trebali da saznamo da em što tvoja firma registruje te iste izlistane domene, uz to imate i adresu i fiksni, i PIB, a verovatno imate čak i matični broj. Još i plaćate porez. Dakle utvrdili smo i delatnost a i da ste renomirana firma. Ajde se uozbilji, i kontaj malo kojoj se publici obraćaš ovde.

stecko 18. 10. 2011. 19:16

Kako neko ono rece: 'sve sto u zivotu radimo je - marketing' ;)

ljtruba 18. 10. 2011. 23:06

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 102257)
Vidim da si registrovao 'brzinski', verovatno karticom, u VAN radno vreme.
Tooo je poenta !!!!

Zelis li PayPal-om :) ?

Nisam ja, nego Burek

McKracken 19. 10. 2011. 00:02

I to nekoliko sati posto je tema postavljena.

Cak sam se i ja razmisljao da to registrujem ali me mrzelo jer mi je RS domen upotrebljiv kao i prekuvana spageta. A informaciju sam nasao upravo na ovoj temi, tako da mogu da se zahvalim Stecku sto je objavio listu :)

stecko 19. 10. 2011. 07:57

ross.rs
mikrokod.rs
nebo.rs
iznajmljivanje.rs
vogeli.rs
wallpapers.rs
gradjevina.rs

Evo jos nekoliko probranih (moj slobodni izbor), a sveze dostupnih.
Dakle, NIJE prodaja domena, ovi su slobodni (od pre par sati) za registraciju.

stecko 20. 10. 2011. 08:49

Moj izbor za jutros.
SVI oslobodjeni (od pre par sati) za registraciju. Jos 'vruci'.

artshop.rs
newchess.rs
bodyguard.rs
ecafe.rs
database.rs
pixelart.rs

stecko 22. 10. 2011. 03:18

vma.rs
starlight.rs
sinergija.rs
replika.rs
promoter.rs
obrenovacnekretnine.rs
manija.rs
izbor.rs
izaberi.rs

Evo jos probranih, upravo 'oslobodjenih' ;), slobodnih za registraciju.

stecko 22. 10. 2011. 07:39

CityInfo.rs
Replika.rs
Odgajivacnica.rs
Promoter.rs
SexClub.rs

Ekvador 22. 10. 2011. 16:00

Citat:

Originalno napisao Gargoyle (Napišite 102288)
Druže sve je to lepo što ti pričaš, ali to što si ti uradio i što sada ponovo radiš je reklamiranje tvoje firme i ništa drugo.

Evo sad smo iz ovoga zadnjeg trebali da saznamo da em što tvoja firma registruje te iste izlistane domene, uz to imate i adresu i fiksni, i PIB, a verovatno imate čak i matični broj. Još i plaćate porez. Dakle utvrdili smo i delatnost a i da ste renomirana firma. Ajde se uozbilji, i kontaj malo kojoj se publici obraćaš ovde.

Ovo je jedan od retkih primera kod nas, kako ustvari treba da se radi i posluje i sta znaci slobodno trziste . Ne znam da li postoji, ali trebalo bi napraviti i neku email subscribe listu, na koju mozemo da se pretplatimo i dobijamo ovakve informacije i na email.

Gargoyle 22. 10. 2011. 16:17

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 102445)
Ovo je jedan od retkih primera kod nas, kako ustvari treba da se radi i posluje i sta znaci slobodno trziste . Ne znam da li postoji, ali trebalo bi napraviti i neku email subscribe listu, na koju mozemo da se pretplatimo i dobijamo ovakve informacije i na email.

Ma, važi. Čovek smara sa reklamiranjem svoje firme što ovde što na drugim temama. Ništa drugo. A ti mu se pretplati na njegov sajt pa primaj korisne informacije.

ljtruba 22. 10. 2011. 20:02

Istina da bi ovo trebao da radi RNIDS i to javno.

ivanhoe 22. 10. 2011. 21:30

niko to ne radi javno i besplatno ni u svetu... to je usluga, onaj koji je nudi ima pravo da trazi nesto zauzvrat (promocija je jos i najmanje sto moze da trazi).

Kome se ne svidja sto ne pokrene svoj whois scrapper i omoguci nam da uzimamo podatke besplatno?

Filip 23. 10. 2011. 21:46

Hvala Stecko, samo ti postavljaj :)

stecko 24. 10. 2011. 02:59

Preko vikenda 'oslobodjeno' mnogo vise naziva domena od ovih probranih.

sportcom.rs
superart.rs
electroniki.rs
kooperativa.rs
souvenir.rs
domus.rs
Sell.rs
Discount.rs
aikido.rs
ceramica.rs
Backorder.rs

Recimo, u ovoj grupi nema 'glavnog', san svakog vlasnika veceg broja domena - domainer.rs.
I on se 'oslobodio' pre manje od sata, i odmah ga neko registrovao putem BackOrder servisa. Tj. bio slobodan (ako je bio) samo nekih par sekundi, a mozda ni toliko ;).

ivanhoe 24. 10. 2011. 09:50

^ a sto je domainer.rs tako dobar? Nisam bas shvatio?

stecko 24. 10. 2011. 10:47

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 102497)
^ a sto je domainer.rs tako dobar? Nisam bas shvatio?

Pazi ovako, ja nisam kazao da je domen dobar, nego da je '..san svakog domainera...'. Slozices se - razlika postoji.

A sada cu da razlozim na proste cinioce, i uzecu 'zive' primere iz prakse:

Moj dobar prijatelj Peca je po profesiji obucar, i ima prezentaciju na internetu.
Ali naziv domena (sajt) mu nije ObucarPeca.com, nego Obucar.com. Sta je bolje ?

Da ne bude da se ja tu sad nesto pravim mnogo pametan, Miloje Sekulic poslednjih meseci kao svetli primer za mnoge stvari vezane za internet preduzetnistvo pominje "Zlataru Andrejevic".
E, vidis - i oni su pored jos nekolicine na domenu - Zlatara.com.
Dalje (neka me neko ispravi ako gresim), ista zlatara ima jos nekoliko domena koji imaju SAMO jednu rec u nazivu, citaj jak keyword:
brilijanti.com
burme.com
prstenje.com
satovi.net

..... ima ih jos nekoliko, ali mislim da ce ovo biti dovoljno.
Generalno, oni se bave poslom koji obuhvata sve gore pobrojano, ali ne koriste dugacak naziv domena u svojoj promociji, nego upravo gore pobrojano, i svi gore navedeni sajtovi su im na neki nacin viral za brend "Zlatara Adrejevic". Sta je bolje?
I ovde dolazimo i do cinjenice da je gore pomenuti domen ne samo gust - posedovati, vec je i dobar naziv domena.

S tim u vezi, ukoliko covek ima 200+ domena u vlasnistvu, i bavi se, recimo, trgovinom domena, i 99% domena koje poseduje ima TLD .RS, verovatno mu je gust da ima u svom vlasnistvu i domen domainer.rs.
Otuda moja konstatacija, a nadam se da sam je ovim primerima i argumentovao.



---------------
Generalno, vidim da je neka blaga nervoza prisutna oko ove teme, i da kritike preovladavaju.

Osnovna namera mi nije bila ono sto se prozima kroz temu da pravim sopstvenu reklamu.
To kolko sam ja domena registrovao, od ovih koje navodim ovde je totalno zanemarljivo, naspram, po mom misljenju, sadrzajne vrednosti same teme.
I ovo sto pricam se lako moze proveriti putem bilo kog WhoIs servisa. I koliko je domena od ovih u temi navedenih registrovao, i ko ih je registrovao.

Da, tacno je da niko u svetu i nigde ne daje 'na tacni' za DZ. dobre, upravo slobodne domene za registraciju.
Mislio sam da ce moj postupak obelodanjivanja 'upravo slobodnih' za registraciju iznad svega biti koristan, i doprineti da se malo probudi trziste domaininga i kod nas (a ono postoji u celom svetu), i da cu na ovaj nacin, kao sto sam vec i pomenuo, pomoci nekima koji tragaju za dobrim nazivom domena, da ce ga ovde naci, i da ce ga platiti po 'fabrickoj ceni'.
Takodje je ideja bila da se pokere diskusija (sama od sebe) sta je dobar domen, a sta ne. Da li su OK domeni crticom u nazivu, sa brojem, da li treba mesati nase nazive i slova i engleske, .......

Ima dosta ljudi koji samo dolaze na ovaj forum i citaju - uce, ne ucestvujuci u diskusijama. To je i jedan od osnovnih ciljeva ovog foruma - edukacija, i pomoc pocetnicima (ili sam ja nesto pobrkao ?!).

Dakle, na temu, sto se mog ucestvovanja tice, i postavanja spiska domena - stavljam tacku. Nema vise.

ivanhoe 24. 10. 2011. 11:26

Pitao sam samo onako, ne da bih te nesto prozivao... zaista me zanimala tvoja logika, uvek volim da cujem tudje rezonovanje, pogotovo kad se razlikuje od mog...

Ekvador 24. 10. 2011. 11:55

Svi koji ste hejtovali, sada se izvinite coveku, vidite da se naljutio.Ja sam bas pratio temu.

mileusna 24. 10. 2011. 12:15

Citat:

Originalno napisao Ekvador (Napišite 102502)
Svi koji ste hejtovali, sada se izvinite coveku, vidite da se naljutio.Ja sam bas pratio temu.

Pravda za domene! I ja sam baš pratio, mada ne planiram ništa da kupim (mada nikad se ne zna), ali mi bilo zanimljivo. :)

Zanimljivo mi je šta su sve ljudi nekad kupovali na .rs želeći brzu zaradu ili šta li već. :)

kickloop 24. 10. 2011. 16:51

Ja sam i pratio i čak kupio jedan domen. Ne znam što prozivate čoveka. Čak i da se "reklamira" kako je neko rekao, nekima od nas je to korisno. Stecko samo napred!


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:15.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.