DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pintastic.com -40% (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=11312)

mslavko 25. 11. 2012. 05:33

Pintastic.com -40%
 
Postovane kolege mozda zvuci pomalo smesno ali trazim saradnike koji bi zajedno samnom kupili tokom samo ovog vikenda pintastic.com scriptu (open source) koja inace kosta 1200 $ za 40% nizu cenu kao osnovu za razvoj naprednog web servisa o automobilima.

Ukoliko ima zainteresovanih samo tokom vikenda po 400e za open source code.

Kontakt PP i email: mslavko6@gmail.com

leternal 25. 11. 2012. 13:08

ako je open source, onda bi trebalo da je besplatna?

xippi 25. 11. 2012. 13:18

^ http://en.wikipedia.org/wiki/Gratis_versus_libre

Anakin14 25. 11. 2012. 13:28

pinterest klon za 1200$ :D :D :D

Imas wordpress pinterest klon temu za 39$, plus što imaš 1000 puta veće mogućnosti da modifikujes i temu i wp instalaciju raznim pluginovima.

http://themify.me/demo/#theme=pinboard

Anakin14 25. 11. 2012. 22:10

a i zar ti vec ne posedujes platformu (skriptu) kako si sam naglasio?

http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=11285

desireco 29. 11. 2012. 22:30

Slavko druze, ovo ne vredi toliko. Sem ukoliko unapred nemas razradjen biznis. Wordpress je mnogo bolje i pouzdanije resenje.

mslavko 29. 11. 2012. 23:34

Ja sam mislio da na osnobu ove platforme pravim servis ali sada sam u nedoumici da li da kupujem ovu skriptu ili ne.
Zbog cega mislis da je wp bolje resenje?

Ja sam pricao sa ovim timom sto razvija pintastic i rekli su da je ovo skalabilna platforma ima podrsku za amazon s3 i CDN module kao i da su razvili svoj framework kako bi podrzao puno zahteva u sekundi.

Sad sam stvarno u nedoumici?

Koji WP mi predlazete?

mslavko 30. 11. 2012. 00:07

Citat:

Originalno napisao mslavko (Napišite 109331)
Ja sam mislio da na osnobu ove platforme pravim servis ali sada sam u nedoumici da li da kupujem ovu skriptu ili ne.
Zbog cega mislis da je wp bolje resenje?

Ja sam pricao sa ovim timom sto razvija pintastic i rekli su da je ovo skalabilna platforma ima podrsku za amazon s3 i CDN module kao i da su razvili svoj framework kako bi podrzao puno zahteva u sekundi.

Sad sam stvarno u nedoumici?

Koji WP mi predlazete?

Takodje znam da verovatno ne vredi toliko ali ipak je trenutno najbolje resenje jer nisam pronasao adekvatnu WP zamenu.

Anakin14 30. 11. 2012. 02:58

po drugi put - http://themify.me/demo/#theme=pinboard

mslavko 30. 11. 2012. 16:20

G. Anakin14 lose ste me shvatili. Ova temu koju ste Vi postavili je sluzi kao obicna galerija i nema apsolutno nikakvih funcija - repin,like,comment,follow i dr.

Anakin14 01. 12. 2012. 13:38

sve te opcije koje trazite se veoma jednostavno prave i implementiraju u wordpressu. Wordpress više nije cms već se u sadašnjoj verziji može nazvati framework toliko moćan da možete praviti društvenu mrežu pomoću njega.

mslavko 01. 12. 2012. 16:00

Da, ali kad platim programera da mi doda sve te opcije i uradi kompletan servis dodje opet na isto a verovatno i skuplje.

Koliko bi po tebi programerskih sati trebalo da se dodaju te opcije (10-20-30 * 30e) ?

Anakin14 01. 12. 2012. 18:43

Poenta je što će se lakše programer snaći u modifikovanju wp-a nego neke tamo skripte koja se koristi na možda jednocifrenom broju sajtova ( ne verujem da ima više od 9 budala koji će dati 1200$ za cms koji nema veliku zajednicu) , što će ono što ti jedan uradi a ne svidja ti se moći drugi da popravlja posle isto mnogo lakše, i sve će mnogo brže ići.

Da ti se napravi to što hoćeš u wordpress-u nije bitno koliko će da te košta (po mojoj nekoj proceni oko 500e za tvoje zahteve da se dodaju brojne funkcije koje tražiš na pinterest layout) već je bitno koliko će da te košta održavanje i kasnije promene. Ono što ti hoćeš nije kupiš skriptu i to je to, već moraš da imaš svog programera koji ti radi razvoj, i ono što je najbitnije a možda grešim - naravno da php može biti manje ili više optimizovan, ali da neko prodaje priču kako su oni optimizovali kod za 1 000 000 zahteva su prazne priče, ako će da ti radi sajt na velikom broju zahteva ti najviše zavisi od servera i njegovih resursa, pa tek onda od optimizacije server-side skripte, a wordpress ne važi za neoptimizovan, neki od najvećih svetskih medija koriste wordpress vip platformu i imaju prilicno veliki broj zahteva.

mslavko 01. 12. 2012. 18:57

Cenim tvoj savet ali voleo bih da cujem i ostale clanove ovog foruma sta misle o tome.

Oni prodaju pricu da su napravili sami framework koji je optimizovan da radi sa velikim broju zahteva ali kao nemaju dokumentaciju za isti.
Takodje reklamiraju se ovako:
"Do you think you can manage a website with 100 000 visits a day using an off-the-shelf CMS such as Joomla, Drupal, Wordpress or a similar product? Well, how about 1 000 000 visits daily?

The truth is such a system will not work smoothly unless the code is specifically written to handle such loads. What is more – most systems become real resource hogs under high strain.

We have created a framework that is specifically optimized to work under loads, generating millions of database requests per second.

Pintastic.com is hardly the best script ever. Put simply – it is the only one that is actually on the market, while everyone else is still looking for a solution.

We believe that our script will work like Pinterest.com (and probably better).

You can test our claim by trying out the working demo. It has been pre-loaded with 40 000 000 (demo) pins, and 4 000 000 (demo) user accounts. Our goal is to simulate a large amount of data and to prove that the script is able to handle large amount of requests and database entries."


Pa bih zamolio iskusnije u kreiranju platformi da prokomentarisu ovo i koliko moze da bude tacno.

Ekvador 01. 12. 2012. 19:04

Slazem se Anakinom, wordpress mozes da prilagodjavas kako hoces, imas veliki broj ljudi koji se razumeju u isti.
Po meni je problem vise ono "wordpress svi imaju, ja bih da kupim nesto original " .

leternal 01. 12. 2012. 19:26

Po meni je wordpress najbolja platforma za SEO, po sistemu plug and play...ne treba sad biti preterano pametan i izmišljati novu toplu vodu.

mslavko 01. 12. 2012. 19:33

Ono sto mene brine jeste sto mi se cini da nekako sporije radi ili to najvise zavisi od servera?
U svakom slucaju Anakin14 je upravu sto se tice toga da cak i veliki svetski mediji koriste WP

Anakin14 01. 12. 2012. 19:36

"Do you think you can manage a website with 100 000 visits a day using an off-the-shelf CMS such as Joomla, Drupal, Wordpress or a similar product? Well, how about 1 000 000 visits daily?

The truth is such a system will not work smoothly unless the code is specifically written to handle such loads. What is more – most systems become real resource hogs under high strain.

We have created a framework that is specifically optimized to work under loads, generating millions of database requests per second.

Pintastic.com is hardly the best script ever. Put simply – it is the only one that is actually on the market, while everyone else is still looking for a solution.

We believe that our script will work like Pinterest.com (and probably better).

You can test our claim by trying out the working demo. It has been pre-loaded with 40 000 000 (demo) pins, and 4 000 000 (demo) user accounts. Our goal is to simulate a large amount of data and to prove that the script is able to handle large amount of requests and database entries."

Na ovu pricu samo idiot moze da padne koji se stvarno ne razume u bilo šta vezano za web. Ovi pintastic su klasican gerila marketing fazon i cekaju da se neko upeca.

leternal 01. 12. 2012. 19:38

Citat:

Originalno napisao mslavko (Napišite 109352)
Ono sto mene brine jeste sto mi se cini da nekako sporije radi ili to najvise zavisi od servera?
U svakom slucaju Anakin14 je upravu sto se tice toga da cak i veliki svetski mediji koriste WP

zavisi od hostinga...wordpress može biti munjevit na odličnom hostingu

mslavko 01. 12. 2012. 19:39

Sa Amazonovim servisima i CDN modulom mora da radi brzo?

Anakin14 01. 12. 2012. 19:40

upravo, vec sam pomenuo, sve zavisi od snage servera, pa tek sve ostalo moze minimalno unaprediti performanse u odnosu koliko se moze unaprediti jacom server masinom.

Peca 01. 12. 2012. 19:46

nisam baš mnogo gledao WP iznutra... ali mi NE deluje kao nešto što može lako da postane skalabilno - što znači (ako mi pretpostavka o skaliranju nije pogrešna) da ćeš se češkati po glavi ako dođeš do 100.000+ poseta dnevno.

mslavko 01. 12. 2012. 19:46

Znaci da je ovaj pintastic cisti marketing projekat i ne vredi 1200$ ?

Hvala na odgovorima jer sam hteo da mi komenatr koju je Anakin14 napisao potvrde vise developera.


@Peco, vidim da ste Vi jedan od najiskusniji na forumu. Sta Vi mislite o ovome?

Peca 01. 12. 2012. 19:56

mislim da ćeš teško imati toliku posetu da ti jedan server postane mali :) tako da je WP sasvim racionalna opcija.

mslavko 01. 12. 2012. 19:58

:) hvala na savetu.


Anakin14 01. 12. 2012. 19:58

a ako si stvarno siguran u 100k dnevne posete, opet imas resenje - http://vip.wordpress.com/

misk0 01. 12. 2012. 19:59

Mozda ja ne znam sve tvoje mogucnosti, ali prije nego dodjes do 100K+ posijeta dnevno, saznaces mnogo drugih stvari.
Mozda ovaj software izdrzava saobracaj od 1M+ posjetioca dnevno ali tesko da jedan server ma koliko on jak bio to moze prezivjeti. Znaci sajt mozes skalirati vertikalno do odredjenog nivoa a onda moras poceti horizontalno, dodavajuci nove servere. E onda tu ide i load balancer, djeljenje zahtjeva, sesija, DB-a i tako dalje i tako dalje.
Kad dodjes do 1M+ posjeta dnevno, imaces resurse (ljude i novac) koji ce taj problem rijesiti.

Hocu reci - gledaj stvar sa poslovne strane, gledaj da nadjes poslovni model koje ce privuci ljude i koji ce da raste. Ovo su tehnicki problemi koji se mogu rijesiti ako imas $$$.

A opet ako ti je poslovni model dobar, biznis raste i siri se i u jednom momentu shvatis da je aktuelna software-ska platoforma na kojem ti je sajt baziran ogranicenje, promjenices i naces bolje rjesenje. Twitter je to uradio a sigurno i mnogi mnogi drugi.

mslavko 01. 12. 2012. 20:00

Citat:

Originalno napisao Anakin14 (Napišite 109361)
a ako si stvarno siguran u 100k dnevne posete, opet imas resenje - http://vip.wordpress.com/


Da, citao sam o tome.

mslavko 01. 12. 2012. 20:01

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 109362)
Mozda ja ne znam sve tvoje mogucnosti, ali prije nego dodjes do 100K+ posijeta dnevno, saznaces mnogo drugih stvari.
Mozda ovaj software izdrzava saobracaj od 1M+ posjetioca dnevno ali tesko da jedan server ma koliko on jak bio to moze prezivjeti. Znaci sajt mozes skalirati vertikalno do odredjenog nivoa a onda moras poceti horizontalno, dodavajuci nove servere. E onda tu ide i load balancer, djeljenje zahtjeva, sesija, DB-a i tako dalje i tako dalje.
Kad dodjes do 1M+ posjeta dnevno, imaces resurse (ljude i novac) koji ce taj problem rijesiti.

Hocu reci - gledaj stvar sa poslovne strane, gledaj da nadjes poslovni model koje ce privuci ljude i koji ce da raste. Ovo su tehnicki problemi koji se mogu rijesiti ako imas $$$.

Da, AWS je tu, S3 kao i CDN da to rese ukoliko je moguce.

misk0 01. 12. 2012. 20:02

Citat:

Originalno napisao mslavko (Napišite 109364)
Da, AWS je tu, S3 kao i CDN da to rese ukoliko je moguce.

To je jedno moguce rjesenje, a ima jos jos mnogo. To nije sad problem.

Anakin14 01. 12. 2012. 21:23

mslavko bez uvrede ali vas poslovni model se svodi na:

"ljudi ocu da pravim ludilo zgradu od 100 spratova, sta mi treba za to?"

poenta je svi imaju ideje kako bi oni napravili neki ludilo servis koji garantovano ima 1 000 000 dnevnih poseta itd, to je najlakse u celoj prici, imati ideju. A put od ideje do realizacije je problematican.. E sad vi ste u vise navrata u javnim porukama a i u privatnim osobama koji su vam se javili za modifikaciju skripte (od kojih sam i ja jedan) rekli da vec posedujete platformu, servere, domen, biznis plan, a istina je da vi samo imate ideju da pravite drustvenu mrezu za automobile, koja je cak mozda i potekla od toga sto ste naisli na pintastic.com i sinulo vam je e ovo bi moglo za automobile...

Jendostavno ne radi se tako posao i ono sto ja vama preporucujem ako vec imate zelju i para da ulazete u web, je da se prvo oprobate u nekom lokalnom, manjem projektu da naucite dosta stvari i da vidite kako stvari tu funkcionisu, sta je sve potrebno, pa cete lako posle osvajati svet novon drustvenom mrezom...

Ekvador 01. 12. 2012. 21:36

Anakin, to su dve stvari o kojima govoris. Prva, to sto mozda ne zna sta zeli ili nije siguran, i drugo, to sto zeli odmah sve.
Kada bi svi bili racionalni 90% programera ne bi imalo posao. Krecem prvi od sebe, od 100 projekata, sada mi zivi mozda 3 . I to je ok, ko moze, neka proba,i neka ide na veliko, odnosno nece sada praviti galeriju automobila za surdulicu, ako je plan globalno.Ja razumem sta ti zelis da mu kazes, ali nekad ne treba sputavati ideju, ako je kvalitetna.

mangia 01. 12. 2012. 23:00

Hello World....

webarto 02. 12. 2012. 00:55

Ko se odluči da pravi nešto sa WP a očekuje 100.000 posjeta je budala, nema druge riječi.
Uzeću tutsplus.com za primjer, nekoliko puta bili hakovani, sporo i sa New Relic, itd. Na kraju odluka da se uradi isto ali sa Ruby on Rails (zato što već imaju te developere).
Nema ni jedan dobar razlog da se neka aplikacija radi sa WP from scratch.

Ne znam je li to želiš da bude vezano za automobile, ja sam imao website sa 10.000 dnevnih posjeta, i zarada je bila u najboljem slučaju (na mjesečnom nivou), 100€ za adsense, i 200€ za reklame vezane za proizvode ili usluge za automobile. Možda je moglo i bolje ali ja nisam imao živaca. I to je postignuto nakon 3 godine.

mslavko 02. 12. 2012. 06:12

@webarto, vidim da imate jako dobar rejting na forumu pa bih Vas zamolio da mi navedete jos mana WP -a osim bezbednosti ako Vas ne mrzi

Naravno da ja ne ocekujem brda i doline preko noci kao ni milionske posete i krajnje sam racionalan i istina je da sam naleteo na pintastic i pomislio da bih to mogao da uklopim na temu automobila:)

E sad platicu ja programere da mi odrade posao koji sam zamislio ali platformu na kojoj ce se graditi servis ne mogu da odaberem, jednostavno suzio sam izbor na WP i pintastic ali opet tesko je doneti pravu odluku.

Ali najverovatnije krecem sa WP da se napravi model pa ukoliko bude interesantno siroj masi korisnika gradicu sopstvenu platformu od nule ukoliko procenim da ce mi se ulaganje isplatiti.

Hvala svima koji su ucestvovali u diskusiji.

Anakin14 02. 12. 2012. 15:43

odlicna odluka.. nemoj pogresno da me shvatis zato sto sam kritikovao.. ja sam samo hteo da te sprecim da bacis pare na neku skriptu koja cak nema ni dokumentaciju a kosta >1000$, i eto uspeli smo u tome. Videćeš, nisi uštedeo samo lovu, već i nešto što je bitnije a to su vreme i živci ako kreneč sa WP.

Peca 02. 12. 2012. 23:09

Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 109369)
Uzeću tutsplus.com za primjer, nekoliko puta bili hakovani

Ako su i bili hakovani zbog odabira Wordpressa - to se nije desilo zbog samog Wordpressa vec zbog njegovih pluginova i templejtova... koje svaka zamlata piše...

mslavko 03. 12. 2012. 01:10

Rezultat: :)

Wordpress - 2 , Ostali - 1

Ljudi hvala Vam na pomoci ali cini mi se da svako ima dobre stavove koje moze da zastupa i forsira u oba slucaja tako da nijedno resenje nije idealno.

buksula 03. 12. 2012. 09:38

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 109376)
Ako su i bili hakovani zbog odabira Wordpressa - to se nije desilo zbog samog Wordpressa vec zbog njegovih pluginova i templejtova... koje svaka zamlata piše...

Moguce i to, ali je najverovatnije da je hakovan zbog toga sto nije promenio database prefix i username za wordpress. Blogovi ciji je username admin (ili password 123 ;)) se najlakse hakuju.

mslavko 04. 12. 2012. 13:33

Citat:

Originalno napisao webarto (Napišite 109369)
Ne znam je li to želiš da bude vezano za automobile, ja sam imao website sa 10.000 dnevnih posjeta, i zarada je bila u najboljem slučaju (na mjesečnom nivou), 100€ za adsense, i 200€ za reklame vezane za proizvode ili usluge za automobile. Možda je moglo i bolje ali ja nisam imao živaca. I to je postignuto nakon 3 godine.


Adsense nikako jer je zarada nikakva. Ja iskreno biznis model jos uvek nemam jer nije ni servis gotov ali od reklama je slaba zarada, ali ima nacina da se posete monetuziju.

Jel sajt bio za balkansko govorno podrucje?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:37.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.