DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Najveca zarada od Google AdSensa na ovim prostorima ? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2435)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 12:46

Najveca zarada od Google AdSensa na ovim prostorima ?
 
Elem, interesuju me Vase zarade preko Google Adsensa, jer sam u zadnje vrijeme, malo zacudjujuce zaradio uslovno receno "veliki broj" novaca na osnovu Google Adsensa.
Naime, ni sam nisam vjerovao da je to fakat onako kako mi je pisalo u cheku dok nisam primio novac.
Iako mi se Google Adsense nalazi na vise sajtova, od kojih se posjete krecu od 500 do 2.000 jedinstvenih posjeta dnevno, ipak je zarada od 1.203,42 USD ipak malo velika za moje poimanje.
Napominjem da mi je google adsense postavljen na vise sajtova.

Pozdrav
Nedim

dinke 15. 02. 2007. 12:47

U pitanju su sajtovi na srpsko-hrvatskom jeziku ili ... ?

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 12:55

Citat:

Originalno napisao dinke
U pitanju su sajtovi na srpsko-hrvatskom jeziku ili ... ?

Pa da, najvise me interesuju takvi, mada bih volio i da znam od drugima svakako koje drze nasi ljudi sa recimo engleksim govornim podrucjem.
Hvala

MorenoArdohain 15. 02. 2007. 13:00

Mislim da te dinke pitao da li ti je zarada od sajtova na srpskohrvatskom jeziku.

A nisi naveo za koji period ti je zarada.

dinke 15. 02. 2007. 14:22

Da, upravo sam to pitao, jer mi je neverovatno da bilo koji sajt na nasem jeziku(kako god ga nazvao) generise takav priliv.

I da, sto rece Moreno, nisi naveo koji period je u pitanju :)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 14:41

Eh, zao mi je sto sam pogresno shvatio pitanje :)
Da radi se o domacim sajtovima, odnosno na bosnakom jeziku.
Period je tacno mjesec i sest dana.
Medjutim za raniji period od mjesec dana jedva sam izgurao na 200 dolara, sto me jako cudi.
Svakako da mi se posjeta povecala, ali ne mogu da vjerujem da je pozicija samog Google Adsense oglasa toliko bitna, kao i njegova boja.

Naime, nedavno sam se "docepao" ove knjige "What Google never told you about Google Adsense", pa sam promjenio oglase po pravilima koja se tamo nalazu.
Tek nakon toga sam zabiljezio porast klikova u odnosu na posjet sajtovim.

Ali iskreno da Vam kazem, ipak mi je malo suhveli, jer hebiga od 35 do 45 dolara na osnovu Google Adsensa je ipak malo previse.

Uglavnom kontaktirao sam Google Adsense tim i oni su sve provjerili i rekli da je sa sajtom i oglasima sve u redu.

zira 15. 02. 2007. 14:42

Moze li se znati adresa tog sajta? :)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 14:46

Vise njih.
Naravno da moze, samo ne bih da se protumaci kao samopromocija.
Evo sajta koji mi donosi najvise, preko 85 % Google Adsense-a: Ukolonio sam da se ne bi smatralo reklamiranjem.
Cinjenica je da sajt, kada recimo ima deset korisnika online, oni u prosjeku naprave preko 200 pageviewsa.

Poz

dinke 15. 02. 2007. 14:56

A sta promovises, knjigu ili sajt :)

Salu na stranu, ako je knjiga toliko dobra, 16USD nije nista za nju ;)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 14:57

Ma jock kakva crna knjiga.
Knjigu nisam kupio, nego sam je nasao na Rapidshare.
Evo uklanjam sajt odozgo, jer znam da se kod nas sve pogresno protumaci :)

mungos 15. 02. 2007. 15:40

Nedime jarane, ne piše ti u Wikipedia biografiji da se baviš sa AdSense i prodajom domena, turi i to.

Sad, meni je malo čudno da prvo prodaješ taj dating.ba prije 25 dana, i da mu je CTR na AdSense prije 23 dana bio 2,7%.

Interesatno mi je to da prodaješ portale za $38.000, a da ti je čudno kako ti domaći sajt koji si baš prošlog mjeseca htio da prodaš za minimum 800E, pravi hiljadu dolara AdSensea za mjesec dana :-)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 15:55

Citat:

Originalno napisao mungos
Nedime jarane, ne piše ti u Wikipedia biografiji da se baviš sa AdSense i prodajom domena, turi i to.

Ovo na wikipedia nisam napisao ja, nego neko drugi. Par puta sam uklanjao, ali ovi ga stalno vracaju. BTW, zar je zabranjeno da se covjek bavi prodajom i sa Adsense.

Citat:

Originalno napisao mungos
Sad, meni je malo čudno da prvo prodaješ taj dating.ba prije 25 dana, i da mu je CTR na AdSense prije 23 dana bio 2,7%.

Da to je svakako bilo prije 25 dana, medjutim ti ocigledno ne citas postove kako treba.

Citat:

Originalno napisao mungos
Interesatno mi je to da prodaješ portale za $38.000, a da ti je čudno kako ti domaći sajt koji si baš prošlog mjeseca htio da prodaš za minimum 800E, pravi hiljadu dolara AdSensea za mjesec dana :-)

Da prodao sam nekoliko portala, medjutim jedino one sa engleskim govornim podrucjem. Da, prva ponuda mi je bila 800 eura za dating portal, nakon sto sam pricao sa raznim ljudima iz ove branse i nakon sto se Google Adsense prihod naglo povecao nakon promjena, to nisam ucinio.
Ne, portal nisam htjeo da prodam, ako bolje procitas temu radilo se o pitanju da li da ga prodam.
U ovakvoj situaciji svakako ga necu prodati ni za 10.00 eura.
Ne znam je li Vam poznat slucaj sa poljubac.com gdje je sajt prodao neki srbijanski web developer za velike pare.
Kako sam i rekao, lako je napraviti dobar prihod od Google adsensa na engleskom govornom pdorucju, jos ako uzmete prostor na nekom americkom serveru, medjutim, sa nasim ide pravo tesko.
Nedim

bluesman 15. 02. 2007. 16:13

Sorry Nedime, ali ja malo mogu da poverujem u tu pricu o (postenoj) adsense zaradi. Ja sam mogao pomocu trikova da pravimo $700-800 mesecno, ono polu-legalno sam pravio najvise $400 na sajtu sa slicnom tematikom kao tvoj, mada kada se uporede ta dva sajta, ako samo gledamo psoecenost, ne verujem da imas vise od 5000 impressions, ja sam u peak-ovima imao i preko 60 000 dnevno... jednostavno ne mogu da verujem da tvoj dating sajt pravi 1000 USD mesecno sa takvom posecenoscu.

(samo da se razumemo, ne govorim nista o sajtu u fazonu dobar/los, pricam cisto statisticki)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 16:23

Ovo je svakako normalan odgovor.
Medjutim, ako malo bolje sagledas stvari, ovaj sajt je dating portal sto znaci da ima veliki broj pageimpressions.
Kao sto rekoh ranije je zaradjivao mnogo manje, jer mi adsense nije postavljen bio ovako i imao sam samo jedan plavi sa lijeve strane.
Kako sam podesio boje da lice na boje sajta i kada sam postavio ovaj gore banner 720 x 90 px i kako sam se odlucio samo za tekstualne oglase, ni ja nisam vjerovao, zato sam i postirao poruku ovdje, jer mi je licilo malo cudno.
Nisam cak ni vjerovao, ali sada vjerujem.

mungos 15. 02. 2007. 16:27

Citat:

Da to je svakako bilo prije 25 dana, medjutim ti ocigledno ne citas postove kako treba.
Yeah, ne čitam dobro pa sam onako malo random pogledo teme u tvom ES profilu, evo par zanimljivih podataka: http://www.elitesecurity.org/t181851-0#1181497


Citat:

Samo da obavjestim ljude, mada nisam siguran 100 % u to: Kako sam danas procitao u sarajevskim dnevnim novinama, Centar za promociju i razvoj Interneta (IDPC) tokom slijedeceg mjeseca ce da krene sa Distance Learning ili E-Learning edukacijom/provjerom znanja za 50 Webmastera ili Developer-a.
pa

Citat:

Iskreno da ti kazem, ne mislim da se radi o tome.
Ja sam prenio tekst intervjua sa Arminom i Danijelom iz Dnevnih novina o tome sto je receno o tome Centru.
Iskreno nemam nikave veze sa tim, ali ideja mi zvuci sasvim okej.
Kad hop ono, tvoji biograf sa Wikipedije navodi i podatak da si osnivač organizacije koju promovišeš, a jelte iskreno nemaš veze s njom :D

Citat:

Osnivač je Centra za promociju i razvoj interneta za Jugoistočnu Europu

Nedime, Nedime mnogo lažeš :)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 16:36

Citat:

Kad hop ono, tvoji biograf sa Wikipedije navodi i podatak da si osnivač organizacije koju promovišeš, a jelte iskreno nemaš veze s njom
Tebi svakako hvala sto si me upozorio na wikipedia, svakako da sam ukolinio ono, jer ne zelim da se nalazim svudgje.
Citat:

Iskreno da ti kazem, ne mislim da se radi o tome.
Ja sam prenio tekst intervjua sa Arminom i Danijelom iz Dnevnih novina o tome sto je receno o tome Centru.
Iskreno nemam nikave veze sa tim, ali ideja mi zvuci sasvim okej.
Ja svakako imam veze sa tom organizacijom, jer sada sam direktor tamo, medjutim ja nisam osnivac te organizacije i prikljucio sam joj se prije nekoliko mjeseci
Citat:

Nedime, Nedime mnogo lažeš
Mislim da ovo nije cilj moje konverzacije, niti da dalje nastavljam ovaj razgovor. Ukoliko je to tvoje vidjenje, onda uredu.
Prikljucio sam se ovome forumu cisto iz razloga kako bih se raspitao o nekim stvarima, te kako bih pomogao ljudima ukoliko mogu.
Nadalje, nisam spreman zaista za ovakvu komunikaciju i licno vrijedjanje.

mungos 15. 02. 2007. 17:05

Citat:

Tebi svakako hvala sto si me upozorio na wikipedia, svakako da sam ukolinio ono, jer ne zelim da se nalazim svudgje.
Nema na čemu. Kad si sad saznao za jedan mali i slabo poznati projekat pod imenom Wikipedia, ne zaboravi samo da skloniš i ovo:
http://bs.wikipedia.org/wiki/Kategor...in%C5%BEinjeri

Charles Babbage, Steve Jobs, Tim Berners-Lee, Alan Turing i Nedim Dedić u kategoriji "Računarski inžinjeri" :1042:

MorenoArdohain 15. 02. 2007. 17:12

Citat:

Originalno napisao Nedim Dedic
Ma jock kakva crna knjiga.
Knjigu nisam kupio, nego sam je nasao na Rapidshare.
:)

Citat sa ES (http://www.elitesecurity.org/p1441105)
Citat:

Za ove stvari mislim da je korisno procitati knjigu:
What Google never told you about Google Adsense.
Evo ja sam je kupio sinoc online putem u pdf-u (na engleskom je)
Odluci se, oces da lazes ovde ili tamo? :)

Dzordz 15. 02. 2007. 17:37

@Komple ekipa :)

Kakav InfoBiro, Mosad, KGB, CIA i ostalo pa DPT ima sve informacije!!!

Dejan Bizinger 15. 02. 2007. 17:50

Upravo sedim nekoliko kompjutera od Nedima, potpuno je OK decko i ja mu verujem da je zaradio toliko. Naravno, da ga ne poznajem i meni bi bilo neobicno ali ima cek koji ce da objavi u slucaju da se time ne krsi neko Google pravilo. Ja jos nisam video cek ali cu mu reci da mi ga donese posto nikad nisam video cek od Googlea posto se nisam do sada bavio Adsensom.

Rekao samo mu da ne znam da je zabranjeno da se objavljuje informacija o zaradi na Google samo CTR, posto su na mnogim mestima na Internetu objavljeni cekovi onih koji najvise zaradjuju.

BTW. Ja sam ga uputio na DPT :)

MorenoArdohain 15. 02. 2007. 17:52

^ Nije poenta da li je zaradio toliko, vec nesto drugo.

Ilija Studen 15. 02. 2007. 17:57

Busted! :)

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 17:59

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain
^ Nije poenta da li je zaradio toliko, vec nesto drugo.

Mislim da bi prepirku trebali da prenesemo na PM, da drugima ne bi smetali ili pak da izneses tu peontu ?

MorenoArdohain 15. 02. 2007. 18:09

Ne prepirem se ja sa tobom, iznosim cinjenice.

Hintovi: samoreklamiranje, neistine, dovodjenje u zabludu.

Mislim da je to sve.

Veljko 15. 02. 2007. 18:10

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger
Upravo sedim nekoliko kompjutera od Nedima, potpuno je OK decko i ja mu verujem da je zaradio toliko. Naravno, da ga ne poznajem i meni bi bilo neobicno ali ima cek koji ce da objavi u slucaju da se time ne krsi neko Google pravilo. Ja jos nisam video cek ali cu mu reci da mi ga donese posto nikad nisam video cek od Googlea posto se nisam do sada bavio Adsensom.

A cek je od kog meseca?.Ako je pre samo 25 dana vec prodavao taj sajt koji je imao mnogo manju zaradu nego sad,tesko da je vec dobio novi cek.Ili sam se ja malo preracunao?

Nedim Dedic 15. 02. 2007. 18:15

Citat:

Originalno napisao Jackie
A cek je od kog meseca?.Ako je pre samo 25 dana vec prodavao taj sajt koji je imao mnogo manju zaradu nego sad,tesko da je vec dobio novi cek.Ili sam se ja malo preracunao?

Ovdje svi djeluju kao inspektori.
Kada dodjem doma, jos sam u MCS-u, brate skenirat cu ovu sliku cheka koju sam ostavio za uspomenu, pa pogledajte.

Citat:

Ne prepirem se ja sa tobom, iznosim cinjenice.

Hintovi: samoreklamiranje, neistine, dovodjenje u zabludu.

Mislim da je to sve.
Jesam li to samoreklamiranjem ugrozio tvoju poziciju virtuelnog eksperta ?

MorenoArdohain 15. 02. 2007. 18:19

Sto volim kad dodje neko da mi soli pamet.

Lock

ivanhoe 15. 02. 2007. 18:39

uf, meni bas nije jasna ova tema, na prvi pogled izgleda kjao da je ideja da cemo svi da se naprzimo i kupimo knjigu (koja uzgred moze da se nadje na emule). E sad posto Dejan Bizinger kaze da nije to u pitanju, a ja mu verujem, onda se postavlja pitanje sta je bilo tacno pitanje ?

Ako si ti zaradio toliko onda je ocigledno da moze da se uzme tolika kinta. Meni je to isto neverovatno, ali sto se kaze, ako koza laze, chek ne laze. :)

Jel moze da se zna koliki ti je eCPM za te reklame ? Ako je javno objavljivanje toga krsenje googlovih pravila, baci mi info na PM, bas me interesuje...

Dejan Bizinger 15. 02. 2007. 18:50

Vidite, neka niko ne pomisli da ja branim Nedima ili nekog drugog. Ja nisam video cek, samo mi je pre neki dan u razgovoru to pomenuo. Ja nisam stekao utisak da je od onih koji bi se hvalili da je uzeo neke pare od Googlea a da to nije tako posto ne vidim sta bi on ili bilo ko drugi time dobio.

Mislim da ova tema ne treba da se zatvori sve dok se ne postavi cek od Adsensea.

nixa 15. 02. 2007. 21:24

Obozavam naš DPT iz razloga što laž i neistina nikako ne prolaze.

Inače Nedime kreator ( ne i vlasnik ) poljubca je član ovog foruma username zira :)

Nedim Dedic 16. 02. 2007. 00:56

2 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao nixa
Obozavam naš DPT iz razloga što laž i neistina nikako ne prolaze.

Inače Nedime kreator ( ne i vlasnik ) poljubca je član ovog foruma username zira :)

Ovako, ovaj nixa je zaista smijesan deckik :) Mislim otkud ti ideja da sam ja kreirao poljubac :), ovo je ludilo, ali nema veze.
Ja sam dragi moj Nedim Dedic iz Sarajeva (Bosna i Hercegovina), prije dvije godine sam bio u Londonu, to se moze provjeriti i sa liderima foruma, neka pogledaju IP adrese posiljaoca.

Drugo, evo saljem svoj prvi drug Google Adsense check.
Odredjeni podaci su pokriveni iz razloga privatnosti, te zbog nesigurnosti da li su odredjeni podaci dozvoljeni za prikazivanje ili ne od strane Google Adsense tima.

Takodjer, evo saljem i screenshot svoje danasnje zarade na Google Adsensu, koja je svaki dan sve veca i veca hvala Bogu.
Naime, ctr i ecpm, kao i broj impresija i klikova sam nazalost morao da uklonim jer se kosi sa pravilima Google Adsensa.

Trece, nisam spomenuo knjigu da bih je prodao, nego je "preporucio :)" u slucaju da nekome treba ili nema mogucnosti da je plati.


Takodjer bih zamolio eksperte sa ovoga foruma koji su me napali i kao drugo proglasili nekom drugom osobom (Evo pitajte Dejana Bizingera sa kojim sam zadnja tri dana, da li sam ja neko drugi sem Nedim Dedic), da pokazu svoju zaradu i da ne budu skepticni i uvrijedjeni kada neko drugi pokaze svoju sposobnost da zaradi pare.
Nemam namjeru samopromocije, ali zaista mi smetaju ljudi koji sami sebe promovisu i misle da su najpametniji, a jedino sto znaju jeste da supljiraju.

Nisam osoba koja se hvali po forumima i na ovaj forum sam dosao cisto zbog toga jer mi je Bizinger rekao da je ovo ozbiljan forum gdje se zaista moze pricati o ozbiljnije o e-poslovanju.

I dalje zbog ljudi kao sto je Miloje Sekulic (koga sam nedavno i upoznao online putem) i Dejan Biznger smatram da je ovo ozbiljan forum i nadam se da ce takav i ostati.

Hvala
Nedim

kodi 16. 02. 2007. 01:15

Citat:

Originalno napisao Nedim Dedic
Ovako, ovaj nixa je zaista smijesan deckik :) Mislim otkud ti ideja da sam ja kreirao poljubac :), ovo je ludilo, ali nema veze.

nauči da čitas... nije on uopšte rekao da si TI kreator, vec zira

MorenoArdohain 16. 02. 2007. 01:20

Nedime, nixa je rekao da je zira kreator poljubac.com, a ne ti... Opet ne mozes da razumes sta drugi pokusavaju da ti kazu.

Drugo, kako je tema pocela, cudio si se kako odjednom zaradjujes ogromne novce, da bi se posle "otkrilo" da si direktor Internet centra, da si "jedan od prvih mladih bosanskohrecgovačkih informatičkih eksperata", da fakticki zivis od interneta i izmedju ostalog, adsense programa. Da ne pominjemo one sitnije lazi do kojih smo ja i Marko dosli.

A ono glavnije, vecina ovde nije osporila da si dobio cek, vec nam je sumnjiv NACIN na koji si zaradio taj cek (bilo da je to nelegalan, polu-legalan ili sasvim legalan nacin), nesto si uradio da bi ti se povecala zarada, a to sigurno nije samo od citanja te knjige.

Sve mi od pocetka do kraja lici na samopromociju, da se vidi koliko si zaradio i pokusas da steknes neki ugled ovde na forumu.

I super sto si podelio taj cek sa nama, stvarno sam odusevljen, do jaja

bluesman 16. 02. 2007. 01:26

Zato sam ja u svom postu potencirao "posten nacin", ja ti zelim da zaradis sto vise para ... dok te ne uhvate :) Jedan lik iz kragujevca je uspeo da kupi gomilu hardvera od adsense zarade za 1 meseca, ali na kraju drugog su ga provalili...

Ne znam sto ste ga vi ostali "napali", ako zaradjuje - cool, ako ne zaradjuje - laze sam sebe. Mozda nisam ispratio temu od pocetka lepo? Meni je opet nejasno zasto neko ima potrebu da napise koliko zaradjuje, da ja zaradjujem 1200 usd od adsense, sigurno to ne bih objavio na forumu.

Veljko 16. 02. 2007. 01:33

Citat:

Originalno napisao bluesman
Ne znam sto ste ga vi ostali "napali", ako zaradjuje - cool, ako ne zaradjuje - laze sam sebe. Mozda nisam ispratio temu od pocetka lepo? Meni je opet nejasno zasto neko ima potrebu da napise koliko zaradjuje, da ja zaradjujem 1200 usd od adsense, sigurno to ne bih objavio na forumu.

Pa coveku nije bilo jasno kako je toliko zaradio,pa kao daj da pitam na forumu dal neko mozda zna:)

Nedim Dedic 16. 02. 2007. 01:34

Citat:

Originalno napisao nixa
Obozavam naš DPT iz razloga što laž i neistina nikako ne prolaze.

Inače Nedime kreator ( ne i vlasnik ) poljubca je član ovog foruma username zira :)

Ja se izvinjavam, jer sam u pogresnom kontekstu shvatio recenicu, jer je bilo malo brzopleto u afektu.

Ne, zaista nije samopromocija, sacuvaj boze da je to. Nego mi je malo cudno da sam zaradio toliko novaca, pa me je interesovalo da li je jos neko sa ovoga prostora zaradio toliko novaca.
Mislim da se o tome radilo na samome pocetku.
Da, ja zivim od Interneta i da pored toga sto sam web developer u MCS-u, ja jesam direktor IDPC-a, ali ne i od njegovog osnivanja i zaista je cinjenica da zaradjuem novac i podizanjem, a zatim prodajom websajtova, ali nikada nisam uspio preko googlea da zaradim toliko novaca.
Zato mi je suhva.
Ne, nisam dosao do tolikih novaca putem ilegalnih radnji, samo moram da priznam jedno, kada sam iskljucio Onesite oglasavanje CTR mi se povecao za 60 odsto.
I svakako, kada sam na svim pozicijama na svim svojim sajtovima zamjenio slikovne google oglase sa tekstualnim, CTR se takodjer povecao.

Ne bih da dalje nastavljamo raspravu, ali me zaista interesuje ko je jos od ljudi zaradio "velike" novce preko google adsena i molim Vas da ukoliko neko je da ovdje postira.
jos jednom hvala
Nedim

Nedim Dedic 16. 02. 2007. 01:36

Citat:

Originalno napisao Jackie
Pa coveku nije bilo jasno kako je toliko zaradio,pa kao daj da pitam na forumu dal neko mozda zna:)

Upravo to je bilo pitanje.
Iskreno, malo me je strah svega jer je CTR veci nego li je uobicajeno i zbog toga sam pitao da li je neko zaradio toliki novac, cisto da znam da nisam sam.
Cak sam kontaktirao i Google Adsense i oni su mi rekli da je sve okay.
Ali suhva je suhva !

bluesman 16. 02. 2007. 01:47

Ček ček... onda stvarno nisam dobro čitao... pa kako ne znaš Nedime kada kažeš da si pročitao knjigu i primenio sve što piše u toj knjizi? Ili je tvoje pitanje u stvari "kolike su mi šanse da me provale?". Ja mislim velike :)

Nedim Dedic 16. 02. 2007. 01:54

Citat:

Originalno napisao bluesman
Ček ček... onda stvarno nisam dobro čitao... pa kako ne znaš Nedime kada kažeš da si pročitao knjigu i primenio sve što piše u toj knjizi? Ili je tvoje pitanje u stvari "kolike su mi šanse da me provale?". Ja mislim velike :)

Pozdrav bluesman, da jesam procitao sam knjigu, mada je onako u vecini sva bez nekih revolucionarnih ideja, ima par stvari koje su mi zaista i pomogle.
Kao sto rekoh kontaktirao sam Google Adsense tim da vidim da li je sve okay i oni su rekli da, stoga me nish ne brine, jer ne radim nista neregularno.

Iskreno, mozda moj pristup ovome pitanju nije bio najbolji, ali bar sam na kraju dobio neke odgovore. Niko nije zaradio neki veliki novac preko Google Adsense-a.

Zasto, kada neko sa ovih prostora pocne da zaradjuje malo vece kolicine novca svi misle da je ubleha, da vara ili nesto drugo ???
Mislim i ovo je cudno pitanje, gledajuci na historiju, jer mi sami sebi ne vjerujeme, pa sam vjerovatno zbog toga i postavio pitanje :)

U svakom slucaju,
ugodna noc i ljepo spavanje
Nedim

oliver 16. 02. 2007. 02:40

Ko koga ovde...

Slovima: "THE SUM OF: ONE THOUSAND FOUR HUNDRED TWO AND 42/100 U.S. DOLLARS"

A malo iznad, desno, pise: "USD 1.203,42"

Kakva je ovo razlika od 199 dolara? Il' se meni cini, il' se kolega Nedim malo zbunio u Photoshopu? :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:43.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.