DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Gde potraziti strucnu pomoc (cigarete) :( (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2577)

LiquidBrain 12. 03. 2007. 12:41

Gde potraziti strucnu pomoc (cigarete) :(
 
Pozdrav,
hocu da ostavim cigarete ali mi neshto bash i ne ide... skroz sam dekoncentrisan, samo na cigarete mislim, zapostavljam posao... evo nisam zapalio pljugu vec skoro tri dana, a nervozan sam ... bruka... jel zna neko kome bih mogao da se obratim za pomoc...

Please Help!!!!!

Milos Vukotic 12. 03. 2007. 13:02

Eh, i ja sam ostavljao nekoliko puta... :1074:
Postoje, uglavnom svuda, društva za borbu protiv pušenja koja organizuju programe...

Za prvu pomoć, trkni do apoteke i kupi nikotinske naljepnice/žvake... Obrati pažnju, nikotinsku žvaku ne smiješ žvakati dugo -samo dok joj osjetiš ukus u ustima, potom je odložiš za kasnije, inače će te zaboljeti želudac.

Sa srećom! :)

BluesRocker 12. 03. 2007. 13:08

Koliko jako zelis da ostavis pusenje? Ako ti je volja dovoljno snazna, preporucujem ti da odes kod lekara da ti prepise neke zivcane tablete za prelazni period. Kriza je gadna prve 2 nedelje, sto ne znaci da je posle nece biti. Najbolje ti je da odlucis da li zelis da pusis ili ne i da ostanes tome dosledan. Shvati to kao jedan od najvaznijih principa kojih se drzis u zivotu i tako se ponasaj na dalje.

LiquidBrain 12. 03. 2007. 13:18

Ma moram da ostavim pushenje i gotovo. Pa makar i crko!!!

tall dark ugly 12. 03. 2007. 13:20

http://www.allencarr.co.yu/Serbian/home.html

Mr.Paja 12. 03. 2007. 13:21

E bravo majstore svaka čast na odluci :1043: ! Budi samo dosledan i jak i reši se tog sr#"! i gluposti, to ti u životu stvarno ne treba.

Ako ti trebaju saveti mogu ti toplo preporučiti Prim. mr sc. med. dr Snežana Ristić-Stojanović sa studentske poliklinike u Beogradu (www.studpol.co.yu). Mozes je kontakirati direktno u poliklinici (I sprat) ili putem e-mail-a : http://www.studpol.co.yu/MailOpstaMedicina.aspx

Ona zna, hoće i može da ti pomogne u sprovođenju tvoje odluke.

dwhsinfocenter 12. 03. 2007. 13:30

Najbolje rjesenje protiv bilo kakve ovisnosti je da se zamjeni drugom ovisnocu.Npr svaki put kad pozelis da popupis cigaretu pojedi bananu dok to sve to ne prede.

nixa 12. 03. 2007. 13:33

bolje da odradi 10 skleka ...

inače svaka čast , ja se isto kanim da prestanem .... a počinje i zbog sporta da mi opasno smeta...

LiquidBrain 12. 03. 2007. 13:37

Citat:

Originalno napisao dwhsinfocenter
Najbolje rjesenje protiv bilo kakve ovisnosti je da se zamjeni drugom ovisnocu.Npr svaki put kad pozelis da popupis cigaretu pojedi bananu dok to sve to ne prede.

Razmishljao sam o tome, ali ne bih da jednu zavisnost zamenim drugom...

LiquidBrain 12. 03. 2007. 13:38

Citat:

Originalno napisao nixa
bolje da odradi 10 skleka ...

inače svaka čast , ja se isto kanim da prestanem .... a počinje i zbog sporta da mi opasno smeta...

Ti se bavish sportom?!?!?:1053: :1053: :1053: :1043:

McKracken 12. 03. 2007. 14:05

Nixa se teoretski bavi sportom :)

Inace, ako bas imas probleme pokusaj sa Zybanom ili necim slicnim. Najgori period dolazi posle 15 dana, kad pomislis kako je sve vec gotovo :)

dee 12. 03. 2007. 14:07

nema tu pomoci sa strane. isto ko dijeta, mozes u mjesec dana smrsavit 10 kg, al sve se vrati ako nije prava. drugim rijecima,

ako dovoljno cvrsto odlucis, ne treba ti nista.
ako nedovoljno cvrsto odlucis, nece ti pomoc nista.

ja pusim 2-3 kutije i bas zato sto mi je to jedini porok i sto znam da nisam trenutno u stanju dovoljno ozbiljno odlucit da prestanem, niti ne pokusavam. sto da si nabijam komplekse i frustracije bez razloga :D

xippi 12. 03. 2007. 14:15

ja sam pokusavao da ostavim cigarete sa zybanom (inace je antidepresiv, a koristi se u terapiji ostavljanja cigareta jer je primeceno da pacijenti koji su bili pod terapijom istim spontano prestajali da puse). uzima se 5 nedelja ali nakon prestanka uzimanja javljaju se uzasne nervoze. ne bih ga preporucio nikom

jaka volja + fizicka aktivnost + casa mlake vode kad god ti se zapali cigareta

LiquidBrain 12. 03. 2007. 14:19

Ma da, samo mi josh treba da se navucem na antidepresive... :)

Dzordz 12. 03. 2007. 14:22

^^ ili na toplu vodu :)

Ilija Studen 12. 03. 2007. 14:52

Sve je manje više stvar volje. U "kriznim" tenutcima (prvih mesec dana nakon što sam ostavio, kada zasednemo na kafu i tokom dužih seansi pred kompom) kada mi je dolazimo da zapalim samo je bilo dovoljno da pomislim: "Jednog dana ću sebi biti zahvalan što nisam sad zapalio!" Bilo mi je sasvim dovoljno...

Btw, već dve i po godine ni dima. I jesam sebi zahvalan što više nisam pušač. Osećam se zdravije, napokon imam normalnu kilažu i ne trujem se. Još samo kad bi drugi trovači (jer su upravo to) ostavili duvan bilo bi super.

McKracken 12. 03. 2007. 15:15

Heh.

Ja ostavio pljuge pre nekih mesec ipo bez pomocnih sredstava.. Ipak, ljudi su znacajno razliciti i nekima antidepresivi itekako pomognu bez ikakvih nuspojava.

noviKorisnik 12. 03. 2007. 15:23

Ja sam recimo smanjio na jednu cigaretu nedeljno ... noćas sam odradio za naredna 3 meseca :-)

Na kraju i početku, sve je to stvar volje. Kriziranje naravno postoji, ali je srećom vezano za pojedine trenutke. Kao ritual i navika, zahteva određene promene u obrascu ponašanja ... šta činiš kad se nađeš u kafiću s društvom, pije se pivo, cigareta je po defaultu - nije obavezna ali jeste podrazumevana - seti se da ne mora i smisli šta ćeš s rukama :-) ... kažu da cigareta dobro legne posle dobre klope, jel, a opet istina je da ne mora ... ili, zna da smiri u stresnim situacijama, da umanji nervozu - sve su to neke hemije koje možemo regulisati na različite načine, cigareta je tek jedan od njih, a nije čak ni najbolji.

Denis_Radenkovic 12. 03. 2007. 15:57

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain
Citat:

"Najbolje rjesenje protiv bilo kakve ovisnosti je da se zamjeni drugom ovisnocu.Npr svaki put kad pozelis da popupis cigaretu pojedi bananu dok to sve to ne prede."
Razmishljao sam o tome, ali ne bih da jednu zavisnost zamenim drugom...

Sa banana se lakse skinuti :) Ja sam zamenio kafom, i sad sam sveo na 1 do 2 kafe na dan.

Dzordz 12. 03. 2007. 17:09

Nisam pusio ali morao sam da ostavim kafu zbog pritiska :)

Tacnije kofein uopste.

Umeo sam tamo negde do 12-13 (naravno ustajem u 6-7) da popijem 2-3 espressa + oko pola litre kole + nesto cokolade..... Uspeo sam da spicim pritisak jedan dan 180/120 pa vi vidite (stres ne pomaze naravno)

Zavisnost? Ne valja nikako :) (skidanje sa kofeina vuce teske glavobolje)

McKracken 12. 03. 2007. 17:23

Citat:

Originalno napisao Dzordz
Zavisnost? Ne valja nikako :) (skidanje sa kofeina vuce teske glavobolje)

Zato sam odustao od skidanja sa kofeina :)

Ne ometa okolinu (kao cigarete) , ne menja svest (kao alkohol i sl) a jos ima ukus kao kafa ... mmmmmm ..... My espreciocous .... :1000:

caiser 12. 03. 2007. 18:21

Pfff... ja sam se navukao na Shark i ne znam sad kako da se skinem. :( Bila mi je frka mesec dana kada sam bio na poslu po 12 sati i onda sam morao da pijem to sranje. A sad samo razmisljam o ukusu jagode u ustima. :D

Ivan 12. 03. 2007. 22:00

Ma daj ... samo reci necu i to je to ... btw, ja mislim da sam jedini programer koji ne pije kafu niti pusi ali zato unistavam red bull i tekilu ;)

nixa 12. 03. 2007. 22:59

^ to je vec zabrinjavajuce :)

jablan 12. 03. 2007. 23:05

Citat:

Originalno napisao Ivan
unistavam red bull i tekilu ;)

Ako te interesuje, znam dobar program za odvikavanje baziran na čvarcima i šljivovici. ;)

Ivan 13. 03. 2007. 00:35

Pa od toga sam se i odvikao ovako ... :)

misk0 13. 03. 2007. 09:31

Citat:

Originalno napisao dwhsinfocenter
Najbolje rjesenje protiv bilo kakve ovisnosti je da se zamjeni drugom ovisnocu.Npr svaki put kad pozelis da popupis cigaretu pojedi bananu dok to sve to ne prede.

To je drugo zlo koje moze da uradi. Poslije ce da se udeblja ko svinja. Nije nacin - predji sa jedne ovisnosti na drugu - vec skontaj zasto zelis da prestanes i ostani dosledan.

@Liquid - svaka cast, prva 3 dana je organizam jos fizicki zavistan od nikotina, kasnije je (ocisti se za ta 3 dana - detoksinira/zuje??) samo 'navika' koja te vuce. Izdrzi!

misk0 13. 03. 2007. 09:36

Citat:

Originalno napisao Ivan
Ma daj ... samo reci necu i to je to ... btw, ja mislim da sam jedini programer koji ne pije kafu niti pusi ali zato unistavam red bull i tekilu ;)

Nisi jedini.... nikad pushio i nikad pio kafu... (jedno vrijeme trosio Pepsi u neogranicenim kolicinama, sad navucen na caj - litra dnevno).

pitchweis 13. 03. 2007. 09:37

Da, vidite, to je bolest, isto kao i kompjuter. Ja sam zavisnik i od cigareta i od neta.

Vokic 13. 03. 2007. 11:16

Ostaviti cigarete? Nista lakse! Ja sam ostavljao jedno 15-ak puta :)

Jedino sto kazu i sto kontam da je ispravno je odlucnost i nista vise... Ja prestajem od jutros (6-7) i nisam jos zapalio.. Frka... Bas se potrefilo.. Sinoc sam oko 11-12 bio kod devojke, skontam da vise necu da pusim i bacim polu-punu kutiju cigareta u djubre... I to je to... Sad cu tek da vidim kako ce da se odrazi na zivotne navike i ostalo...

Ajd da napravimo ovde komunicu i da se javljamo svakih sat-dva :D

pitchweis 13. 03. 2007. 11:31

Ja sam već to predložio, tj. podržao kod http://blogowski.eu . Bilo bi sjalno zabraniti pušenje makar na internetu.

Denis_Radenkovic 13. 03. 2007. 15:59

:1060:
Citat:

Originalno napisao Vokic
Ostaviti cigarete? Nista lakse! Ja sam ostavljao jedno 15-ak puta :)


LiquidBrain 14. 03. 2007. 07:07

Dobar sam, josh od subote nisam zapalio pljugu... Mada... bilo je takvih situacija da sam hteo da ispushim i celu paklicu...

Dzordz 14. 03. 2007. 07:42

^ Ma kad ti dodje da popusis cigar ti uzmi dve kutije pa pusi bez prestanka dok ih ne dovrsis!

Da vidis kako ces da ostavis :D

crews_adder 14. 03. 2007. 21:51

Citat:

Originalno napisao Dzordz
^ Ma kad ti dodje da popusis cigar ti uzmi dve kutije pa pusi bez prestanka dok ih ne dovrsis!

Da vidis kako ces da ostavis :D

Ovo mu ne bih preporucio, sigurno nece biti od pomoci. Nego, kloni se situacija u kojima si imao obicaj da palis kada za tim nisi imao potrebu, vec onako, iz navike. Za pocetak dovoljno.

Mozes da pogledas i link u mom potpisu, mozda ti bude od pomoci.

Drzi se i ako ti treba jos neki savet - pitaj. Btw, na webhostingtalk.com je bilo dva topica na ovu temu, pa potrazi.

kodi 14. 03. 2007. 22:14

Citat:

Originalno napisao Ivan
Ma daj ... samo reci necu i to je to ... btw, ja mislim da sam jedini programer koji ne pije kafu niti pusi ali zato unistavam red bull i tekilu ;)

+1 :1074:

Off Topic:
generacija X :D


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:06.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.