DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Delta Nila (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3829)

oksite 24. 10. 2007. 16:52

Delta Nila
 
Vec danima je jedna od glavnih vesti vezana za angazovanje M. Forcan u nekom savetu Vlade. Jedni predlazu mere, Delta preti tuzbama, za jedne Milka Forcan je neka Marijana ili Jovanka Orleanka necega, za druge (vidi burek.co.yu) jedna od najlepsih zena u zemlji... I tako u nedogled.

Bez namere da analiziram ikoga iz ove i slicnih kompanija, moj stav je vec i zabelezen na nekim IT forumima i kao takav nepromenjen, samo jedna anegdota kao mala plocica u mozaiku kako Delta radi:

Prosle godine u Tempu sa malim detetom, krene kasirka da mi pomaze, pakuje plasticne kese sa robom. Svaka kesa na ivici da pukne. Dovezem se kuci, parkiram skoro pod kameru sa NBS u Kralja Petra, izvadim kesu iz gepeka, ona pukne i razbije se Nutela.

Dodjem kuci, okrenem telefon i objasnim dogadjaj i prijatno zamolim da mi neko iz firme do 5 popodne (znaci, imaju dva sata fore) donese tu teglu na kucnu adresu. I onda, sa telefona na telefon, ali za razliku od skoro svih firmi u ovoj zemlji, razgovaram sa sve visim u hijerarhiji firme. Kao za inat, koleginica otisla da da krv, kolega se nece vracati na posao, pozovite ovaj broj, itd. Na kraju, 4. ili 5. telefonski poziv, uljudno se predstavim, ponovim problem, ponudim resenje (Nutela do 5 i nema frke, i dalje smo drugari, i dalje cu ici u Tempo), pocinje jedan od najsmesnijih razgovora koji sam u zivotu vodio:
Radnik Delte: Da li vi znate koga ste dobili?
Ja: Ne.
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Molim?
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, ali ja vas nista ne razumem.
RD: (Razlaze na slogove) Do-bi-li ste kabinet Milke Forcan!!!!!!
Ja: Izvinite, o cemu mi pricamo, o nekoj stvari, o coveku, stvarno vas ne razumem. Ja ne radim kod vas, stvarno ne znam za tu terminologiju, samo sam bio u sopingu u Tempu.
....
RD: Dobili ste kabinet Milke Forcan, potpresednika Delte.
Ja: Izvinite, stvarno nisam znao, mozemo da se vratimo na moj problem.

Ovo zezanje je trajalo malo duze, ali poenta je tu.

Elem, posle jos par minuta ubedjivanja, posle nekih 30-tak minuta stize covek, sa Nutelom i brdom poklona za dete (igracke, slatkisi). Nutelu uzeo, poklone vratio.

Kad se setim kako me jedan idiot u SBB-u iznervirao pre par nedelja, dodje mi da im vratim Nutelu. Iako i dalje ne bih ni pod razno zaposlio nekog ko je i dan radio u ovoj i slicnim firmama, iako imam drugare i poznanike u ovakvim firmama i znam koliko znaju i kakvi su ljudi. Kad je epidemija u pitanju, karantin je majka.

jablan 24. 10. 2007. 17:14

Još da je i kasirka dobila otkaz, pravda bi bila potpuno zadovoljena?

Svašta...

oksite 24. 10. 2007. 17:39

Zasto kasirka da dobije otkaz, pa nije ona pravila kese, koje su, btw, i dalje smesne u odnosu na one u Mega Marketu i Rodicu.

A da li pravda treba da bude zadovoljena, pa naravno da treba. Kako drugacije bi to u savremenom poslovanju trebalo da se zavrsi? Ustvari, kakva pravda, kakve gluposti. Nemar u poslovanju, platis stetu. Nema tu filozofije. Posto se ja problemom upravljanja odnosima sa korisnicima bavim malo duze, ne znam zasto bi u zivotu trebalo da bude drugacije nego u teoriji.

PS: Ovo gore je trebalo da bude prikaz ispravnog, mada malcice nespretnog postupka.

jablan 24. 10. 2007. 18:06

Hehe, pa što onda nisi tražio novu kesu, nego si tražio novu nutelu?

Mislim, postupak je ok, ali, pogotovu u ovom trenutku, ne mogu da se otmem utisku da postom pokušavaš da predstaviš Deltu kao humanu kompaniju... Kod monopola je, naprotiv, apsolutno nebitno kako se kompanija ponaša ne prema pojedincu, već prema tržištu.

oksite 24. 10. 2007. 18:17

Tesko da bi mi neko i poverovao kada bih pokusao tako nesto, posto su moji stavovi o tome "kao u kamenu". Meni licno je stvarno smesno sto su mozda tamo u kabinetu diskutovali u fazonu jadan covek, neki mucenik, on cak i ne zna ko je Milka Forcan.

ivanhoe 24. 10. 2007. 18:42

nije kod nas problem u prodavcima nego u kupcima (pod problem mislim na problem potrosaca, pre svega los kvalitet usluge, ne na mopolizam i sl. trzisne probleme koje jablan pominje..). Naprosto mi kao potrosaci nemamo naviku "da je musterija uvek u pravu", nego smo navikli da nas maltretiraju u redovima, ignorisu u radnjama i slicno...navikli da nas biju po glavi pa to ti je...

Ja sam se silno iznenadio kad je moj drug otisao da vrati kutiju jafa keksa (otvorenu sa pojedena 2 keksa), koju je malo pre toga kupio u nekakvom minijaturnom kiosku u Dusanovoj. Sve se to desavalao u 2 ujutro i bio sam ubedjen da ce prodavac u najboljem slucaju da se nasmeje, a u najgorem da izvadi pistolj ili pozove policiju. ALi nista od toga, covek se lepo izvinio i dao nam neke druge kekse po istoj ceni, i jos obecao da ce se zaliti nabavljacu..

Znaci naravoucenije je treba se zaliti, uvek i svugde, jer je to vase puno pravo kao kupca... i to je ujedno jedini nacin da se izvrsi pritisak na prodavca da poboljsa kvalitet usluge... to i konkurencija, naravno..

bluesman 24. 10. 2007. 18:43

Meni licno je stvarno smesno sto to zovu "kabinet" umesto kancelarija. To je verovatno podsvesno, cudi me da ne zovu "cistiliste" ili nesto vise divine :)

Iskreno pokusavam da shvatim situaciju... ti si kupio nutellu i pukla je kesa dok si dosao kuci pa si ih zvao i zahtevao novu teglu nutelle?

MorenoArdohain 24. 10. 2007. 18:47

^ Upravo tako. Meni izgleda kao preterivanje, ajde da je dobio napuklu Nutellu ili da joj prosao rok, ali ovo..?

LiquidBrain 24. 10. 2007. 18:57

Ma bre ljudi... treba da se zapitamo kako je to moguce da je mleko skuplje kod nas nego u inostranstvu a mi ga izvozimo... eeeeee zemljo... propade skroz na skroz... c cccccc

bluesman 24. 10. 2007. 18:59

Ne znam, meni iskreno nikada ne bi palo na pamet da ih zovem i zahtevam tako nešto... Na kraju uvek si mogao da uzmeš više kesa pa da manje trpaš ili da uzmeš one jače kese koje se plaćaju...

Iskreno ne znam ni koja je poenta cele teme? Delta je super? Milka je carica? Ok, svako ima svoje mišljenje, ja ne mogu da ih gotivim iz mnogo razloga pa neka mi daju kazan nutelle.

oksite 24. 10. 2007. 20:10

Nemam nekakvu posebnu pouku glede ovog dogadjaja, kao potrosac znam svoja prava i trudim se da ih ostvarim. Ustvari, to bi bila pouka - nemojte da se unapred odricete svojih prava. Ako mi kasirka zapakuje stvari u njihovu kesu, znaci nisam ja pakovao, i onda ta kesa pukne i steta se napravi, neko mora biti kriv za stetu. Duboko verujem da nema potrebe da i na forumu ovog profila treba da objasnjavam kako sistem greske i kazne funkcionise.

Evo, citam na blogu Gorana Anicica o nasem sugradjaninu koji je sudskom odlukom dosao u posed automobila, otudjenog od strane Parking servisa. Pa sta da kazem za moj slucaj od proletos kad sam im mojim autom preprecio ulaz na plac ispod Zoo vrta, preko sat vremena auti nisu mogli da udju i izadju, napravio se red od 10 "pauka". Jedino sam na molbu jednog od 4 "zestoka momka" koji su se tukli sa 2 policajca, na minut "svecano otvorio" ulaz/izlaz posto nisu hteli da se druze sa interventnom. Policajac koji je bio na placu, mislis da je zvao policiju zbog mene. Ne, kaze caja "zapamti mi broj znacke, sve sam video, nema zime ni sad ni posle". Naravno, "kaznu" koju su oni zamislili da platim nisam platio. I sutradan me je zvao pomocnik gen. dir. da dodjem na pice, uz opasku da mu nije jasno kako se ceo dogadjaj oteo tako kontroli i da ima takav rezultat. Ako ces da ti platim, platicu ti, ako imas pravila, postovacu ih, ali ako ces da me zezas, gledaj da zatvoris sve rupe u svom "slucaju".

Naravno, ovo su primeri koje, iskreno, "nikako ne preporucujemo da radite sami".

Sto se Delte tice, moj stav je jasan i sad stvarno ne vidim prostor za pokusaje da se "etiketiram" kao neko ko, kao, podrzava Deltu. Lepo sam napisao "mala plocica u mozaiku kako Delta radi". Meni je stvarno smesno da su oni mene pokusali da fasciniraju onim "znate li da ste dobili kabinet Milke Forcan?". Kao da svi u Srbiji zivimo u svetu Presa, Kurira, ali i Politike, pa jos nekih biznis magazina, i sad moram da znam ko je Milka Forcan, samo zato sto zivim u Srbiji.

MorenoArdohain 24. 10. 2007. 20:16

Ni ovo sa Zoo vrtom nisam razumeo :please:

bluesman 24. 10. 2007. 20:17

Pa izvini, ne moraš da znaš ko je Milka Forcan, ali to je stvar opšte kulture, obaveštenosti ... ne možeš da živiš kao na pustom ostrvu i da ne znaš šta se dešava oko tebe.

Ne razumem ove poruke "you gotta fight for your right to ...". Ti si stao autom na ulaz Zoo vrta, blokirao ga i oni bezobraznici zvali pauka da te skloni pa si se tukao sa žandarima. Nešto sam očigledno mnogo umoran...

oksite 24. 10. 2007. 20:20

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 45228)
Pa izvini, ne moraš da znaš ko je Milka Forcan, ali to je stvar opšte kulture, obaveštenosti ... ne možeš da živiš kao na pustom ostrvu i da ne znaš šta se dešava oko tebe

Seriously, da li ti stvarno mislis da ja ne znam ko je Milka Forcan, sada i tada? :) Pa samo sam se/ih zezao!

PS: Sad vidim da je Moreno iz NS, on mozda i ne zna da je Parking servis za centar grada na placu ispod Zoo vrta. Citam ponovo i stvarno izgleda kao da sam preprecio ulaz u Zoo. Ustvari, ja sam preprecio ulaz u Parking servis ispod Zoo vrta, kada sam dosao da podignem auto.

oksite 24. 10. 2007. 20:30

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 45227)
Ni ovo sa Zoo vrtom nisam razumeo :please:

Ma nije ni bitno. Ljudi mi uzeli auto sa parkinga i hteli da me zezaju.

Izgleda da bi morali malo da se druzimo da bi jedni druge bolje razumeli, eto jos jedne poente ovog topika. :)

To "you gotta fight for your right to ...", moze biti da smo svi umorni, ovo je forum Opusteno, topik nije bio hejterski, stvarno ne znam kud ode. Na kraju krajeva, ja vise volim da skenjavam ljude kada u 100+ topika pisu o startap-ovima, udruzenjima, "bunama protiv dahija" i slicno ;), nego da savetujem ljude kako da zive svoje zivote i kojih nacela da se pridrzavaju. Zivi i pusti druge da zive.

BrainDamage 24. 10. 2007. 20:49

Ne znam, meni ovaj je "fazon" sa kesom i nutelom skroz... [ovde mi treba onaj smajli koji blene sirom rasirenih ociju :)]

Ja bih se jedino iznervirao sto nisam spakovao u manje kese ili sto nisam pridrzao prepunu kesu za dno dok sam je iznosio iz auta. Bilo bi me sramota da zovem firmu da mi posalju novu teglu, a kamoli da budem toliko uporan da zovem 15 ljudi radi te jedne tegle nutele. Kao sto neko rece, tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu... trudim se najbolje sto mogu, al' izvini - ne kapiram te :)

Dzordz 24. 10. 2007. 20:59

[OT]
Milka Forcan je bas dobra cica :) Uracunajte da ima koliko ja znam i dvoje dece, e onda je za desetku :D
[/OT]

oksite 24. 10. 2007. 21:08

Citat:

Originalno napisao BrainDamage (Napišite 45234)
Ne znam, meni ovaj je "fazon" sa kesom i nutelom skroz... [ovde mi treba onaj smajli koji blene sirom rasirenih ociju :)]

Ja bih se jedino iznervirao sto nisam spakovao u manje kese ili sto nisam pridrzao prepunu kesu za dno dok sam je iznosio iz auta. Bilo bi me sramota da zovem firmu da mi posalju novu teglu, a kamoli da budem toliko uporan da zovem 15 ljudi radi te jedne tegle nutele. Kao sto neko rece, tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu... trudim se najbolje sto mogu, al' izvini - ne kapiram te :)

Ljudi moji, nisam ja zapakovao robu, to je uradila kasirka!

Zivota ti, pa sto mene da bude sramota, pa to je njihova kesa. Ako njih nije blam da pakuju u onakve kese kojima u "ligu" upadaju samo one besplatne iz Merkatora, cega ja tu da se sramim. Sad kad pominjes "tegla nije bila napukla, nije prosao rok upotrebe, nije "uzegla" na suncu", evo, malo me sramota sta je drugima reper za akciju. I posle se neko cudi sta nam se sve dogadjalo ovih 20-tak godina.

pkrstic 24. 10. 2007. 21:42

Ne shvatam sta je poenta tvog posta i zasto si morao da izneses tu pricu sa srecnim krajem. A i sta reci da si ih cimao za jednu nutelu... mogao si otici i kupiti je u njablizoj prodavnici... ovaj post mi vise govori o tebi nego o delti. I ja imam dete, pa mi ne bi palo da zivkam koje-koga, i da se tuzakam, ponarocito ako bi to dovelo u pitanje tudj posao. Otisao bi i u najblizu prodavnicu i kupio nutelu.

Goran Aničić 25. 10. 2007. 09:47

Nemam neka loša iskustva sa Tempom, ali sam o Delti čuo neke "gadne" (kao ono o spuštanju pogleda kad naiđe visočanstvo i sl.), da ne kažem, faronske priče, a ova Damirao priča o "!!kabinetu Milke Forcan!!" samo ide u prilog tome ;)

bluesman 25. 10. 2007. 11:45

Zakljucao sam temu jer mislim da je besmislena, medjutim Damir tvrdi da mu nije dozvoljeno da odgovori i da objasni, hajde otvaram privremeno temu da damir kaze jos sta ima pa da zatvaramo.

LiquidBrain 25. 10. 2007. 11:51

Tema je glupa za medalju... Umesto sto pricmo o Milki Forcan, bolje je da pricamo o Milki Canic... Iskreno se nadam da znate ko je to...

za neupucene : http://vukajlija.com/Milka+Canic

Mr.Paja 25. 10. 2007. 11:57

Jooj a ko garantuje da negde u prevozu nisi zakačio kesu pa se ona zbog toga pocepala ....

[hate] Još jedan glas za kanditaturu "DTP najgluplja tema godine " [/hate]

srdjan 25. 10. 2007. 11:59

glas ++

oksite 25. 10. 2007. 12:02

Citat:

Originalno napisao pkrstic (Napišite 45240)
Ne shvatam sta je poenta tvog posta i zasto si morao da izneses tu pricu sa srecnim krajem. A i sta reci da si ih cimao za jednu nutelu... mogao si otici i kupiti je u njablizoj prodavnici... ovaj post mi vise govori o tebi nego o delti. I ja imam dete, pa mi ne bi palo da zivkam koje-koga, i da se tuzakam, ponarocito ako bi to dovelo u pitanje tudj posao. Otisao bi i u najblizu prodavnicu i kupio nutelu.

Ako nesto ne shvatas, kako dolazis do zakljucaka? Cisto da primenim to na one stvari koje ni meni nisu jasne (crne rupe, zemljotresi, etc.).

A to da sam ih cimao za jednu nutelu, da sam mogao otici u najblizu prodavnicu, jesi li ti ozbiljan ili se salis? Pa hoces li u stilu "ono sto znas o meni to je stvarno tako malo" pa da te sokiram da cesto telefonom narucujem kinesku, iako imam skoro pod nosom drugi kineski restoran? Ajde, da se vise ne zamlacujemo glupostima, topik nije bio pretenciozan, ali ispade da je moj gest nesto sto je ovde neuobicajeno i nekima cak i bez veze. OK, ovo nije skola da ucimo o socijalnoj inteligenciji i njenim osnovnim nacelima, ali zar stvarno neko misli i ocekuje da covek koji trpi tudju gresku treba da upotrebi tu svoju "inteligenciju" i trazi resenje koje ne ukljucuje popravnu akciju i/ili sankciju onoga ko je gresku napravio?

Na kraju, to sto imas malo dete moglo te je mozda navesti da razmislis o celom dogadjaju. Znas, mala deca su visoka oko 1m i ako staklena tegla pukne i staklo leti na sve strane, malo dete moze da bude ozbiljno povredjeno. Namerno ovaj detalj nisam dodao u topik, da ne bude da sam reagovao u afektu, ali da, jesam im rekao da je kamera snimila kako kesa puca bukvalno pred detetom.

oksite 25. 10. 2007. 12:06

Citat:

Originalno napisao Mr.Paja (Napišite 45260)
Jooj a ko garantuje da negde u prevozu nisi zakačio kesu pa se ona zbog toga pocepala ....

[hate] Još jedan glas za kanditaturu "DTP najgluplja tema godine " [/hate]

Evo prvi glas za najgluplji reply godine - jesi li ti uopste procitao da sam parkirao auto i kesu izvadio iz gepeka auta.

Molim admina da obrise ceo topik, ili barem moje poruke.

kodi 25. 10. 2007. 12:12

ma lepo je to sto su oni tebi doleli nutelu, ali u vremenu kad delta malte ne uvodi verbalni delikt i preti tuzbom svima koji pomenu rec na M... ne mozes bas ocekivati da ljudi reaguju drugacije nego ovako, a i ti si nasao kad ces da pises hvalospeve o delti i milki :)

Mr.Paja 25. 10. 2007. 12:17

... a pre parkiranja si vozio auto, što znači da je roba bila u PREVOZU, da ne pominjem šta je sve još moglo biti u gepeku što je moglo oštetiti kesu ...... bla bla bla ....

oksite 25. 10. 2007. 12:19

Citat:

Originalno napisao kodi (Napišite 45265)
ma lepo je to sto su oni tebi doleli nutelu, ali u vremenu kad delta malte ne uvodi verbalni delikt i preti tuzbom svima koji pomenu rec na M... ne mozes bas ocekivati da ljudi reaguju drugacije nego ovako, a i ti si nasao kad ces da pises hvalospeve o delti i milki :)

OK, ako sam se juce i slozio sa bluesmanom da smo umorni, nije valjda da ja jedini koji sam spavao nocas?

Kakvi hvalospevi, ja taj koncept ne podrzavam i verovatno sam izuzetno rigidan kada su u pitanju ovakve pojave u privredi i drustvu.

Pa kako niko ne rece da ne shvata ono Delta Nila u naslovu topika? Tu je sve receno sta mislim o njima, lepa reka, cak i danas se delta Nila siri, a oko pustinja kakve malo gde na kugli zemaljskoj ima.

zira 25. 10. 2007. 12:19

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 45262)
pa da te sokiram da cesto telefonom narucujem kinesku, iako imam skoro pod nosom drugi kineski restoran?

telefonom?! :)

oksite 25. 10. 2007. 12:22

Citat:

Originalno napisao Mr.Paja (Napišite 45266)
... a pre parkiranja si vozio auto, što znači da je roba bila u PREVOZU, da ne pominjem šta je sve još moglo biti u gepeku što je moglo oštetiti kesu ...... bla bla bla ....

Da ne idemo dalje, pocece farsa, quick advice - nemoj, ali stvarno nemoj, nikada da se bavis upravljanjem odnosima sa kupcima, tu nema mesta za filozofe sa logikom tipa "a da li ti znas da je bila vrucina i da se plasticne kese ostecuju izlozene toploti u gepeku?".

Goran Aničić 25. 10. 2007. 12:22

E *ebiga, čovek napisao šta mu se desilo i kako je uspeo da ispravi nešto, te o unutarkompanijskom (negativnom) veličanju sopstvenih zaposlenika, a većina ga napala. Ne vidim u čemu je problem, a i rubrika je "opušteno".

oksite 25. 10. 2007. 12:24

Citat:

Originalno napisao zira (Napišite 45268)
Off Topic:


telefonom?! :)

Dobro, narucio sam jednom ili dvaput i preko donesi.com, mislim da imas u bazi, ali to je tek freaky, trebalo mi je 5 minuta da se registrujem. Meni je Mao Tao na minut hoda.

bluesman 25. 10. 2007. 12:35

^ da ti nisu kinezi pocepali kesu? :)

Salim se, ok hajde da ovu temu shvatimo kao mentalnu gimnastiku... nema veze... hocu samo da budem siguran: ti stalno pominjes neku GRESKU? Njihovu gresku! Ja nisam siguran da vidim njihovu gresku.

Iskreno, mozda je zbog mog niskog IQ, ali imam poteskoca da te pratim, stalno dajes neke dodatne primere koje ne razumem, prvo ono za parkiranje, pa onda ovo da narucujes telefonom klopu a imas klopu ispred zgrade, sta tacno treba da pokaze taj primer?

oksite 25. 10. 2007. 12:49

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 45275)
^ da ti nisu kinezi pocepali kesu? :)

Salim se, ok hajde da ovu temu shvatimo kao mentalnu gimnastiku... nema veze... hocu samo da budem siguran: ti stalno pominjes neku GRESKU? Njihovu gresku! Ja nisam siguran da vidim njihovu gresku.

Iskreno, mozda je zbog mog niskog IQ, ali imam poteskoca da te pratim, stalno dajes neke dodatne primere koje ne razumem, prvo ono za parkiranje, pa onda ovo da narucujes telefonom klopu a imas klopu ispred zgrade, sta tacno treba da pokaze taj primer?

OK, bicu korektan i pokusacu jos jednom, iako ne mislim da si iskren to za nizak IQ:

Da li se svi slazemo da je doslo do stete? Mislim da se slazemo. Onda treba da vidimo koji su to postupci i ko su posredni i neposredni izvrsioci postupaka koji su prethodili dogadjaju. Brzo sam analizirao moje postupke i video da nema greske na mojoj strani. Druga strana je, skoro trenutno, uvazila redosled dogadjaja i prihvatila odgovornost za stetu. Stvarno nije bilo nekog natezanja osim sto sam na tom putu imao priliku da razgovaram i sa sekretaricom na "planini Bogova".

LiquidBrain 25. 10. 2007. 12:55

Ovo sve vise podseca na americki nacin razmishljanja... ne kraju ces tuziti boga zato sto ti je pocepao kesu... ili mozda tuziti nekog od nas za uvredu...
Da, da, i to je moguce... Gde ide ova nasa zemlja...

Da objasnim, pucanje kese se nije desilo u njihovoj radnji niti u blizini njihove radnje... tako da oni nemaju nikakve veze sa nastalom stetom... Ti si trebao da vodis racuna o proizvodu...

To je isti primer kao kada bih ja kupio sladoled, stavio u gepek, a on se istopio... sta, jel bi mozda trebalo da cimam proizvodjaca sladoleda zato sto nije stavio ambalazu koja stiti sladoled od topljenja...:1044:

oksite 25. 10. 2007. 13:05

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain (Napišite 45280)
Ovo sve vise podseca na americki nacin razmishljanja... ne kraju ces tuziti boga zato sto ti je pocepao kesu... ili mozda tuziti nekog od nas za uvredu...
Da, da, i to je moguce... Gde ide ova nasa zemlja...

Da objasnim, pucanje kese se nije desilo u njihovoj radnji niti u blizini njihove radnje... tako da oni nemaju nikakve veze sa nastalom stetom... Ti si trebao da vodis racuna o proizvodu...

To je isti primer kao kada bih ja kupio sladoled, stavio u gepek, a on se istopio... sta, jel bi mozda trebalo da cimam proizvodjaca sladoleda zato sto nije stavio ambalazu koja stiti sladoled od topljenja...:1044:

Ljudi, stvarno imam posla, ali ko mi je kriv sam sam poceo ovu temu. Ali, stvarno, ako mozete sada da kazete da ste me sve vreme lozili i da ne mislite to sto pisete. Svaka cast, super je fora, ali ako me palite, bilo bi fino da sada stanete. A i nije vise smesno ako stvarno i na ovom forumu ima ljudi u zemlji koja je propadala i koji pate svaki dan zbog onog puta koji je zemlja izabrala mogu da kazu "Gde ide ova nasa zemlja" zbog mog postupka.

jablan 25. 10. 2007. 13:08

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 45262)
ali da, jesam im rekao da je kamera snimila kako kesa puca bukvalno pred detetom.

O brate... Dobro da im i novo dete nisi tražio.

oksite 25. 10. 2007. 13:15

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 45285)
O brate... Dobro da im i novo dete nisi tražio.

OK, ako necete da priznate da me palite sve vreme i ako ste presusili sa forama, jer ova poslednja i nije nesto, mogli bi ovo i da zakljucimo, zakljucamo, obrisemo, proglasimo najglupljim topikom, sta vec.

LiquidBrain 25. 10. 2007. 13:20

Pa da znash da bi mogli...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:21.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.