DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Albanski hakeri (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5854)

Vladimir Rodic 28. 07. 2008. 14:22

Albanski hakeri
 
www.finansijskatacka.com :1058:

malo malo pa vidim da neke nase sajtove hakuju albanci. Cisto me zanima da li ima informacija, da li neko nas hakuje njihove sajtove ?

I druga stvar koja me zanima ako neko zna koja je zemlja Quameria ??? Ima gore na vrhu spisak zemalja koje cine valjda neku veliku Albaniju ili sta vec...

Milos Vukotic 28. 07. 2008. 14:33

Uh, baš su vrijedni ovih dana :)

Quameria tj. (Ćamerija ili tako nekako) je dio Grčke koji se graniči s Albanijom, koliko sam u toku nekada je bio naseljen Albancima.

PS. http://en.wikipedia.org/wiki/Cham_Albanians
http://en.wikipedia.org/wiki/Chameria

bluesman 28. 07. 2008. 14:41

To ti je verovatno severna Grčka, nekadašnji Epir.

Inače oni tvrde da je njihova prapostojbina Dardania, rimska provinicija do raspada rimskog carstva. Pre dolaska slovena na Balkan, ceo prostor zapadnog balkana je bila skoro pusta zemlja bez stanovnika jer su ih avari potamanili, spasili su se samo oni koji su se razbežali na planine i u nepristupačna područja, tako da je vizantija dala dozvolu slovenima da se nasele na tom nenaseljenom području, hrvatima oko istre i međumurja a srbima centralni i južni jadran, bosna i raška. Ljude koji su živeli na tom području sloveni su nazivali romejci (kao rimljani) a kasnije i vlasi, koji su u stvari živeli samo na obroncima visokih planina i skoro isključivo se bavili stočarstvom, nisu imali ni države ni vođe već su asimilirani u slovensko stanovništvo (zato i danas, često pogrdno, takve ljude zovu "vlasi"). Njihov epski junak Skenderbeg je u stvari bio srbin, ali za to od njih nikada nećeš dobiti potvrdu :)

Tek pred kraj 19. veka su se malo pridigli a onda su počeli da se razmnožavaju i sliaze u doline, te naseljavaju razne oblasti oko prokletija na sever, jug i istok. Ostalo je poznato... manje više anti-teza "gde su srpski grobovi - tu je srpska zemlja", oni su napravili "gde mi dođemo to je naša zemlja".

bluesman 28. 07. 2008. 14:45

Veliko je pitanje da li su oni uopšte potomci Ilira, najverovatnije su i oni došli sa pordučja istočnog Kavkaza iz oblasti koja se zove Albania i verovatno su tatarskog ili iranskog su porekla (što objašnjava i njihov ne-toliko-evropski-izgled).

ivanhoe 28. 07. 2008. 15:42

oni tvrde jedno, mi drugo, verovatno ima istine i u jednom i u drugom, ali svako tera vodu na svoju vodenicu.. citao sam neke tekstove (izmedju ostalog i srpskih autora) koji tvrde da je u ranom srednjem veku kosovo i juzna srbija bila pretezno naseljena albancima, dok je metohija bila srpska, i da smo se mi onda prosirili i proterali njih u planine... ko bi ga znao...

robi-bobi 28. 07. 2008. 15:53

Citat:

Originalno napisao GRocky (Napišite 57988)
Cisto me zanima da li ima informacija, da li neko nas hakuje njihove sajtove ?


ne znam ko koga hakuje, al ova recenica nije lepa

LiquidBrain 28. 07. 2008. 16:06

imam samo jedno pitanje... Koje njihove sajtove?

cvele 28. 07. 2008. 16:09

Search Google: site:al

LiquidBrain 28. 07. 2008. 16:14

dobro de, nemoj da si bukvalista...

Milija Veljovic 28. 07. 2008. 17:15

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 57996)
Ostalo je poznato... manje više anti-teza "gde su srpski grobovi - tu je srpska zemlja", oni su napravili "gde mi dođemo to je naša zemlja".

Ili ti, "cije su ovce, njegova je i livada". :D

bluesman 28. 07. 2008. 17:26

Da, tu si bas potrefio... :) Nekada je stvarno bilo tako, a i danas su se u nekim krajevima zadrzali ti odnosi, sve je svacije i nije nicije. Odnosno sve je zajednicko, uglavnom odredjenog plemena, porodice.

Nenad Vasić 28. 07. 2008. 18:17

Citat:

Originalno napisao GRocky (Napišite 57988)
www.finansijskatacka.com :1058:

malo malo pa vidim da neke nase sajtove hakuju albanci. Cisto me zanima da li ima informacija, da li neko nas hakuje njihove sajtove ?

Trebao si da napraviš screenshot al' nema veze.. Taj sajt i nije baš nešto siguran (primer: http://www.finansijskatacka.com/fond.php?k=blah) tako da se nisu baš puno namučili da ga deface-uju.. :)

Vladimir Rodic 28. 07. 2008. 20:01

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 58004)
ne znam ko koga hakuje, al ova recenica nije lepa

Nisam mislio da treba neko nas da hakuje njihove sajtove. Cisto me je zanimalo da li postoji i IT netrpeljivost medju nama i njima. Da li se je mrznja prenela i na web na taj nacin. Uglavnom ljudi iz IT-ja sa kojima sam se susretao imaju malo vise mozga i drugacija shvatanja i sumnjam da postoji ovo, da mi hakujemo njihove a oni nase sajtove.

Zato me cisto zanima da li neko zna ili je slucajno naisao na ovakav kontra slucaj sa nekim albanskim sajtom.

Stvarno nista lose nisam mislio. Zanima me na koji nacin si ti ovo lose protumacio robi-bobi ?

bluesman 28. 07. 2008. 20:01

Ko su uopste ti narandžasti koji su pravili taj sajt... ili ja tripujem pa ima nekoliko "orange" firmi (valjda je fensi) ili sam ove već negde viđao, ali nemam pojma ko je to.

Vladimir Rodic 28. 07. 2008. 20:07

Ne znam ali sam primetio da rade u Flesh-u :1013:

http://www.orangeteam.co.yu/srp/services.php

conica 28. 07. 2008. 20:20

ima ih "vise" :)
druga je orange studio

elem...imao je i jedan hosting provajder problema sa albanskim hakerima. cak su zvali i telefonom i trazili svasta nesto da bi prekinuli napade.
problem je bio sto je traceovano odakle zovu ali to je bilo u sklopu KFOR mreze..znaci ne mozes im nista

xippi 28. 07. 2008. 21:22

Citat:

Originalno napisao 1r0nM4n (Napišite 58012)
Trebao si da napraviš screenshot al' nema veze



+

Citat:

U munduan Romaket pastaj dhe Turqit tan kohen u munduan Greket i erdh reni dhe Serbit por askush spat sukses ket popull ta shkatron prej ILIR ne SHQIPTAR vetem emrin na e ndruan.

Kosovo is Free and Independent

Your security is 0

srdjevic 29. 07. 2008. 17:38

Citat:

Originalno napisao conica (Napišite 58032)
problem je bio sto je traceovano odakle zovu ali to je bilo u sklopu KFOR mreze..znaci ne mozes im nista

Bojim se da nisam upucen u situaciju, pa se izvinjavam ako je glupo pitanje, ali: zasto im ne mozes nista? Jel KFOR-u to ne moze da se prijavi? Sta, oni nemaju abuse@kfor.rs email neki? (o da, taj TLD) :)

robi-bobi 29. 07. 2008. 17:59

Citat:

Originalno napisao GRocky (Napišite 58025)
Nisam mislio da treba neko nas da hakuje njihove sajtove
......
Stvarno nista lose nisam mislio. Zanima me na koji nacin si ti ovo lose protumacio robi-bobi ?

moja je greska, i izvini

protumacio sam te upravo obrnuto
imam malu alergiju na bilo kakve 'mi i oni' i 'il si nas il si nji'ov' i slicne ...

mislim, zezao sam se ja s drugarom na temu partizan<->zvezda
ali:
1) zezao
2) s njim, a ne kad njega nema, pa da ja s drugim partizanovcima govorim protiv zvezde

bilo kako bilo
I am out :)

Vladimir Rodic 29. 07. 2008. 20:31

razbiram batko robi-bobi, njama nikakv problem :1036:

Milija Veljovic 04. 08. 2008. 10:09

Upali su i na sajt ministarstva poljoprivrede Srbije, koji sad ne radi. Postavili slike Tacija i Busa. Evo je na B92 vest
A ovamo, nas bi da prisluskuju o nasem trosku!!!?? :):)

misk0 05. 08. 2008. 09:27

http://www.b92.net/eng/news/comments.php?nav_id=52426

komentar pod rednim brojem 7 - srpska sabrana djela :)

Ilija Studen 05. 08. 2008. 10:26

Off Topic: Da li je moguće da B92 sajt nema link za povratak na vest / članak sa strane sa komentarima?

cvele 05. 08. 2008. 11:26

oni su ti usability genijalci svoje vrste :)
hint: klikni na naslov

Nemanja Avramović 05. 08. 2008. 12:40

Ja kliknem na naslov i on kao nešto učitava, pritom naslov nestane sa stranice, i sve se završi na tome ... :S

ivanhoe 05. 08. 2008. 13:42

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 58347)
komentar pod rednim brojem 7 - srpska sabrana djela :)

deo ovoga su prevare, kao sto je primetio neko nize dole u komentarima. Pogledaj recimo fufarma.com, navodno defejsovana strana se nalazi ko zna gde unutar sajta, nema ociglednog linka sa sajta do nje, ceo sajt radi. Ko bi tako hakovao sajt?

Peca 05. 08. 2008. 14:53

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 58360)
deo ovoga su prevare, kao sto je primetio neko nize dole u komentarima. Pogledaj recimo fufarma.com, navodno defejsovana strana se nalazi ko zna gde unutar sajta, nema ociglednog linka sa sajta do nje, ceo sajt radi. Ko bi tako hakovao sajt?

nije prevara.
ovo je bio upad na neki shared hosting.
mahom su samo /awstats/ uspeli da izmene, jer je taj folder writeable za sve user-e i sve grupe.
upali su dakle na jedan account, i sa njega rokali sve sto je writeable za sve user-e.

bluesman 05. 08. 2008. 20:20

Samo se vi zezajte, mene zove veceras prijatelj da me pita sta da radi, "izgleda da su mi ovi siptari uhakovali kompjuter". :)

Osecao sam se prilicno glupo, ali nisam imao zivaca da mu objasnjavam, mislim da je danas dodao malo djubriva na svoju mrznju prema siptarima :) Mislim, kako ne bi kad su mu uhakovali kompjuter :)

Ovo u prilog odgovornosti glupih novinara koji od svakakve gluposti prave senzaciju, sta ce jedan postar (prijatelj mi je postar, i nije nista ruzno o postarima, nego cisto onako... zarad price) da pomisli kada mu, cudom koincidencije, crkne kompjuter dok slusa na TV-u kako su siptari poveli "hakerski rat protiv srbije" i idu okolo i hakuju kompjutere. Ako nista drugo, trebali bi prvo da nauce terminologiju, kada pricaju o necemu, pa da stvari nazivaju pravim imenima.

mileusna 21. 08. 2008. 13:45

Stigao mi danas mail od United Jugoslavija Crew-a da su krenuli sa defacovanjem albanskih sajtova, uz navode da se hakovi mogu videti ovde http://www.zone-h.org/component/opti...slavia%20Crew/

A slike napada sa http://rapidshare.com/files/13880453..._pics.zip.html

Peca 21. 08. 2008. 14:35

joomle padaju kao kruske.
poslali mejl i meni, sa spiskom hakovanih sajtova, da objavim na Vesti.rs.
i gledam spisak... i zaticem na spisku i sajt mog burazera, hostovan na mom serveru :D
smejao sam se 5 min :)

bluesman 21. 08. 2008. 14:44

Daj bre, ... mislim... koja je poenta deface-ovati awstats?

mileusna 21. 08. 2008. 16:09

Pa verovatno je šupalj pa ga je najlakše razbiti. :)

Peca 21. 08. 2008. 16:37

awstats je binarni program koga cron pokrece, i koji generiste html fajlove.
ti html fajlovi su writeable za sve user-e.
vec sam objasnjavao, oni upadnu na neki account, i odatle difejsuju sve te html fajlove.
:D

inace sam awstats nije bushan, to zapravo nije ni web aplikacija, nema nikakav input preko apache-a.

bluesman 21. 08. 2008. 16:58

Ma sve je to ok, ali ko gleda awstats? Koja je poenta deface necega sto niko osim vlasnika ne vidi (osim ako mu ne das direktan link)

LiquidBrain 21. 08. 2008. 17:32

eeeeee... pa da su sposobni bar bi instalirali neki php shell...

eliminator UJ CREW 22. 08. 2008. 05:43

Citat:

Originalno napisao LiquidBrain (Napišite 59059)
eeeeee... pa da su sposobni bar bi instalirali neki php shell...

uhhhh , mrzi me vise da trazim po netu sta ko prica o nama , ajde bree ljudi nismo skript kiddies sta vam je , imamo nekoliko shellova noramalno necemo sve da iskoristimo odmah ovo je tek pocetak , owo sa awstats na primer sto se mene tice ja to ne podrzavam jer jeste malo glupo a ja licno i nisam radio te deface-ove radili drugi iz ekipe ja sam koncentrisan vise na Sql injection ...

Eto samo da se javim da ne bude zabune da smo neki lamercici kojima se posrecilo nashli neke exploite na milw0rmu pa rokaj , nope nije tako

I da koristimo neke od public exploita to su uglavnom 2-3 exploita koji su napisani od strane nashih clanova ekipe ...

Aj pozz od eliminatora

robi-bobi 22. 08. 2008. 09:46

a da ti nama lepo objasnis sto to radite :)

mileusna 22. 08. 2008. 13:54

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 59053)
awstats je binarni program koga cron pokrece, i koji generiste html fajlove.
ti html fajlovi su writeable za sve user-e.
inace sam awstats nije bushan, to zapravo nije ni web aplikacija, nema nikakav input preko apache-a.

Pa dobro, ipak je na neki način "bušan" kad pravi fajl wirtable za sve usere... :)

Peca 22. 08. 2008. 14:31

verovatno moze da se konfigurise da se podize za svakog user-a posebno, pa da nije writable za sve... pa je mozda i admin kriv sto je sada ovako writable za sve :)

eliminator UJ CREW 22. 08. 2008. 20:49

alo bree ljudi sta ste zapeli za awstats bilo je nekoliko sajtova takvih i to je to , ima mnogo drugih defacova koji su uradjeni na poznatijim sajtovima

kao na primer ovaj http://www.ora-news.com

jedne od poznatijih albanskih novina

ili ovaj vladin sajt http://www.qarkulezhe.gov.al/

jos jednom ponavljam jesmo koristili propuste za nekoliko sajtova koji su bili u joomli kao i awstats propuste ali to su sve male stvari u odnosu na druge hackove plus mnogi drugi propusti su nadjeni u nekim albanskim CMS-ovima za koje su nashi clanovi pisali exploite vec...

znamo da je deface lame i mnogi nas kritikuju ali mi smo tu samo im vratimo za ono sto su oni nama uradili , jednostavno da sredimo racune ...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:42.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.