DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   3 Steps ICT (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=688)

squall 18. 02. 2006. 23:09

3 Steps ICT
 
www.3stepsict.com

bokacbl 19. 02. 2006. 14:19

pa..
 
Pa prvo da li zelis komentare na dizajn, sadrzaj..layout itd??

Sto se dizajna tice, s obzirom da se radi wp temi.. nista posebno (iskreno vidjao sam mnogo bolje primjere wp-tema)
Sto se tipografije tice mislim da je font u meniju stvarno prevelik..kao i tekst o osnovnim podacima firme, agencije.. sta vec..
ista stvar je sa velicinom font-a u tekstovima..
Sto se tice slaganja boja mislim da logo i kompletan dizajn izgledaju kao da su posvadjani..

Ideja o radovima je dobra ali ako mislis da te neko shvati ozbiljno mijenjaj ovo
"skori radovi" jer je gramaticki totalno nepravilno..

samo moje misljenje...

Vokic 19. 02. 2006. 14:33

Stevana Bulaica 57, GDE? Poz!

mungos 19. 02. 2006. 15:54

Ček, jel' to Cyrex Artworks Studio promjenio ime ili...

squall 19. 02. 2006. 23:56

E izvinjavam se sto sam postao bez objasnjenja. 3 steps je prije vemena izbacen(mozda da sam ubacio beta bilo bi cool al sam se tak sad sjetio :1064: )
Uvjek me zanima tudje misljenje prije nego se dadnem u dalju obradu stranice.

Da zvali smo se cyrex artworks al smo morali mjenjati (napokon) jer pola klijenata nije moglo da ga izgovori :1053: (smjesno, lik nas zove da nam javi da smo osvojili neki tender i nemoze izgovoriti nase ime i tako svaki drugi dan problemi sa imenom).

bokacbl 20. 02. 2006. 01:19

..pa
 
pa kad ste vec imali probleme sa izgovaranjem.. niste puno postigli sa 3 steps ict..sto se jednostavnosti tice..

e i da
Citat:

3Steps ICT je jedina grupacija u Republici Srpskoj specijalizovana za Internet komuniciranje, strateški dizajn, menadžment, marketing i sigurnost.
Ok, to vam je djelatnost..ali kao prvo "grupacija" sta je to?? Drugo "jedina" mislim da je to totalna glupost pisati pogotovo za ove oblasti za koje si naveo, kao da niko drugi se ne bavi time...

bojan_bozovic 20. 02. 2006. 07:43

Kako sam posebno kritican prema onima koji se bave dizajnom, drz se sad...

1. Graficki je sajt presiromasan. Kada kazem dizajn mislim na dizajn.

2. Kako nemate header u klasicnom smislu te reci, zasto toliko mesta zauzima zeleni blok na vrhu. Ja se ne bavim dizajnom i ne moram znati da je akutan problem upravo mali vertikalni prostor u browseru, koji valja sto bolje iskoristiti.

3. Navigacija, kao i nepotpune kontakt informacije zauzimaju previse prostora.

4. Portfolio? Stavite linkove tamo, jer bice onih koji nece kopirati URLove u addressbar (i mislim da je to vecina)

5. Stranica "usluge" bas kao i "naslovna" mislim da moze biti bolje napisana. Potencijalnom klijentu morate sazeto reci zasto ste vi upravo tim kome treba outsource-ovati sajt.

6. Celokupan utisak je kao da je ovo smandrljano u FrontPage-u. Moze mnogo bolje, vizuelan utisak koji sajt ostavlja je, najblaze receno, nista posebno.

squall 20. 02. 2006. 10:16

Poštujem mišljenje.
Samo ću odgovoriti vezano za naziv. Kada bi imali uvid u naše mark. materijale i ponude shvatili bi kako je ovo logičan naziv za nas i sa njim (u poslednja 3 mjeseca) uopšte nemamo problema.

E da, u našem planu razvoja za sljedeće 2 godine u ciljnim grupama nisu fime van BiH. I one u BiH su u fizičkom kontaktu sa našim komerijalistima u drugim gradovima.

mungos 20. 02. 2006. 10:50

Realno ako su sajt radila 4 čovjeka, koliko bar stoji u listi tima, ja ne bi imao srca ovo da kačim na recenziju.

Citat:

E da, u našem planu razvoja za sljedeće 2 godine u ciljnim gupama nisu fime van BiH. I one u BiH su u fizičkom kontaktu sa našim komerijalistima u drugim gradovima.
OT: Inače možeš malo više da kažeš o tom sistemu "komercijalista" u drugim gradovima, iskreno nisam do sada čuo da Web dev agencije imaju takav pristup?

Srecko Micic 20. 02. 2006. 12:07

Zasto su slova toliko velika ? Nisu Vam valjda ciljna grupa pezioneri.

bokacbl 20. 02. 2006. 13:25

Citat:

Originalno napisao mungos
Realno ako su sajt radila 4 čovjeka, koliko bar stoji u listi tima, ja ne bi imao srca ovo da kačim na recenziju.

definitivno tacno!!

Citat:

Originalno napisao mungos
OT: Inače možeš malo više da kažeš o tom sistemu "komercijalista" u drugim gradovima, iskreno nisam do sada čuo da Web dev agencije imaju takav pristup?

U principu i ja sam mislio da ne postoji taj princip rada, ali znam da je firma "bgmdesign" autor "mapabih.com" svojevremeno pravila neku listu potencijalnih klijenata i onda su ih njihovi komercijalisti posjecivali i nudili usluge..

squall 20. 02. 2006. 14:54

Radila su dva čovjeka u veoma kratko vrijeme. Sada je to što je i nema šanse sad da odvojimo vremena(ionako radimo više projekata nego je fizički moguće) da nastavimo sa sredjivajem pa sam zbog toga spojio tu pauzu da mi svi kažu šta misle kako bih imao proširnen vidokrug kad odvojim vremena za dalje.
Evo usput gledam da smo izasli na http://www.unmatchedstyle.com/, samo tu nema nikakvih recenzija samo link na nas site. Nek se prijavi ko je poslao nas link tamo ima kafu :)

Ciljna grupa su nam ljudi izmedju 40 i 60 godina i 80% njih nosi naočale za vid, ali to nije jedini razlog zbog kojeg smo povećali veličinu slova.

Što se komercijalista tiče, jednostavno kao i za svaki posao kad radis marketing mix moras obraditi i taj segment tj. distribuciju vašeg proizvoda do kupca.
U našem poslu je to poseban problem(kao i kod svih branši gdje se prodaje specijalizovan, skup proizvod namjenjen užim ciljnim grupama).
Kad smo radili istraživanje došli smo do podatka da manje od 1% firmi u regionu koje se bave izradom Internet stranica je uopšte imalo priliku da mu se klijent javi putem Interneta i zatraži uslugu. Da sad ne iznosim ostale podatke iz istraživanja samo ću naglasiti da je više nego očito bilo zaklučiti da je jedini isplativ pravac bilo akviziterstvo.
U našem slučaju mi smo daj subjekat proširili i ukomponovali sa ličnim PR-aom i prema tome obučavamo saradnike.
U prvoj grupi imamo 2 muškarca i dvije djevojke. Dok je sada bio izbor za još jednu grupu u koju su izabrane 4 djevojke i obuka kreće sljedećeg mjeseca.

Ako neko želi još kakvih informacija neka se javi na v.kezic@3stepsict.com

Zero-Cool 20. 02. 2006. 15:17

Mnogo pojmova si uneo proslim postom, a vidim da ih bas i ne shvatas.
Kao prvo da bi ostali koji ne znaju znali sta obuhvata marketing mix to su:
1. Proizvod
2. Promocija
3. Cena
4. Distribucija

Naravno da ces ti distribuirati svoj proizvod klijentu, ali cekaj za tvoj posao ti ne treba komercijalista (moje shvatanje komercijaliste je da je to covek koji ima robu i treba da je dalje distribuira ljudima koji ce je koristiti ili dalje prodavati) a sta da kod tebe komercijalista distribuira (kad ti klijentu nudis nesto sto on ne moze da vidi, nesto cega jos uvek nema. Ti u svom poslu obradjujes ove cetiri stvari iz marketing mixa, ali tako da vrsis promociju tj reklamu svog proizvoda i time ces steci svoje klijente, a kasnije sami ti klijenti su ti reference, a ti se sad ponasas kao oni "sektasi" iz Kirbija ides od vrata do vrata da nudis svoje usluge. Pa to ne rade cak ni u Amercici gde je preko 70% delatnosti iz oblasti usluga.

Malo se reklamiraj, i uradi malo bolje taj sajt, jer da sam ti ja klijent, nikad ti sajt ne bi narucio kad bi video kakav je tvoj.

squall 20. 02. 2006. 15:47

He he ne shvatam marketing mix, ok kad ti to tako kažeš onda mora da je tačno. Na ovo moram odgovoriti jer je izašlo iz subjektivnog misljenja prvo i prvo fali ti tu stavka pod 5. a to jeste "Ljudi" (uzmeš malo neku knjigu i pročitaš, položiš ispit ili dobiješ neki sertifikat ovako ko ja pa onda pričaš).

Molim te da ne lupaš sa svojim podatcima o tome ko i koliko koristi akviziterstvo(komercijalu). Sve i jedan marketing plan se bar jednim dijelom oslanja na to. Skoro sve i jedna firma od Telekoma Republike Srpske i Mobisa pa do američkih pošta ili srednjih firmi kao što je Rols Rojs ili velikih kao Folksvagen koristi komercijaliste (akvizitere) u istom smislu kao i moja firma.

Jedan od problema IKT-a je to što je ista dostupnost informacija i dezinformacija pa i gluposti.

Zero-Cool 20. 02. 2006. 16:15

Evo link pa nek se svi uvere koliko su tacne moje reci, i koliko je neko ovde ne obrazovan (citaj: polagao je neki sertifikat, mora da ga je polagao u NL Pro group kod Zarka Radosavljevica)

http://www.netmba.com/marketing/mix/

@Squall:
Ko je tebi rekao da ti imas nesto slicno sa jednim VolksWagenom ili sa Telekomom Republike srpske ili sa Americkim postama,a da ne govorim o Rols Rojsu. Mislim stvarno ko ovde sad lupeta, u marketingu se posmatraju konkurenti (a to su organizacije koje imaju iste ciljne grupe) a ti nemas nista zajednicko sa pobrojanim organizacijama, a cak ni one jedna sa drugom, tako da ne sprovodite marketing na isti nacin.

conica 20. 02. 2006. 16:20

Citat:

Originalno napisao squall
Radila su dva čovjeka u veoma kratko vrijeme. Sada je to što je i nema šanse sad da odvojimo vremena(ionako radimo više projekata nego je fizički moguće) da nastavimo sa sredjivajem pa sam zbog toga spojio tu pauzu da mi svi kažu šta misle kako bih imao proširnen vidokrug kad odvojim vremena za dalje.

Pa evo i ja da se javim:

Kako je u pitanju "Firma za razvoj internet aplikacija, strateski dizajn, Internet komuniciranje,In" kako pise u naslovu stranice, glavnu referencu predstavlja (ili bi trebao da predstavlja) upravo maticni sajt.
Naveo si da su ga radila dva coveka u veoma kratkom vremenskom periodu, sto se sa linka moze zakljuciti (mislim na kratko vreme).

Po meni, sajt ne deluje da nije bilo vremena da se uradi, vec mi deluje da je to neuspeo pokusaj izrade sajta (komentarisem sa ugla posetioca sajta), a to su dve potpuno razlicite stvari. Savetovala bih da kompletan sadrzaj sajta svedete na apsolutni minimum sa sto manje strana (po mogucnosti na jednu ali vrednu) :), dok ne budete imali vremena da ga uradite kako treba.
Dakle nije cilj postici efekat skrolovanja velicinom slova, debljinom linija, upotrebom apsolutno nepotrebnih elemenata ... da bi se na taj nacin obezbedila "popunjenost strane" vec je cilj da svojim potencijalnim klijentima date do znanja da postojite, radili ste to i to i kako da vas kontaktiraju(tacka), i naravno da ce se full verzija sajta pojaviti uskoro (nadam se).

Cheers
Cony

mungos 20. 02. 2006. 17:00

Interesatna je veoma ova priča oko komercijalista i mislim da bi bilo dobro da moderator ovo odvoji u posebnu temu da možemo da disktujemo on-topic.

Citat:

Skoro sve i jedna firma od Telekoma Republike Srpske i Mobisa pa do američkih pošta ili srednjih firmi kao što je Rols Rojs ili velikih kao Folksvagen koristi komercijaliste (akvizitere) u istom smislu kao i moja firma.
Ček, firme koje drže monopol u oblasti telekomunikacija (fiksna i mobilna telefonija) šalju ljude od vrata do vrata u sklopu njihovog 4P mixa? Rolce Royce pošalje prašinara sa aktovkom na vrata vile novokomponovanog milionera ne bili im uvalio jedan model, jel ti nas zezaš :))

Jedno je primjenjivati ovaj prodajno-marketinški model u vlastitom poslovanju, drugo je izvaljivati poređenja poput gornjih.

Citat:

U našem poslu je to poseban problem(kao i kod svih branši gdje se prodaje specijalizovan, skup proizvod namjenjen užim ciljnim grupama).
Kad smo radili istraživanje došli smo do podatka da manje od 1% firmi u regionu koje se bave izradom Internet stranica je uopšte imalo priliku da mu se klijent javi putem Interneta i zatraži uslugu. Da sad ne iznosim ostale podatke iz istraživanja samo ću naglasiti da je više nego očito bilo zaklučiti da je jedini isplativ pravac bilo akviziterstvo.
U našem slučaju mi smo daj subjekat proširili i ukomponovali sa ličnim PR-aom i prema tome obučavamo saradnike.
U prvoj grupi imamo 2 muškarca i dvije djevojke. Dok je sada bio izbor za još jednu grupu u koju su izabrane 4 djevojke i obuka kreće sljedećeg mjeseca.
Zanimljivi je ovaj model, regrutovanje svršenog srednjoškolca ili djevojke koja je ranije radila u butiku ili kiosku, prođu obuku i prodaju intelektualne usluge!!
Mislim, zna se kako tržište funkcioniše na ovim prostorima i kakvi šalabajzeri se sve bave "izradom internet stranica", ali mislim da ovaj način ne vodi nigdje. Suština tvog modela jeste korištenje popularnog Marxovog principa "kvanitet proizvodi kvalitet" u cilju dobijanja nekoliko sitnih poslova mjesečno i izrade sajtove tipa ovog što si linkovao gore.

U suštini to nije ništa loše sa aspekta tvog poslovnog razmišljanja, ali loše je da razmišljaš da takvim pristupom ti mijenjaš nešto i radiš nešto novo i kvalitetno na sceni... Odnosno takvim postupcima ne razlikuješ se ništa od onih koje kritikuješ na svom blogu.

squall 20. 02. 2006. 17:05

Prva stranica je uradjena po mom ukusu i ja smatram da ona ima sve informacije koje treba imati. Ostale stranice su uradjene na brzinu (čitaj bilo je samo copy paste sa srkaćene ponude).
Predložio bih da ako neko ima neki konkretan predlog ili ideju za rješenje nekog dijela (kao što su mi već napomenuli za smanjenje fonta, potamnjenje navigacije) neka se javi sa tim, valjda zbog toga ovi forumi postoje a ne da mi kaže kako nevalja nešto očigledno (to znam i sam) ili da mi to kaže neko ko nezna napraviti validan xhtml i css.

E zero cool ajd nemoj se javljati više, pusti ljude koji nesto znaju da izkomentarisu. Ovaj link o marketing miksu je star bar 5 godina.
Ovo što si naveo da nema sličnosti izmedju moje firme i folksvagena a pogotovo rols rojsa tu si pogotovo u zabludi jer je moj posao recimo po samoj strategiji dosta sličniji rols rojsu nego folksvagenu.
A to što ti misliš da su oni veća firma pa im se strategija mjenja tu su potpuno u zabludi. Zelje i potreba ciljne grupe su iste, ciljevi su slični(naši su manjeg obima) i najisplativiji načini dolaska do tržišta su isti. A ja lično znam da svi koje sam nabrojao koriste akviziterstvo i ne samo ti tu su još mnoge domaće i strane firme( slobodna procjena 99% srednjih i velikih preduzeća).

Za mungosa pošto smo u isto vrijeme pisali post.
Da upravo taj isti telekom ima komercijaliste koji prašinaju po firmama(zovi pa se raspitaj znam to 100%), ali nije komercijala samo prašinanje. A i ti ne budi glup pa da pomislis da je to za usluge mobilne ili fiksne telefonije, ja sam gore naveo za kakve usluge se koristi akviziterstvo.
Uzmite MOLIM VAS neku knjigu o "Lateralnom" marketingu pisci recimo "Jay Conrad Levinson" ili "Philip Kotler" . To su osnove modernog marketinga. Nemojte da ja sad ovde objašnjavam stvari koje moraju biti jasne ko potreba head taga u htmlu.

Druga stvar je i ne mislim da radim nešto novo, ovo su sasvim normalni i krajnje logični potezi firme ovog tipa.
A kakav si ti lik kad možeš i zamisliti da neka firma sklopi posao sa komercijalistom tipa srednjoškolca ili srednješkolke. Samnom ne radi niti jedna djevojka iz butika ali imam par prijateljica koje su 3 ili 4 godina ekonomije(zaboravio sam tacno) koje rade u buticima a poznajem ih dosta sa završnih godina koje rade kao komercijalista u raznim firmama.

Zero-Cool 20. 02. 2006. 17:15

Necu se podsmevati kao sto to ti radis, a da se ne javljam e to vec ne mogu, jer ti stvarno ne da nemas pojma nego je to strasno. Ti si slican jednom Rols Rojsu, ne budi smesan, idi pokri se usima.

Sto se linka tice mozda jeste star 5 godina, ali idi onda na google pa kucaj marketing mix i na svakom linku ces naci isto jer je to tacno, da se marketing mix sastoji iz 4 dela. sto se tice teorija sa 5 ili 7 delova koji postoje oni nisu opste prihvaceni i ako ih ti prihvatas onda se ne mozes meriti ni sa jednom organizacijom kao sto ti to radis. I naravno da i dalje stojim iza toga da ti sa pomenutim Rols Rojsem i ostalima nemas nikakve slicnosti, niti sprovodite isti marketing.

Sto se tice akviziterstva, mozda ga i koriste premda nisam bas nesto siguran u to, ali sigurno je to da organizacije kao sto je tvoja ( a mogao bi malo da pogledas po netu) ne primenjuju takve stvari u svojoj praksi.

Sad videh i ovo za knjige, naravno Kotlerova knjiga je jedna od najboljih koje trenutno mozes naci, i ja je imam na hrvatskom, ali takodje to su novi pristupi po kojima rade Amerikanci i koji jos uvek nisu niti ce uskoro zaziveti kod nas. Ti probaj pa ces da vidis kako ces proci.

bokacbl 20. 02. 2006. 17:23

e sa diskusijom se definitivno otislo u OT..
Off Topic: stoga squall ako si postovao zahtjev za komentarima za svoj sajt onda saslusaj ljude i nemoj da se svadjas..
ukoliko si dosao da iznosis svoje misljenje (citaj pametujes) onda ti je dovoljan tvoj licni blog na kojem brises komentare ljudima koji ti postuju komentare.

Sto se nacina pruzanja usluga tvoje kompanije tice, vrijeme ce pokazati(za 3,4 godine) da li se tvoja taktika pokazala kao uspjesna (a ovo sto su ljudi ovdje napisali nisu napisali da bi ti da li do znanja da se kako ti kazes "provaljujes" vec da ti ukazu na moguce probleme ili daju licna iskustva na tu temu i zato to treba da cijenis).

Dragan Babić 20. 02. 2006. 17:46

Da bi se tema vratila na pravi kurs mogao bih izneti par komentara o dizajnu Vaše lokacije.

Prvo, gde pobeže sadržaj headera?!. Vidim zelenu površinu, da li tu treba da ide neka ilustracija koja mi se ne učitava? (To sam prvo pomislio, inače pretpostavljam da ste hteli da ostane prazno.)
Home page je OK. Meni je OK, jednostavno, dopadljivo.
Logo mi je kriminalan. Bleda kopija modernih webdva logoa sa wet floor efektom koji nije najsrećnije rešenje za ovu primenu. Može nekada i bez toga majku mu... Na kraju sam logo mi ništa ne govori o vama, jeste vi papirnica?

Box sa kontakt informacijama; sviđa mi se što stoji tu, ali mi se ne sviđa kako je rešen (tj. kako nije rešen). Slova prevelika, otišlo je u drugu krajnost da je nečitko koliko je veliko.

Skori radovi; Da li se kaže "skori"? Kod nas je "skoriji" pa pitam... ne sviđaju mi se oblici teasera, običan kvadreat ili pravougaonik bi ovde išao savršeno, nema potrebe za eksperimantisanjem.

desna kolona je "slobodna", a uboxali ste glavni sadržaj i ne deluje mi lepo. OK da bude neki intro uboxan, ali zašto sav sadržaj glavne kolone?

Footer ne diše, dajte malo margine.

Generalno... moram pitati Mike Rundlea šta misli o ovome. :) ;)
Šalim se, slažem se da je on veoma inspirativan i inovativan dizajner, ali ovo mi previše liči na njega i signal vs. noise/37signals dizajn uopšte, tako da bih u "šminkanju" ovog sajta savetovao udaljavanje od ovako eksplicitne sličnosti sa gorepomenutim.

bluesman 20. 02. 2006. 18:05

Pošto je ovo postavljeno na review, slobodan sam da dodam svoj kratki review.

Ukratko: sajt je prilično ružan i usability dosta slab za nekoga ko živi od toga. Nemam šta više da detaljišem, nisam našao ni jednu stvar koja mi se svidela. Najveća zamerka je što na portfolio nemate čak ni linkove do sajtova koje ste radili, ne znam šta očekujete da neko uradi copy-paste da bi video neki sajt.

boccio 20. 02. 2006. 18:36

Citat:

Sto se linka tice mozda jeste star 5 godina, ali idi onda na google pa kucaj marketing mix i na svakom linku ces naci isto jer je to tacno, da se marketing mix sastoji iz 4 dela. sto se tice teorija sa 5 ili 7 delova koji postoje oni nisu opste prihvaceni i ako ih ti prihvatas onda se ne mozes meriti ni sa jednom organizacijom kao sto ti to radis.
4P ili marketing mix je davno postao de-facto standard u kreiranju marketing plana. Product, price, place, promotion. I to upravo ovim redosledom. Ne bez razloga.

mungos 20. 02. 2006. 18:52

Citat:

squall:
Ovo što si naveo da nema sličnosti izmedju moje firme i folksvagena a pogotovo rols rojsa tu si pogotovo u zabludi jer je moj posao recimo po samoj strategiji dosta sličniji rols rojsu nego folksvagenu.
No comment.

Citat:

Da upravo taj isti telekom ima komercijaliste koji prašinaju po firmama(zovi pa se raspitaj znam to 100%), ali nije komercijala samo prašinanje.
Pošto si ti pročitao lektiru (Kotler & Co.), a ja eto nisam školovan, možeš ukratko da objasniš šta je to po tebi komercijala ili akviziterstvo i kako to izgleda u srpskoj praksi?

Citat:

Uzmite MOLIM VAS neku knjigu o "Lateralnom" marketingu pisci recimo "Jay Conrad Levinson" ili "Philip Kotler" . To su osnove modernog marketinga.
Mislim, šta si htio da kažeš ovim pozivanjem na podrazumijevane udžbenike i osnovne marketinške teorije ekonomskog i srodnih fakulteta? Nažalost, šteta je što ni sam nisi svatio suštinu pročitanog što dovoljno ilustruju tvoje izjave. Razbacivanje imenima gurua nije nikakva mudrost, upotpuni niz -- Porter, Drucker, Bennis, Peters :1074:

oliver78 20. 02. 2006. 19:54

Off Topic: Jel ovaj niz konvergira ili divergira. Ne razumem se u menadzment.:1064:

conica 20. 02. 2006. 20:16

Citat:

Originalno napisao squall
Prva stranica je uradjena po mom ukusu i ja smatram da ona ima sve informacije koje treba imati. Ostale stranice su uradjene na brzinu (čitaj bilo je samo copy paste sa srkaćene ponude).
Predložio bih da ako neko ima neki konkretan predlog ili ideju za rješenje nekog dijela (kao što su mi već napomenuli za smanjenje fonta, potamnjenje navigacije) neka se javi sa tim, valjda zbog toga ovi forumi postoje a ne da mi kaže kako nevalja nešto očigledno (to znam i sam) ili da mi to kaže neko ko nezna napraviti validan xhtml i css.

hm...kako ovo da se shvati??

Evo da ponovim...KONCEPCIJA VASE PREZENTACIJE JE LOSA (izvinjavam se na dranju, to je za one koji post nisu procitali). Konkretno...napravite prezentaciju iz pocetka. To je ogledalo onoga sto vi jeste i onoga kako i sta radite...zar zaista to treba napominjati??!! Pa i najveci duduk kome prezentujete i prodajete svoje usluge ce u jednom momentu reci: "dobro daj da vidim sta i kako radite". Zar zaista zelis da dodju na sajt koji su dvojica na brzaka sklepali??. Ako ta pocetna strana kao sto velis ima sve informacije koje su potrebne...skini onda ostale strane..daj do znanja da je to skracena verzija. Ocisti od ovog pokusaja dizajna, daj prezentaciji malo ozbiljniji ton i voila.

Citat:

Originalno napisao mungos
Razbacivanje imenima gurua nije nikakva mudrost, upotpuni niz -- Porter, Drucker, Bennis, Peters :1074:

...You Can't Teach a Kid to Ride a Bike at a Seminar ;)

squall 21. 02. 2006. 01:47

E da ja završim sa ovim. Kada sam postao stranicu na komentarisanje nisam odmah najavio da nije završena, što sam ispravio odmah u sljedećem postu.

I šta sam od komentara dobio. Jedino napočetki neko reče da font treba smanjiti i da je navigacija presvijetla i to je to. Ostali su samo napadali.
Ja iskreno da kazem o vašem znanju vidim po broju konstruktivnih komentara koje ste dali.
Jedino je neko pitao, za font vezano, da li pravim site za penzionere(što je tačno).
Ovamo neko spominje da je koncept pogrešan nemajući pojma za koga uopšte radim. Logično pitanje bi bilo(kad sam ja već bio toliko idiotičan da to ne mapišem) ko ti je ciljna grupa, zašto baš te informacije, zašto ne ove ...

Sve u svemu se osjeća utisak previše izgubljenih partija u klikerima i povelik uticaj roše na mozak.
Eto, a komšiju mungosa pozivam da izadjemo na kafu i porazgovaramo o marketingu, možda oboica promjenimo mišljenje.

mungos 21. 02. 2006. 07:25

........................
može ;)

bojan_bozovic 21. 02. 2006. 09:16

Citat:

Ostali su samo napadali.
Ja iskreno da kazem o vašem znanju vidim po broju konstruktivnih komentara koje ste dali.
E pa squall, mozda smo dali komentare kakve smo dali zato sto znamo kako izgleda dobar portfolio sajt. Ne govorim ovde o 2advanced sajtu koji nije ista liga sa tobom, vec recimo http://www.dojodesign.ro sajt (hint: samo jedna osoba stoji iza sajta) sasvim lep i dobar portfolio sajt. Ti ga uporedi sa svojim.

conica 21. 02. 2006. 10:42

dooh...hoces konkretno, evo ga:
1. struktura stranice: header je prevelik - na 800x600 rezoluciji za koju je radjen sajt vidi se samo header koji sadrzi navigaciju i kontakt informacije, sto dalje povlaci za sobom sledece: posetilac dodje na sajt vidi samo to...ne vidi informaciju ko ste i cime se bavite...nista ga ne tera da skroluje dole i eventualno procita sta radite, nista ne nagovestava da mozda u donjem delu stranice postoji jos neka informacija. Ta greska takodje ima podrsku i u trenutnom dizajnu strane ili ti... dizajn header-a je zatvoren. Ako je ciljna grupa, kako si naveo "penzioneri" - ajde da budemo blazi i da to budu osobe koje nisu upoznate sa webom - ta greska logicno ima mnogo vece implikacije nego obicno. Logo: pozicija logoa. Web je zesce kreativan, ali i mac sa dve ostrice i postoje pravila kojih se treba pridrzavati. Zasto? Zato sto su posetioci sajtova stekli u svom visegodisnjem iskustvu krstarenja Internetom neke navike. Te navike treba iskoristiti a ne nipodastavati i izmisljati toplu vodu. Sve ima svoj razlog..konkretno..posetioci su navikli da identitet vlasnika traze u gornjem levom uglu. Mnogi sajtovi se ne pridrzavaju tog pravila ali zato veoma uspesno pribegavaju drugim "trikovima" ili ti..ako logo nije na mestu gde ga posetilac ocekuje, potrebno ga je pravilno istaci dobro odmerenim dizajnerskim resenjem, a ne stopiti izmedju dve potpuno razlicite sadrzajne celine.
2. Sadrzajne celine i dizajn informacija: navigacija - navigacija je jedna od najvaznijih elemenata na sajtu. Pozicija bi mogla da prodje UKOLIKO se pravilno istakne u odnosu na susedne elemente. Ovde je postavljena kao prosto navodjenje ili lista u okviru teksta, bojom koja je slabija u odnosu na bukvalno sve ostale elemente sajta. Iskreno, nju sam poslednju i primetila a to ne sme da se desi ukoliko (povezujem sa headereom) ne vidim informacije koje su mi potrebne na prvi pogled. Sta najvise upada u oci? kontakt informacije. One su postavljene na nacin da predstavljaju najvazniju informaciju na sajtu. Pitanje...zasto bi vas neko kontaktirao bez prethodnih informacija koje se tu ne vide? Kontakt informacije se logicno postavljaju na mesto i nacin da posetilac logicno dodje do njih TEK kada ga zainteresujete da vas kontaktira. Ovako je to jednostavno jedna vizitka namenjena posetiocima koji namenski dolaze na sajt da vide upravo vas broj telefona jer su negde zagubili papiric sa tom informacijom, sto dalje (povezujem sa koncepcijom sajta) znaci da su sve ostale informacije na sajtu apsolutno nepotrebne, posto je odmah nasao informaciju zbog koje je sajt i posetio.
3. Text: opet posmatrano sa aspekta NAVEDENE ciljne grupe koja nije upoznata sa webom, sam tekst je potrebno prilagoditi njihovom znanju. Ima previse kontradikcija. Zasto se prosipati izrazima kao sto je (samo primer) web develeopment. Potrebno je jasno i konkretno navesti sta radite ( i da..niste jedini ;))

...i to je samo prva strana - nacrtana...da ne spominem da se odlaskom na bilo koju drugu stranu opet vide samo kontakt podaci....

iskreno zaista me cudi sto si trazio takve odgovore i argumentovacu i zasto: vi se bavite web razvojem..sve ovo bi ste odavno trebali da znate. Navodno niste pocetnici (protiv kojih nemam apsolutno nista kao i svi ostali na forumu), ali su i odgovori primereni onome ko topic pokrece i ko trazi kritiku. Da je sajt postavio neko kome su ovo rani radovi, dobio bi i nacrtane odgovore...ovako...ocekujem od jedne web developerske firme da zna sta se podrazumeva pod koncepcijom sajta....

ivanhoe 21. 02. 2006. 14:59

eh, ajde i ja da prokomentarisem... kao prvo ne razumem sto si postovao link za kritike, ako nisi spreman da iste prihvatis (ili ne prihvatis, po zelji). Postovati link na kritiku, pa onda ubedjivati ljude kako nisu u pravu i nemaju pojma je malo bezveze...

Elem, sto se dizajna tice, ovo svakako nije najgori dizajn koji sam video, ali nije ni nesto posebno, fali mu dosta dorade. Boje su ok, mada su malo previse neupadljive same po sebi. Treba im neki catchy detalj i elegantan text da bi sve izgledalo fancy. Vi ste to pokusali da uradite sa logom, ali vam to nije bas uspelo.

Dalje kod dizajna je veoma bitno da dizajn vodi pogled posetioca preko strane, a kod vas toga nema, ne znam gde da gledam, sta je bitnije,sta manje bitno. To stvara podsvesno osecaj nelagodnosti kod ljudi, i daje utisak haoticnosti celoj strani..

Predlozi :

1. pokusajte da dodate fancy touch-up strani. Minimalizam je super, ali mora da izgleda "skupo" u toj svojoj minimalnosti. Znaci pre svega smanjiti font (vidi i predlog 2) i dati malo vise prostora logo-u da dise. Minimalizam trazi dosta negativnog prostora, belila, a vama to fali... Smanjite banner gore, ili stavite nesto u njega, povecajte centralni deo, smanjite meni, smanjite malo logo, napisite pun naziv firme (ili jos bolje promenite ga u nesto lakse za zapamtiti) jer zelite da ljudi zapamte adresu sajta... Dodajte neki jarki, zivi detalj, koji ce da ozivi dizajn (opet logo je idealan za to)

2. Font je preveliki, sto ga cini kao prvo ruznim, a kao drugo teskim za citanje. Velicina fonta je u direktnoj vezi sa tim koliko je sta bitno na strani, ona vodi pogled. Dalje razmak izmedju linija je bitan za eleganciju, vama text izgleda zbijeno. Adresa je centrirana, pa izgleda raspadnuto. Napravite left align, boldovano ime firme na vrh, pa onda adresa, pa onda telefoni, sve to lepo poravnato i logicno uvuceno.
3. Layout treba da prati logcni redosled, kao kad pises pricu, Uvod - Radnja- Zakljucak, odnosno u ovom tvom slucaju ko ste vi, pa meni i reference, pa onda adresa. Nikoga ne zanima vasa adresa dok ne sazna ko ste vi i sta ste radili pre toga.Opet velicina fonta govori kojim redom da se cita. Ja bih npr. zamenio mesta adresi i About delu, s tim sto bih izbacio pozadinu na About delu, da se uklopi sa pozadinom i da ne gusi logo..
4. Sto nas dovodi do logo-a koji zbog texta ispod izgled izduzeno, i preveliki je znak u odnosu na text. Ili izbacite ime firme skroz, ili smanjite znak. Onaj jedan pixel sto fali na "stranama" koje su pozadi mi smeta, jer na prvoj strani toga nema, to bih izbacio..

5. Sa gornje strane je strana zatvorena zelenim headerom, a footer je minijaturan i beo, to mi nekako nije uravnotezeno...makar malo paddinga da dodas u footer...

eto toliko, na prvo gledanje..


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:18.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.