DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Vaše mišljenje o hdtehnika.com (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8582)

zootv 21. 03. 2010. 15:01

Vaše mišljenje o hdtehnika.com
 
Pozdrav ljudi .
Vlasnik sam portala http://www.hdtehnika.com/ i prije par dana sam krenio sa optimalizacijom svog sajta. Zanima me po vašem mišljenju šta bi još trebalo da se odradi , gdje griješim itd.. ?

:1007:

novii 21. 03. 2010. 15:13

Dobra ti je stvar što si angažovao firmu seosrbija, verovatno ti oni direktnije i brže mogu objasniti konkretno optimizaciju tvog sajta. Ovako na forumu možeš uglavnom dobiti uopštene smernice.

ivanhoe 21. 03. 2010. 19:26

recimo da u description stavis neki text koji ce biti zanimljiv i ljudima, a ne samo gomilu keyworda.. nije dovoljno da budes prvi na googlu, neka ziva osoba treba da klikne na tvoj link u rezultatima, a ako onaj ispod ili iznad tebe ima zanimljiviji naslov i opis to se nece desiti...

flash_back 21. 03. 2010. 19:46

po meni pre svega optimizacija DB-a :)

ovo je po meni main propust:

http://www.hdtehnika.com/index.php?o...ster&Itemid=72

http://www.hdtehnika.com/phpBB/ucp.php?mode=register

Leftfield 22. 03. 2010. 00:39

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 82039)
recimo da u description stavis neki text koji ce biti zanimljiv i ljudima, a ne samo gomilu keyworda.. nije dovoljno da budes prvi na googlu, neka ziva osoba treba da klikne na tvoj link u rezultatima, a ako onaj ispod ili iznad tebe ima zanimljiviji naslov i opis to se nece desiti...

Ne kontriram nego da pojasnim. Meta Description nema neki "udar" na SEO i ne donosi velike bodove. Uglavnom se radi nedostatka istog mogu uveliko izgubiti bodovi i pozicija nego obrnuto. Apsolutno tačno je da treba biti user friendly.

@Zootv
Što se tiče on-page SEO treba sve da se prepravi, ali baš sve, od prepravke šablona pa na dalje. Vjerivatno ću te razočarati ali Meta keywords nemaju više nikakav uticaj.

zootv 22. 03. 2010. 02:24

Hvala ljudi na vašem mišljenju .

Angažirao sam profesionalce i vjerujem da ce bit pun pogodak . A do tada , uvjek je ljepo cut i misljenje još ponekog strucnjaka .

Po vašem mišljenju koliko treba još da se odradi posla oko portala da bude gotov ?

Thx..

Leftfield 22. 03. 2010. 08:31

Pošto je ovo stara Joomla, toplo (čitaj obavezno) preporučujem da je preseliš na novu. To je otprilike jedan dan (do dva) posla sa testiranjem. Prepravka šablona i optimizacija koda od 5 do 7 dana + trebao bi se editovati svaki članak posebno (uvesti podnaslove, srediti alt tagove i urediti tekst).

zootv 22. 03. 2010. 20:27

Citat:

Originalno napisao Leftfield (Napišite 82064)
Pošto je ovo stara Joomla, toplo (čitaj obavezno) preporučujem da je preseliš na novu. To je otprilike jedan dan (do dva) posla sa testiranjem. Prepravka šablona i optimizacija koda od 5 do 7 dana + trebao bi se editovati svaki članak posebno (uvesti podnaslove, srediti alt tagove i urediti tekst).

Uh.. treba nac covjeka koji ima volje , mogucnosti i znanja da to sve prebaci iz joomle 1.1 u 1.5 . Vjerovatno mislis na joomlu 1.5 ?

A inace, tvoje misljenje da nema tu napretka ukoliko ostanem na joomli 1.1 ? :(

misk0 22. 03. 2010. 21:33

Citat:

Originalno napisao zootv (Napišite 82075)
A inace, tvoje misljenje da nema tu napretka ukoliko ostanem na joomli 1.1 ? :(

Pa support za Joomla 1.0 je zavrsen, tj nema update-a i krpljenja vishe a i sve nove komponente ne prave se vishe za 1.0. Buduci da pocinjes ili si skoro poceo, bolje je da predjes. Nije tako jednostavno ali bolje sto prije.

Leftfield 22. 03. 2010. 22:20

Citat:

Originalno napisao zootv (Napišite 82075)
Uh.. treba nac covjeka koji ima volje , mogucnosti i znanja da to sve prebaci iz joomle 1.1 u 1.5 . Vjerovatno mislis na joomlu 1.5 ?

A inace, tvoje misljenje da nema tu napretka ukoliko ostanem na joomli 1.1 ? :(

Nije toliki problem sa napredkom koliko sto postoje exploiti a stara Joomla, kao sto rece Misk0, se ne apdejtuje. Bilo koje deriste moze da ti skine sajt.

Ako ti se niko odje ne javi postavi oglas na Joomla Forumu: http://forum.joomla.org/viewforum.php?f=572 Ima tamo ljudi koji su nekoliko puta radili prebacivanje ogromnih sajtova.

Mladjo 23. 03. 2010. 17:16

Ili sve lepo prebacis na wordpress pomocu ovoga http://azeemkhan.info/2008/joomla2wo...ort-wizard-v3/ ili ove skripte http://solariz.de/tool-box/joomla/ko...pt-content.htm Odvojis par sati i 40-50 dolara da izaberes temu koja ti odgovara. URL su ti dobri i za njih sredis redirekciju sa tvog .html na / i imas jos bolji i stariji sajt. Ako ti se niko odje ne javi posalji mi poruku na private i ja cu ti to prebaciti.

zootv 23. 03. 2010. 20:03

Ništa .. mislim da bi ovo bilo sve sta se tice optimalizacije stranice.
Ako vidite nešto sta bi bilo dobro da se još napravi , slobodno sugerirajte .

Leftfield 23. 03. 2010. 23:40

Citat:

Originalno napisao leonl (Napišite 82101)
Ili sve lepo prebacis na wordpress pomocu ovoga http://azeemkhan.info/2008/joomla2wo...ort-wizard-v3/ ili ove skripte http://solariz.de/tool-box/joomla/ko...pt-content.htm Odvojis par sati i 40-50 dolara da izaberes temu koja ti odgovara. URL su ti dobri i za njih sredis redirekciju sa tvog .html na / i imas jos bolji i stariji sajt. Ako ti se niko odje ne javi posalji mi poruku na private i ja cu ti to prebaciti.

Sa konja na magarca? A lave? Koja ti je to neotesana fora da se zajebavaš na nacionalni račun?

ivanhoe 24. 03. 2010. 01:13

^ imamo ovde vec sve sorte ludaka, sam imamo i joomla zealote :D

Leftfield 24. 03. 2010. 08:42

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 82139)
^ imamo ovde vec sve sorte ludaka, sam imamo i joomla zealote :D

Neka sam potpuni zaludjenik/ludak/whatever, to je sad vec druga stvar. Ali Joomla zaludjenik nisam. Stavljam ja stvari na svoje mjesto. Pljuvanje po svemu i svačemu, a mnogo je. Freestyle prepoznat kod naših sveznajućih. Isto bih reragovao i za Drupal (mozda i jace).

BTW: Nije ti fora da prebacuješ loptu. Ti kao Mod to rešavaš tako, ali ja bih želio da čujem što se narugao na moj račun kao crnogorca? Stvarno mislim da mu je post za brisanje.

MorenoArdohain 24. 03. 2010. 10:54

@Leftfield, da nisi preterao? Gde vidis uvredu?

cvele 24. 03. 2010. 11:48

Flame Wars
Developer Strikes Again

Mladjo 24. 03. 2010. 12:06

A uvredio si se zbog cega?

bluesman 24. 03. 2010. 12:12

Off Topic:
(somebody on gtalk): sudeci po temama na forumu izgleda da celoj dev zajednici treba jedan kolektivan odmor :D

Me: slazem se. Sad ću svima da im pošaljem "mister" poruku.

Leftfield 24. 03. 2010. 14:26

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 82153)
@Leftfield, da nisi preterao? Gde vidis uvredu?

Pretjerao? Ako sam rekao nesto nesmotreno, ja se izvinjavam. Igrom slucaja i ja sam nekakav Mod na, blago receno, vecem forumu od ovoga i dobro znam da ovakvo nesto ne prolazi ni u ludilu. Sta bi ste rekli da se ja malo sprdam sa ekavicom?
Citat:

Originalno napisao leonl (Napišite 82161)
A uvredio si se zbog cega?

Od tebe? Nisam se uvrijedio ali sam se nasao prozvanim. Mislim da je nacin na koji se izrugujes sa citatom "ako odje..." neotesan i da je za brisanje jer moze da aludira na (bilo kakvu) pripadnost sve i da ti nije bila namjera.

nixa 24. 03. 2010. 14:29

Ti do sada nisi video da se mi ovde svi kolektivno prozivamo i da nemamo problem zbog toga, kada neko realno pretera taj dobije packu sto do sada ne vidim.

Btw, po kojoj nacionalnoj osnovi :D

mileusna 24. 03. 2010. 15:04

Ja sam tek sad ukapirao da je uvreda u "ako ti se niko ođe ne javi..." :1054:

srdjan 24. 03. 2010. 15:30

Ja sam odmah skontao i probao da nadjem "ođe" kao pogrdnu reč u crnogorskom rečniku, ali nisam pronašao rečnik...

MorenoArdohain 24. 03. 2010. 15:32

@Leftfield, ako ja krenem da pisem na simple english, to je uvreda za sve kojima je engleski maternji jezik?

Ne sme covek da koristi "odje"? TO je tebi uvreda? Ako ti krenes da pises "ovde", to bi onda nas trebalo da vredja? :)

ivanhoe 24. 03. 2010. 15:32

aaaaaaaaaa, nisam uopste primetio ... ja iskreno nisam ni primetio da je covek iz CG dok nije spomenuo, koga uopste briga za to...

bOkIcA 24. 03. 2010. 15:51

^ njega je briga, ocigledno

nixa 24. 03. 2010. 17:49

my point exactly :)

Leftfield 24. 03. 2010. 19:02

@MorenoArdohain Ta digresija ti nije neka.

@nixa Sa tim se mogu pomiriti :). Nije važno da li je mene lično prozvao (respect) nego način. Elem...

Ekvador 24. 03. 2010. 19:07

Podjeb postoji,ali obojica su smesni.

Markok 24. 03. 2010. 19:36

Nemam šta reći na ovu ođe temu.

Milos Vukotic 24. 03. 2010. 19:45

Fakat :D
Bez ikakve želje da udaram u nacionalnu prcačinu (dobro, možda malo :) ) i sa velikim simpatijama prema našim balkanskim mentalitetima, ovo Leonovo je bilo onaj klasični manevar zvani: Kad prifali argumenata, vikni "ček', ko je ovde Srbin, bre?" :D
S druge strane, Leftfield je moj temperamentni zemljak, pukao bi da ne kaže "Štoebilo, maco!?"

Nadam se da me nećete pogrešno shvatit ođe, moramo ovakve rabote prevrtat na za'ebanci'u ;)

Rileks, svi na pivo u kafe Balkan :)

bluesman 24. 03. 2010. 20:40

Idu 2 ribe ulicom i priđe crnogorac i nabode jednu u glavu pa se okrene onoj drugoj: A 'što dama šeta sama?

Off Topic: Jes da je originalno vic o zemuncu ali ne mogu da odolim da ne provociram ;) Krajnje je vreme za kolektivan odmor ... ima da zatvorim forum na mesec dana i kada otvorim ponovo dozvoliću pisanje samo onima koji pokažu vaučer i fotografije sa odmora :)

ivanhoe 24. 03. 2010. 22:17

heh, jedino da nas pohapse sve zbog affiliate marketinga, pa da se odmorimo ko ljudi...

misk0 24. 03. 2010. 22:38

vaucer od cega? :)

nixa 24. 03. 2010. 22:55

ša 'be ti da zatvaraš forum, išao si tamo na MiamiInk i sada ćeš nama da ovde ubijaš zabavu :) no no

bluesman 24. 03. 2010. 23:08

Aha, ovo je znači zabavno? Izgleda da sam omatorio, ne umem više ni zabavu da prepoznam čak i kada mi je ispred nosa.

Leftfield 25. 03. 2010. 00:26

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 82220)
Off Topic: ... ima da zatvorim forum na mesec dana i kada otvorim ponovo dozvoliću pisanje samo onima koji pokažu vaučer i fotografije sa odmora :)

A taj MiamiInk? E nećeš vala pa da ćemo pričati viceve samo o Crnogorcima :D

Mladjo 25. 03. 2010. 04:18

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic (Napišite 82214)
Fakat :D
Bez ikakve želje da udaram u nacionalnu prcačinu (dobro, možda malo :) ) i sa velikim simpatijama prema našim balkanskim mentalitetima, ovo Leonovo je bilo onaj klasični manevar zvani: Kad prifali argumenata, vikni "ček', ko je ovde Srbin, bre?" :D
S druge strane, Leftfield je moj temperamentni zemljak, pukao bi da ne kaže "Štoebilo, maco!?"

Nadam se da me nećete pogrešno shvatit ođe, moramo ovakve rabote prevrtat na za'ebanci'u ;)

Rileks, svi na pivo u kafe Balkan :)

Jesi uopste pratio radnju fabule u topiku? Tip je nalozen na joomla i meni bilo smesno. Nikakvi argumenti ne fale i nidje veze nema sa ekavicom ili ijekavicom. I odakle ovaj stereotip da Srbi kad im prifali argumenata vicu ko je ovde Srbin?

Milos Vukotic 25. 03. 2010. 04:35

Nadam se da si primijetio količinu smajlija u mojem postu. Kuliraj, dobro je to :)

zootv 30. 03. 2010. 18:07

Prva zapažanja nakon odrađene seo optimalizacije .

Prije nego sam napravio seo optimalizaciju stranice imao sam konstantan rast posjeta . Stabilizirao sam se negdje između 1000 do 1300 ulaza dnevno .
Nakon optimalizacije broj se naglo poceos rozavat na nekih 700 do 850 ulaza.
Ne znam koji je razlog , ne vjerujem da je krivac optimalizacija portala .. ali eto , to su mi prva zapažanja . Znaci , dijametralo suprotno od onog šta sam ocekivao . Očekivao sam postepen rast ulaza kroz neki određen period , premda.. ovo stanje me baš iznenađuje..

Možda trčim pred rudo .. Ne znam..
Vaše mišljenje ?

Ako sam naporan, sorry.. :1056:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:58.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.