DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   HUB u Beogradu (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9615)

torbica 26. 01. 2011. 01:58

HUB u Beogradu
 
Bila je tema o mogucnosti zakupa dela poslovnog prostora, odnosno radnog stola po ugledu na slicne u svetu.

Sad, ovo je tema Šta Bi Bilo Kad Bi Bilo (ŠBBKBB)

Centar Beograda
24/7h
50 evra mesecno renta stola
3 conference prostora
tuševi
kafe
brz Internet
pravnik
knjigovođa
ormarići na zaključavanje

Kome je ovo interesantno i šta nedostaje?

(mozda ova lista donese neku prednost za ŠBBKBB)
:1092:

jablan 26. 01. 2011. 09:24

^ Jel knjigovođa i pravnik ulaze u cenu stola? :)

ivanhoe 26. 01. 2011. 10:50

fax, mrezni stampac/skener..

dobra fora bi bila (makar kao usluga koja se dodatno naplacuje) i centrala sa par brojeva, i neka sekretarica da se javlja na njih i da prosledjuje prispelu postu kome treba, posto tako firma zvuci ozbiljnije nego PO Box i mobilni telefon, pa bi verovatno bilo zainteresovanih za to...

Dzordz 26. 01. 2011. 11:46

I jedan spediter da radi pakete koji pristizu geekovima :D

torbica 26. 01. 2011. 23:10

Svaka cast 3 posta zaredom sa konstruktivnim idejama! Bez flejma. Respect!

jablan 27. 01. 2011. 00:24

Verovatno bi trebalo i neko obezbeđenje da se angažuje. Verovatno bi neko doneo i desktop mašinu da mu tu stoji stalno.

webgazda 27. 01. 2011. 01:37

@ivanhoe i kako bi se sekretarica javila na telefon? :)

"XXX Media, XYZ, YYY Web Studio, ZZZ Studio... Izvolite?" ???? :)

Bolje onda govorni automat sa raznim opcijama ili direktni brojevi telefona :) zar ne?

Pored toga mozda VoIP centrala, TV, fotokopir, umrezeni mobilni telefoni... :)

Malo sam skeptican da bi neki ozbiljan racunovodja i pravnik radio full time za 20eur mesecno po firmi :D

ivanhoe 27. 01. 2011. 03:09

^ pa lako bi se javila, kao centrala: Dobar dan ovde centrala, izvolite, sa kim zelite da vas spojim? A ti kazes Da li je to ZikinStartup doo?, i ona te samo prebaci na taj sto.

Moze naravno da se napravi i automatska centrala, pa samo da kucas lokal, ali nije sekretarica zgodna samo zbog telefona, nego postoje uvek sitne stvari koje svaka firma mora da odradi, uplate, placanje nekih racuna, dazbina i sl. Ako bi imali osobu koja bi mogla jednom dnevno da pokupi sve racune i ode do banke i zavrsi to, i naravno dodatno naplati to, mislim da bi bilo dosta zainteresovanih. Ionako neko mora da sedi tu stalno, cisto da odrzava prostor i da gleda ko sta radi, da kupuje wc papir kad se potrosi i slicno.

@torbica: mislim da vam je najbolja taktika da imate osnovni paket koji je povoljan, tipa prethodno pomenutih 50jura, a da onda nudite sitne usluge koje se naplacuju dodatno, isto tako ne preterano naravno. Ako su to usluge koje su ljudima potrebne i stede im vreme (a programeri su lenji), onda bi sigurno tu mogli da uzmete jos bar pola kinte... tipa dogovor sa nekim restoranom za katering usluge, pa neki mali bar da moze da se popije kafa ili pice... ma ima tu sijaset ideja...

jedna od stvari koja bi definitivno bila neophodna je neki prostor da moze da se izadje i popusi pljuga, u prijatnom okruzenju...

Ivalex 27. 01. 2011. 05:23

Ja sam ozbiljno zainteresovan za ovo.
Do duse ne trebaju mi racunovodja i pravnik, mada bi bilo lepo da ih ima, izcedio bih sto se tice informacija :)

Bolje da vidimo koji to minimu koji bi treba da se odradi da se ovo pokrene, pa ce mo lagano apgrejdovati taj hub.

Ono sto je nebih mogoa da zamisli ova prosor jeste barem dve sofe, jer ja na svakih 5-6 sati rada moram da se resetujem dremkom od 30 minuta :)

Ma sedeo bi knjgovodja i pravnik ako mu odogvara da ima kanc u centru za "dz". ;)

webgazda 27. 01. 2011. 13:24

Da rade jos ko zna koje poslove da, ali ako se nakupi 20 firmi, oni nece stici da rade nista dodatno, pogotovu racunovodja kada dodje PDV - i 10 firmi ce mu biti preko glave.

Mislim da cena nije realna...

Ideja sa paketima je super, ali sam i dalje skeptican da bi mogao neko KVALITETAN da se na taj nacin nadje.

Racunovodja nije racunovodja, tj kako ko uzme, da knjizi razune moze neko sa srednjom skolom... ali po mom misljenju racunovodja treba da bude ekonomski savetnik u firmi koji ce snositi sve propuste s te strane. Barem ja tako gledam to... Mozda gresim

torbica 27. 01. 2011. 13:46

Hocete da se vidimo na nekoj kafi?

srdjan 27. 01. 2011. 13:55

A da naplaćuješ po satu/danu?

Time bi omogućio onima koji dolaze u BG na dan-dva ili da neko udje sa ulice i odradi na brzinu u tišini. Nekome ne odgovaraju kafići u gradu, možda ima wireless ali nema gajtan za struju, a i neću da sedim u kafiću 3h.

Ili one koji bi da privremeno napuste kućni freelance. Tako bi imao realnu zaradu, za 50 EUR/mesec mislim da ti treba da iznajmiš balon za mali fudbal :)

Idi na veći protok ljudi (ideja, kontakata, lajkova na Fejsu, "tweet from here" -> reklama) umesto sale sa cubiclima. Ako neko hoće da zauzima mesto mesec dana, neka to bude u rangu rente dobro opremljenog 1-sobnog stana, što je takodje super jer dobija sve što mu treba, a nema cimanja sa gazdama. Napravi i opciju za 7 ili 10 dana.

Knjigovodja - mislim da ti nije potrebno. Ko je domaći i ima potrebe za knjigovodjom taj uglavnom ima nekog svog od poverenja, a i nije mu nikakav problem da pronadje. Možda neko savetovanje sa "dežurnim knjigovodjom" ili "dežurnim pravnikom" od 13-14 svaki dan, ili svaki četvrtak, što bi oni mogli da rade i besplatno zbog reklame koju imaju.

Kafić - to ti je pravi izvor prihoda, kao kod svakog vulkanizera :)

Telefonska centrala - ali ko još koristi fiksni telefon? :) Promovišimo mobilno poslovanje. Imaj spremne smartphone sa lokalnim prepaid brojem koje mogu da iznajme, to neka ti obezbedi recimo VIP, njima ide u korist. Treba faks-aparat, fotokopir za biometrijske lične karte :) štampač u boji, jedan crno-beli, skener.

Sala za konferencije sa velikom plazmom za prezentacije.

Tuš je malo preterivanje... onda možeš i djakuzi i masaža, sve naravno u sklopu kafića :) Sa tušem imaš dodatno da vodiš računa o sanitarijama, vodi, struji, dlakama u kadi... A i takve mušterije ti ne trebaju, misim ubudjavim se i ja nekad posle 48h sedenja za kompom, ali niko me tada ne vidi. :)

torbica 27. 01. 2011. 14:39

@srdjan
odlicne ideje
razrada ti je savrsena
naravno da ce biti moguce i gostujuci najam, kako stola tako conferensa

sto se tusa tice, vec postoji, glupo bi bilo da ga demontiramo :)

srdjan 27. 01. 2011. 15:12

Sad kad razmislim, treba da vidiš sa tim kratkoročnim najmovima da ne postane internet cafe, već da ima pre svega poslovnu primenu... Možda da bude 24h minimum za radno mesto, osim za konferencijsku salu koju bi mogao da iznajmljuješ na sat.

Nemaš računare, samo stolove. Osim što reče Jablan, ako neko hoće da donese desktop. Ali to je samo za ove sa dužim rentiranjem stola.

Možeš davati konferencijsku salu free za nedeljno startup okupljanje, gde bi developer X dolazio i predstavljao svoj projekat ekipi (aka. "odbor za doček") koja bi bila zainteresovana da čuje nešto više. Ti projekti mogu biti u razvoju, u ideji ili već pokrenuti pa da se dele rezultati, iskustva i sl. Uvek bi se tu nešto dešavalo.

Time bi dobio pozitivan buzz jer činiš za lokalnu zajednicu.

Offtopic: ima u NS jedno novootvoreno atomsko sklonište :) sa prostorom za svirku, pojačalima, bubnjevima, efektima, pa ko god hoće može da donese instrumente i dodje da svira. Pre neki dan su bili neki moji drugari iz srednje, koje su nešto kasnije iste večeri najstrašnije obrukali neki napaljeni klinci. Ima tu naravno i kafić i tako... svima super.

Dobra ti je ideja. :)

Dzordz 27. 01. 2011. 15:35

A ko ce da cuva te desktop masine, ko je odgovoran ako nestane?

webgazda 27. 01. 2011. 16:48

osiguranje? :)

Dzordz 27. 01. 2011. 17:01

Ma da kad bismo se zezali. :)
To ti je isto kao kad odes u market i oni ti traze da ostavis torbu napolju i nece da garantuju za njenu bezbednost.
Ili platis parking i tamo lepo pise da nisu odgovorni za ono sto se desi na parkingu.
Kensington bi svakako morao da bude na svakom stolu.

webgazda 27. 01. 2011. 19:36

:) Onda lepo spremis lanace i katance i resis problem :D

torbica 30. 01. 2011. 20:34

Ako je neko raspolozen da ucestvuje u pripremi, dizajnu, projektovanju nek me kontaktira :)

McKracken 30. 01. 2011. 20:45

Ja mogu da testiram espresso aparat ;)

headcutter 31. 01. 2011. 00:05

"Kafić" i recepcija mogu da budu jedno, tj, osoba koja kuva kafe može da primi i poštu, ne trebaju dve osobe, nema potrebe za fixnom centralom i javljanjem na fixni, to nek ide direktnom linijom kroz centralu do stola.

Kad iznajmiš stalni sto, imaš pravo na toliko i toliko korišćenja conference sale.
Kada iznajmiš privremeni sto (paketi 24h, nedelja, dve nedelje i mesec dana) dobijaš određene pakete korišćenja conference sale
Možeš da iznajmiš samo conference na određeno vreme.

Postoje robusne MFC mašine koje rade mrežno štampanje, skeniranje i fotokopiranje, jedna je sasvim dovoljna.

Bojan Zivanovic 31. 01. 2011. 16:31

A baš sam hteo da pitam da li neko zna za "coworking" prostor u Beogradu.
Ja bih platio ovako nešto.
Posebna pogodnost je to što mogu da 4 meseca budem tu, pa da otkažem, pa da se vratim za 3, itd (takav mi je najčešće ritam, a da sa nekim zakupljujem office for real to bi teže išlo)

ivanhoe 31. 01. 2011. 17:27

za stampac i fotokopirku naplatite po papiru, cisto da ljudi ne bi arcili bezveze... iz bivse firme znam da to super funkcionise, jer inace ljudi polude pa stampaju sve i svasta..

MorenoArdohain 31. 01. 2011. 21:31

Videh na twitteru da je nesto vec zapoceto:
http://www.plagosus.net/blog/razno/h...r-cvoriste101/

headcutter 31. 01. 2011. 22:17

Jup sve je to ista priča, zato predlažite sada ili zauvek ćutite

miloshz 02. 02. 2011. 13:51

uvedite mogucnost koriscenja na dan, sedmicu ili mesec. stampa se placa po stranici. telefon nije frka da bude deljen a dodatno uvedite centralu / VoIP. jedna osoba definitivno mora da odrzava prostor, pokazuje zainteresovanima, brine o komunikaciji (telefon, mail, social netwoeks) i tako to. ubacite mini bar + osnovnu kuhinju (microwave, manji frizider i tako to).

koliko se secam iz vremena pre mnogo godina dok sam radio bas u beogradjanci, mislim da na spratovima postoje zajednicka kupatila s tushem, ali nisam siguran. svakako treba.

takodje, pozeljno bi bilo da je prostor otvoren 24h. em vremenske razlike em licni neki ritam.

50 eura mesecno za sto je super cena i da sam u beogradu, bez razmisljanja bih koristio

http://www.graphicdesignblog.co.uk/t...meets-creative

imao sam dosta iskustva u radu na takvim mestima shirom sveta, pa i ucestvovanja u vodjenju i osnivanju nekih, kao recimo areatresworkplace.com ovde u buenos airesu. otisao sam kao partner i kao office mate kad su uveli radno vreme

Miljana 02. 02. 2011. 13:58

Citat:

Originalno napisao miloshz (Napišite 94991)
uvedite mogucnost koriscenja na dan, sedmicu ili mesec.

+1. Onda ne bih morala da obigravam kafiće, restorane i rodbinu :D

miloshz 02. 02. 2011. 14:03

da

zatim, pored hot desking uvedite i permanent, da ljudi mogu da donesu / ostave nesto

uvedite sigurnosne sefove

Sandra Jakovljevic 03. 02. 2011. 20:16

HUB me podseca na mini inkubator centar. Mozda to mozete kasnije i napraviti u toj formi. Jer onda dolazi ozbiljnija prica, umrezavanje sa drugim centrima, razmene ideja, razvijanje projekata, tacno se zna sta ko moze da ponudi itd. A pri tom i sa aspekta organizatora ako je to koliko pratim @torbica moze biti multifunkcionalno i multiprofitno.
Npr. napravite portal sa svima koji su "stanari" HUB-a i onda ti stanari nude povoljnije usluge, a za uzvrat dobijaju poslove. Potom, vecina knjigovodstvenih kuca nemaju veb sajt, napravite im veb sajt, odrzavate, a onda zauzvrat dobijate usluge besplatno od njih itd.
Mislim ima tu milion stvari jos sta moze: virtuelni hub, virtuelni treninzi u razlicitim opcijama, pa ponudite drugim start-up firmama, izrada nekih akcionih planova, predloga saradnje. Potom firmama ponudite, deo za odrzavanje sastanaka, oni vide sta se tu radi , pa sa njima pregovori i ugovaranje poslova, a garaza tu pred nosom, sve predispozicije da ciljate za ljude koji dolaze u bg da bi sastancili, a guzve za parkiranje, guzva u kancelarijama, lepota i tako dalje i tako dalje,,,, mozda jos neka ideja padne kada se vidimo na nekoj kafici u beogradjanci :)

torbica 04. 02. 2011. 22:27

Citat:

Originalno napisao Sandra Jakovljevic (Napišite 95068)
HUB me podseca na mini inkubator centar. Mozda to mozete kasnije i napraviti u toj formi. Jer onda dolazi ozbiljnija prica, umrezavanje sa drugim centrima, razmene ideja, razvijanje projekata, tacno se zna sta ko moze da ponudi itd. A pri tom i sa aspekta organizatora ako je to koliko pratim @torbica moze biti multifunkcionalno i multiprofitno.
Npr. napravite portal sa svima koji su "stanari" HUB-a i onda ti stanari nude povoljnije usluge, a za uzvrat dobijaju poslove. Potom, vecina knjigovodstvenih kuca nemaju veb sajt, napravite im veb sajt, odrzavate, a onda zauzvrat dobijate usluge besplatno od njih itd.
Mislim ima tu milion stvari jos sta moze: virtuelni hub, virtuelni treninzi u razlicitim opcijama, pa ponudite drugim start-up firmama, izrada nekih akcionih planova, predloga saradnje. Potom firmama ponudite, deo za odrzavanje sastanaka, oni vide sta se tu radi , pa sa njima pregovori i ugovaranje poslova, a garaza tu pred nosom, sve predispozicije da ciljate za ljude koji dolaze u bg da bi sastancili, a guzve za parkiranje, guzva u kancelarijama, lepota i tako dalje i tako dalje,,,, mozda jos neka ideja padne kada se vidimo na nekoj kafici u beogradjanci :)

no fence, bez reči inkubator i startap, akcioni planovi - dobijem...

Sandra Jakovljevic 06. 02. 2011. 20:06

Citat:

Originalno napisao torbica (Napišite 95122)
no fence, bez reči inkubator i startap, akcioni planovi - dobijem...

opusteno :) svakako srecno i bericetno

Dejan Bizinger 17. 02. 2011. 11:41

Da li ima zainteresovanih za co-working na Novom Beogradu, kod BGD Arene? Imam kancelariju ovo nije varijanta kao hub u Beogradjanci, ukupno u kancelariji moze biti najvise 5 osoba, trenutno je slobodno 2 mesta.

Inace, meni je super varijanta i hub u Beogradjanci s tim sto mi licno vise odgovara lokacija gde sam sada i small office-based hub, ali ako ne bude bilo zainteresovanih za ovaj prostor a troskovi budu takvi da prevazilaze budzet konkurisao bih za prostor u Beogradjanci.

Papermoon 22. 03. 2011. 04:07

Šta bi s ovim? :)

Dejan Bizinger 23. 04. 2011. 15:20

Dokle se stiglo sa ovim?

Papermoon 25. 05. 2011. 01:08

banda sve uzela sebi :) pajz da nekoga ne "prime" :)) Al sad bez zezanja, tu bi bilo leaksa koliko nećeš. Zar ne. Svi u jednoj prostoriji mislim :D

Bojan Zivanovic 03. 06. 2011. 19:07

Još uvek ništa?
Meni je potreban radni prostor (tj sto) negde u Beogradu, ako neko još uvek ima alternativa, nek mi pošalje poruku.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:30.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.