DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Hosting za WP (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9442)

Pelezinjo 10. 12. 2010. 02:26

Hosting za WP
 
Pozdrav svim clanovima Devprotalk zajednice!
Svaka vam cast za forum,zaista jedno dobro mesto gde se moze dosta toga nauciti i sto je najvaznije sa prijateljskom atmosferom koja vlada,sto je danas, moram priznati, retko.

Ovako,treba mi mala pomoc pa ako bi neko bio voljan da odvoji par minuta vremena bio bih mu zahvalan.
Registrovao sam domen od namecheap-a,sad na red dolazi hosting,medjutim tu sam pomalo zbunjen i skroz neodlucan gde i sta izabrati.Isao bih na opciju stranog hostinga.
Moje pitanja su:
Kod koga vi preporucujete da pogledam hosting?
Da li je pametno uzeti i hosting kod namecheap-a (mnogi ih hvale) iako se tako, ako se ne varam, krsi pravilo da se ne uzima na istom mestu domen i hosting?
Sta je meni kao kupcu potrebno da hosting nudi s obzirom da ce na njemu biti obican WordPress blog?Znaci nista video striming i ostale zahtevene radnje.

Gledao sam Hostgator ali on mi je preskup, 19 dolara mesecno! (ili ja nesto ne vidim dobro) Ima li nesto jeftinije od toga?

Unapred hvala za odgovore

nn.nn 10. 12. 2010. 03:14

Pogledaj bolje, Hostgator kreće od 4.95/mesečno. Bude i jeftinije ako uzimaš na duže.

metaphysic 10. 12. 2010. 09:42

Evo ovde imas pregled US Hostera
http://www.webhosting.info/webhosts/tophosts/Country/US

Hostgator, DreamHost, BlueHost, sve ti je to dobro

imas na Burek forumu (valjda jos uvek) akciju
prijavise se i ako ti je interesantan ideja
dobijas god dana hostinga na poklon
Ja sam dobio :)

evo ako nije zabranjeno
http://www.plushosting.rs/hosting
http://forum.burek.com/svakog-meseca...t-t524442.html

ako hoces da isporbas
mozes i http://www.webhostms.com/
lik je OK, mogu ti dati kontakt

jablan 10. 12. 2010. 10:00

Ja mogu da ti preporučim ASmallOrange (jel beše affiliate linking kažnjiv?): http://customers.asmallorange.com/aff.php?aff=13671

Najmanji shared paket imaš za $25 godišnje. Ja tamo držim par manjih sajtova, i support im je ok, cimali su se da mi instaliraju neke custom gem-ove i pakete za te pare!

[nq] 10. 12. 2010. 12:15

^ ja sam dugo godina bio na ASmallOrange i extra su, support je odlican, sad sam na DH.

xippi 10. 12. 2010. 14:13

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 92757)
jel beše affiliate linking kažnjiv?

ne bi trebalo da se ostavlja referral linak jer ce svi postovi na kraju da se pretvore u "ja ti preporucujem ovo, ja ti preporucujem ono", brdo linkova bez prave diskusije

ontopic: asmallorange je odlican za pocetak. jednostavno radi

xippi 10. 12. 2010. 14:51

Citat:

Originalno napisao Pelezinjo (Napišite 92751)
Pozdrav svim clanovima Devprotalk zajednice!
Svaka vam cast za forum,zaista jedno dobro mesto gde se moze dosta toga nauciti i sto je najvaznije sa prijateljskom atmosferom koja vlada,sto je danas, moram priznati, retko.

Ovako,treba mi mala pomoc pa ako bi neko bio voljan da odvoji par minuta vremena bio bih mu zahvalan.
Registrovao sam domen od namecheap-a,sad na red dolazi hosting,medjutim tu sam pomalo zbunjen i skroz neodlucan gde i sta izabrati.Isao bih na opciju stranog hostinga.
Moje pitanja su:
Kod koga vi preporucujete da pogledam hosting?
Da li je pametno uzeti i hosting kod namecheap-a (mnogi ih hvale) iako se tako, ako se ne varam, krsi pravilo da se ne uzima na istom mestu domen i hosting?
Sta je meni kao kupcu potrebno da hosting nudi s obzirom da ce na njemu biti obican WordPress blog?Znaci nista video striming i ostale zahtevene radnje.

Gledao sam Hostgator ali on mi je preskup, 19 dolara mesecno! (ili ja nesto ne vidim dobro) Ima li nesto jeftinije od toga?

Unapred hvala za odgovore

dobrodosao i evo malo duzi odgovor na temu kako da izaberes host na osnovu platforme koju si izabrao :) requirementi koje hosting paket treba da ispuni su da server podrzava platformu koju si izabrao (u ovom slucaju requirements za wp), da ti je dovoljan prostor na serveru (znaci da sve fizicki sve moze da stane na server u okviru tog paketa... platforma+skin+slike za content.. sve) dodatna stvar koju moras da pazis je protok koji tvoj sajt pravi. ako dizes jednostavan sajt (da nije neka promocija, viral, itd. nesto sto ce da u par dana povuce tonu protoka) uklopices se u 99% paketa koji se tamo nude, jer ne verujem da ce sajt da pravi vise od par desetina megabajta dnevno. tu je matematika jednostavna velicina fronta * broj poseta, sto bolje optimizujes manje trosis :P. e sad, na sve to dolazi sam hosting kao takav, kako se odnose prema tebi, da li je support tehnicki potkovan, da li dobro optimizuju servere u smislu da te ne stave na isti server gde se vrti neki veliki sajt od cijeg loada tvoj skoro da ne radi... itd. te stvari u principu mozes da nadjes na netu browsajuci rivjuove

eto.. pogledaj neke mikro pakete koji se nude na netu. najteze je postaviti sajt prvi put, mnogo je lakse kasnije kad sajt naraste i pocne da vise trosi/zaradjuje. sto vise para potrosis to vise stvari dobijes za pare koje si potrosio :)

Pelezinjo 11. 12. 2010. 02:00

Hvala svima za odgovore.

@ nn.nn
U pravu si,nisam dobro pogledao.

@metaphysic
Hvala za linkove,ipak cu ici na strani hosting.

@ xippi
Vrlo konstruktivan i detaljan odgovor.Mnogo mi znaci.
Prema tvojoj proceni ispod koje granice ne bih trebao ici
vezano za protok,prostor, itd?
Znaci obican licni WP blog je u pitanju.
Zam da i ovde vredi koliko para toliko muzike,ali ponekad ne dobijemo bas muziku koju hocemo za ono sto platimo pa zato i pitam i trazim optimalno resenje. :)

Hvala svima jos jednom

xippi 12. 12. 2010. 18:54

ne radi se o tome koliki je minimum ispod kog ne treba ici, nego je pitanje koji je minimum koji ti treba :)

sve mozes sam da izracunas, prostor na disku ces dobiti tako sto ces izmeriti velicinu wordpress foldera sa sve uploads folderom, na sve to dodaj jedno godinu dana postovanja (n postova * (velicina slika + text)) i dobices otprilike koliko ti treba. sto se protoka tice i to mozes da izracunas. pogledaj kolko ti je velika strana i to pomnozi sa par stotina poseta. po mom misljenju ti je dovoljan osnovni asmallorange paket, 150mb + 4.5gb, ako probijes protok imas dodatnih 2gb za $1. a ako ti sajt postane popularan cena ovog hosta je takva da uvek mozes da prestanes da hostujes kod njih bez da te grize savest :) kasniji paketi su im skuplji jer kod konkurencije mozes da dobijes vise za te pare

webarto 12. 12. 2010. 19:44

Meni 20 siteova potroši mjesečno ~5GB protoka, tako da ako nećeš imati preko 20 000 posjeta mjesečno ne treba ti više od toga.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:02.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.