DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Preporuke za kvalitetan web hosting (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=58)

Dejan Bizinger 12. 06. 2005. 13:51

Preporuke za kvalitetan web hosting
 
Hteo bih da nadjem neko dobro web hosting resenje. Nisam definitivno odlucio da li ce to biti shared hosting, reseller hosting ili dedicated server. Procitao sam neke zanimljive ponude, citao sam na raznim hosting forumima ali bih voleo da cujem i vase misljenje, sta vi koristite za svoje sajtove. U slucaju shared hostinga, treba da podrzava da vise domena moze da se hostuje na jednom shared hosting paketu.

boccio 12. 06. 2005. 14:31

Sve zavisi od tvojih potreba (koji kliše, a? :D)

Uz predpostavku da ces hostovati vise od 4-5 sajtova i ako nemas neki sumaniti load, bolje uzmi 2-3 (reseller) shared hosting varijante, cca. $15-$20 mesecno svaka.

Prednosti je vise. Prvo, u slucaju da jedan od njih "otkaze poslusnost" nisi riba na suvom - prebacis sajt i nemas neki znacajniji downtime... Drugo, mozda cak i bitnije, je da sa stanovista SEOa imas razlicite blokove IP adresa i inter-linkovanje medju svojim sajtovima te lepo boosta, pogotovo ako ubacujes novi, "nerazgazen" sajt.

Za kraj, baci pogled ovde, mozda nadjes nesto zanimljivo.

Ilija Studen 12. 06. 2005. 18:14

Citat:

bolje uzmi 2-3 (reseller) shared hosting varijante, cca. $15-$20 mesecno svaka
Prilično zanimljiv pristup. Tvoj predlog na ovu priču: praviš sajtove i imaš nekih 20tak sajtova koje si razvio (klijenti su ti dozvolili [platili da se ne cimaju] da se pobrineš i za hostovanje istih) i u čijem footeru stoji Web design and development by Milisav. Kako bi ih rasporedio? I da li je uopšte dobro odabran tekst linka ka tojoj stanici pošto verujem da je borba za ključne reči kao što su web development i web design strašna?

PS: Van teme je, ali je prilično zanimljivo.

Bojan Zivanovic 12. 06. 2005. 19:06

Što se kvalitetnog hostinga tiče, preporučujem eHost...

Ilija Studen 12. 06. 2005. 21:11

eHost? Mora da me zezaš! Prijatelj im je poslao mail i čekao dve nedelje na odgovor. Oni možda jesu jeftini, ali je moj lični utisak da ti niko ne može garantovati da će još dugo biti u poslu jer su se u više navrata pokazali kao izuzetno neozbiljni i da im je hosting posao kao neki side projekat...

Bazirano na iskustvima ljudi koje poznajem...

boccio 12. 06. 2005. 22:04

Citat:

Tvoj predlog na ovu priču: praviš sajtove i imaš nekih 20tak sajtova koje si razvio (klijenti su ti dozvolili [platili da se ne cimaju] da se pobrineš i za hostovanje istih) i u čijem footeru stoji Web design and development by Milisav. Kako bi ih rasporedio? I da li je uopšte dobro odabran tekst linka ka tojoj stanici pošto verujem da je borba za ključne reči kao što su web development i web design strašna?
20 sajtova? link u footeru sa "web design"? forget it... :D

Salu na stanu, za raspored je jedino bitno da ne inter-linkujes sajtove sa istog C bloka IP range-a (istog hostinga). Znaci ako imas 3 hostinga, i maticni sajt "Milisav & Co" je na "A" hostu, onda mu jedino vrede linkovi sa "B" i "C" hostova, ove sa A ce Gugl prakticno da anulira...

Ja sam imao slicnu situaciju kada sam pokusavao da podignem PR jednom sajtu (u tom trenutku PR5) tako sto sam ga linkovao na home-page jedno 300 sajtova (bez preterivanja) na istom dedicated hostu, od PR1 do PR4. I nista. Ni makac.

A za anchor text...hm...na to se uopste ne bih oslonio. Prvo, "web design" u footeru bi ti znacio da imas 2000 sajtova a ne 20. Drugo, link ti je u footeru, znaci pri dnu strane sto mu dosta umanjuje tezinu. Pre bih nasao neki alternativni mix reci koje jos uvek nisu toliko saturisane, tipa web solutions, etc...

Nadam se da nisam promasio temu, tj. da si na ovo mislio...

godza 13. 06. 2005. 03:09

Ja sam taj koji je poslao mail i kome nisu 2 nedelje odgovarali. Lik je nesto odugovlachio... Na kraju smo se opet culi i ja ga pitam na koji ziro racun da uplatim i on se ne javlja opet nedelju dana. Ja ga zovem na mob, on odbija poziv, zovem na fixni, javlja mu se baba.

Preskocite eHost.

nixa 13. 06. 2005. 03:21

www.hostingcell.ch ,ja saradjujem sa njima ...
mozete ih kontaktirati
icq : 284569082
msn : vlado80%hotmail.com ( mesto % stavite @ )

ovde profil
http://www.devprotalk.com/member.php?u=45

cene mislim da nisu ko na sajtu ,nego niže

Bojan Zivanovic 13. 06. 2005. 15:50

Bedak za eHost onda, meni radi OK...
Presuda je donesena ;)

McKracken 24. 06. 2005. 22:46

Za one kojima treba bas ozbiljan (naglasavam ozbiljan) mogu svim srcem da preporucim www.rackspace.com

Cena je paprena, ali sam jednom dosao u situaciju da me zovu na mobilni svakih 15 minuta da provere da li mi treba pomoc oko sredjivanja servera jer je Java proces malo pobrljavio. Podrska je "fanaticna"

dkurel 04. 07. 2005. 03:05

... ma divota jedna... Ali, zar to malko ne smara? :D

[nq] 13. 07. 2005. 16:14

Citat:

Originalno napisao godza
Ja sam taj koji je poslao mail i kome nisu 2 nedelje odgovarali. Lik je nesto odugovlachio... Na kraju smo se opet culi i ja ga pitam na koji ziro racun da uplatim i on se ne javlja opet nedelju dana. Ja ga zovem na mob, on odbija poziv, zovem na fixni, javlja mu se baba.

Preskocite eHost.

Ziva istina isti slucaj, imas na ES temu, gde sam ja bas aktivno kritikovao ih, pa je taj Ivan cak dosao, i izvredjao me. Naravno posle mog telefonskog poziva, izvinuo se, kao prvo jer nije bio u pravu.

Ja koristim ehost, jer su jeftini, ali u pocetku je bas bilo cimanje, sad su ok, ali i dalje nije to to, videcemo vremenom u kom ce ptavcu ici.

poz :)

bluesman 13. 07. 2005. 18:22

Pa sad, nije da koristim ovo, ali (jos uvek nezvanicno dok ne zavrsim sajt) mozete da hostujete kod mene, pogledajte www.host011.com pa ako vam nesto odgovara - javite se pa cemo napraviti nesto.

Jos uvek je PHP4 ali se ovih dana upgrade-uje u PHP5.

A inace, na pomenutom e-host sam ja hostovao www.romance-cafe.com pre godinu dana, i otisao sam jer mi je trebao jaci server, "prijatno" sam se iznenadio kada sam nasao kompletan kod Romance-Cafe na nekom smskviz.com u vlasnistvo pomenutog Ivana. On kaze da je "slucajno" bila ukljucena neka redirekcija, medjutim vidi se odmah da nije redirekcija vec su svi fajlovi iskopirani (znam zato sto sam ih obrisao :)).

BTW, on mi je ponudio 1/2 servera za 50 eur mesecno, medjutim ono sto mi nije rekao je da će za mesec dana da proda još 100 hostinga i to sve neki xxx ili forumi ili nesto...

I ja sam imao problema da ga dobijem na telefon... nedeljama.

crews_adder 13. 07. 2005. 20:15

Ja sam posle Nove godine dobio besplatan hosting od Loopia. Od pre dva meseca sam za svoj sajt aktivirao monitoring i za sada mi je uptime 100% u maju, 99.97% u junu. Nemam reci... Jedino sto su ipak malo skuplji, narocito ovaj paket koji ja koristim.

Mada, vidim da su akciju "Hosting za 50 dinara" (jednogodisnji, naravno) produzili za jos 15 dana... Vredi!

[nq] 13. 07. 2005. 20:57

E moram da vidim to za 50 dindzi!

Nego ovo sa ovim kodom kod ivana, bas trulo.

headcutter 15. 07. 2005. 14:48

eHost je nekada bio kaanov projekat, dok ga nije prodao firmi istanco e sad oni su jako neažurni, meni je jedan sajt kod njih i jako često ima downtime... dok je kaan to administrirao, bila je kvalitetna podrška...

i da, napravio sam novi topic za loopia hosting, izvinjavam se što nisam ranije video ovaj... pa neka mod spoji ako treba...

Dragan Varagić 11. 08. 2005. 13:38

Kako je naslov ove teme preporuke za kvalitetan hosting, hteo bih da napomenem jedan detalj za koji vidim da se često ne spominje, a smatram da je jedan od bitnijih opredeljujučih faktora za savremeni hosting, pored osnovnih - uptime, prostor, saobraćaj i cena - Koji Control panel (ili više njih) podržava određeni hosting.

Kako tokom ovih godina koristim veliki broj raznovrsnih hosting providera, po mom mišljenju najbolji Control panel je Cpanel (izgleda se providerima ne dopada jer nije besplatan), a može me neko informisati ako postoji sličan softver a da je neki drugi brend.

Mogu vam reći da mi je dosta samostalno urađenih varijanti, kao i ensim based i sl. control panela koji ni izbliza nisu toliko jednostavni za upotrebu kao spomenuti.

Vaša mišljenja?

Dejan Bizinger 11. 08. 2005. 16:02

I meni je cPanel najbolje resenje. Veoma je user-friendly a dobro je da web hosting provajder omogucava i Fantastico pomocu koga se najpopularnije web aplikacije instaliraju u 1-2 klika.

[nq] 11. 08. 2005. 16:53

Cpanel, od svi koji sam probao. Ono resenje od Loopie mi se bas ne svidja.

Ilija Studen 11. 08. 2005. 17:35

Do sada sam radio sa Ensimom i DirectAdminom, cPanel sam samo video. Ensim je ubedljivo najlošije rešenje, DirectAdmin koji sam koristio izgleda kao spartanac, ali radio posao i sve je na logičnom mestu (thumbs up!)

U novijim verzijama je redizajniram tako da sad izgleda znatno lepše, a jednostavnost rada je i dalje tu.

Pogledajte demo na http://www.directadmin.com

PS: Bluesmane, da li si prisiljen da koristiš Ensime na Host011 ili možeš da biraš?

[nq] 11. 08. 2005. 19:23

Eto meni uskoro istice host paket, pa ako si na Cpanelu imas musteriju :)

bluesman 11. 08. 2005. 21:37

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
PS: Bluesmane, da li si prisiljen da koristiš Ensime na Host011 ili možeš da biraš?

Pa kako stoje stvari prisiljen sam na ovom serveru, ali ću čim se vratim sa odmora da kupim dual Xeon sa cPanel pa onda neću biti "prisiljen".

Osim toga, čovek koji mi održava server se "kune" u Ensim. Ne znam koji su pravi razlozi toga, ako je već Ensim na tako lošem glasu, kada sam kupovao server - kupovao sam po njegovim instrukcijama pa je na serveru ono što je on tražio. Ja nisam tako stručan u toj oblasti, moje znanje se svodilo na korišćenje, i moram priznati da je i meni cPanel bolji.

McKracken 13. 08. 2005. 03:41

Ako nameravas da radis reselling onda su Kontrolni paneli OK..

Ako radis za sebe svi ti paneli postaju veliki pain in the lower-back-part.

Samo na jednom serveru drzim Plesk i to je bila jedna od vecih gresaka koje sam uradio, samo ciste masine nakon toga.

[nq] 26. 08. 2005. 00:45

I gorane jel si presao na Cpanel ???

nixa 26. 08. 2005. 00:55

Nije još.... otišao čovek malo na odmor

[nq] 26. 08. 2005. 12:31

Aha. Ma treba mi nov host, uskoro pa pitam.

bluesman 03. 09. 2005. 03:18

I'm back... toliko sam se odmorio, naspavao sam se kao mrcina. :) Mislim da sam spavao po 10-11 sati dnevno (spavas celu noc.... zamislite, celih 8 sati, onda malo plaza, pa kad se vratis spichis jos 2-3 sata, pa jos malo plaza... pa uvece opet oko 11-12 na spavanje.... super je bilo, samo od tolikog spavanja bole me ledja - nisam navikao da ne sedim toliko dugo.

Back to business... stvarno ne zelim ovo da zloupotrebljavam (i ovo je previse), bicete obavesteni kada sve bude spremno, poslacu vas na sajt. :)

borstale 04. 05. 2006. 00:12

He, he... kaže mi jutros jedan prijatelj iz Švajcarske koji prelazi na host011 (jeste, ja sam mu preporučio, al ne tražim medalju, samo kažem :) ):
"Jebote, koja je ovo ludačka firma kad mi direktor odgovara na mail u tri sata ujutro..."

bluesman 04. 05. 2006. 01:50

LOL :)

Najgore je sto sam mu odgovorio i u 10 ujutro :) Sigurno se pita "kada ovaj spava?"

Petar Marić 04. 05. 2006. 10:48

Ti se Blues kanda držiš one maksime:
Spavanje je samo još jedna neadekvatna zamena za kofein ;)

bluesman 04. 05. 2006. 12:01

Kad god pomislim da odem na spavanje, setim se da 1/3 života prođe u dubokom snu, pa pokušavam da tu 1/3 svedem bar na 1/5, toliko spavam otprilike, već poslednjih 7-8 godina. Čisto gubljenje vremena, a kada se istrenirate da spavate manje, sasvim je dovoljno 4-5 sati da normalno funkcionišete. Onda nije ni problem ako "gubite vreme na blogovima i forumima" jer ste uštedeli tih par sati :)

dinke 04. 05. 2006. 13:10

Citat:

Originalno napisao bluesman
LOL :)

Najgore je sto sam mu odgovorio i u 10 ujutro :) Sigurno se pita "kada ovaj spava?"

Deca su cudo jedno. Ja sam svojevremeno radio po celu noc, ali bi bar spavao do 12h. Od kad imam dete sam up do 2-4 am i budim se najkasnije u 09 am. Funkcionisem savim ok, osim sto mi se stalno povecavaju podocnjaci :)

bluesman 04. 05. 2006. 13:17

Koji red podocnjaka? Meni je iskocio treci :)

majksner 05. 05. 2006. 01:47

Dreamhost
 
Topla preporuka za hosting od mene je Dreamhost

Ovde mozete pogledati koliki mi je uptime.

Denis_Radenkovic 05. 05. 2006. 15:38

^ Da li ste ikada procitali Dreamhost NewsLetter? Ja sam postavio jednog klijenta na Dreamhost i sreca je sto oni mnogo ne znaju, i umesto njih, newsletter dobijam ja ...phew :1053:
Btw, dalje o Dreamhostu. :)

Ilija Studen 05. 05. 2006. 15:51

Citat:

Originalno napisao Denis_Radenkovic
Da li ste ikada procitali Dreamhost NewsLetter?

Ne. Šta piše?

Denis_Radenkovic 05. 05. 2006. 17:36

Jeste da je 1. April, ali ni ostali nisu nista bolji :). Ako je klijent ozbiljan, ovaj newsletter will not go down well.

Citat:

0. Introduction.
1. No Multiple Databases per Hostname!
2. No https://webftp.dreamhost.com/ !
3. No for real no more .la!
4. No changes with DreamHost Rewards!
5. No DHSOTM

################################################## ######################
0. Introduction.

Welcome lonely DreamHost customers, to this month's yet-to-be-exciting
edition of the April DreamHost Newsletter.

APRIL FOOLS! This is actually the MARCH DreamHost Newsletter. Don't let
your calendar fool-a-tize you like your clock did yesterday.. just
because it reads April doesn't mean all the newsletters you'll be
receiving today are too. NOT BY A LONG SHOT.

Now that you've all been caught totally pants-free, I'll continue with
what I believe will come to be known as the first ever theme-less
DreamHost newsletter. MARCH FOOLS!


################################################## ######################
1. No Multiple Databases per Hostname!

Um, heh, so here's a NOT new feature we're NOT announcing this
newsletter. You can now NOT put all your MySQL databases on the same
hostname (e.g. mysql.notyourdomain.com or whatever). This will NOT let
you access all your databases at the same phpMyAdmin area. This will
also NOT let your new databases get set up instantaneously because you
don't have to wait for new hostname DNS information to propagate.

Finally, this will NOT allow you to use the same mysql users to access
all your databases.

To NOT try out this new feature, please just check out our awesome MySQL
area:

https://panel.dreamhost.com/?tree=goodies.mysql

Oh, and by the way, FEBRUARY FOOLS!!!! You suckers are soooo busted out.


################################################## ######################
2. No https://webftp.dreamhost.com/ !

And oh, just kidding about that February fools. This section is really
serious and not a joke. We definitely have NOT created a new feature at
https://webftp.dreamhost.com/ (and at http://webftp.dreamhost.com/ too)
to let you FTP to your website via the web. This does NOT allow you to
bypass weird firewalls, NOR does it allow you to upload/manage your site
in a pinch without installing an ftp client on your home computer.

https://webftp.dreamhost.com/

It was a lot of work for us to NOT add this new feature.. NOT!


################################################## ######################
3. No for real no more .la!

Just like we DIDN'T promise last newsletter, we didn't end up not
continuing to no longer register .la domains. In actuality, .la IS
ready to transfer their registrar service away from us, JUST like they
planned to by April 1st. Therefore, we WON'T keep allowing people to
modify and renew their .la registrations with us for a few more weeks
while they DON'T finish up the last little pieces necessary to NOT
transition away from us.

Those of you with any .la domains will NOT still be receiving an email
with further instructions as they are available. We DON'T at least know
that centralnic.com is the lucky company crazy enough to take over the
.la registrar functions from us.

PSYCH!!!!


################################################## ######################
4. No changes with DreamHost Rewards!

When somebody signs up for a new DreamHost account nowadays, they are
NOT given the option to enter a DreamHost Promo Code or the email
address of who referred them. This is NOT their only chance to say who
referred them.. because you CAN still use the retroactive referrer
feature, which has NOT been disabled permanently due to abuse.

So please, make sure to NOT tell your referrals to enter your email
address in that field when signing up.. or NOT even better, create a
promo code, the WORST way to guarantee you always get your Rewards
credit!

https://panel.dreamhost.com/?tree=home.rew

The preceding two paragraphs were a lie.

This statement is also a lie.


################################################## ######################
5. No DHSOTM

This month's LOSER of the DreamHost Site of the Month contest is none
other than ANOTHER beautiful flash-based website!

http://www.360uploads.com/

I'm so glad NO weird sites about sharing xbox 360 videos won this month!

If you WOULDN'T like your site featured in this section next month after
battling it out with hundreds of your peers for the greatest reviews,
just visit:

https://panel.dreamhost.com/?tree=home.dhsotm

BAR.


################################################## ######################
NOT Josh Jones!

P.S. Love receiving these newsletters? Then you'll want to unsubscribe:




gagi 09. 05. 2006. 00:26

Jos jedan glas za Dreamhost :1043: . Koliko para toliko i muzike, al' ja ne mogu da se zalim. Mnogo dobrih komentara na Net-u, kao i losih ... kao sa svakim drugim servisom. http://www.google.ca/search?q=dreamhost+reviews

Denise, to za Newsletter se moze ocekivati od njih, sav sajt im je pisan ... hmmm..cudno, da ne kazem neozbiljno.

bluesman 09. 05. 2006. 13:23

Ja uopste ne razumem ove newslettere. Mislim, razumem ali ne kapiram...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:40.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.