DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Istine i zablude (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=44)
-   -   Internet opasnosti po mlade (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5445)

Miloje Sekulic 25. 05. 2008. 18:21

Internet opasnosti po mlade
 
25. maj 2008. | 14:14 | Izvor: B92
Beograd -- Seksualne ponude nepoznatih ljudi preko interneta dobilo je 19 odsto srednjoškolaca u Srbiji, pokazuju istraživanja.

Čak tri odsto je na njih i odgovorilo, a tri momka su imala i ozbiljne probleme zbog takve komunikacije. To su, pokazali rezultati istraživanja Ministarstva omladine i sporta za potrebe izrade strategije za mlade u kojem je učestvovalo oko 5.000 dece.

ceo tekst

Milos Vukotic 25. 05. 2008. 19:27

Vidi, nijedna novina tj. medij neće pisati o tome kako se hiljade familija lijepo griju pored kaljevih peći, ali će svi potrčati da napišu tekst o nekom kome je takva peć zapalila kuću, što dramatičnije napisano to veći tiraž/posjećenost/gledanost... :1044:

Čekaj samo da se neki tabloid dohvati ovoga...

ppavlovic 26. 05. 2008. 08:12

Znam ljudi koji su se tukli zato sto je jedan izblamirao drugog u javnoj chat pricaonici (Serbiancafe bese) jos pre par godina.
Jednoj devojcici od 15 godina (u danasnje vreme, to vise nije devojcica) kad sam instalirao modem i podesio internet, prvo sto je trazila da joj pokazem sta je to Krstarica chat, otisli smo tamo, ona sebi zadala nick "medena"...i gle cuda. U roku od 10 minuta joj se prilepilo jedno 20-ak chatera koji su verovatno hteli sa njom da razmenjuju price koliko i kakvih salveta ima u kolekciji.
Da, opasnosti na Internetu ima. Treba edukovati "decu", ali ima i onih koje traze dopunu za mobilni da bi nastavile da chatuju.

Dzordz 26. 05. 2008. 09:29

Tri godine radio u internet kafeu. Uz to non stop visio na irc-u

Ne biste mi verovali...

bluesman 26. 05. 2008. 10:26

Citat:

Originalno napisao ppavlovic (Napišite 55261)
Znam ljudi koji su se tukli zato sto je jedan izblamirao drugog u javnoj chat pricaonici (Serbiancafe bese) jos pre par godina.
Jednoj devojcici od 15 godina (u danasnje vreme, to vise nije devojcica) kad sam instalirao modem i podesio internet, prvo sto je trazila da joj pokazem sta je to Krstarica chat, otisli smo tamo, ona sebi zadala nick "medena"...i gle cuda. U roku od 10 minuta joj se prilepilo jedno 20-ak chatera koji su verovatno hteli sa njom da razmenjuju price koliko i kakvih salveta ima u kolekciji.
Da, opasnosti na Internetu ima. Treba edukovati "decu", ali ima i onih koje traze dopunu za mobilni da bi nastavile da chatuju.

Pa ovi dežurni mačisti bi ti verovatno rekli da je ona sama kriva jer je izabrala takav nick, kao što je žena sama kriva što je silovana pošto se "nudila" i izazivala jer je nosila mini suknju i kratku majicu.

Opet, gledaj... ko će da ih uči? Bolje da ne prepričavam razgovor sa nastavnicom informatije u OŠ u koju ide moje dete... ona jadna ni sama ne zna šta priča a još treba da edukuje decu?

ivanhoe 26. 05. 2008. 14:02

Kao sto onaj vic kaze: "How to avoid being charged for sexual harresment? By being good looking and charming." :)

Ali sa druge strane nisu svi ti ljudi ludaci, ja znam puno parova koji su se upoznali upravo tako, preko irc-a, icq, msn, i bili su u super vezama, neki su se i pozenili/poudavali, da ne spominjem milion ljudi koji se nisu smuvali, ali se aktivno druze in real-life, a upoznali su se preko neta. Samo kao sto Milos rece, to ces vrlo retko da procitas u nekim novinama jer nije dovoljno skandalozno...

ramirezz 11. 07. 2008. 19:32

Sto se tice opasnosnosti, nje ce uvek biti. Jednostavno ima izopacenih umova.

A sto se tice edukacije dece i pripreme iste za stvaran svet... Problem je isti kao i sa televizijom. Roditelj danas svojoj deci kupuje telefone/kompjutere u svrhu dadilja. Cak ih bodre da sede za kompom jer nemaju snage da se igraju sa decom, a kamoli da ih spremaju za zivot. Ja mislim da tu lezi dobar deo problema.

Dragi Tata 11. 07. 2008. 19:42

Internet je jako zeznuto mesto i za matore a kamoli za decu. Meni se pre dve nedelje desilo da kliknem na link na kome je pisalo ".NET vs Java" i završim na sajtu "I hate Julia" ili kako već beše ime bivšoj devojci tog majmuna. Za svoju decu trenutno koristim Parental Control i tačno im postavim listu dozvoljenih sajtova, ali šta će da bude dok malo odrastu pojma nemam.

jablan 11. 07. 2008. 20:14

Ne kapiram tačno koja je svrha tog parental controla, može li mi neko objasniti?

Dragi Tata 11. 07. 2008. 20:21

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 57293)
Ne kapiram tačno koja je svrha tog parental controla, može li mi neko objasniti?

Ima razne mogućnosti, od kojih mi se mnoge i ne dopadaju (špijuniranje, na primer), ali ona koju ja koristim je sledeća: sa korisničkog naloga koji koriste deca može da se pristupi samo sajtovima koje admin (tj. ja :) ) stavi na "belu listu". Znači, nema opasnosti da se klikne na neki "sumnjiv" link, ili da se npr pogrešno otkuca ime nekog dozvoljenog sajta.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:27.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.