DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Linkovi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1278)

oliver 17. 10. 2006. 14:42

Off Topic: :1065:

(sorry, nisam mogao da izdrzim :))

dinke 17. 10. 2006. 14:42

Ajde deda, ne foliraj se :)

bluesman 17. 10. 2006. 14:46

Off Topic: Šta se smeješ ti drvoseča? :) Pčelaru jedan....
dinke: ima ona pesma... dođi dedi, deda će tebe da sredi... :)

oliver 17. 10. 2006. 14:48

Off Topic: nisam ja Miroslav, ja sam Aleksandar, njegov brat blizanac :D

ppavlovic 17. 10. 2006. 20:05

Predavanje o Visti je izgledalo ovako:

Ovo je Vista... i ustvari je ... Windows XP sa DesktopX, Dodas Yahoo Konfabulator/Widgets. Po difoltu uz Vistu dolaze vrlo koristan sat, CPU meter i kalendar. Internet Explorer ima tabove (al' mu se vise dopadaju od onih kod firefox). Jos dodas Google Desktop za indeksiranje/pretragu fajlova.

Najvise ovacija je pobrao kada je aktivirao stari Win2K look&feel.

mungos 17. 10. 2006. 20:34

Evo mene kod flylorda (Aleksandra), napokon sam se dovatio kompa...

Evo prije pola sata kad se ispraznila Mehana i na kraju ostalo nas cetvoro, nekako mi ono jebote bilo tesko oko srca....Osjetis u tom momentu da smi mi jedna velika porodica, manje vise ista ekipa ljudi prvo ES, danas DTP i da se de facto sretnemo jednog u godini dana, ako ne i tako. I zaista svaka cast Aleksandru, Viti i ljudima iz organizacije sto su to sve jako fino organizovali (yep, MS je napraivo problem i bilo je to kasnjenje i problem sa poslepodnenim prezentacijama, ja drugi dan nisam viseo ima snage da cujem poslednje tri gdje su pricali ljudi sa dpt :(

Ja ne znam jeli igdje ovoliko ljudi sa dpt bilo na jednom mjestu do sada, iskreno jako mi je drago sto sam vas sve vidio i da smo se lijepo druzili u ova dva dana :)

p.s. Odo sad da smaram Nixu da me vodi u Nish nightlife :))

gastonr 17. 10. 2006. 22:41

Pozdrav,

Prvo ako nekoga zanima, snimio sam diktafonom po mom mišljenju bitna predavanja. Nisam još preslušao snimke, pošto sam malopre stigao i zato ne znam kakav je kvalitet, ali valjda nešto može da se izbunari :)

Elem, seminar je po meni uspeo, mnogo korisnih stvari, solidna energija, pozitivna naravno, Marko Bijelić me je oduševio svojom pričom i energijom. Svaka čast za citiranja Džonija... :) Na žalost nisam ga slušao od početka.

Živaljević iz Pakoma je takođe ispričao dobru priču i na kraju čak dobro poentirao sa pogrešnim pretpostavkama u biznisu :) Verovanoća je čudo :))

Prof. Trajanović je smorio za medalju, ali ideja učenja na daljinu će se tek razvijati i primenjivati u Srbiji.

Žana Poliakov je izneverila, jer nije ni došla, siguran sam da postoji dobar razlog. :)

Šteta što nije bilo nikoga iz Telekoma, pa da ih bluesman malo, u svom stilu, oplevi, mada ih ni ovako nije štedeo:). Dao je odličnu poentu stanja stvari u Srbiji, na žalost.

Nadam se da ćemo uskoro plaćati preko interneta karticama, ali ne iz Windows Viste :))). Marko Filipović je je delovao kao da prvi put vidi Vistu. Možda njegov primer može da posluži umesto CV-ija :)) Pustite im snimak i kažete "Ja mogu bar 20 puta bolje". :))) Da su dali bilo kome od prisutnih 10 min "nasamo" sa Vistom, po mom mišljenju, bolje bi odradili prezentaciju. Nije ni čudo što moraju motkom da teraju ljude da kupuju softver. Uf, teške reči, ali zaista... šta reći... :(

Limundo je super stvar, nadam se da će zaživeti i što je bitnije, preživeti.

Dragan Varagić je standardno dobar, već dugo pratim njegova predavanja po raznoraznim "okupljanjima", kako da ih nazovem, i ono što mi se posebno dopada je njegova interaktivnost sa auditorujumom. Svaka čast.

Što se same organizacije tiče, nemam posebnih primedbi, sem što putokazi do bifea nisu bili dovoljno upečatljivi pa sam prvi dan zakasnio na kobasice :)

poz,
gastonr

oliver 17. 10. 2006. 22:48

Znao sam da ce mi biti zao sto nisam otisao :( Splet okolnosti me zakucao za stolicu i 4 zida, mada je donekle uticao i faktor nemarnosti s moje strane (argh!).

bluesman 17. 10. 2006. 23:27

gastonr je najbolje opisao prezentaciju Vista:

Svako od nas, ko god je koristio windows, da je imao nasamo 15 minuta sa novim OS mogao je da provali "novitete" i isprica bolju pricu. Ono sto je mene iznerviralo (ih, sto me je tesko iznervirati u poslednje vreme) je osim njegove nespremnosti, je sto znam da ima noviteta, ali on je svo vreme pricao o nekoj sminci. Znaci pricao je samo o onome sto se vidi, a to je mogao bilo ko.

Cak sam u jednom trenutku ustao i rekao "pokazali ste samo sminku, da li ima nekih sustinskih noviteta", jer znam da ih ima, on naravno nije znao da odgovori vec je rekao "pa evo ima ovaj search". Doduse, drugi su to shvatili kao da sam MS hejter pa hocu da kazem da Vista nema nista novo, ali upravo sam hteo da kazem da je gospodina Filipovica neko dvocevkom naterao da stane tamo i da isprica nesto u sta se ne razume. Ima novog, samo on ne zna nista o tome (ili cuti, da ne raspricamo drugima :) ).

pcigre 17. 10. 2006. 23:35

Covek je svoje znanje pokazao na odgovoru za pitanje i fajl sistemu...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:41.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.