DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   B92 Blog (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1033)

Dejan Bizinger 20. 05. 2006. 21:42

B92 Blog
 
Na B92.net je postavljen blog tako da pozivam sve zainteresovane da ga posete i napisu prve utiske. Sajt je u Beta fazi kao uostalom i svi iole znacajniji servisi koji se pojavljuju u poslednje vreme na Internetu :). Mogu da se registruju i postanu clanovi svi zainteresovani cime obezbedjujete jedinstveno ime u komentarima. Takodje, komentarisanje je omoguceno i neregistrovanim korisnicima. Mozete pratiti blog preko RSS feeda za citav blog, a svaki autor ima i svoj RSS feed.

Ovo nije blog servis koji omogucava svima da imaju svoj blog. Smatrali smo da nema potrebe za tim kada na trzistu postoji vec nekoliko takvih servisa. Ovo je mesto gde mozete citati blogove poznatih licnosti. Takodje, nudimo mogucnost i svim zainteresovanim koji smatraju da bi ono cime se bave, njihova strucnost kao i nacin pisanja bili zanimljivi citaocima B92 Bloga da nam se obrate.

Adresa B92 Bloga: http://blog.b92.net

crews_adder 20. 05. 2006. 22:48

Ql. A komentari? Je l' mogu da napisem, npr. Dinkicu sta ja hocu ili je demokratija "ogranicena"? :)

Ilija Studen 20. 05. 2006. 23:15

Lepo, samo napred. Da bude dosta dobrog sadržaja :)

Samo, zašto je beta? Koristite Drupal koji je daleko od neproverenog i nestabilnog rešenja. U čemu je kvaka?

Off Topic: Ne završiti posao i staviti BETA nije nikakvo opravdanje. Ako je public onda se zna kako stvari treba da funkcionišu.

Goran Aničić 20. 05. 2006. 23:22

VIP? Beta?

Dejan Bizinger 20. 05. 2006. 23:39

@crews_adder: :) Ako odes na blog i pogledas malo komentare dobices odgovor na svoje pitanje. Naravno, svaki komentar mora da ima veze sa samim tekstom i da se postupa u skladu sa lepim vaspitanjem.

@Ilija Studen: Slazem se za Drupal, zato ga i koristimo. Beta smo stavili malo i zbog sale za Web 2.0 a malo i zbog toga da bi se ogradili od komentara tipa zasto niste uradili to i to..., zasto ne omogucite...a u stvari to ce biti uradjeno kasnije. Na primer, mi smo dosta toga prevodili sami na srpski, nesto nije jos prevedeno pa stoga jos nije kompletno. Tako mozes da pitas Google zasto i pored toga sto su im servisi obicno super od starta uvek pise Beta ili zasto kad odes na Writely i dalje stoji Beta :).

@Goran Anicic: Ne znam da li su pomenuta pitanja u korelaciji tipa kako nesto sto je VIP da je Beta. Ako je to u pitanju, za Beta sam objasnio a VIP zato sto pisu poznate licnosti iz svoje industrije.

BraMom 20. 05. 2006. 23:53

beta i vip, stvarno :)
A kad si vec online, zasto je sajt b92 down (doduse ne ceo, radi blog) vec satima?

Dejan Bizinger 21. 05. 2006. 00:17

Sad je online :).

jasmanac 21. 05. 2006. 13:29

Pogledao sam blog i moj utisak je da ste ovo sklepali na brzinu samo da bi ga sto pre pustili online.

Nemoj ovo shvatiti kao pokudu ali ako blog uporedim sa ostalim servisima, recimo Zdrav Zivot ili Kultura, imam utisak da ste ovo zaista sklepali za par dana samo da bi sto pre bio online. Da ste poradili barem jos nedelju dana mislim da ste dosta toga mogli zavrsiti i pustiti barem koliko toliko ozbiljniji sistem od ovog sto sada imate.

I kao sto rece nas pokojni premier "Opasno je oslanjati se na izgovore" ;)

Dejan Bizinger 21. 05. 2006. 14:11

Ne moras da mi verujes, ali da bi se pokrenulo ovako nesto trebalo je dosta vremena. Kada uzmes open source resenje pa makar to bi i Drupal, treba dosta da se cimas sa tim da bi bio spreman za pustanje a ne treba zaboraviti i koliko ucesnika je ukljuceno u pisanje na blogu, treba sve to koordinisati.

Inace, zato i pise Beta :). Ne shvatam ovo kao pokudu sa tvoje strane. Naprotiv, voleo bih da mi ti i svi zainteresovani na forumu napisu primedbe kako bi napravili servis jos boljim.

Hteo bih da napomenemo da B92 Blog ne nosi oznaku V.I.P. samo zato što su autori poznate ličnosti već i zbog toga što smatramo da je veoma važno da i u Srbiji blogging postane široko prihvaćen način komunikacije poznatih ličnosti sa svojom ciljnom grupom. To je praksa koja je odavno prihvaćena u svetu, prvenstveno od strane ličnosti iz sveta biznisa, politike i zabave.

Treba istaci da B92 Blog ne promoviše samo već poznate ličnosti već želi i da ih stvori, tako što će pisati na blogu. Svako ima šansu da piše na B92 Blogu ako je dovoljno talentovan.

shoba 21. 05. 2006. 15:55

A zasto nema Profil onoga ko pise blog?

Bar nekoliko recenica. Nema veze sto su to VIP osobe. Mozda su meni eto poznate samo dve osobe. Trebalo bi da idemo ka vremenima kada ne znam tacno ko je trenutni predsednik vlade ili guverner jer to nisu osobe vec radna mesta. About sekcija bi bila i informativna za one neobavestene.

Dakle - VIP kao sav normalan svet :) uz nekoliko crtica o njima - ko su, sta su, gde su...

:1043:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:42.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.