DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Linkovi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1278)

bluesman 17. 10. 2006. 01:29

Za prvi put nije lose, samo je organizator morao malo da opominje one koji su pricali vise nego sto su obecali... tako da sam na primer ja stigao na red u 18:nesto a bio sam po satnici u 15:55, znaci preko 2 sata kasnije.

Mislim, nije strasno, bilo je interesantne price, samo mislim da u 18:nesto ni onaj ko prica kao ni oni koji slusaju od 10:nesto nemaju vise koncentracije i pored zelje da cuju. O tome treba voditi racuna, pa resiti to

1. ili smanjiti vreme ucesnicima i striktno voditi racuna da ako kazu da ce pricati 30 minuta - da to bude 30+-2 minuta a ne 45
2. produziti event na jos jedan dan
3. smanjiti broj ljudi koji prica

Sve u svemu, ja nemam previse iskustva po domacim seminarima, ali mislim da za prvi put nije bilo lose. I nekako mi je uvek lepse da pricam studentima nego "eliti", bolje se osecam i ne moram da merim svaku rec :) Oni koji me znaju sa nekih predavanja znaju da volim sa studentima da pricam kao da sedimo u kaficu, totalno opusteno, jer sam 100% siguran da tako lakse kapiraju i radje ucestvuju u diskusiju, sto znaci razmisljaju o onome sto slucaju. Mozda nisam u pravu, ali to je nebitno, bitno je da oni cuju sta im se prica.

dinke 17. 10. 2006. 01:36

Evo i mojih utisaka:

Citat:

Kao što sam i najavio u svom prethodnom zapisu, danas je u Nišu otvoren dvodnevni seminar posvećen savremenim Internet trendovima. Kao što sam i očekivao, predavanja su bila vrlo interesantna, a na mene najjači utisak ostavila su sjajna predavanja Marka Bjelića (Kako započeti elektronski biznis), kao i predavanje Vladimira Živaljevića (Pakom).

Uprkos trudu organizatora, došlo je do kašnjenja i promena u satnici, tako da nisam bio u mogućnosti da ispratim neka od predavanja koja su pomerena za sam kraj. No, u svakom slučaju bilo je veoma zabavno videti i upoznati ljude sa kojima komuniciram već godinama po raznim forumima (es i dpt).
Izvor

Inace, predavanja sam napustio kada su pomerili satnicu i ubacili gospodina iz Microsofta preko reda.
A evo i nekih slika (nisam izgleda bio preterano inspirisan danas)

bluesman 17. 10. 2006. 02:00

A zbog njega sam ja kasnio...

Pa bar da je covek dosao spreman, na 80% pitanja je odgovorio sa "ne znam" a na prezentaciji operativnog sistema svis su blejali dok je on trkeljisao po menijima da nadje opciju o kojoj hoce da kaze nesto. Pa onda ne moze da nadje i odustane od price da bi kasnije slucajno naleteo i skoro uzvinuo "eureka".

Generalno jedino njegova prica mi je bila onako... kao da ga je neko puskom naterao da stane tamo... bio je smoren kao tigar i to je preneo na sve nas (bar na mene), a pri tom, kao sto rekoh, totalno nespreman i cini mi se nezaintersovan ni sam sebe da slusa.

nixa 17. 10. 2006. 02:42

Organizacija prvog dana ... pa generalno nemam ja nekih velikih iskustava sa seminarima i predavanjima, ali limiti sa satnicama je veliki propust...

Steta sto je ovakav skup pao na ledja par ljudi,pohvale za Aleksandra koji se kolko tolko drzi pored svog onog ludila...

Predavanja su uglavnom zanimljiva ,najinteresantnije je po meni bilo predavanje mungosa ( i po mojoj proceni imalo i najveci odziv kroz dalja predavanja i posetioce )

Sto se tice gospodina iz MS-a ... stvarno neznam gde su ga nasli :)

covek koji nije mogao ceka da dodje na red ( zadnji pa da svi odemo ... ) i koji ima manje znanje o produktu koji predaje od vecine nas ....pa to je sramota...no dosta o njemu...

Kad sam ja najzad dosao na red ...bio sam toliko smoren od svega i umoran da sam tako majstorski zbrzao stvar sto zbog sebe sto zbog drugih ....

Videcemo kako ce proci sutra... stay tuned..

p.s. prijatno sam iznenadjen pristustvom lepih devojaka....

dejadj 17. 10. 2006. 04:06

Imalo je jоš bisra...

Predavanje prof Miroslava Trajanovića o Distance learningu u praksi bilo je propraćeno brojnim nelagodnim pitanjima. Naime, predavač je rekao da je njihova platforma pod Oraclom i da je FIT jedini fakultet koji omogućava DL studiranje. Međutim, javiše se neki studenti koji su jasno osporili tvrdnje kao i prozivka zašto se ne koriste open source rešenja koja su i prevedena na srpski jezik a ne skupi Oracle na engleskom.

conica 17. 10. 2006. 11:51

Aleksandre, da li ce biti postavljni radovi negde i za nas koji rmbacimo ovde? ;)
Salim se..u stvari ne salim se...zao mi je sto ne mogu da prisustvujem, ali bih volela da procitam radove koji su bili (i koji su jos uvek) na seminaru.

dinke 17. 10. 2006. 12:07

E da, sve pohvale za Flajka, bio je odlican domacin :)

Glede lepih devojaka ... svi smo to primetili. A posle kazu "sto juznije - to tuznije" :D

bluesman 17. 10. 2006. 14:46

Off Topic: devojke: ja sad nisam neste zagledao jer sam no stop imao neke business talks, ali ono u prolazu sto sam primetio cini mi se da su mnoge bile i na Palicu, da li to neko od vas povlaci harem za sobom ili organizator ima istu grupu koju stalno cima ili sve toliko lice jedne na druge da ih je nemoguce razaznati. :)

borstale 17. 10. 2006. 15:21

Citat:

Originalno napisao bluesman
Off Topic: devojke: sve toliko lice jedne na druge da ih je nemoguce razaznati. :)

Nije bre nego čovek dođe u godine kad su mu sve devoke ispod 25 iste: lepe i mlade :)

bluesman 17. 10. 2006. 15:32

Pricaj u svoje ime :) Kakve bre godine? Koje godine? Čije godine? :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:59.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.