DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Hardware (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Da li je naivno kupovati Apple-ove racunare? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3713)

Misha 10. 10. 2007. 18:33

Da li je naivno kupovati Apple-ove racunare?
 
Apple-ovi racunari danas su poprilicno primamljivi za bilo kog programera. Svidjaju mi se na zaista mnogo nacina.

Ono sto mi nije bas jasno je ovo:
http://www.pcpractic.co.yu/products_...ompare_id=1202

Da li puke brojke govore sve? Ili treba racunare uporedjivati i na neki drugi nacin?

Ne bavim se hardwareom pa me zaista zanima odgovor na ovo pitanje. Da li je racunar koji ima vise rama, veci hard disk, vise graficke memorije pod obavezno i bolji?!?! Ili ima tu mozda i nekih drugih kriterijuma!?!?

misk0 10. 10. 2007. 18:50

U sustini bi ti se isplatilo da uporedis izvrsavanje jednog operativnog sistema na ta 2 laptopa - recimo Windowsa pa da se uvjeris u brzinu. Ili da na MacBooku podignes OSX i Windows i vidis razliku u recimo brzini rada photoshopa ili slicne procesorsko / memorijsko zahtjevne aplikacije.
Cinjenica je da na istom HWu OSX daje vishe, ali ovde nisu identicne arhitekture u pitanju.

Misha 10. 10. 2007. 19:12

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 44153)
Cinjenica je da na istom HWu OSX daje vishe, ali ovde nisu identicne arhitekture u pitanju.

Ali su cene slicne. A Toshiba ima mnogo bolji hardware bar sto se tice pukih brojki.

Mislim da nije nikakav problem dokazati da je OSX bolji od Windows-a ... al me nesto muci taj Apple-ov hardware.

Negde sam procitao da je prava snaga Apple-a u strucnom sklapanju delova koje u sustini koristi i Toshiba i drugi, i u davanju prednosti kvalitetu tih delova nad sirovim brojkama.

Ali kako dokazati da je takav racunar zaista bolji? Ako bi neko hteo da dokaze da je ova Toshiba bolja prosto kaze sta sve ima vise od MacBook-a!!!

nixa 10. 10. 2007. 19:32

Pazi tu je mix samo hw i sw , gde dobijas 100% od onoga sto kupis ...

bNasty 10. 10. 2007. 19:55

Apple je bezobrazno skup u Srbiji (mada ta cena gore i nije strashna). A Toshiba pravi samo krsheve u zadnje vreme.

Nema poente uporedjivati 17" i 13" laptopove (osim ako ih necesh koristiti na eksternom monitoru i samo na stolu). Poshto sam subjektivan (imam 2 Meka u kuci, a PC laptop sem bivshih Thinkpad-ova ne bih ni shtapom tak'o) recicu ti da uzmesh shta god se tebi dopadne nakon shto ih probash.

dinke 10. 10. 2007. 20:19

Citat:

Originalno napisao bNasty (Napišite 44158)
Apple je bezobrazno skup u Srbiji (mada ta cena gore i nije strashna).

Ma kakvi strasna, samo duplo vise nego u USA.

MacBook: $1099 (USA)
MacBook: $2182 (Srbija)

hint:
119.990RSD/55 = ...

Misha 10. 10. 2007. 20:48

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 44161)
MacBook: $1099 (USA)
MacBook: $2182 (Srbija)

Da budemo precizni ovaj model je u americi $1500 ... al opet sve jedno je to jos jedan computer in between.

Hvala na savetima, tako sam nekako i ja razmisljao.

Nego imam druga koji tvrdi da je Apple-ov hardware neopravdano skup, pa reko da vidim jel ima nekih drugacijih metoda da se oceni koji je od ova dva compa slicne cene "bolji" sa cisto hardware-ske tacke gledista!

srdjan 10. 10. 2007. 22:00

Citat:

Originalno napisao Misha (Napišite 44151)
Apple-ovi racunari danas su poprilicno primamljivi za bilo kog programera.

Jedino ti prva recenica na temi ne valja ... Nije bas za bilo kog programera :)

Misha 10. 10. 2007. 22:32

A sho ne valja? :-) Pa svaki programer listom valjda ceni sistem koji je istinski stabilan, bez raznoraznih plavih ekrana, bez virusa, malwera i ini. A mnogi kazu da je Mac bas takav ... ceo Ruby on Rails tim i ceo Drupal tim koriste Mac-ove recimo ...

Meni se na Visti kao i ranije opet konstantno dogadja da se nesto zakoci i da to zamrzne ceo sistem. Da Apache upadne u bes. petlju i da ne mogu da ga ugasim sledecih 5 minuta! O kako to iritira! U tom pogledu Mac sisa Win miljama! To je provereno. Takodje i memory management uliva strahopostovanje izgleda kod Mac-a. U proseku mnogo vise aplikacija mozes da podignes i da brze rade. Onda recimo na Macu imas i taj Unix command prompt, ako si prerastao IDE-eeee i click/clack/click programiranje i to se valjda ceni kao dodatni tool!

A windows.net programer ima razloga da ne koristi Mac to da!!!! ;-)

bluesman 10. 10. 2007. 22:41

Vidim da će ovo da se pretvori u advocacy, samo čekam da se degojs javi :)

srdjan 10. 10. 2007. 23:11

Mada... priznajem da u radnjama volim da cackam Maca. Isto tako bi cackao par krugova Alfa Romeo, i onda otisao u obliznji salon Toyote :)

To kupuju zaljubljenici (iPhone, ...) i sa njima nema svrhe za advokaci.

bNasty 10. 10. 2007. 23:32

^ Ne, naprotiv. Svrhe za advocacy nema sa ljudima koji ne koriste i ne poznaju OBE platforme o kojima je rech.

Misha 11. 10. 2007. 00:01

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 44174)
Mada... priznajem da u radnjama volim da cackam Maca. Isto tako bi cackao par krugova Alfa Romeo, i onda otisao u obliznji salon Toyote :)

Funny :-)

Nisam siguran, hoces da kazes da je win dovoljno dobar i da razlike smatras nebitnim?

A ovo drugo sam takodje primetio to si u pravu ... al niko ne prica o Win-u sa nekim zarom ... a Macovci umeju da budu dosadni ... za Win masinu trezveno podvuces crtu, koliko para za koliko jake komponente, i to je to, obicno se ne raspravlja ni o cemu drugom. Macovci uvek govore o nekom opstem utisku, opstoj stabilnosti, bezbednosti i sl. kategorijama?!?

Recimo ovo mi je bilo interesantno jer je bez mnogo hype-a, razlozi zasto ne preci na Mac:

http://www.applematters.com/index.ph...s-dont-switch/

Ja imam HP/Vistu trenutno i ne moram da idem tim putem. Jednostavno me smaraju vise neke stvari kod Win-a pa se zato raspitujem ... da li je zaista razlicito na drugoj strani livade :-) Slobodno daj neke argumente ...

Denis_Radenkovic 11. 10. 2007. 00:50

Citat:

Da li je naivno kupovati Apple-ove racunare?
Zasto bi bilo naivno?

ivanhoe 11. 10. 2007. 00:55

vidi stvari su vrlo proste, to ti je kao sa automobilima, sve zavisi da li kupujes auto da bi mogao da se prevezes negde ili da bi imao lep i mocan auto...

ako je ovo prvo onda ti svaki PC radi posao, stavi Linux ako ti se ne svidja Windows i nemas problema... ako je fora u osecaju zadovoljstva sto imas lepu i mocnu igracku (i nije ti zao da za to platis razliku u kinti) onda brate kupi Apple i nek ide zivot...

A ako pitas da li je razlika u ceni opravdana, jeste, ali se ne odnosi (pre svega) ni na HW, ni na SW, nego na brand i sve ono sto on nosi (stil, fazon, elitizam, itd..). Ima naravno i razlike u software-u, usabilitiju, itd.. ali pre svega se placa sto je to apple..

Denis_Radenkovic 11. 10. 2007. 01:03

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 44190)
ako je fora u osecaju zadovoljstva sto imas lepu i mocnu igracku (i nije ti zao da za to platis razliku u kinti) onda brate kupi Apple i nek ide zivot...

...jednom se zivi :)

jablan 11. 10. 2007. 11:17

Citat:

Originalno napisao Misha (Napišite 44172)
A mnogi kazu da je Mac bas takav ... ceo Ruby on Rails tim i ceo Drupal tim koriste Mac-ove recimo ...

Ja bih malo oklevao pre nego što iz ovog izvedem zaključak "da je Mek bolji". Sama činjenica da ti znaš da oni svi koriste samo Mekove govori nešto o tome. Znaš kolike pare firme plaćaju da im se model pojavi u ruci Džejms Bonda? Pa kad Džejms nije gadljiv na sponzore, što bi bio developerčić iz RoR tima?

MrSteel 11. 10. 2007. 11:38

veoma dobar servis za skuplje stvari sa velikom razlikom u ceni je
http://www.myus.com ako vec ne znate nekog ko moze da vam donese
pristaju i da napisu proizvoljnu cenu ali koriste samo ove derikoze od transfera

bNasty 11. 10. 2007. 13:31

Citat:

Pa kad Džejms nije gadljiv na sponzore, što bi bio developerčić iz RoR tima?
Implicirash da je Apple sponzorisao ceo RoR tim i da bi oni radije koristili neki Linux, ali eto, da se ne bace sponzorske pare? Na osnovu chega to tvrdish? Zato shto ti zvuchi lepo ili zato shto imash dokaze za tako neshto?

jablan 11. 10. 2007. 13:46

Citat:

Originalno napisao bNasty (Napišite 44206)
Implicirash da je Apple sponzorisao ceo RoR tim i da bi oni radije koristili neki Linux, ali eto, da se ne bace sponzorske pare?

Ne tvrdim to sa sigurnošću, ali smatram vrlo verovatnim. U suprotnom, zašto misliš da bi ta informacija bila javna? Mislim, nas par hiljada u Monsteru svi koristimo Vindous i Dell-ov hardver, pa šta? Treba džabe da ih reklamiramo?

Inače, RoR se sasvim lepo može razvijati na sve tri platforme.

bNasty 11. 10. 2007. 14:17

Ne vidim zashto bi se to podvelo pod reklamu za Apple?
Jedino shto je tu "reklamirano" i donelo ozbiljnu ekonomsku dobit autoru je TextMate editor. Apple? To je suvishe sitno za njih da bi se na taj nachin reklamirali.

I dalje ne vidim loshu konotaciju u pomenu platforme na kojoj radish. Bio to Windows, Mac OSX, BSD... (samo ne Linux, smorili su me vishe grajom, polovinu RSS-ova sam pobrisao iz liste zbog toga).

caboom 11. 10. 2007. 14:30

@jablan - mislim da je stvar vise u sub-kulturi nego u sponzorisanju, apple je poceo da dobija status popularne geek igracke negde oko OS/X-a 10.1-10.2 - tada sam se i ja navukao posto je iskreno lepo imati *NIX sa zapravo dobrim i kompletnim grafickim intefejsom koji zaista ne postoji pod drugim *NIX okruzenjima - tj. postoje, ali su polu-fabrikanti sa zabavnim 3D efektima. mislim da je to iskreno jedina prednost - OS/X + HW koji radi veoma solidno. i naravno, sve to samo ukoliko ti treba takvo okruzenje i osecas se prijatnije/produktivnije na njemu, u suprotnom je u pitanju cisto bacanje para.

Dragi Tata 11. 10. 2007. 14:39

Mac je baš lep i kvalitetno urađen - često svratim u Appleovu radnju pa se deca igraju u "kids" sekciji - Mac je toliko logičan i lak da ga deca ispod 5 godina sama ukapiraju a ja balavim gledajući MacBook Pro (što više govori o mom mentalnom zdravlju nego o bilo čemu drugom :D ) ali pare ne dam, pa to ti je. Moj drugar je kupio novog Acer-a za 250$ na nekom popustu, a Mac sličnih karakteristika je za cca hiljadarku skuplji. Na kraju krajeva, sve su to samo kompjuteri :)

kaizen 11. 10. 2007. 14:47

zapravo 37signals zaista i reklamira apple :)



odgovor na temu bi bio da ja ne mislim da je naivno kupiti maca. rekao bih da vredi upravo onoliko koliko kosta kod nas, a da je u americi jeftin ;)

jablan 11. 10. 2007. 14:49

Citat:

Originalno napisao bNasty (Napišite 44210)
Ne vidim zashto bi se to podvelo pod reklamu za Apple?

Upravo zato što mi sad pričamo o tome. Misliš da Eplov marketing tim nije svestan uticaja timova poput RoR-a na geek community širom planete (a daleko od toga da je u pitanju mali broj ljudi)?

@DT: Tačno - neko jednostavno ne štedi pare, neko štedi. A obojica na kraju imaju kompjuter - šaku plastike i silicijuma koja kroz pet godina neće vredeti ni kao osrednji ručak.

@kaizen: Hvala. Kako se proseravaju ova dvojica, da ne poveruješ...

kaizen 11. 10. 2007. 14:58

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44214)
Kako se proseravaju ova dvojica, da ne poveruješ...

:) mozes i tako to da nazoves. ja bih rekao da reklamiraju i sebe i apple, i da su dobri u tome ako pogledas rezultate. ako gledas neke druge stvari (da li su smesni, jadni, ljigavi) onda jeste slazem se - proseravaju se. :)

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44214)
@DT: Tačno - neko jednostavno ne štedi pare, neko štedi. A obojica na kraju imaju kompjuter - šaku plastike i silicijuma koja kroz pet godina neće vredeti ni kao osrednji ručak.

... ali i masinu za kojom provode 10+ sati dnevno(uglavnom). inace na ovaj nacin zanemarujes kvalitetan OS koji ide uz mac, i softver pisan za isti.

Denis_Radenkovic 11. 10. 2007. 14:59

Da sam u Srbiji, ne bi mi palo na pamet da kupujem Mac po tim cenama. Ako se uzme u obzir prosecna zarada, Apple proizvodi su izuzteno skupi i ne vrede tih para.

Medjutim, u Britaniji, gde sam ziveo do pre godinu dana, razlika izmedju high-end VAIO laptopa i PowerBooka G4, u to vreme posto vise ne pratim, je bila oko Ł300 funti – za peace of mind koji sam dobio, je vredeo svaki penny! Obican zaposleni koji zaradjuje i ispod proseka, znaci ne developer ili fensi dizajner, to zaradi za nekih nedelju dana ili cak i manje. Koliko je prosecnom zaposlenom u Srbiji potrebno da nadoknadi tu famoznu razliku koja je tu daleko veca, gde pritom on/ona zaradjuje 5x manje?

Kupovati Apple masine nije naivno. Mislim da je pitanje pogresno frazirano, jer me automatski cini potpunom naivcinom i idiotom od kada radim sam kupio svoj prvi kompjuter :), ali se u Srbiji retko kome isplati.

Denis_Radenkovic 11. 10. 2007. 15:08

Kad smo vec kod reklama, ima ih mnogo interesantnijih od 37s, a ima ih i na obe strane . ...kao da je bitno za diskusiju :)

jablan 11. 10. 2007. 15:19

@kaizen: Mislim "da nismo radili na Meku, možda ne bismo uspeli da završimo ovaj divni projekat"... Idi... :) Nemam nikakvih predubeđenja u vezi kvaliteta hardvera i softvera, samo me malo iritira kad ljudi počnu da usmeravaju svoje emocije na parčiće plastike umesto na sopstvene bližnje - nešto debelo nije u redu sa takvim društvom. Mislim, momke iz 37signals je lako razumeti - bukvalno im (kao Sir Oliveru) vire svežnjevi para iz džepova na ovom klipu, ali me brinu ljudi koji takve marketinške fore ozbiljno shvataju, kao bNasty npr... ;)

Ja inače verujem u onu staru Rambovu: dobrom proizvodu nije potrebna reklama.

MrSteel 11. 10. 2007. 17:01

ne znam sta reci za ovu reklamu za Mac-a
bas je ... utemeljena u najgorim covekovim osobinama

Ilija Studen 11. 10. 2007. 19:08

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44219)
@kaizen: Mislim "da nismo radili na Meku, možda ne bismo uspeli da završimo ovaj divni projekat"

Na ovo samo trebati gledati kao na uzajamo korišćenje dva jaka brenda za promociju. Simbioza je čudo, priroda to davno izmislila. Naravno, morali su malo više da seru o Macu da bi se našli na Apple reklami, ali šta ćeš...

Što se samog Maca tiče, mislim da ga stvarno treba koristiti ekipa koja pravi end user proizvode, ako ništa a ono bar da malo osveži svoje poglede na interfejs, interakciju itd.

Nije vezano samo za Mac, već uopšteno, ali trebaš da budeš izložen dobrom iskustvu da bi imao osnovu i referencu da pružiš dobro iskustvo. Onaj ko nikada nije bio u hotelu sa 5 zvezdica će imati veće poteškoće da pruži taj kalibar usluga svojim gostima. Nekome te stvari idu intuitivno, ali takvih nije baš mnogo. Uglavnom moraš da probaš, omirišeš, iskusiš pre nego što možeš da ponudiš drugom slično iskustvo. No dobro, to je samo moje mišljenje.

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44219)
Ja inače verujem u onu staru Rambovu: dobrom proizvodu nije potrebna reklama.

Ne bih se složio da nije potrebna reklama, ali bih se složio da mu ne treba reklamni budžet od par miliona :D

jablan 11. 10. 2007. 19:36

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen (Napišite 44245)
trebaš da budeš izložen dobrom iskustvu da bi imao osnovu i referencu da pružiš dobro iskustvo.

Hehe, ima ona poslovica: da se zanat uči gledanjem, kerovi bi bili najbolji mesari... Postoji mnogo jeftinijih i efikasnijih načina za izučavanje pravljenja interfejsa. ;)

Ilija Studen 11. 10. 2007. 19:45

Ako ćemo tako onda ni čitanjem nećeš puno postići ;) Btw - dodao bih Designing the Obvious.

dinke 11. 10. 2007. 20:33

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 44212)
Mac je baš lep i kvalitetno urađen - često svratim u Appleovu radnju pa se deca igraju u "kids" sekciji - Mac je toliko logičan i lak da ga deca ispod 5 godina sama ukapiraju a ja balavim gledajući MacBook Pro (što više govori o mom mentalnom zdravlju nego o bilo čemu drugom :D ) ali pare ne dam, pa to ti je.

Znas kako, i ja balavim gledajuci isti, za razliku od tebe, da mogu da ga dobijem po USA ceni oma bi pazario, ali po ovim suludima cenama ovde ... nema sanse! Danas sam cak i razmisljao da posaljem jedan email apple-u i priupitam ih za zdravlje ovih domacih dobavljaca. Naravno, usputno ih i ispljujem na engleskom Blogu samo tako. Ne moze da skodi (a sta ne skodi ... :)).

Denis_Radenkovic 11. 10. 2007. 20:42

^ Jel problem do nasih poreza ili do zastupnika?

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44249)
Hehe, ima ona poslovica: da se zanat uči gledanjem, kerovi bi bili najbolji mesari... Postoji mnogo jeftinijih i efikasnijih načina za izučavanje pravljenja interfejsa. ;)

Zavisi od zanata. Ovaj moj, ako imas dobro oko, mozes i tako da naucis ;)

degojs 11. 10. 2007. 20:58

Citat:

Originalno napisao dinke
Znas kako, i ja balavim gledajuci isti, za razliku od tebe, da mogu da ga dobijem po USA ceni oma bi pazario

Računaj na to da će žena da ti otme igračku: misliš, ti ćeš da visiš na Macu, a ona Win? :1083:

Misha 11. 10. 2007. 21:35

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 44199)
Ja bih malo oklevao pre nego što iz ovog izvedem zaključak "da je Mek bolji". Sama činjenica da ti znaš da oni svi koriste samo Mekove govori nešto o tome. Znaš kolike pare firme plaćaju da im se model pojavi u ruci Džejms Bonda? Pa kad Džejms nije gadljiv na sponzore, što bi bio developerčić iz RoR tima?

E ti garant mora da znas mog druga Pantu!!! :-) Tipican Srpski cinizam ukombinovan sa Bogom danim "trecim culom" da se namirise prevara u svemu. Naravno da ne izvodim samo iz ovog zakljucak koji si rekao, to je samo jedan od mnogih znakova pored puta.

Ni slucajno ne bi rekao da su ljudi koji prave ROR developercici cak nasuprot. To je kao da si reko da je Martin Fowler piskaralo tamo neko. Ili Laslo Kraus asistencic ;-) Mislim pricas ko da si ti izmislio JavuFX u najmanju ruku :-)))

Tebi izgleda nije bitno od koga informacija potice al meni je to vrlooo bitno ... ne mislim da su bas svi isti i da su svi prevaranti koji jure jeftini publicitet i prostu zaradu. S druge strane recimo ne znaci mi al bas nista sto Djordje Balasevic koristi Mac :-) ... Al stvarno ne znam koliko treba da budes cinican pa da ti misljenje programera koji su zaista uradili impresivne stvari kao ne znaci nista ... A producenti James Bonda su laki na pare to verujem :-)

Naravno da ne placa Apple ROR/Drupal tim da koriste Macove, nego mene interesuje sad ko tebe placa!?!? a :-))))

Zezam se, prosto gresis ... pogledaj ovaj snimak napravljen jos kad Rails nije bio popularan i videces da lajavi David koristi Mac jos od tada ... Neki preskupi PowerBook.

http://media.rubyonrails.org/video/rubyonrails.mov

E stvarno si me nasmejao :-D

Misha 11. 10. 2007. 21:43

Nego da se ja pohvalim ... zagrizoh i ja eto tu jabuku danas poslepodne! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=n9qLo0zLhHk



Inace nasao sam jedino mesto u gradu gde MacBook kosta koliko i u Italiji recimo: http://www.pcpractic.co.yu/product.php?id=1364

sto je i bio glavni razlog da inkasiram 1280 evra za njega ...

Sto se mene tice ova tema je zatvorena! :-))) Sad na red dolazi kako prebaciti Outlook bazu, koji programi i tako ... trebace mi izvesno vreme da prebacim sve sa HP-a a onda ima da opravda cenu kako zna i ume!!! :-)))

degojs 12. 10. 2007. 01:12

Super su animacije i efekti..

..mislim, mora čovek sa nečim da se zabavlja, kad već nema bog zna šta od igrica :D

ivanhoe 12. 10. 2007. 01:17

Citat:

Originalno napisao Denis_Radenkovic (Napišite 44255)
^ Jel problem do nasih poreza ili do zastupnika?

problem je do marze koju trgovci uzimaju... porezi su smanjeni, a i sem toga porezi su isti za sve masine, a fakat je da je kod nas apple drasticno skuplji od slicnog PC laptopa... iMac-ovi su relatovno povoljniji za kupovinu, mada je i to skupo za nase plate...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:33.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.