DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Eksterni mail server? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=11031)

XPR1 28. 05. 2012. 14:10

Eksterni mail server?
 
Kolege, trebam malu pomoć pa ću biti kratak.

Imam
1. VPS 1 na kome su web aplikacije i dodatna aplikacija za slanje newslettera.
2. Dodatni VPS2 koga trebam konfigurisati tako da bude SMTP tj. mail server i treba služiti VPSu1 kao newsletter engine kako ne bih opterećivao zvanične mailove.

Naime, hoću napraviti nešto slično premium SMTP servisu što viđate po netu
samo za privatne potrebe.

Opcije su Qmail, Postfix i Sendmail.
Sendmail sam odbacio odmah jer je zastareo, Qmail sam probao setovati
ali imam problem rešiti relay tako da mi je ostao Postfix.

Genelrano, imam problem setovati relay tako da mogu koristiti
from adresu VPS1 tj. servera gde se nalazi aplikacija jer me VPS2 tj. mail server odbija iz razloga što se ne nalazi na istom domenu kao i VPS1.

I naravno, uz to sve ide DKIM i SPF ali to umem rešiti.

Ako neko ima iskustva ili rešenje kako ovo da rešim,
bio bih jako zahvalan :) Siguran sam da može.

agvozden 28. 05. 2012. 15:45

ja ne shvatam pitanje.

vps2 treba da ima isti glavni domen kao vps1 ili ne (razlikuju im se poddomeni)?

nn.nn 28. 05. 2012. 16:00

Citat:

Originalno napisao XPR1 (Napišite 107187)
Genelrano, imam problem setovati relay tako da mogu koristiti
from adresu VPS1 tj. servera gde se nalazi aplikacija jer me VPS2 tj. mail server odbija iz razloga što se ne nalazi na istom domenu kao i VPS1.

Verovatno nisi u mynetworks naznačio ip adresu VPS1. Kako će inače postfix znati šta da radi?
Kôd:

mynetworks = 127.0.0.0/8, ip.addr.esa.vps1
Ne mora da bude tako jednostavno, al' kakvo pitanje, takav i odgovor. ;) U suprotnom, daj output "postconf -n" komande, kao i relevantni deo log fajla.

UBR, postfix mailing lista je jako dobra, al' pre nego što im pišeš obavezno pogledaj http://www.postfix.org/DEBUG_README.html#mail

XPR1 28. 05. 2012. 16:04

VPS1 - aplikacija.rs
VPS2 - email.aplikacija.rs

U principu, sa VPS1 saljem zadatak za slanje newslettera i prosledjujem na VPS2
ali VPS2 from adresu mora imati domena VPS1 tj. ponuda@aplikacija.rs.

Cela ideja je da ne koristim lokalni server tj. VPS1 za slanje newslettera
vec da dignem eksterni SMTP koji ce mi sluziti u te svrhe.

XPR1 28. 05. 2012. 16:26

Eo ga output.

Citat:

alias_database = hash:/etc/postfix/aliases
alias_maps = hash:/etc/postfix/aliases
allow_min_user = no
biff = no
bounce_queue_lifetime = 1d
broken_sasl_auth_clients = yes
command_directory = /usr/sbin
config_directory = /etc/postfix
content_filter = smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024
daemon_directory = /usr/libexec/postfix
data_directory = /var/lib/postfix
debug_peer_level = 2
delay_warning_time = 0h
disable_vrfy_command = yes
enable_original_recipient = no
home_mailbox = Maildir/
html_directory = no
inet_interfaces = all
inet_protocols = ipv4
mail_owner = postfix
mailbox_command = /usr/libexec/dovecot/deliver
mailq_path = /usr/bin/mailq.postfix
manpage_directory = /usr/share/man
maximal_backoff_time = 4000s
maximal_queue_lifetime = 1d
message_size_limit = 15728640
minimal_backoff_time = 300s
mydestination = $myhostname, localhost, localhost.localdomain, localhost.$myhostname
mydomain = goldberg.rs
myhostname = emails.goldberg.rs
mynetworks = 127.0.0.0/8
mynetworks_style = subnet
myorigin = emails.goldberg.rs
newaliases_path = /usr/bin/newaliases.postfix
proxy_read_maps = $canonical_maps $lmtp_generic_maps $local_recipient_maps $mydestination $mynetworks $recipient_bcc_maps $recipient_canonical_maps $relay_domains $relay_recipient_maps $relocated_maps $sender_bcc_maps $sender_canonical_maps $smtp_generic_maps $smtpd_sender_login_maps $transport_maps $virtual_alias_domains $virtual_alias_maps $virtual_mailbox_domains $virtual_mailbox_maps $smtpd_sender_restrictions
queue_directory = /var/spool/postfix
queue_run_delay = 300s
readme_directory = /usr/share/doc/postfix-2.6.6/README_FILES
recipient_bcc_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/recipient_bcc_maps_domain.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/recipient_bcc_maps_user.cf
recipient_delimiter = +
relay_domains = $mydestination, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/relay_domains.cf
sample_directory = /usr/share/doc/postfix-2.6.6/samples
sender_bcc_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/sender_bcc_maps_domain.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/sender_bcc_maps_user.cf
sendmail_path = /usr/sbin/sendmail.postfix
setgid_group = postdrop
smtp_data_init_timeout = 240s
smtp_data_xfer_timeout = 600s
smtpd_data_restrictions = reject_unauth_pipelining
smtpd_enforce_tls = no
smtpd_helo_required = yes
smtpd_helo_restrictions = permit_mynetworks,permit_sasl_authenticated, check_helo_access pcre:/etc/postfix/helo_access.pcre
smtpd_recipient_restrictions = reject_unknown_sender_domain, reject_unknown_recipient_domain, reject_non_fqdn_sender, reject_non_fqdn_recipient, reject_unlisted_recipient, check_policy_service inet:127.0.0.1:7777,, permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination, reject_non_fqdn_helo_hostname, reject_invalid_helo_hostname, check_policy_service inet:127.0.0.1:10031
smtpd_reject_unlisted_recipient = yes
smtpd_reject_unlisted_sender = yes
smtpd_sasl_auth_enable = yes
smtpd_sasl_authenticated_header = no
smtpd_sasl_local_domain =
smtpd_sasl_path = ./dovecot-auth
smtpd_sasl_security_options = noanonymous
smtpd_sasl_type = dovecot
smtpd_sender_login_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/sender_login_maps.cf
smtpd_sender_restrictions = permit_mynetworks, reject_sender_login_mismatch, permit_sasl_authenticated
smtpd_tls_CAfile = /etc/pki/tls/certs/iRedMail_CA.pem
smtpd_tls_cert_file = /etc/pki/tls/certs/iRedMail_CA.pem
smtpd_tls_key_file = /etc/pki/tls/private/iRedMail.key
smtpd_tls_loglevel = 0
smtpd_tls_security_level = may
tls_random_source = dev:/dev/urandom
transport_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/transport_maps_user.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/transport_maps_domain.cf
unknown_local_recipient_reject_code = 550
virtual_alias_domains =
virtual_alias_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/virtual_alias_maps.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/domain_alias_maps.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/catchall_maps.cf, proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/domain_alias_catchall_maps.cf
virtual_gid_maps = static:500
virtual_mailbox_base = /var/vmail
virtual_mailbox_domains = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/virtual_mailbox_domains.cf
virtual_mailbox_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql/virtual_mailbox_maps.cf
virtual_minimum_uid = 500
virtual_transport = dovecot
virtual_uid_maps = static:500
Ne znam da li sam dobro pojasnio šta mi treba? :)

XPR1 28. 05. 2012. 16:37



Evo vizuelno. Ako postoji bolje rešenje, otvoren sam da prihvatim :)
Ja želim samo odvojiti SMTP od VPS1 jer newsletteri guše queue koji mi je bitan za zvanične mailove.

nn.nn 28. 05. 2012. 23:25

Nisi pokazao relevantne linije iz loga.

Kôd:

# ovim si, praktično, zabranio da postfix bude relay za vps1
# dodaj ip adresu za VPS1
mynetworks = 127.0.0.0/8

# ako si definisao mynetworks, mynetworks_style je nebitno
mynetworks_style = subnet


mangia 29. 05. 2012. 01:56

upravo...

Što se tiče pošiljaoca, to ne ubacuje mail server nego ti koji šalješ mailove odnosno tvoja aplikacija...

Zaboravih dodati da je praktičnije definisati mynetworks sa

mynetworks = $config_directory/mynetworks pa u dir gdje su cfg fajlovi od postfixa kreirati myneworks fajl i u njega trpati IP adrese i blokove IP adresa kojima želiš dati mogućnost slanja mailova

recimo

10.10.0.0/16
111.111.111.111
127.0.0.1

itd

XPR1 06. 06. 2012. 22:52

Citat:

Originalno napisao mangia (Napišite 107207)
upravo...

Što se tiče pošiljaoca, to ne ubacuje mail server nego ti koji šalješ mailove odnosno tvoja aplikacija...

Zaboravih dodati da je praktičnije definisati mynetworks sa

mynetworks = $config_directory/mynetworks pa u dir gdje su cfg fajlovi od postfixa kreirati myneworks fajl i u njega trpati IP adrese i blokove IP adresa kojima želiš dati mogućnost slanja mailova

recimo

10.10.0.0/16
111.111.111.111
127.0.0.1

itd

Hvala na pomoći kolege i izvinite za delay :)
Odradio sam kao što je mangia predložio i za sada server dobro izbacuje veće količine ali sam naleteo na sledeći prob.

Amavisd puca na svakih recimo 20 minuta i treba mu minut dva da se digne opet a u međuvremenu svi mailovi su bounced sa Connection refused tj. postfix ne priča sa amavisom.

Napravio sam bash skriptu koja proverava amavisd servis i restartuje ga ako je dan ali kapiram da mi to nije rešenje.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:16.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.