DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Statistike, alati (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=25)

Ilija Studen 08. 06. 2005. 19:20

Statistike, alati
 
Obično kad registrujemo hosting dobijemo webalizer, ali nas niko ne tera da ga koristimo, naravno... Ja ga ne volim, pa sam instalirao custom skriptu za statistiku. U pitanju je TFS Stats i... očajan je. Bloated, spor, brlja svetski... Ne znam kako još da ga ocrnim.

Hteo bih da ga zamenim nečim kvalitetnijim. Ima li preporuka?

PS: Koje vi skripte (alate?) koristite?

Petar Marić 08. 06. 2005. 19:32

AWStats, video si da ga koristim na www.fabrika-opruga.com.
PS: Vodimo diskusiju o njemu na ovoj temi.

bluesman 08. 06. 2005. 19:42

cnstats - dao mi nixa... super je

Iskljucio sam ga jer sam istripovao da mi povecava load, ali moracu ponovo da testiram. ali statistika je super.

dinke 08. 06. 2005. 20:38

Ako ne volite webalizer a vešti ste sa php-om možete probati phpopentracker. U pitanju je php api koji se istovremeno može koristiti i na više sajtova. Podatke smešta u bazi (podržano ih je više) a statistike može prikazivati grafički koristeći jpgraph lib. Za više informacija pogledajte link koji sam stavio gore, gde imate i finu dokumentaciju i primere.

Petar Marić 08. 06. 2005. 20:56

@bluesman: Pravo da ti kažem - cnstats je znatno bolji proizvod od AWStats, sram te bilo sad neću hteti hosting koji ga nema :)

godza 08. 06. 2005. 22:21

Urchin
Mnogo dooobra stvar, i mnoooogo skupa stvar.
http://www.urchin.com/

p.s. izgleda je google kupio ovu kompaniju :)

nixa 08. 06. 2005. 22:53

Cnstats je stvarno dobro resenje ali bluesman je imao problema sa serverom zbog njega ... :)

bluesman 08. 06. 2005. 23:47

Nije provereno. Radio je nekoliko dana ok, a onda mi se digao load i tako je stajalo 2 dana. Kada sam ga sklonio, postepeno se vratio load na normalu pa pretpostavljam da je on pravio problem ali ne mogu biti 100% siguran.

Možda treba čistiti bazu ili nešto - što ja nisam radio?

godza 09. 06. 2005. 03:42

Ja sma kokristio neku "null"ovanu verziju cnsstatsa i mogu da kazem da je i meni pravio veliki server load (radi se o dedicated serveru), kao i da je pravio ogromne ogromne zapise u bazi, tako da sam na kraju odustao od njega.

Ovaj Urchin je mnogo dobra stvar (pokazatelj je taj da je Google kupio kompaniju koja je tvorac ove skripte), doduse parsira logove (za razliku od TFS i CNS-a), ali je jako skup. Jedino preostaje da se nadje neka null-ovana varijanta ili sl.

nixa 09. 06. 2005. 04:01

pa imao bi ga do sad da postoji nullovana verzija ..ali ako naidjem ... podelicu sa ostalima ....a kome treba cnstats .. neka mi se javi ;)

Dušan Dželebdžić 09. 06. 2005. 10:06

Hosting provajder na kom hostujem jedan sajt koristi Urchin, i mogu reći samo jednu stvar -- mnooooogo je dobar :D

Goran Aničić 09. 06. 2005. 16:42

Preporučujem besplatni Funnel Web Analyser, vrlo moćna desktop alatka. Skinete log fajlove sa servera i propustite ih "kroz šake" ove alatke, i dobićete vrlo upotrebljive rezultate. Koristim ovu alatku na dnevnom nivou, a u kombinaciji sa Funnel Web Profiler-om je još korisniji.

dinke 31. 08. 2005. 01:42

Upravo sam napisao kraći tutorijal oko podešavanja Webalizera, pa koga interesuje može da baci pogled :)

http://www.dinke.net/blog/archives/2...g_webaliz.html

[nq] 31. 08. 2005. 08:47

@dinke
koristan text :)

MorenoArdohain 16. 12. 2005. 18:45

Vracam temu iz mrtvih :)
Posto nisam nesto zadovoljan performansama awstats-a, razmisljam da napisem nesto simple, i da izvlaci iz logova samo ono sto mi treba (uniques per day, add to favorites, referers, SE traffic, keywords i countries)..

Sta je vama najbitnije kod statistike?

nixa 16. 12. 2005. 18:50

jedna reč predjite na google urchin :)

MorenoArdohain 16. 12. 2005. 19:11

Urchin jeste dobar, mozda najbolji od svih, ali nije savrsen, jer se bazira na ubacivanju koda u stranu.

nixa 16. 12. 2005. 19:13

A koji je IYHO najbolji

MorenoArdohain 16. 12. 2005. 19:20

Po mom misljenju, svi imaju mane, neki manje, neki vise, sve zavisi za sta i kako ih koristis..

Urchin je bolji od ostalih, ali da se ne ponavljam, fale mu stvari koje su meni bitne..

DejanVesic 18. 12. 2005. 09:18

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain
Urchin je bolji od ostalih, ali da se ne ponavljam, fale mu stvari koje su meni bitne..

Može li malo više detalja šta ti fali?

Ako ti je sajt baziran na bilo kojoj vrsti template-ta, ubaciš poziv skript fajla i sve radi kao sat.

Možeš definisati Goals (staza kojom bi korisnik trebalo da prođe da stigne do ciljne strane) da pratiš sve vrste statistika, da isključiš adrese sa kojih ti dolaziš (ovo mi je hm, oborilo statistiku za www.vesic.org ;)) i sve u svemu odličan paket.

MorenoArdohain 18. 12. 2005. 12:27

Citat:

Originalno napisao DejanVesic
Može li malo više detalja šta ti fali?

Ako ti je sajt baziran na bilo kojoj vrsti template-ta, ubaciš poziv skript fajla i sve radi kao sat.

Sam si rekao, ubacuje se poziv skript fajla.. Iz toga proistice nemogucnost pracenja statistike za sve non-html strane, kao sto su fajlovi za download, recimo.. Sta je sa 404, add to favorites, pracenjem image fajlova? Sta ako user ima iskljucen JS?

Najidealnija statistika bi bila server&klijent varijanta, neka mesavina awstats i urchina.. E ja bih tad svisnuo od srece :)

phoenix 18. 12. 2005. 23:27

Ja koristim statcounter na par sajtova. Zadovoljavajući je, ali tražim bolje i jeftinije. :)

crews_adder 18. 12. 2005. 23:54

A http://www.haveamint.com/ ? ;)

MorenoArdohain 19. 12. 2005. 00:08

Citat:

Originalno napisao crews_adder

Sta sa tim? Ni on ne parsira logove, radi tako sto se za svaku PHP skriptu attachuje parce koda koji prati statistiku (auto_prepend_file taktika).

crews_adder 12. 01. 2006. 01:02

Google Analytics
 
Izgleda da Google ponovo radi...

Citat:

Google Analytics Status Update

11 January 2006

We've added enough capacity that we are re-opening signups on an invitation basis. Many of our users who previously submitted their email address to us will be receiving an invite shortly.

As you may know, we experienced extraordinarily strong demand shortly after we launched last November. To ensure a high quality user experience for existing customers, we had to temporarily disable new signups. We have been working diligently to add more capacity that we can both enhance performance for existing users and re-open signups to a limited number of new users.

Since we launched, we've improved the freshness of report data so that our existing customers can see reports that are as recent as 3 hours ago. We've also re-enabled the addition of new profiles so that all of our existing customers can track additional sites using Google Analytics.

Currently, we don't have enough capacity yet to re-open signups for everyone who wants an account. Not everyone who previously sent us an email address received an invite. We will continue to send out additional invites as we add more capacity. If you haven't submitted your email address to us, please do so on our signup form.

Thanks for your patience and for your interest in Google Analytics.

-The Google Analytics Team.
http://www.google.com/analytics/progress.html

nixa 12. 01. 2006. 02:08

Lepa informacija .....

jasmanac 12. 01. 2006. 16:51

Jos ne radi. kao salju neke invitation code-ove. Jel ima neka opcija da se posalje invitation code kada se ulogujes na sistem? Hajde neka proveri neko ko ima pristup ;)

bluesman 12. 01. 2006. 17:06

Ja sam sinoc pokusavao, i nigde nisam video nista sto lici na invitation. Mozda treba da prodje neko vreme ili nesto... mada sam ja od 1. dana otvorio nalog.

Goran Aničić 12. 01. 2006. 21:54

Koristim pomenuti Web Analyzer, i za svaku je preporuku, a da li neko može da preporuči sličan off-line analitički paket?

marinowski 16. 01. 2006. 10:29

Kao sto neko rece, Analytics je poceo da daje nove invitatione. Izgleda da sam imao srecu, ili sam interesantan za analytics (pre ce biti ono prvo), pa sam dobio mogucnost za 5 novih profila:
Citat:

As part of our efforts in expanding system capacity, your account now has the ability to utilize additional profiles. The total number of profiles enabled is: 5
Cisto da znate, da su poceli da dele ono sto su obecali.

Mr.Paja 16. 01. 2006. 10:58

Evo jos jedan off-line {WebLog Storming}, ima zanimljivih opcija, a sto je jos bolje : made in Serbia :)

http://www.datalandsoftware.com/weblog/

crews_adder 27. 01. 2006. 02:13

Evo i jos jedan - BBClone

MorenoArdohain 27. 01. 2006. 02:18

Citat:

Originalno napisao crews_adder
Evo i jos jedan - BBClone

Nemoj mesati babe i zabe, to nije offline analizer

crews_adder 27. 01. 2006. 10:44

Nisam mislio na prethodni post, nego na "Statistike, alati". Mozda je ipak trebalo da ga stavim u "Linkovi".

Goran Aničić 27. 01. 2006. 12:27

Isprobao sam ovaj naš WebLog Storming, i mogu vam reći da ima potencijala. Uz neke izmene i diradu može biti vrlo upotrebljiva alatka. Inicijalna zamerka - besomučno troši rač. resurse. Detaljno ćemo istestirati ovaj softver i prikazati fa u sledećem broju PC magazina.

Mr.Paja 27. 01. 2006. 16:53

E jeste nisam napomenuo tu manu, skoro sam poterao analizu loga za godinu dana .... i masina je zanemela :D ali je ok ovako za par meseci ....

p.s. odnosi se na WebLogStorming

Goran Aničić 27. 01. 2006. 20:34

Citat:

Originalno napisao Mr.Paja
E jeste nisam napomenuo tu manu, skoro sam poterao analizu loga za godinu dana .... i masina je zanemela :D ali je ok ovako za par meseci

Tako je, u momentu "pojede" 150 MB RAM-a, a i interfejs zahteva "debeli fejslifting".

crews_adder 07. 03. 2006. 02:07

Modlogan - jos jedan logfile analizer.

Dodatak: HTTP Analyze (za server).

Mr.Paja 07. 03. 2006. 06:31

A evo još jednog - WebGuru

http://www.hardcoded.net/webguru/

Pedja 09. 03. 2006. 00:27

Meni treba neki program s kojim mogu da analiziram log ali ne statistike radi. Trebaju mi opcije da citko prikazuje sadrzaj loga (po poljima), da mogu da uradim filter po zadatim vrednostima polja, eventualno count, sum ili tako nesto...

Pitam, da ne izmisljam toplu vodu i pravim sam nesto sto vec postoji.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:37.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.