DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Sva početnička pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Joomla nece da instalira galerije... (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9332)

GuitarMan 09. 11. 2010. 18:21

Joomla nece da instalira galerije...
 
1 Prilog(a)
Cao!
Nov sam u joomla-i, ali sam otprilike pohvatao kako radi... dok mi je bila na wamp-u, mogao sam da dodam bilo koju galeriju, a sad kad sam stavio na online server, nece nijednu da mi instalira, samo mi nakon upload-a izbaci ovo...

Prilog 803

Moze neko da mi pomogne?

kickloop 09. 11. 2010. 18:29

change permissions :)

GuitarMan 09. 11. 2010. 18:30

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 91645)
change permissions :)

mislis 777? kojem folderu?

kickloop 09. 11. 2010. 18:39

Nisam više u toku sa Joomla CMS-om ali dok sve ne instaliraš i podesiš drži config file na 777 i foldere adminstrator, components, modules, ..., na 755. Pogledaj ovde pa nađi: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=1237262

GuitarMan 09. 11. 2010. 18:49

Nazalost, nije do toga... sve foldere i fajlove u root folderu sam promenio na 777 i dalje nece... any other ideas?

3banchi 09. 11. 2010. 20:37

Proveri ftp setting u global configuration...siguran sam da je do toga.
Onemoguci ftp u opstim podesavanjima jer on zna da zeza, ako ni posle "save" nece da promeni podesavanje, edituj configuration.php fajl i promeni ovu vrednost rucno:

PHP kôd:

var $ftp_enable '0'


ajankovic 09. 11. 2010. 20:41

Da moraš da zoveš administratora hostinga.

Vidiš svi fajlovi i folderi na serveru bi trebalo da budu u vlasništvu tvog hosting usera, ako si ih ti pravio. Što pretpostavljam da je i slučaj.

E sada ako si na nekom lošem hostingu (na primer našem, srpskom), apache ili php za tvoj nalog se izvršava pod nekim drugim sistemskim korisničkim nalogom. I zato nema privilegije da menja fajlove koji su u tvom vlasništvu.

Tako da ti je jedino rešenje da dobiješ administratora preko telefona i da ga pitaš da li je ovo slučaj na njihovom serveru. I da vidiš kako može da ti pomogne.

GuitarMan 09. 11. 2010. 20:56

ftp je disable-ovan, proverio sam i global config i sam fajl configuration.php... a zanima me da li bi pomoglo ako bih instalirao sve dodatke (galerije i sl.) na wamp-u, pa onda upload-ovao? da li bi tako pravio probleme? jer inace slike mogu da upload-ujem preko article manager-a...nzm dal je to povezano...

ajankovic 09. 11. 2010. 21:10

Evo sada gledam ovaj prvi deo errora, možda sam se zaleteo za permisije. Ali je ipak do servera.

Čudi me da nisi odmah lupio search.

Čini mi se da ti ovaj link daje objašnjenje.

3banchi 09. 11. 2010. 21:28

Pronadji i stavi ovde kako ti je podesen open_basedir...(sakrij ime domena ako neces da se vidi)

help / sistem info / php info

edit:
ili jos bolje u global / server...koja ti je putanja do temp direktorija

GuitarMan 09. 11. 2010. 22:14

Citat:

Originalno napisao ajankovic (Napišite 91656)
Čudi me da nisi odmah lupio search.

Čini mi se da ti ovaj link daje objašnjenje.

uf...bice da je u ovome fora...jedino se bojim da cu problem morati resiti kao i on, postaviti jos jedan sajt kod istog provajdera da nadjem putanju, bojim se da mi oni nece znati pomoci... :P ima mozda neko sajt kod tippnet-a? :)

Hvala svima!!! :)

GuitarMan 09. 11. 2010. 22:20

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 91657)
Pronadji i stavi ovde kako ti je podesen open_basedir...(sakrij ime domena ako neces da se vidi)

help / sistem info / php info

edit:
ili jos bolje u global / server...koja ti je putanja do temp direktorija

Tek sam sad video post... pa putanju u global je C:\wamp\www\joomla\tmp... a ovo help/sistem info... ne kapiram... ima neki nacin da sam otkrijem putanju?

3banchi 09. 11. 2010. 22:43

Mislio sam na online server...proveri podesavanje servera na joomla administraciji > global config / server / podesavanje servera / putanja do temp direktorijuma:

tu bi trebalo da imas nesto ovako

home/tvojhostingnalog/domains/tvojdomen.com/public_html/tmp

Ovo zavisi od hostinga do hostinga ali ja sam ovako namestio jer na jednom nalogu imam vise domena.
Ako ti je hosting nalog i domen istog imena onda ubaci nesto ovako:

home/tvojdomen/domains/tvojdomen.com/public.html/tmp

Milos Vukotic 10. 11. 2010. 01:07

Jesi li Joomla-u instalirao na serveru ili samo upload-ovao sa wamp-a?

Ako je ovo drugo slučaj, napravi fajl npr. putanja.php, u njega ubaci
PHP kôd:

<?php
echo dirname(__FILE__);
?>

i upload-uj u root folder sajta (tamo đe ti je index.php), potom iz browser-a idi na tvojsajt/putanja.php i vidi što će ti napisati...

Konačno, provjeri u configuration.php je li ta ista putanja u $log_path i $temp_path (ne računajući "temp" i "logs" na kraju).

Ako ti "putanja.php" ispiše npr. /var/www/tvojsajt/web onda u configuration.php treba da stoji:
var $tmp_path = '/var/www/tvojsajt/web/tmp'

GuitarMan 10. 11. 2010. 20:49

/virtualweb/moj-sajt/htdocs

ubacio sam putanja.php i ispise mi sledece...

e sad...kad ubacim ovu putanju /virtualweb/moj-sajt/htdocs/tmp u global config, izbaci mi sledecu gresku...

"JFolder::create: Could not create directory
Component Install: Failed to create directory.:"

druga stvar koja me malo zbunjuje je configuration.php fajl... kad ubacim ovu putanju preko global config-a, u fajlu mi ispise sledecu putanju...

var $tmp_path = '/virtualweb/moj-sajt/htdocs/tmp';

a putanja za log mi ostane stara kao na wamp-u:

var $log_path = 'C:\\wamp\\www\\joomla\\logs';

zanima me koja je ispravna sintaksa, jer stara stoji sa backslash-evima i to duplim... :P i kako na kraju treba da izgleda u config fajlu?

znam da sam sad vec dosadan, but please...help... i hvala na svemu dosad! :)

Milos Vukotic 10. 11. 2010. 22:47

Otvori direktno configuration.php u editoru i stavi:

var $log_path = '/virtualweb/moj-sajt/htdocs/logs';
var $tmp_path = '/virtualweb/moj-sajt/htdocs/tmp';

Putanje s windows-a ti ne trebaju na serveru. :)

Potom provjeri privilegije za oba ta direktorijuma, kao što su ti gore rekli.
U direktorijumu 'administrator' isto imaš components, modules i plugins, provjeri privilegije i tamo...
Zapravo, selektuj sve u nekom ftp programu i lupi 777 :)

GuitarMan 11. 11. 2010. 01:50

Napokon je proradilo...uspeo sam da upload-ujem galeriju.... :) hvala puno... mada, bojim se da problem jos postoji... samo nisam siguran zasto... radi se o tome da sam probao da upload-ujem 2 razlicita plugin-a za mobilne telefone, koji bi trebali da transformisu sajt shodno uredjaju koji mu pristupa... nijedan nisam uspeo da postavim, a review-ovi su im odlicni, pa kontam da nije do njih...

da li moram imati template koji moze da podrzi ove dodatke ili to moze svaki, pa u sustini problem jos nije resen u celosti?

evo greske:

It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /virtualweb/moj-sajt/htdocs/tmp/install_4cdb3a1ca0892/mobilebot.php to /virtualweb/moj-sajt/htdocs/plugins/system/mobilebot.php

i ovo:

Nearsoft, Inc., Mexico - Detects mobile devices using the server variable HTTP_USER_AGENT and changes the Joomla! template to use accordingly; based on the work of Denis Ryabov in "PDA Plugin" (http://joomup.com/blog/2007/10/20/pdaplugin-joomla-15/) *** DETECTION LOGIC: (1) IF ENABLED, SPECIFIC DEVICE DEFINITIONS ARE CHECKED FIRST -IPHONE, BLACKBERRY, OPERA MINI, ANDROID, C1, C2- (2) IF NO SPECIFIC DEVICE IS FOUND, "DEFAULT MOBILE TEMPLATE" SECTION IS CHECKED ***

and one more thing...ubacio sam random quote module i treba da overwrite-ujem jedan txt fajl, al ne mogu...niti da promenim na 777...what to do with that? :P

ajankovic 11. 11. 2010. 12:31

Mrzim Joomlu :)...

mangia 11. 11. 2010. 13:33

I porodi li se gospođa na kraju ?

GuitarMan 11. 11. 2010. 14:06

Citat:

Originalno napisao mangia (Napišite 91773)
I porodi li se gospođa na kraju ?

:1041:
mislim da je sarkazam suvišan...

3banchi 11. 11. 2010. 14:41

^ ma pusti mangiu...stari mangup, svi se mi ponekad salimo.

Nego, bojim se da si u problemu kojeg ces pre resiti na joomlinom forumu.
Ovo sto je bilo ocigledno sa putanjom su ceste greske i opste pojave pa smo se trudili da pomognemo. Resenja za probleme pojedinacnih extenzija gledaj na sajtovima autora i na joomlinom forumu.
Ali ono sto je meni najsumnjivije je taj tvoj hosting kojeg si naveo...ne izgleda mi kao nesto pouzdano.

GuitarMan 11. 11. 2010. 19:27

Vazi...u svakom slucaju, stvarno puno hvala svima koji su pomogli... :)
Poz!!! :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:03.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.