DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Cene oglašavanja (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6660)

GaVrA 07. 11. 2008. 15:36

Cene oglašavanja
 
1 Prilog(a)
Dakle, konačno je nađen klijent za reklamiranje na sajtu, ali ja apsolutno ne znam koje cifre bi mogao da tražim za ono baner u hederu...

Trebalo bi da se čujemo u ponedeljak da se dogovorimo oko cifre, pa mi treba vaša pomoć.

Pošto sam viđao da svi veći sajtovi koriste google analytics, ja sam isto počeo da ga koristim pre više meseci, a evo vam u prilogu statistike za poslednjih mesec dana. Najverovatnije bi išlo na mesečnom nivou plaćanje. Ne želim da tražim previše, niti premalo, već samo neku realnu cifru.

jasmanac 07. 11. 2008. 15:44

Ovde ti fali vreme u funkciji posete.

Eniac 07. 11. 2008. 15:49

daj velicine banera i tip sajta, posto u mnogome zavisi od tipa sajta cena oglasavanja

GaVrA 07. 11. 2008. 16:12

Citat:

Originalno napisao jasmanac (Napišite 63488)
Ovde ti fali vreme u funkciji posete.

Zaboravih... :1050: Dakle ovo je za mesec dana... Od 6.10 do 6.11

Nije nešto velika posećenost, ali opet ima troškova... :(

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 63489)
daj velicine banera i tip sajta, posto u mnogome zavisi od tipa sajta cena oglasavanja

Pa ono, baner u hederu, celom širinom... :) 728 x 90 tako nešto.

Tip sajta? Ne'am pojma... :)

www.crtaci.info pa pogledajte

Eniac 07. 11. 2008. 22:00

pa recimo da mozes 100-150 eur da trazis za to, ali pre 100 nego 150 :D

Vladimir Rodic 07. 11. 2008. 22:22

covece pa tolko ga samo server izadje :(

stvarno da se zapita covek da pokrece tako nesto :(

Eniac 07. 11. 2008. 22:31

100 eur mesecno, za 1000 poseta dnevno, pf mnogo je to... a jbg, pojedini blogovi imaju toliko poseta dnevno, nije to nesto puno, a sa druge strane 100 eur je tesko i pojedini mnogo poseceniji sajtovi da uzmu od oglasivaca, mozda je tuzno ali je tako

mada gledam sad, prosecno vreme na sajtu je 15 min, to moze da se iskoristi prilikom prodaje :)

update (mileusna me vuce za jezik): zasto 100 eur? taj baner moze da ima neki CTR od recimo 0,3 sto je ok, i ako obzirom na vreme provedeno na sajtu baner blidness cesto zna da ucini svoje. To mu dodje na 1000 poseta 3 klika dnevno, sto je na mesecnom nivou 90 klikova. 90 klikova za 100 eur, znaci da je jedan klik 90 dinara. U Srbiji, osim ako nije poklapanje ciljne grupe 100%, tesko da ce iko dati te pare.

druga racunica, kada se gleda pv, 300k pva po nekih 0,03-0,05 din po svakom mu je 10-15.000 din kako sam i ranije rekao... eto :)

GaVrA 07. 11. 2008. 23:56

Uff eniac... :D Ovo je hobi prvenstveno, tako da uspevamo da se sastavimo sa jednim minimumom od VPS-a za $45 mesečno.

Ponavljam, moj jedini cilj jeste da sajt sam sebe izdržava, tj da se otplaćuje server, tako da što se mene tiče i $45 je super... :)

Ali kao što rekoh neželim ni da over ni under bidujem čoveku, već samo želim realnost. Zato sam i pitao ovde, rekoh ovde su pro likovi pa će mi pomoći da pronađem tu neku realnost... :)

Ako želite mogu da vam postavim ceo pdf iz analytics-a, pa da možda i nekako dublje sve to izalanizirate? :)

Off Topic: jel tih 15 min prosečnog vremena na sajtu dobro ili loše? haha

artur_dent 07. 11. 2008. 23:58

Cini mi se da ces lakse prodati recimo 3 banera po 50e ( glupo je ici sa vise od 2-3 ) nego jedan od 150.
just my 2 cents.

Ako je samo za pokrivanje troskova server-a mozda ne bi bilo lose pokusati sa Adsensom ili eTargetom stavis i ne mislis.

GaVrA 08. 11. 2008. 00:04

Citat:

Originalno napisao artur_dent (Napišite 63507)
Cini mi se da ces lakse prodati recimo 3 banera po 50e ( glupo je ici sa vise od 2-3 ) nego jedan od 150.
just my 2 cents.

Pa ok, daj onda nađi mi još dva oglašivača. :)

Citat:

Originalno napisao artur_dent (Napišite 63507)
Ako je samo za pokrivanje troskova server-a mozda ne bi bilo lose pokusati sa Adsensom ili eTargetom stavis i ne mislis.

To mi je sve nekako previše matematike... Ovako samo pare na ruke i kraj posla.

Još jedan razlog zašto ne želim da krećem bilo šta, jeste što planiram da postanem član u httpool oglašivačke mreže. Već sam im pisao i rekli su mi da je minimum 200k pv mesečno, a meni je sajt na 350 do 400k pv... Jedini problem je što moram da čekam januar da bi konkurisao, ako to prođe - super. Ako ne - videću šta mi je raditi...

nn.nn 08. 11. 2008. 00:37

Citat:

Originalno napisao GaVrA (Napišite 63506)
Uff eniac... :D Ovo je hobi prvenstveno, tako da uspevamo da se sastavimo sa jednim minimumom od VPS-a za $45 mesečno.

Off Topic: Kako ti definišeš minimum, ne znam, ali recimo da imaš solidan VPS za $19.95 mesečno (RAM 360MB, storage 12GB, transfer 200GB). A našao sam i za $7.95 mesečno, mada nisam siguran da je to upotrebljivo.

GaVrA 08. 11. 2008. 01:02

1 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao nn.nn (Napišite 63511)
Off Topic: Kako ti definišeš minimum, ne znam, ali recimo da imaš solidan VPS za $19.95 mesečno (RAM 360MB, storage 12GB, transfer 200GB). A našao sam i za $7.95 mesečno, mada nisam siguran da je to upotrebljivo.

Off Topic: Ovo na slici plus WHM/Cpanel=$15

torbica 08. 11. 2008. 06:11

Cena banera zavisi koliko je klijent spreman da plati
 
Posalji mi na pm koji ti je sajt i koja delatnost firme i kakav ce baner da bude, institucionalni ili prodajni....

Cena zavisi da li ti je jedini baner-sponzor, da li je prodajni baner na usko specijalzovanom sajtu. Ako se to sve lepo sklopi pa ROI bude visok, moze to i vise da se naplati recimo 500 tinak evra...

GaVrA 08. 11. 2008. 13:52

Već sam napisao sajt. www.crtaci.info

Delatnost firme? Ako misliš na oglašivača, stvarno ne znam, ali znam da žele da reklamiraju neki časopis za decu... Nisam ga baš nešto povatao kada mi je pričao... haha...

Nemam pojma koja je razlika između ta dva, institucionalni ili prodajni... :)

Trenutno sam ad-free tako da bi bio jedini baner-sponzor, sajt je posvećen crtanom filmu, tako da da, usko je specijalizovan.

ROI? :) Qe? :)

salebab 08. 11. 2008. 14:47

Ne radi ti sajt, ni juce isto nije radio neko vreme...

GaVrA 08. 11. 2008. 15:53

Hvala ti na saopštavanju očiglednog. Ajde molim vas da se držite teme, a ne da pričamo o tome koji host se koristi i da li radi sajt. Dakle pitanje je koliko mogu da tražim za reklamu. Trenutak je takav da sam otvorio temu u isto vreme kada je trebalo da se plaća server za tekući mesec, a ovi me nešto zajebali, i bla bla bla, down time od jutros 8am i sinoć jedno sat vremena...

Hvala još jednom.

Eniac 08. 11. 2008. 17:33

pa eto trazi 10.000 din za mesec dana, i razmisljaj o drugim pozicijama banera na sajtu pa se javi :)

GaVrA 08. 11. 2008. 18:23

Ajd' videću šta i kako će se razvijati razgovor u ponedeljak... :) Pošto smo se dogovorili da i ja i on eto iskoristimo vikend da se raspitamo malo oko tih cena, a i usput planiraju da se oglašavaju i na b92, pa kao zna da su skupi, ali videće još dal će se kod njih oglašavati...

Sve u svemu - začin c, a ovo ćemo videti kako će još ići... :) ne verujem da ću postavljati još neko mesto, jer stvarno mi se zgadi kada otvorim neke domaće sajtove i vidim da mi je ceo monitor(1280x1042) prekriven sa reklamama, i da moram da skrolujem bogami dosta da bi došao do sadržaja. Ok, razumem ja sve to, ali eto meni se ne sviđa i ne želim da idem ka tome. Muka me naterala da uopšte i postavljam i ovu jednu reklamu...

Eniac 08. 11. 2008. 18:59

Citat:

Originalno napisao GaVrA (Napišite 63523)
Ajd' videću šta i kako će se razvijati razgovor u ponedeljak...

iskreno, 21 vek je lose vreme da se bilo sta radi iz ljubavi, tako da stavljaj slobodno banere. Ne moras puno stavi 2-3, neki ppc i guraj samo. Na kraju ako zelis da tvoje chedo uspe preusmeri tu zaradu u marketing :) I srecno u ponedeljak :)

GaVrA 08. 11. 2008. 20:19

Znam, shvatio sam to još kod 1000og korisnika, sad će uskoro 8000... :O

nekako mi se čini da je to never ending circle, tipa dođu neke pare, odu u marketing, dođe više ljudi, treba jači server, treba još banera, oni dođu - dođe više para, još više ode u marketing, još više ljudi dođe, još jači server treba... :)

Najjače bi mi bilo kada bi on ponudio još jaču cifru od ovih gore spominjanih, ali cenim da će sve biti u fazonu "ok kolko nudite za baner" -"2000din?"

Ali ok neću sad o tome... haha... Ponedeljak je blizu... lol

mrdr 08. 11. 2008. 22:26

100e mi je malo preambiciozno, zadovolji se i sa 50e u pocetku.

Kazu da treba biti skroman ... :)

Od httpoola ne ocekuj mnogo, da imaju klijenta verovatno bi te sami kontaktirali a stekao sam utisak da njih prvenstveno interesuju samo najposeceniji sajtovi a u Srbiji se zna koji su to ...

Eniac 08. 11. 2008. 23:34

nije tacno da ih interesuju samo najposeceniji sajtovi, pcigre.com je klasican primer za to i ako sada nema reklame, samo u Srbiji nema toliko oglasivaca koji bi pokrili sve sajtove nazalost.

Dobra stvar je sto ima nekoliko novih agencija koje obecavaju, topli savet je da se javite i Marku sa gdestinacije, koji sad radi u WMA pa da probate i sa njima, meni su recimo obezbedili sad 2 kampanje sto je vise nego pohvalno.

Izvinjavam se za reklamiranje, ali svaki savet mu dodje kao reklama u neku ruku...

GaVrA 09. 11. 2008. 04:45

Citat:

Originalno napisao mrdr (Napišite 63529)
Kazu da treba biti skroman ... :)

Naravno! Ako si pročitao moje prethodne poruke apsolutno sam bez exp-a u ovome i sve što želim je ta neka realna cifra, dakle bez over i under bid-a. Ako nešto kapiram to je da je moje da dignem cenu, a oglašivača da spusti, pa ću da vidim kolko on nudi pa neki kompromis da nađemo, a ako bude hteo na više meseci onda što da ne, nešto malo jeftinije ovo ono... :)

mrdr 09. 11. 2008. 13:41

pcigre imaju dobru posecenost a i tradiciju, koliko me secanje sluzi i koliko-toliko imaju ciljnu grupu ...

Znam gavro, vidim da si i ti skeptican povodom cifri koje su ti ovde navodili, zato ti i kazem da treba poceti polako i postepeno pa daj Boze da dostignes cifru koju ti gore sugerisu ...

Sto se tice wma, odmah mi u oko zapade ovo
Citat:

Popust od 10% na sve pozcije za prikaz u regionu
i vec izgubih interesovanje ...:1046:

Dragan Varagić 09. 11. 2008. 17:19

Što se tiče ponuda načina zarade u Srbiji, imate kod mene nedavni update (za one koji ne znaju).

Cena oglašavanja po sajtu je veoma relativna stvar. Kod nas postoje veoma posećeni sajtovi koji traže veoma male pare za oglašavanje, dok sa druge strane postoje oni koji traže puno za veoma male efekte koje im sajt daje.

Kako se radi o forumu, ne bih preporučio cenu iznad 50 EUR/mes za pomenutu posećenost, jer na taj način klijent može da očekuje neke efekte koji će ga privoleti da se duže oglašava.

Raspored baner mesta se može odraditi tako da ne izgleda napadno, što ne znači da treba postavljati 20-30 baner mesta. Što je veći broj mesta za oglašavanje, manje osoba i vidi i klikne na pojedinačni baner...

Miloje Sekulic 09. 11. 2008. 18:03

Citat:

Originalno napisao GaVrA (Napišite 63517)
sajt je posvećen crtanom filmu, tako da da, usko je specijalizovan.

Nije. Upravo obrnuto. Kod nas su crtaći "nešto za klince". To je u demografiji odrednica 2 - 12 godina. Pred pubertet.
Stanovništvo Srbije x oni koji koriste net x deo njih koji imaju 2-12 godina + njihovi roditelji

Ciljna grupa tvog oglašivača nisu samo klinci (mama kupi mi) već njihovi roditelji.
Dakle dečija garderoba, igračke, igraonice + rođendaonice, itd.

Sem toga tu je i gomila likova kao što sam ja koji vole da pogledaju crtać i podsete se detinjstva. Napravi anketu, ili više njih, dobi demografiju, biće ti dragocena pri razgovou sa oglašivačima.

Ima još nešto zanimljivo, odnosno dve stvari. Poseta ti je prilično ravnomerna. Cenim da imaš stalne fanove koji dolazae redovno "po svoju porciju crtaća". Sa druge strane imaš pilično okrenutih strana po posetiocu > 10.

Ti batice imaš jako kvalitetnu posetu sajtu iz ugla oglašivača :)

Napravi dakle:
- nekoliko pozicija od kojih će neke ići u razmenu, prvenstveno sa medijima (dečiji časopisi itd),
- napravi nekoliko jeftinijih pozicija za banere (4 x 50 jura) koje ćeš prodavati onima koji očekukuju konretan povrat uloženog (igraonice, dečije torte itd), odnosno onima koji od jedne prodaje do koje je došlo preko sajta isplate uloženih 50 jura
- i napravi jednu centralnu poziciju "za brendiranje" velikih firmi kojima je bitno da su na očima deci (podavci igračaka, itd), odnosno onima koji ne očekuju direktnu nego posrednu korist od oglašavanja. Ovo zadnje naplati 250 - 300 jura, 20% popust na više od 3 meseca zakupa.

I stalno ponavljaj "kod mene dolaze upravo oni koji vam trebaju" :)

Ako imaš problem kod formiranja cena uzmi dečije magazine, raspitaj se o tiražima (cifru koju ti kažu podeli sa 3-5, zavisno koliko si blizak sa čovekom), njihove cene oglasa podeli da 3-5 i videćeš da tvoj sajt ima reklamni kapacitet od bar 1.000 jura.

GaVrA 09. 11. 2008. 19:20

Ehhh... Lepo to zvuči... :) Ali realno, sutra, ako me uopšte bude zvao ovaj lik, ja ću vala da prihvatim i 50€ kako bi imao da platim server za decembar... :)

Dakle Miloje, hvala ti na opširnom odgovoru, ali meni je sve to totalno nerealno... :) Barem u ovom trenutku kada smo se jedva sastavili od donacija da platim za oktobar.

Mislim evo dajem ~30% od te cifre ako neko može sve to da odradi, jer ja nema šanse da uradim bilo šta od toga, tj da nađem oglašivače and stuff... :)

Miloje Sekulic 09. 11. 2008. 19:26

Pa i ne treba ti da radis

Za pocetak isplaniraj semu banera koja bi mogla da ti donese 600-800 jura.
Kako bude isla poseta dizi cenu
Onda se dogovori sa nekim da radite pola - pola ili 60-40% za tebe.

Idealno mi zvuci taj lik koji ima deciji casopis, znaci da ima svoje prodavce ili on sam prodaje. Sto ne bi uzeli jos malo klijentima koji im se i inace oglasavaju?
I svima dobro :)

GaVrA 09. 11. 2008. 19:30

Već sam rekao da ne želim "farmu ad-ova" na sajtu. Ali definitivno ste me ubedili da razmislim o nekom kompromisu, tipa recimo neka 3 banera negde da smestim and stuff...

Ako sam ja išta skapirao tog lika, on je neki PR za taj magazin za decu, kao pod okriljem deltavidea:

http://deltavideo.rs/

To i još što mi je nešto rekao da će možda ići i na B92 mi govori da je 50€ zagarantovano, a da mogu da se nadam i jačoj ceni. :)

Day after tommorow ću da sednem i da se vratim na prvi pasus u ovoj poruci... Ehh... "Srpski san" od hobija... zlo

pcigre 10. 11. 2008. 11:21

@poseta, serveri, troškovi, prihodi: to ti je tako u maltene svakom biznisu, tako da to nemoj da te opterećuje.

@koncepcija za prodaju banera: 200-300€ mesečno nije nemoguća cifra. To bi ti taman obezbedilo da mesečno možeš da uložiš 100-200€ nazad u sajt (marketing, sadržaj, urednici.. šta god).

@cena: 100€ za udarni, brend baner, je po meni ok. Kao što ti i drugi rekoše, dodatne pozicije planiraj za 50ak €.

@kako su PC Igre u httpoolu... najposećeniji smo sajt u kategoriji u Srbiji, sa jasnom ciljnom publikom, te se možemo uglaviti u određene kampanje.

Javi obavezno šta se dogodilo danas.

GaVrA 10. 11. 2008. 13:01

Evo upravo sam se čuo sa likom. Cifru koju je spomenuo je 10.000dinara, ali je to tako spomenuo da me je zgranulo... :D Mislim posle toga je uporedio sa b92, tipa tamo će da idu za 80,000din pa da vide za mesec, dva "ulazne podatke" tj koju posećenost dobiju od mene, a koju od njih, pa je više hipotetički(tj verovatno nije, ali meni se tako učinilo hahaha) rekao da ako bude moj sajt slao duplo manje od b92 da će mi kao plaćati 30-40k, tj nekako srazmerno sa cenom koju njima plaćaju... :1094: Sve što hoću da kažem je da je o cifri bilo reči u 2 rečenice, i to njegove, dok je sve ostalo vrema samo pričao, a ja ćutao... :D Dakle eniac gz na ovoj poruci:

http://www.devprotalk.com/showpost.p...2&postcount=17

:D

E sad, fora je što su izgleda odustali od tog časopisa, već žele redirekciju na njihovu stranicu za prodaju crtanih filmova, sad šta tačno treba da se dogovorimo nemam pojma, ali je rekao "bla bla mi to oćemo tako i tako" pa kao da li ja mogu da izvedem or whateva, nisam ga najbolje skapirao :)

Ufff gledaj me, al sam se raspisao kao žena neka... Ne znam, bolje je da završim ovo kucanje, thnx svima na savetima!

Evo ako sve prođe kako treba odradiću jednu kampanju, sad samo nemam pojma gde... haha... Jer ako ja njima navučem određeni procenat posete koji im b92 bude dovukla srazmerno tome bi povećali moju cifru. Valjda sam to tolko skapirao... :D Ajd' kada budem imao pare u rukama otvaram novu temu da vidim gde je najbolje uložiti neke pare(loma repa tebra, loma!) u taj neki famozni "internet marketing" or samting samting.

Over and out!

Eniac 10. 11. 2008. 13:43

b92 i nema neke rezultate oglasavanja tako da si u dobroj poziciji, oglasavanje na b92ci je vise kur*enje varijanta, oglasavamo se jer je to najveci Internet medij, i to je skroz ok, ali je nerealno ocekivati bog zna kakve rezultate od njih.

GaVrA 10. 11. 2008. 14:07

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 63641)
b92 i nema neke rezultate oglasavanja tako da si u dobroj poziciji, oglasavanje na b92ci je vise kur*enje varijanta, oglasavamo se jer je to najveci Internet medij, i to je skroz ok, ali je nerealno ocekivati bog zna kakve rezultate od njih.

Tako nešto sam i mislio... ;)

Ništa, sada varijanta kojoj se nadam je da će imati slab rezultat kod b92 što bi, uz neku manju kampanju sa moje strane(sa kojom bi mooožda doveo neke nove posetioce koji bi mooždaaa poboljšali rezultat kod oglašivača, za moj sajt jelte) ako sam dobro razumeo i povećalo moju cifru posle ovog nekog uvodnog dela. :)

Milos Vukotic 10. 11. 2008. 15:21

Gavro, sreća tvoja što "lik" ne posjećuje DPT ;)

GaVrA 10. 11. 2008. 15:26

To se nešto i ja razmišljam... :D A opet i da vidi ove poruke ne verujem da bi se nešto promenilo... :P

Vladimir Rodic 10. 11. 2008. 17:27

Citat:

Originalno napisao GaVrA (Napišite 63639)
Evo upravo sam se čuo sa likom. Cifru koju je spomenuo je 10.000dinara, ali je to tako spomenuo da me je zgranulo... :D Mislim posle toga je uporedio sa b92, tipa tamo će da idu za 80,000din pa da vide za mesec, dva "ulazne podatke" tj koju posećenost dobiju od mene, a koju od njih, pa je više hipotetički(tj verovatno nije, ali meni se tako učinilo hahaha) rekao da ako bude moj sajt slao duplo manje od b92 da će mi kao plaćati 30-40k, tj nekako srazmerno sa cenom koju njima plaćaju... :1094: Sve što hoću da kažem je da je o cifri bilo reči u 2 rečenice, i to njegove, dok je sve ostalo vrema samo pričao, a ja ćutao... :D Dakle eniac gz na ovoj poruci:

http://www.devprotalk.com/showpost.p...2&postcount=17

:D

E sad, fora je što su izgleda odustali od tog časopisa, već žele redirekciju na njihovu stranicu za prodaju crtanih filmova, sad šta tačno treba da se dogovorimo nemam pojma, ali je rekao "bla bla mi to oćemo tako i tako" pa kao da li ja mogu da izvedem or whateva, nisam ga najbolje skapirao :)

Ufff gledaj me, al sam se raspisao kao žena neka... Ne znam, bolje je da završim ovo kucanje, thnx svima na savetima!

Evo ako sve prođe kako treba odradiću jednu kampanju, sad samo nemam pojma gde... haha... Jer ako ja njima navučem određeni procenat posete koji im b92 bude dovukla srazmerno tome bi povećali moju cifru. Valjda sam to tolko skapirao... :D Ajd' kada budem imao pare u rukama otvaram novu temu da vidim gde je najbolje uložiti neke pare(loma repa tebra, loma!) u taj neki famozni "internet marketing" or samting samting.

Over and out!

Drago mi je da vidim da si srecan i zadovoljan i zelim ti maksimalno da ti uspe jer je to lep pokazatelj da vredi imati "hobi sa strane"

Vladimir Rodic 10. 11. 2008. 17:36

Citat:

Originalno napisao GaVrA (Napišite 63506)
Uff eniac... :D Ovo je hobi prvenstveno, tako da uspevamo da se sastavimo sa jednim minimumom od VPS-a za $45 mesečno.

Ne razumem se previse u hostinge ali nek mi neko objasni molim vas sta fali ovom hostingu na GoDaddy-ju

Za 13,50$ mesecno se dobije na godinu dana unlimited server (dovoljno za jedan takav forum verujem)

Zbog cega placa Gavra VPS 45$ ??? Dakle da li moze da se pokrene portal ili samo forum na jednom ovakvom hostingu, dakle ovaj unlimited plan ikoje su mu mane ?

DejanVesic 10. 11. 2008. 17:47

Ovo je shared hosting a ne Virtual Dedicated / Dedicated.

Znači, deliš mašinu i sve njene probleme sa svim ostalima koji su na toj mašini, dok kod Dedicated planova svi problemi su samo tvoji :)

Vladimir Rodic 10. 11. 2008. 17:59

Citat:

Originalno napisao DejanVesic (Napišite 63661)
Ovo je shared hosting a ne Virtual Dedicated / Dedicated.

Znači, deliš mašinu i sve njene probleme sa svim ostalima koji su na toj mašini, dok kod Dedicated planova svi problemi su samo tvoji :)

A problemi su tipa ???

Tj da li mi se isplati da takav neki projekat krenem na takvom serveru i samim tim smanjim cenu servera a onda i potrebu za reklamama, jer je 15$ mesecno nista a radio bih projekat cisto iz hobija jer bih zeleo da nadjem i upoznam sto vise ljudi sa istom interesnom sverom a posto tako nesto ne postoji reko da zakuvam ja prvi, pa nek se razvija.

Pravo pitanje je onda izgleda "imate li iskustva sa takvim hostinzima bla bla i da li da krecem tako to ili da ipak skupim za virtual dedicated sam"

DejanVesic 10. 11. 2008. 19:48

Spor odziv, preopterećen server, nekompatibilnosti softvera (php / mysql) sa verzijama na kojima ti razvijaš ...

No, ako ne pucaš odmah na čisto komercijalno rešenje, naravno da treba da ideš na shared prvo, dok sve lepo ne razviješ; tek kada/ako se ukaže potreba, pređeš na Dedicated.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:13.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.