DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Regular expression i htaccess (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Redirekcija svih strana na main page (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=4437)

Visitors 07. 01. 2008. 03:03

Redirekcija svih strana na main page
 
Pozdrav.

Pretrazio sam forum, ima slicnih tema, ali da ne bih nesto pogresio, rekoh, bolje da pitam.

Imam sajt na kome je od skoro pristup zasticen sifrom, kao i svi fajlovi, zasticeni su preko .htaccess-a. Problem je sto sa google-a imam dosta poseta na svim stranama sajta, a ima ih podosta. Kad posetilac dodje na tu stranu, otvara mu se pop up browser-a za logovanje i ne gasi se, nema sanse, morao sam 13 puta da kliknem na cancel da bi se prozor ugasio. Prosecan posetilac se uplasi od svega toga i napusti sajt. Da bih to sprecio, treba mi neko .htaccess resenje da se svi posetioci sa referrer strana slaju na glavnu stranu. Da li je ikako moguce, a pritom da se i dlaje na google indeksiraju sve strane sajta, da ne budem na gubitku.

Svaki savet je dobrodosao.

Hvala unapred.

Pozdrav.

ivanhoe 07. 01. 2008. 03:40

redirekcija svih strana na index.php:
Kôd:

RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI}  !^/?index\.php
RewriteRule .+  http://tvojsajt/index.php [R=302,L]

ovo bi trebalo da kaze googlu da su strane samo privremeno pomerene, pa ce nastaviti da ih indexira (teoretski, ne znam koliko dugo doduse)... sva druga resenja, koja bi googlu prikazivala jedno, aposetiocima drugo ti nikako ne preporucujem, mozes da se ujeb** da te google izbaci iz indexa

Visitors 07. 01. 2008. 03:58

Hvala na odgovoru, ali ne radi.

Nisam rekao da vec imam jedno podesavanje u .htaccess-u, a glasi

DirectoryIndex ulaz.php index.php

Redirektovao sam na ulaznu stranu jer je skripta na sajtu vec sama napravila index.php pa nisam mogao da menjam.

Ali i kad obrisem DirectoryIndex ulaz.php index.php ponovo imam gresku. Kaze da je lose redirektovano.

Tvoj kod sam prekopirao takav kakav jeste i samo ubacio naziv sajta i to je to. Pokusao sam jos par varijacija, recimo obrisao sam index.php, stavio ulaz.php i gore i dole, ali ne radi.

Ne znam u cemu je problem.

A sto se tice google-a, ako bi ubacio ovu redirekciju da li moze da se desi da prestane da indeksira sve ostale strane.

Pozdrav.

ivanhoe 07. 01. 2008. 10:30

ispravio sam u gornjem primeru, pa probaj ponovo...

sto se tice toga sta ce google da uradi nemam pojma... 302 znaci temporarly moved, znaci ne bi trebalo da ih izbaci iz indexa, mada ce vrlo verovatno u nekom trenutku da pokupi novi sadrzaj sa glavne strane... definitivno nije dobro resenje ako planiras to da drzis za stalno tako..

a zasto uopste izvodis celu tu stvar bas tako? Ajd objasni sta tacno zelis da postignes oko zastite strana, pa mozemo mozda da ti predlozimo neki bolji nacin da to odradis... recimo da napravis normalan login, umesto da koristis web server za to, ili ako vec koristis web server autentifikaciju, bar da iskljucis slike i css iz toga da se ne bi ljudima otvarala gomila login dijaloga (mada to se otvara samo ako se ne stiklira da browser zapamti sifru, sto cenim da vecina ipak zna da uradi)

Visitors 07. 01. 2008. 12:59

Hvala. Kod radi, ali je sad jos veci problem. Na bilo koji link da kliknem za stranu unutar sajta, on me vraca na pocetnu stranu, tako da nista od ovoga, a bas sam mislio da moze da uspe, makar privremeno.

Evo cele price.

Sajt http://www.prsata.com koristi coppermine skriptu jer se sajt sastoji samo od slika i u to vreme, pre godinu dana, to mi je delovalo kao ok resenje za ono sto sam zeleo da uradim.

Skoro sam postavio naplatu putem sms-a na tom sajtu i tu sejavlja problem. Morao sam da zastitim sve slike passwordom kako bi samo ulogovani posetioci mogli da ih vide. Skripta je takva da tu gde su slike tu su i thumbovi, tako da su i oni zasticeni passwordom i pri svakom ucitavanju strane, ucitavaju se i thumbovi koji su zasticeni passom i oni prave problem. Pitao sam developere coppermine skripte da li mogu da premestim thumbove u drugi nezasticeni folder, ali su rekli kako je to tako automatski namesteno i da je to to.

Prilagodio sam se toj situaciji i zastitio sve i slike i thumbove, a ostavio ulaznu stranu i stranu za logovanje. To naravno dosta smanjuje CTR uclanjenja jer posetioci ne mogu da vide sta ih ceka na sajtu i verovatno veliki broj njih odustane i ode. Ali rekoh nema veze, neka bude privremeno resenje dok ne smislim nesto drugo.

E onda dodje google i padne mi na pamet da ce svi koji dodju sa google-a verovatno i da odu jer dolaze na sve moguce strane, zavisno od pretrage, a mozda 30% dolazi direktno na glavnu stranu. Nije malo izgubiti 70% potencijalnih korisnika.

I tako mi je sad sve zbrkano, umesto da unapredjujem sajt, vec dva dana lomim mozak oko ovoga.

Ako nista ne ispadne od ovoga, moracu ceo sajt sa 3000 slika da prebacim u blog ili tako nesto. Jeste daje to veliki posao, ali ne zalim, jer mi je ovo projekat na duze staze.

Jel ima neko bar ideju sta bi moglo da se uradi ili da polako instaliram wordpress pa da krenem sa prebacivanjem.

Hvala svima unapred.

ivanhoe 07. 01. 2008. 19:54

mozes da zadajes password samo odredjenim fajlovima, ovako:
Kôd:

# standardni deo za autorizaciju
AuthType Basic
AuthName "NESTO"
AuthUserFile nesto/.htpasswd
AuthGroupFile /dev/null

#stitimo sve slike
<FilesMatch "\.(gif|jpe?g|png)$">
Require user pera
</FilesMatch>

#osim thumbova
<FilesMatch "_thumb\.(gif|jpe?g|png)$">
Allow from All
Satisfy Any
</FilesMatch>

ovde je naravno pretpostavka da postoji neka fora kako mozes da razlikujes imena thumbova od imena slika.. ne razumem se u Coppermine, pa ne znam tacno kako on imenuje thumbove, ali obicno ima neka shema za to po kojoj mozes da ih gadjas..

Za detalje oko FilesMatch pogledaj:
http://httpd.apache.org/docs/2.0/mod...tml#filesmatch

Visitors 08. 01. 2008. 00:31

Pozdrav.

Ovo bi mozda moglo da uspe.

Thumbovi se nalaze u istom folderu kao i slike, ali imaju prefix thumb_.

Da li bi ova zastita mogla da funkcionise u tom slucaju i koji konkretno kod da ubacim. Nisam vešt sa podesavanjima u .htaccess-u, pa me strah da nesto ne pogresim.

<FilesMatch "_thumb\.(gif|jpe?g|png)$">
Allow from All
Satisfy Any
</FilesMatch>

Pretpostavljam da bi samo ovo trebalo i to u onaj .htaccess fajl gde stoji zabrana za sve slike.

***

edit:

Pokusao sam, ali i dalje ne otvara thumbove. Mozda treba malo korekcije oko koda. Kod sam ubacio u .htaccess fajlu odmah ispod koda za zabranu. Mozda zbog toga ne radi. Pokusao sam i sa ubacivanjem samo ovog koda u folder gde su thumbovi i slike, ali i dalje stoji zabrana.

ivanhoe 08. 01. 2008. 04:15

ako imaju prefix 'thumb_' onda stavi ovako:
Kôd:

<FilesMatch "^thumb_.+\.(gif|jpe?g|png)$">
Allow from All
Satisfy Any
</FilesMatch>

ovo je za formate jpg, gif ili png, ako ti treba jos nesto samo dodaj or (|) i tu extenziju, npr. gif|jpe?g|png|tiff

EDIT: probao sam sad u lokalu kod mene oovo radi (na apachu 2.0). Ako ti ne bude radilo postuj ceo .htaccess i proveri koja ti je verzija web servera, pa javi..

Visitors 08. 01. 2008. 05:38

Huhhhh.

Znas da sam vec poceo da se hvatam za glavu sta cu sa ovim problemom i kad sam isprobao, a ovo radi, znas kako mi je laknulo. Samo sam odahnuo i nasmesio se.

Napokon. Dva dana sam samo o ovome mislio, ali dzabe kad ne znam.

Hvala ti puno, spasio si me ;)

Ostaje mi samo jos sa developerima koji su radili skriptu da podesim kad neko klikne na thumb da otvori sliku u punoj velicini, da ga vodi na stranicu tipa "morate biti logovani da bi ste videli sliku u punoj velicini, kliknite ovde za uclanjenje". Da li znas mozda i to kako da postavim.

Sa ovim .htaccess-om google ce i dalje normalno da me indeksira, jel da.

Hvala ti jos jednom.

ivanhoe 08. 01. 2008. 15:23

no frx. :)

google ce normalno da ti indexira sve strane, osim ovih koje su zasticene passwordom naravno.

Sto se tice ove strane "Morate biti ulogovani...", tu imas problem. Ako ces se drzati dosadasnjeg resenja onda mozes da napravis sledece:
Kad korisnik proba da otvori zasticenu sliku, browser mu otvori login prompt. Ako ne ukuca dobru sifru, onda napravis da ga redirektuje na neku stranicu sa porukom da mora da se registruje.

Ako ti ovo pije vodu, samo dodaj ovo u .htaccess:
Kôd:

ErrorDocument 403 /putanja/do/neke/strane.html
i to je cela pamet...
Medjutim za malo profesionalniji pristup, ja bih ti preporucio da batalis zastitu preko web-server autentifikacije, i da prebacis ceo sistem da radi preko php-a. Nek ti developer uradi da se slike prikazuju preko php skripte, i da ta skripta proverava da li si ulogovan. Ako jesi posalje sliku, ako nisi da ti odgovarajucu login formu. To je malo vise posla, doduse, ali ce delovati profesionalnije...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:35.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.