DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Obaveštenja, predlozi i pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Šta se dešava? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3242)

Dragan Babić 23. 07. 2007. 11:36

Šta se dešava?
 
Šta bi sa serverom preko vikenda? DnevnikEklektika.com još uvek ne radi na index, ostale stranice/direktorijumi rade, ali index ne. :(

dee 23. 07. 2007. 12:16

ja reko pitat ces sta se desava sa forumom preko vikenda, kad ono, u sajt :)

ne bismo li to trebali rijesit direkat sa bluesmanom (il kim vec), ne bas vako forumom?

Ilija Studen 23. 07. 2007. 12:34

DPT, official Host011 support forum ;)

Dzordz 23. 07. 2007. 12:58

Neki upiti prolaziili neki ne. Pretpostavljam da je neko pokusao da rusi server, posto su to simptomi ddos napada.

kodi 23. 07. 2007. 13:13

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 39194)
Neki upiti prolaziili neki ne. Pretpostavljam da je neko pokusao da rusi server, posto su to simptomi ddos napada.



jebem li ga, znam samo da je server load non stop bio na 55.

evo sad je spao na ~30

katastrofa!

[nq] 23. 07. 2007. 15:22

Ja sam imao problem i sa DTP i sa DE, za vreme vikenda. :1014:

Dzordz 23. 07. 2007. 15:31

Svi sajtovi sa servera su bili uslovno down. Ja proveravao 5-6 komada.

misk0 23. 07. 2007. 16:09

Ja sam evo sad.... doshao malo 'do daha'. Od subote do prije sat vremena, sam mozda uspio 2 puta osvjeziti stranicu. Mail server i ping prolaze ladno, ali konekcije prema apachu .... slabo.

Pisao ja..... ali kad sam uspio da otvorim stranicu :)

Peca 23. 07. 2007. 23:13

poceo sam da kriziram bez dpt :please:
nek se sredi to, bezveze kad nam omiljeno utociste ne radi :)

oliver78 24. 07. 2007. 00:37

Na nekim sajtovima se ne prepoznaje automatski encoding.

ivanhoe 24. 07. 2007. 00:43

meni je getbrushes prso, redirektuje na admin panel :(

BrainDamage 24. 07. 2007. 04:16

Moze biti da ti je suspendovan sajt, posto tako "radi" kad je suspendovan domen. Da nisi prefurao kvotu (diskspace)?

adelante 24. 07. 2007. 09:35

Citat:

Originalno napisao oliver78 (Napišite 39210)
Na nekim sajtovima se ne prepoznaje automatski encoding.

Da i na povedime isto.

ivanhoe 24. 07. 2007. 16:54

Citat:

Originalno napisao BrainDamage (Napišite 39212)
Moze biti da ti je suspendovan sajt, posto tako "radi" kad je suspendovan domen. Da nisi prefurao kvotu (diskspace)?

ne bi trebalo jer na sajtu nista nije menjano mesecima, a i kako se to poklopilo bas sa pucanjem servera?

BrainDamage 24. 07. 2007. 17:49

Ne gledaj u mene :) Meni je upravo posle pucanja servera na jednom domenu log fajl poceo da raste brzinom 0.1MB/s, iako nije bilo sanse da ga iko vidi (dns serveri nisu uopste upucivali na host011) :)

ivanhoe 24. 07. 2007. 18:19

tja, moguce, mada valjda bi mi poslali neko obavestenje da mi je iskljucen sajt, jebem li ga ??

mada nevermind, cujem da je blues na moru, nadam se da ce uskoro proveriti suport mail, pa ce da bude reseno... necu da propadnem u medjuvremenu, nek se covek kupa na miru :D

Peca 24. 07. 2007. 18:40

uvek se neke pizdarije dese kad odes na odmor, nepisano pravilo.

cele godine mi server radi besprekorno,
septembar 2006 - odem u NS kod tetke na odmor - ploca na serveru crkne.
jul 2007 - drugi put odem u NS istim povodom - apache padne iz cista mira.
a cele godine sve radi kao sat :)

:1094:

BrainDamage 24. 07. 2007. 23:29

Nego, je l' neko sredjivao encoding i (if yes) koja je sad metoda? :) Ja nisam ni pokusavao, po ovoj vrucincugi mi se nesto ne da, ali mi smrdi da je cackan Apache i da forsira drugi charset (koji ono bese default... zaboravio :)).

BrainDamage 25. 07. 2007. 03:45

e, jeste do charset-a koji salje indijanac.

PHP kôd:

header('Content-type: text/html; charset=utf-8'); 

thx nixa (mene mrzilo da probam al' me indirektno nagovorio :))

phatsa 25. 07. 2007. 10:56

srebrnavoda.com je encoding dobar, ali neće na phpmyadmin:

Probably reason of this is that you did not create configuration file.
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

Nadam se da ovo neko zapisuje i da će da rešava probleme.

Mene prošli put (kad je bila havarija) nije to toliko nerviralo, ali jeste to što nisam imao nikakav feedback šta se dešava, šta se radi, niti je ko odgovarao na mailove (bar ne meni, možda nekom i jeste).

Ilija Studen 25. 07. 2007. 14:08

Može li mi neko javiti šta je tačno menjano? Čini mi se da je konfiguracija PHP-a promenjena tako da su neke stvari koje su ranije normalno radile sada počele da pucaju (zend.ze1_compatibility_mode je On koliko vidim što je loše itd).

Ajd, cimajte na ilija.studen@gmail.com ako nije za javnu raspravu.

Dragan Babić 26. 07. 2007. 12:26

Dnevnik proradio, Sinisa (sinisa.org) mi je pomogao - kaze izgleda je bio updateovan php ili tako nesto u ovoj frci pa nesto nije bilo kompatibilno ili sta ti ja znam... Ne razumem se u to. Jos uvek ne rade neke stvari (poput twitter scripta, jednostavno se ne includuje), ali bitno je da fercera konacno.

ivanhoe 26. 07. 2007. 17:58

Posto support mail ocigledno niko ne cita, jel postoji neki nacin da se kontaktira taj lik sto radi za bluesa, tzv. admin ? IM, mail, anything..

Ako imate dajte na PM...

dee 26. 07. 2007. 18:04

(x2)

borstale 26. 07. 2007. 20:28

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 39390)
Posto support mail ocigledno niko ne cita, jel postoji neki nacin da se kontaktira taj lik sto radi za bluesa, tzv. admin ? IM, mail, anything..

Ako imate dajte na PM...

Imaš telefon na host011.com:
318 92 95

bluesman 01. 08. 2007. 14:31

Evo me nazad... sta reci, hajde da odgovorim na temu "sta se desava", odnosno "Sta se desavalo".

1. Kao sto neko rece, uvek se sranje desi kada nisi tu.

2. Ispostavilo se da je DDoS napad bio, svi servisi su radili osim httpd, load je isao do 70, hiljade httpd procesa ... kada se ugasi apache servis, load padne na 0.1... cim se ponovo pokrene, ponovo sve isto

3. Ovo je poslednja kap, ne zelim vise da se bavim hostingom, suvise je stvari na koje ne mogu da uticem. Server cu i dalje da zadrzim za sebe, ne primam nove, niti cu da kupujem nove servere kao sto sam planirao za avgust. Sav komercijalni hosting cu da prekinem do 1. decembra 2008, pa cu i obavestiti ljude da do tog perioda pronadju novi hosting - pomoci cu svima oko transfera. Godinu+ dana treba da je vise nego dovoljno za to. I to je konacna odluka.

Izvinjavam se svima zbog problema, nemam nikakvo pametno objasnjenje ni izgovor.

bluesman 01. 08. 2007. 14:34

Samo da dodam da phpmadmin sada radi kako treba, a i UTF-8 problem bi trebao da je sredjen. Ako ima jos nekih problema - javite. Znam da su neke baze prsle, u 95% slucajeva su bili oni SMF (ili tako nesto) forumi. Neka se jave svi koji imaju problem da resimo zajedno.

BrainDamage 01. 08. 2007. 16:38

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 39650)
3. Ovo je poslednja kap, ne zelim vise da se bavim hostingom, suvise je stvari na koje ne mogu da uticem. Server cu i dalje da zadrzim za sebe, ne primam nove, niti cu da kupujem nove servere kao sto sam planirao za avgust. Sav komercijalni hosting cu da prekinem do 1. decembra 2008, pa cu i obavestiti ljude da do tog perioda pronadju novi hosting - pomoci cu svima oko transfera. Godinu+ dana treba da je vise nego dovoljno za to. I to je konacna odluka.

E, je*iga :(

bluesman 01. 08. 2007. 17:32

Sorry, ali ja ne mogu da trpim ovakve problem i da dodjem ovde i "caskamo" kao da se nista nije desilo. Koliko god da ste se vi nervirali, veruj mi da je kolicina moje nervoze bila ravna sumi vasih, ako ne i vise. Hosting business je za one koji imaju obraz kao djon (citaj "boli ga ...") - ja ne mogu time da se bavim.

Ako neko bude bas inistirao da ostane - moze da ostane prijateljski, necu nikoga da "oteram" cak i posle 1. decembra 2008. ali generalno ne radim hosting vise samo preporucujem da svako pronadje sebi bolji hosting.

borstale 01. 08. 2007. 18:01

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 39659)
Ako neko bude bas inistirao da ostane - moze da ostane prijateljski, necu nikoga da "oteram" cak i posle 1. decembra 2008

Ja ostajem sa svih 27 komada dok me ne banuješ :)

bluesman 01. 08. 2007. 18:20

1 Prilog(a)
Prosto se postavlja pitanje da li ici na "odmor"... i 'bes 'vakav "odmor":

Ilija Studen 01. 08. 2007. 18:22

OMFG! Ovako nešto do sada nigde nisam video...

borstale 01. 08. 2007. 18:38

Moja su samo tri :)
Ma prosledi sve to Morenu :)

Eniac 01. 08. 2007. 18:39

nista postavi oglas za posao Mail reading assistent needed - starting salary djuture

Peca 01. 08. 2007. 18:47

OMG, ovo za mailbox je zeznulo sve nas pa na kvadrat :1039:
Stvarno se granici sa SciFi.

Sto se tice odluke da batalis hosting, potpuno te razumem i podrzavam.
Uvek se setim mog prijatelja koji je drzao jednu hosting firmicu, i koji mi je zadnjih 6 meseci barem 10 puta rekao kako bi sve dao da moze da batali hosting i ode u planinu da cuva ovcice :)
Na kraju je sve klijente prebacio na monsterhost valjda, i od tada zivi srecno :) [vama prepustam na mastu da li je otisao u chobane :D]

mungos 01. 08. 2007. 18:50

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 39659)
Sorry, ali ja ne mogu da trpim ovakve problem i da dodjem ovde i "caskamo" kao da se nista nije desilo. Koliko god da ste se vi nervirali, veruj mi da je kolicina moje nervoze bila ravna sumi vasih, ako ne i vise. Hosting business je za one koji imaju obraz kao djon (citaj "boli ga ...") - ja ne mogu time da se bavim.

Bluesmene, mislim da je ovo dobar i privatni i poslovni potez. Previše je to nerviranja i cimanja za nikakve pare. Godinama imaš svoj uspješan core biznis, i ne treba ti ta dodatna glavobolja sa hostingom.

(ovo je sad zvučalo ko kad Kristijan Golubović savjetuje Arkana da nosi pancirnu košulju, ali eto, želio sam da prokomentarišem)

Dzordz 01. 08. 2007. 19:10

Prosek maila nesto veci od 1kb :)

Vec vidim mailove!

Citat:

Kategorija: "Informacije"

1.Sto ne radi hosting?

2.I dalje ne radi?

3. A zasto ne radi?

4. Bas bi bilo lepo da proradi!

5. A kada ce proraditi?

6. Zelim svima na romance-cafe forumu srecnu kinesku novu godinu


Kategorija: "Besan sam do jaja"

1. Sto ne radi hosting!!!

2. Sto ne radi hosting!!!!!!

3. Sto ne radi hosting majke ti!!!!!!!!

4. Da je odmah proradio hosting ili se izadji kod konja u 5 ako smes!!!



Kategorija: "Izgubljeni"

1. Momak 25, sa ozbiljnim alatom dolazi na vasu adresu. BSDM moguc.

2. Prodajem Opel Astra, malo leva noga propada kroz rupu na podu ali nije strasno.

3. Jes ti ona riba sto voli zenske, ja sam muskarcina i bas bih te zadovoljio.

4. Ja bih bio housting provajder jer sam cuo da se tu zarade velike pare a mene bre nista to ne bi smetalo samo buljis u ekran i ljudi ti daju pare. Posto se kupuje taj housting server (ako moze cuo sam da je lajnuks server bolji posto bolje radi sa sijuksima)



Eto malo da razveselimo temu.

Najgore je proslo :)

borstale 01. 08. 2007. 21:37

Nego, jel oni iz Ginisa plaćaju nešto za rekorde? Pa kupiš lepo još jedan server... :1094:

misk0 02. 08. 2007. 08:47

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 39664)
Prosto se postavlja pitanje da li ici na "odmor"... i 'bes 'vakav "odmor":

Jedan klijent mi se zalio kako mu neki server loshe radi, sporo skida postu, ovo ono. Ulogujem se na server, tona procesa i servera koji ne sluze nicemu i (ne znam kako i gdje) je podeseno da sva obavjestenja dolaze adminu na mail. Ajd da vidim 'sta ima u admin mailboxu' - 112.000 mailova.. pokusavoa sam nekako brisati, odustao :) nisam htio ici metodom 'ho ruk' :)

kodi 02. 08. 2007. 12:39

meni radi sve osim parsovanja jednog feed-a na eng verziji bloga
slichno kao ovde sa strane na dpt-u

kako to da opravim, sta se izmenilo?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:43.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.