DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Google Adsense for Domains (za domene) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9947)

stecko 24. 04. 2011. 14:45

Google Adsense for Domains (za domene)
 
Primetio sam da ovu uslugu Google-a manji broj ljudi sa ex-YU podrucja koristi, i da je fokus uglavnom na SEDO.
Mozda jedan od razloga lezi u tome sto Google nje od samog pocetka rada ovog servisa imao implementiranu podrsku za .rs domen ?

Evo izvoda iz statistike: prvih 15 dana aprila, top 3 mojih domena:



... i mala napomena:
da Google nije uvek ovoliko darezljiv sto se poseta tice.


.... i jedno pitanje, takodje za diskusiju; voleo bih da cujem jos necije iskustvo:
Kada se domenima koji se nalaze u "Google Adsense 4 domains" pristupa kroz web browser (nebitno je koji je u pitanju) sa ORION telekom provajdera pritom koristeci njihove DNS servera za pristup internetu, dolazi do greske, tj. domeni nemaju odrediste - ne vidi se nikkav sadrzaj.
Medjutim, promene se parametri SAMO za DNS, tako da umesto ORIONtelekom koristi recimo google DNS, ili OPENdns, i sve bude ok - SVI domeni se vide.
Ima li Orion neke probleme na svom DNS serveru sa kesiranjem, kao sto je slicnih problrma pre izvesnog vremena imao Telekom, ili je nesto drugo u pitanju ?
Kakava su Vaša iskustva ?

stecko 25. 04. 2011. 12:20

:)
Koristi li neko Google Adsense 4 Domains ?

MorenoArdohain 25. 04. 2011. 14:51

Da.

Vitkovic 26. 04. 2011. 20:29

@stecko Ajd' da i to probamo http://painte.rs :)

pecili 26. 04. 2011. 20:44

Dobra je fora u pocetku dok se domen nalazi u indeksu pretrazivaca. Posle poseta opada....

stecko 26. 04. 2011. 22:18

Citat:

Originalno napisao pecili (Napišite 97774)
Dobra je fora u pocetku dok se domen nalazi u indeksu pretrazivaca. Posle poseta opada....

Vidis, moja iskustva su potpuno drugacija, tj. totalno obratno.

Kada je domen NOVOregistrovan, stavis ga na Google Adsense, ima dobar keyword, google ga dobro kotira, ima dobre posete, .......... sve super ide.

KAzes - odlicno, sada cu da iskoristim ove posete jer se domen nalazi negde u Google indexu, taman bar par dana da se "vozim" sa novim sajtom na tom domenu (koji je do juce bio u adsense programu, i imao super posete), kad gle iznenadjenja.
Jos sutradan ti poseta opada na NULU (mislim na momenat kada se DNSovi preusmere na realni sajt).

Ivan_Nis 27. 04. 2011. 19:37

I ovi domeni se prikazuju u pretrazi na google ?
Cak i kad ukucam izlog.rs ne vidim rezultat.
Ili je ovo sami direktna poseta, sto mi je opet neverovatno.

Peca 27. 04. 2011. 22:08

www.game.rs - pre tri dana sam mu ukljucio adsense for domains - 1 pageview dnevno :)

edit: danas ni jedan :)

stecko 27. 04. 2011. 22:40

Prijatelji,
ja sam napravio screenshot ekrana, i hteo da podelim jedno iskustvo sa Vama.
Kao sto sam kazao, znam da kod nas ne postoji mnogo ljudi koji koriste adsensse za domene, i to je jedan od razloga za otvarnje teme - da otvorimo diskusiju i cujemo iskustva.


Osecam u poslednjih par poruka dozu neverice, a to ne zelim.
Postoji li neki drugi nacin da dokumentujem ovo sto ovde tvrdim?

stecko 27. 04. 2011. 22:48

Ono sto sam primetio (moje iskustvo) je da postoji veliko poklapanje - kada se upit za domen vrsi na Estibot servisu, tj. ukoliko estibot da "zeleno svetlo" za domen, i google adsense kaze OK.

bOkIcA 28. 04. 2011. 05:46

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 97849)
pre tri dana sam mu ukljucio adsense for domains - 1 pageview dnevno :)

edit: danas ni jedan :)

+1 tj same here

MorenoArdohain 28. 04. 2011. 13:49

@stecko Tesko mi je da poverujem da dobijas direktnu posetu ka tvojim domenima parkiranim na Adsense for Domains, stoga pretpostavljam da preusmeravas traffic sa drugih sajtova.

Ja imam jedan .rs domen koji dobija veliku direktnu posetu, ali samo zato sto ljudi grese pri kucanju (zvuci neverovatno, ali je tako).

stecko 28. 04. 2011. 15:52

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 97877)
@stecko Tesko mi je da poverujem da dobijas direktnu posetu ka tvojim domenima parkiranim na Adsense for Domains, stoga pretpostavljam da preusmeravas traffic sa drugih sajtova.

Nema preusmerenja.
Opet ponavljam, izgleda da se kod nas uopste ne koristi, zato niko i ne veruje. OK.
Meni dodje isto. Zarada od adsense 4 domains ponekad na mesecnom nivou preskoci "standardni" kontekstualni google.

Pokusacu da nadjem neku "inostranu" diskusiju na ovu temu, pa stavljam link.


U medjuvremenu, evo jos jedne interesantne stvari:
Dok je domen magazin.rs (kad je bio u mom vlasnistvu) bio na adsensu, pravio je odredjene posete.
Medjutim, nakon sto je napustio moj posed, kupih emagazin.rs, koji takodje stavih na adsense.

I dolazim do totalno paradoksalne stvari:
emagazin.rs, u odnosu na magazin.rs generise i do 10x veci broj poseta.

Zasto? I ja se pitam, ali je tako.


I jos nesto.
Kad sam otvorio ovu temu, cimnuo me je prijatelj i iskomentarisao da ovom temom radim dobar PR za svoje domene.
JA ne bih zeleo da se to tako tumaci. Zelim diskusiju i razmenu iskustava na ovu temu.

MorenoArdohain 28. 04. 2011. 17:27

@stecko I dalje stojim pri svojim tvrdnjama, nije moguce dobiti toliko veliku direktnu posetu tim domenima a da nije neka caka u pitanju. Primer za to su ti bokica i Peca.

Peca 29. 04. 2011. 00:11

pa ne znam, mozda treba vremena, da domen bude par nedelja na adsense for domains, pa da tako 'vaskrsne'...
ne izrazavam sumnju da stecko govori neistinu, pre ce biti da google ima bug.

stecko 30. 04. 2011. 08:53

Ruzno je sto je kroz temu krenula da se prozima doza cinizma.
Da otkrijem jos malo? Pa da analiziramo Google BUG :)



Period: takodje, prvih 15 dana ovog meseca
Napomena: rezultati koje ovde vidite dosta variraju iz meseca u mesec; moje je misljenje - sve u zavisnosti od aktuelne ponude za odredjeni keyword koje se nalazi u nazivu ili opisu domena.
April mesec, sagledavajuci ga u celosti, i nije nesto bio izdasan sto se "cifara" tice, i ovo je samo deo tabele.

MorenoArdohain 30. 04. 2011. 11:23

@stecko Nisam rekao da lazes, nego mi zvuci neverovatno da Google prosledjuje traffic samo na osnovu keyworda u domenu. Ili postoji neka druga caka za koju jos ne znam - imam jos par .rs domena koji sadrze jake keyworde, pa cu istestirati i kod sebe. Javljam rezultate ovde.

Peca 30. 04. 2011. 12:46

evo uradio sam pretragu za rec 'izlog', za rec 'arhitekta', i za rec 'emagazin' [ta tri domena su najposecenija po tvojoj statisci].

tvojih sajtova nema ni za lek u rezultatima.

odakle ti, zapravo, konstatacija da su posetioci dosli sa Googla?

po ovome sto videh - ne bih rekao da dolaze sa Googla.

p.s. videh upravo da je pre postojao emagazin.co.yu
mozda je nekad postojao i emagazin.rs - dobio backlinkove - i sada ljudi prosto sa tih backlinkova dolaze?

MorenoArdohain 30. 04. 2011. 12:51

Najbolje da se za jedan od prva tri domena postavi GA (privremeno ga iskljuci iz Google Adsense programa), pa da se vidi odakle dolaze posete.

vidak 30. 04. 2011. 13:42

izlog.rs <META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX,NOFOLLOW"> ?

stecko 30. 04. 2011. 13:46

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 97993)
evo uradio sam pretragu za rec 'izlog', za rec 'arhitekta', i za rec 'emagazin' [ta tri domena su najposecenija po tvojoj statisci].

tvojih sajtova nema ni za lek u rezultatima.

odakle ti, zapravo, konstatacija da su posetioci dosli sa Googla?

po ovome sto videh - ne bih rekao da dolaze sa Googla.


Naravno da ih nema u pretrazi, zato sto i nemaju "svoj" sadrzaj.
DNS rekordi su podeseni da "leze" na google-u. Google im dodeljuje sadrzaj/placene linkove/oglase.

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 97993)
p.s. videh upravo da je pre postojao emagazin.co.yu
mozda je nekad postojao i emagazin.rs - dobio backlinkove - i sada ljudi prosto sa tih backlinkova dolaze?

Mislim da ne pije vodu, bas - emagazin.rs sam skidao sa adsense, i istog dana kada je skinut i stavljen da pokazuje na neki prirucno kreiran sadrzaj (testiranja radi) posete su se svele skoro na 0 (nulu).

Basket.rs je recimo domen koji nikada (nisam 100% siguran za vreme .co.yu) nije imao nikakav sadrzaj, pa samim tim ni backlinkove, ali ga google dobro "vidi" u svom ads programu.

Generalno, jos jednom cu ponoviti - ESTIBOT servis, koji radi analizu domena, i procenjuje njegovu vrednost po raznim "kljucevima" ima jako realnu procenu - sta je to, ukoliko posedujete ili kupujete, od domena sto ce se na google adsense 4 domains lepo kotirati.

bOkIcA 30. 04. 2011. 14:11

@stecko Koliko dugo stoje ti "najjači" domeni na adsensu?

btw
Dva domena koja sam zakačio pre nedelju dana imaju ukupno 16 prikaza, moji pregledi su 99%.
Saobraćaja nema.

vidak 30. 04. 2011. 14:15

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 97993)
mozda je nekad postojao i emagazin.rs - dobio backlinkove - i sada ljudi prosto sa tih backlinkova dolaze?

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 97996)
Basket.rs je recimo domen koji nikada (nisam 100% siguran za vreme .co.yu) nije imao nikakav sadrzaj, pa samim tim ni backlinkove, ali ga google dobro "vidi" u svom ads programu.

1. Backlink-ovi mogu postojati i ako domen nije imao nikakav sadrzaj.
2. Veliki broj poseta može doći od bot-ova.
3. Prijavio bih se u grupu onih koji su probali Google AdSense for Domains, a nisu videli ama baš nikakve efekte od istog.

Peca 30. 04. 2011. 16:24

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 97996)
Naravno da ih nema u pretrazi, zato sto i nemaju "svoj" sadrzaj.

sad i mene zbunjujes :)
ako ih nema u pretrazi - kako onda to posetioci "dolaze sa Googla" ?!

bOkIcA 30. 04. 2011. 16:44

@stecko Daj nam bar teorije odakle stizu te posete? :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:47.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.