DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Оптимизовано за Интернет Експлорер (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1375)

dinke 12. 08. 2006. 11:34

Оптимизовано за Интернет Експлорер
 
Pisah juce i na svom blogu, al rekoh da se zabave i oni koji ga ne prate :)

Citat:

Posle šestice na SP-u, mislili ste da je kraj blamažama našeg fudbalskog saveza ? Obzirom na “look & feel” novog sajta (sa novim imenom, na novoj adresi) izgleda da tome ipak nema kraja.

Totalni krah sajta na Firefoxu, mešavina ćirilice i latinice na stranama na engleskom, sve u svemu, utisak kao da je sajt radio neki osnovac u najboljem slučaju hakujući PHP Nuke. Jadno.

Fudbalski Savez Srbije

A novi dresovi … o njima bolje i da ne pričam.

degojs 12. 08. 2006. 20:34

Instaliraj IE Tab ekstenziju i dobro..

Što se ostalog tiče - ne vidim da je toliko loše mada stavljanje ćirilice na EN stranice jeste smešno. Doduše, ne vidim da je to na svim stranicama - naprotiv. Izgleda da je to, jednostavno, propust --- a neke stranice su još u izradi tako da čitav sajt nije još ni završen.

Nije valjda tebi ceo sajt toliko loš zbog te jedne (ili koliko već) stranice gde im se provukla ćirilica? Koliko vidim i tu je u pitanju - jedna jedina reč? Naravno, ne pravda ih ništa kad su već stavili stvar "live", ali baš da je toliko loše dinke..??

Lično, mislim da ljudi ovde, na DPT, ponekad cepidlače ocenjujući sajtove. Kritika je OK, ali ceo sajt oceniti "kao da ga je radio neki osnovac.. jadno.." Pa ne znam..?

bluesman 12. 08. 2006. 22:21

degojs: i ja se slazem da je sajt loš, dinke i ja smo ga gledali skoro istovremeno, ja nisam ni primetio ovo za "интернет експлорер", znači to nije jedini kriterijum. Meni sve ovo izgleda kao da je skarabudžen sajt samo da bi okešali ine logotipe sponzora.

Osim toga, FSS nije "udruženje građana levog šora od glavnog sokaka" i potrebna mu je profesionalna prezentacija, a ovo je daleko od toga.

BTW, jedno je reći "optimizovano za XXX browser" a potpuno druga stvar "radi samo u tom browseru". Ovaj sajt je upravo to drugo.

degojs 12. 08. 2006. 23:33

Citat:

Osim toga, FSS nije "udruženje građana levog šora od glavnog sokaka" i potrebna mu je profesionalna prezentacija, a ovo je daleko od toga.
Well.. Nisam siguran da "mnogo smo jaki" :) Valjalo bi prvo znati koliko su platili izradu sajta (koji još nije ni gotov).

E sad, ako je zbog Firefoxa.. šta ćeš. Piše lepo da je optimizovano za IE. O tumačenju reči "optimizovan" bi mogli.. Uglavnom, nije da ne radi ama baš nikako u FF, *daleko* od toga.. Mislim da se vi malo vređate kad neki sajt ne izgleda dobro u FF, bar mi tako zvučite, možda grešim.

Ozbiljno, šta vam to toliko ne valja - mislim, meni je i pregledno i jednostavno (a to nekako i očekujem na takvom sajtu; pa nije to sajt nekog modnog časopisa)???

(Da se razumemo: ja nisam ni d od dizajnera, baš zato i pitam -- pošto meni deluje OK).

Ilija Studen 12. 08. 2006. 23:59

Jednostavno rečeno, fraza "Optimizovano za IE" je out već par godina i danas je znak teškog neprofesionalizma. Ranije je možda i mogla da se koristi da bi developer pokrio svoje dupe jer je udeo "alternativnih" browsera bio zanemarljiv, ali danas jednostavno neprihvatljiva, bar kad na celu stvar gleda drugi web profesionalac... A ovo je ipak DevProTalk, a ne B92 forum ;)

degojs 13. 08. 2006. 00:24

Whateva.. (tj. glupo mi da tebi pričam o IE Tab ekstenziji ;)

Ilija Studen 13. 08. 2006. 00:30

Što se mene tiče sajt Fudbalskog saveza može slobodno i da ne postoji (kao i sam savez) ;) Toliko me dotiče.

Samo je danas teški neprofesionalizam ići javno sa sajtom koji radi dobro samo u jednom browseru. Da oprostiš jednom klincu od 14 godina, ali neko je za ovo najverovatnije uzeo pare i ovo bi trebalo da se vodi kao jedan od većih poslova, bar kad je lokalno tržište u pitanju.

Bah... Odoh spavati :D

Dragi Tata 13. 08. 2006. 00:51

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
Samo je danas teški neprofesionalizam ići javno sa sajtom koji radi dobro samo u jednom browseru. Da oprostiš jednom klincu od 14 godina, ali neko je za ovo najverovatnije uzeo pare i ovo bi trebalo da se vodi kao jedan od većih poslova, bar kad je lokalno tržište u pitanju.

Samo da napomenem da recimo sajt http://www.iemployee.com/ preko koga mnoge kompanije obavljaju kadrovske poslove (timesheets,odmori,...) radi samo sa IE-om. Nije da me nešto briga - niko i ne primećuje osim nekoliko geekova među kojima je i moj šef :)

BluesRocker 13. 08. 2006. 02:17

Ma daj, sajt je đubre čak i da radi u svim browserima.

degojs 13. 08. 2006. 02:48

Pa hoće li neko reći zašto? Baš da je đubre?

Ozbiljno, na stranu što ne radi dobro u FF (da ne raspredamo sad tu priču bez kraja..). Ovo drugo me više interesuje - šta zamerate toliko?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:16.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.