DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Zapali (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9256)

metaphysic 22. 10. 2010. 10:10

Zapali
 
Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 90770)
Za razliku od Nixe (mozda) ja nemam vise nikakve iluzije da ce u ovoj zemlji ikada ista biti bolje. Nisam je do sada napustio verovatno samo zbog ciste lenjosti ili uverenja da ce jednom ovo postati normalna drzava. Mogu se vaditi na bolest svoje kcerke ili posao svoje zene (koja je lekar i sanse da u USA nostrifikuje diplomu ravne su nuli) ali surova istina je da sam do skora bio zadovoljan svojim statusom i mogao sam manje vise da ignorisem mesto u kome zivim.

Sada kada je mislim pitanje dana ili nedelje kada ce i nekoga poput mene strpati u zatvor (ilegalno programiranje, strani placenik, pranje novca ...), mislim da je krajnji trenutak da se spakuju koferi i zapali. Bilo gde!


Često na forumu, verovatno opravdano, u okviru IT tema ,se pojave odgovori
koji prikazuju loše stanje u zemlji i kako treba otići.

Otvaram temu gde možemo čuti
kako otići i kakva su iskustva onih koji su otišli. Gde otići ?
Smatram da ima dosta i onih koji ne žele da odu, pa neka i oni kažu po nešto :)

# pojavila se vest da nemci traže srpske lekare, sa tek završenim fakultetom, da li neko zna nešto više o tome. Hvala

yrch 22. 10. 2010. 10:23

Gastarbajter
na ovom blogu ima dosta tekstova na ovu temu

Vladimir Rodic 22. 10. 2010. 10:41

Za lekare imam "neproverene" informacije da se dosta traze u Irskoj! Verujem da im se cak i priznaje strana diploma ili je nostrifikacija dosta jednostavna.

Kako otici: nadjes posao :)

Iskustva: uvek ali uvek ce biti licna, tj. drugacija, tako da o njima ne vredi pricati. Neki problemi se rese, neki novi se stvore. Mozda je razlika u tome, sto si na ove domace probleme vec navikao i maltene odustao od resavanja istih, a kad dodju novi, inostrani, valjda se i sa paljbom napolje javi nova doza energije pa pozelis da probas da ih resis, imas onu istu energiju koju imas kao dete, kad na neki problem nailazis po prvi put (sta zna dete sta je 200 kila varijanta).

Gde: Gde ti srce iste, gde nadjes posao, ne mozes nikad unapred znati gde ce ti biti lepo, a gde nece niti ti moze neko drugi reci da ce TEBI biti lepo i dobro bas tu. Eventualno uzmi u obzir, ako znas neki strani jezik ili imas nekog vec tu ko bi ti mogao malko pomoci.

E sad bez filozofije na ono prvo kako, malo bolji odgovor: Zaista je varijanta sto vise CV-ja posaljes jedan ce da uleti. Treba da se poklopi da te bas u tom momnetu dovoljno zeli neko i da ima zelju da se cima oko tebe, a ima zaista cimanja. Kad firma jednom to prodje i vidi da "ne boli" lako ce da pristane na tako nesto drugi put, za drugu osobu (u mom slucaju su se cimali oko mene i morao sam i ljude van firme angazovati da pomognu firmi da odradi taj deo, a sad za kolegu smo odradili sve bez problema, jer firmi nije bio tabu, da na pitanje gde da nadjemo novog programera, dobiju odgovor, ajd da dovedemo stranca). Takodje pomaze PUNO odluciti se za zemlju iliti govorno podrucje i poceti uciti taj jezik i kontaktirati ljude iz te zemlje, Xing, LinkedIn, direkt mejlovi, head hunteri, na konferencijama koje su inostranog karaktera predstavljati se ljudima iz tog dela... Veoma bitno je takodje i licni dolazak, lokalna adresa ili mobilni (nadji nekog iz zemlje u koju oces i daj njegov mobilni nek se on javi na prvi poziv za intervju i predstavi se kao ti i dogovori vreme intervjua, a lako ces TI onda stvarno doci, a firmi je opet bliskije i verovatnije da ces ti doci na razgovor, ako vec misle da si tu, jer je njima neverovatno, da ti iz druge zemlje dodjes na razgovor, a tebi nije, ne daj da oni odustanu, jer misle da je tebi cimanje).

Nista konkretnije ne bi navodio, jer je sve JAKO JAKO individualno i ne moze se generalizovati, niti ima koristi da pricam o svom slucaju, jer ti konkretno nista ne znaci prakticno!

Jedino sto mogu da kazem jeste da je mnogo lakse otici nego sto se misli (ja nisam ROCK STAR programer i dobio sam radnu dozvolu bez problema od prve firme), ali se treba posvetiti i nekim zivotnim okolnostima (integracija, znanje jezika, dolazak licno da vide da si normalan) a ne samo budzenjem tehnicke strane CV-ja, jer ako ides samo na tu kartu nista se ne razlikujes od nekog indijca koji je preko neta kao i ti poslao 1000 CV-a.

Dakle konkretno: odluci govorno podrucje(zemlju), pocni da ucis jezik, nadji nekog ko je vec tu (sigurno ce imati sta da ti pomogne), pici po konferencijama koje su na tom jeziku i zakazi razgovore sa headhunterima iz te zemlje (oni dobijaju velike pare za tebe i trebas im kolko i oni tebi).
Valjda je to to, nista mi drugo ne pada na pamet.

Da, nemoj da jurcas po svaku cenu na velike i poznate gradove, jer tu ima puno firmi, ali ima i puno vise ljudi koji konkurisu na te pozicije. Ne odustaj ako vidis neko manje mesto, jer je velika verovatnoca, da tu firma ne moze da nadje nikog i da ce se radije iscimati za tebe, a lako ces posle prve radne dozvole kojom si vezan za tu firmu, dobiti sledecu s kojom si free, pa mozes onda da radis gde hoces i da biras...

Dzordz 22. 10. 2010. 11:38

Prvo pitanje je sta ti je bitno.

Ja sam otisao zbog mentalnog zdravlja i nade da cu moci da vodim normalan zivot. Za sada se odluka pokazala kao ispravna.
Ja sam o svojoj situaciji pisao mnogo na ES i tamo ima dosta materijala.

Konkretno ja sam u AT&T Brno Czech Republic. Otisao preko Manpower mada je prvi kontakt bio preko sada zatvorene firme BeoPosao.

Koga interesuje prica o papirima i slicno neka pita pa kad stignem cu da se raspisem :)

Vladimir Rodic 22. 10. 2010. 13:56

Citat:

Originalno napisao yrch (Napišite 90805)
Gastarbajter
na ovom blogu ima dosta tekstova na ovu temu

super realno pise covek sajt. U ovoj temi je dao odgovor sjajno na pitanje dal paliti i kako je napolju... http://blog.udarnik.net/2009/09/13/i...lje-drugi-deo/

flash_back 22. 10. 2010. 20:35

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 90770)
Sada kada je mislim pitanje dana ili nedelje kada ce i nekoga poput mene strpati u zatvor (ilegalno programiranje, strani placenik, pranje novca ...), mislim da je krajnji trenutak da se spakuju koferi i zapali. Bilo gde!

imas moj POTPIS la grande :1038: ja bezim polako :D

gde? montenegro, sto dalje od glupe BIE :1038:

kuca u budvi, sa 3m visokim bedemima i par bazuka na prozorima pa da ih vidim :1038::1038::1038::1038::1038::1038:

Dragi Tata 22. 10. 2010. 20:58

Крајње индивидуално. Има пуно људи који су отишли; неки су се покајали али се не враћају, други су се покајали па су се вратили и сад су задовољни, а има и таквих који су се покајали што су се вратили, па и оних који су поново запуцали напоље и опет се покајали...

flash_back 22. 10. 2010. 21:05

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 90864)
Крајње индивидуално. Има пуно људи који су отишли; неки су се покајали али се не враћају, други су се покајали па су се вратили и сад су задовољни, а има и таквих који су се покајали што су се вратили, па и оних који су поново запуцали напоље и опет се покајали...

ja ako se ikad budem vracao doci cu sa daljinskim i jednim tomahovkom :D

sto je sigurno sigurno je :D BIA igra prljavo :D

---

edit: ko je ne zna skupo bi je platio :1038:

dinke 22. 10. 2010. 21:25

@DragiTata bas sam tebe cekao da se javis ovde ;)

Posto ja vec 5 godina radim za Beano, jedan od (najrealsticnijih) planova je da zapalim sa porodicom u USA. E sad, umesto da te cimam na PM, mozda nije ovde lose reci kakve su mogucnosti dobijanja radne dozvole (bese H1B viza)? I ako postoji neki link gde to sve moze da se iscita daj :) Koliko znam od kolega to je vise cimanje za poslodavca nego za onog koji trazi vizu?

mangia 22. 10. 2010. 21:44

Ja imao priliku 2002. godine...
Odustao jer sam upoznao interesantnu djevojku (koja sada nosi moje dijete)... Onda opet razmišljao prije par godina da odemo zajedno vani..
Opet odustao jer ne bih mogao bez Vrbasa, Plive, Ribnika...

Jebi ga...

Dzordz 22. 10. 2010. 22:08

Dinke lutrija je otvorena za USA, nikad ne znas.

Dragi Tata 22. 10. 2010. 22:39

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 90866)
@DragiTata bas sam tebe cekao da se javis ovde ;)

Posto ja vec 5 godina radim za Beano, jedan od (najrealsticnijih) planova je da zapalim sa porodicom u USA. E sad, umesto da te cimam na PM, mozda nije ovde lose reci kakve su mogucnosti dobijanja radne dozvole (bese H1B viza)? I ako postoji neki link gde to sve moze da se iscita daj :) Koliko znam od kolega to je vise cimanje za poslodavca nego za onog koji trazi vizu?

Ух, зависи :)

Ако већ радиш за ту фирму, можда је лакше и брже да добијеш L1 визу (трансфер у оквиру фирме), а и жена би ти имала радну дозволу (јесте тешко, мада не немогуће нострификовати диплому за лекаре, али и нпр. медицинске сестре су јако добро плаћене, па можда може да ради и то). Што се H1 тиче, пре рецесије је била толика навала на то чудо, да су све отишле још првог априла за следећу фискалну годину која почиње првог октобра. Вероватно се ситуација променила од кад је економија потонула.

Што се ресурса тиче, ја сам доста користио овај сајт: http://immigrationroad.com/ Чини ми се да је још увек у добром стању, па погледај шта има тамо.

И на крају, слободно ми пошаљи ПП или мејл ако озбиљно кренеш да радиш на томе. Мало сам баталио праћење имиграционих процедура од кад сам коначно добио зелену карту пре две и по године, али дотле сам могао ладно да пређем у адвокате.

degojs 22. 10. 2010. 22:40

@Dinke: imaj samo na umu da oni tebi mozda i nece reci istinu.

Jer, gledaj.. Sta ces ti njima tamo, ako:

1. Tamo moraju mnogo vise da te plate. Znaci gube pare? Dalje, ne znam da li firma i viza vezuju jedno sa drugim, ali ako postoji mogucnost da odes kod drugog tamo koji placa bolje, znaci to ces i da uradis, sto njima opet ne odgovara ako se desi: dovukli te, a ti odes, sto znaju da hoces, jer nisi sa njima rodjen niti ces umreti sa njima.

2. Ti njima u Srbiji zlata vredis jer nalazis ljude i zavrsavas posao po ceni koja im odgovara == velika usteda za njih. Cemu da te izgube tamo? Zarad cega?


Enivej, samo kazem da otvoris oci dobro i dobro se informises. A mozda i gresim, mozda su bas fini ljudi.

ivanhoe 22. 10. 2010. 23:48

pretpostavljam da je to kao sa trazenjem povisice, uvek je bolje postaviti stvari tako da bi ti zaista zeleo da ostanes da radis tu gde si, ali eto imas i druge ponude i opcije, a ti bi voleo da ti neko sredi vizu...

Dragi Tata 23. 10. 2010. 00:22

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 90872)
@Dinke: imaj samo na umu da oni tebi mozda i nece reci istinu.

Jer, gledaj.. Sta ces ti njima tamo, ako:

...

Пази, то што кажеш је врло логично, али логика је генерално непоуздана ствар :) Знам пуно случајева да су фирме више волеле да им је добар радник близу, чак и ако га више плаћају. Лично сам присуствовао процесу превођења једног типа из Индије. Тако да једино могу да саветујем Динкету да пита. Можда ће тај његов шеф једва да дочека предлог: не заборавите да та Динкетова већа плата не би ишла из његовог џепа (осим ако је баш у питању фирма у његовом власништву), а ако му је близу можда боље комуницирају, постигну боље резултате и он изгледа боље. Са тим корпорацијама се никад не зна, то је чудан свет.

oksite 23. 10. 2010. 00:30

Da imam blizanca i da blizanac ovde napise svoje iskustvo i misljenje, ja ne bih bio siguran da bi to bio taj najbolji izbor za mene, toliko je ovo individualno i specificno pitanje. Citam komentare, kao neke price, ali tesko da mogu biti recepti za srecu i uspeh, sve je to individualno, Cesto neka slucajnost, jedan telefonski poziv, jedan email, odredi tok karijere.

dinke 23. 10. 2010. 00:31

@Degojs
Btw i Kanada je interesantna varijanta, posto mogu da nastavim da radim za njih (imamo gomilu Kanadjana), mozda bolje sanse da draga nadje posao ... uz dramaticno bolji healt care :)

degojs 23. 10. 2010. 00:59

@Nemanja: slazem se, nisam hteo da kazem da ce obavezno biti tako. Samo da otvori oci i usi u slucaju da oni kazu da je neizvodivo. Tj. da ima mozda drugih koji bi zapeli da ga prebace tamo.

Off Topic: @Dinke: totalni offtopic, ali posto je vec neko jednom pominjao kanadski health care: ne znam otkud prica da je dobar ili bolji od USA.. Ko nije bio ovde na hitnoj ne zna sta prica, a i inace je Kanada negde blizu USA na onoj nekoj WHO listi: i jedni i drugi su na poziciji mislim 30+. A koje pare se izdvajaju za to, bolje da ne pricam :D Bolje jeste, u smislu da je dostupno svima.
I mislim da lekarima kao tvoja supruga ne priznaju diplome, iako uzasno manjka lekara, ali to je to - domaci stite svoje pozicije, itd.

Dragi Tata 23. 10. 2010. 03:43

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 90880)
Samo da otvori oci i usi u slucaju da oni kazu da je neizvodivo. Tj. da ima mozda drugih koji bi zapeli da ga prebace tamo.

Наравно, ту немам шта ни да додам ни да одузмем.

И још нешто. Динке, пази се предрасуда и полуинформација. Ја не знам какво је здравство у Канади (осим из неких рекла казала прича) али за Америку стварно не можеш да генерализујеш. Јако зависи у којој си држави (нпр. у Масачусетсу су неке од најбољих светских болница, а покривеност осигурањем је преко 95% грађана; у неким другим државама је ситуација драстично другачија), у којој фирми радиш, итд. Значи, само гледај каква би била твоја конкретна ситуација у месту у коме би живео и у компанији за коју би радио, а статистикама можеш да обришеш неку ствар, осим ако су у електронској форми :) За супругу не знам шта да ти кажем: морала би да се помучи да нострификује диплому, али знам неколико Срба који су то успели да ураде и сад су доктори.

На крају да потпишем оно што је оксите рекао: све је то јако индивидуално. Неко горе рече да му се допада Шпанија јер имају менталитет сличан нашем. Ја сам нпр. највише побегао од тог нашег медитеранског менталитета и Америка ми одговара., а мој друг Сава је рецимо био јако срећан док је живео на Малти, а овде је пао у депресију; каже да овде људи немају душу :)

3banchi 23. 10. 2010. 10:06

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 90883)

На крају да потпишем оно што је оксите рекао: све је то јако индивидуално. Неко горе рече да му се допада Шпанија јер имају менталитет сличан нашем. Ја сам нпр. највише побегао од тог нашег медитеранског менталитета и Америка ми одговара., а мој друг Сава је рецимо био јако срећан док је живео на Малти, а овде је пао у депресију; каже да овде људи немају душу :)

Sto iz licnog, sto iz iskustava drugara od Al do AU, apsolutnu prednost dajem ovom faktoru odluke i izbora.
Dva moja drugara, velike ljudine, veliki strucnjaci nasli su se na pogresnom mestu (Nemacka, Australija).
Sami kazu da su si upropastili zivot. U pitanju je samo okruzenja, ne posao.
Davno, dok sam studirao, imao sam prilike da zivim i radim u Italiji i Nemackoj.
I sam sam se iznenadio koliko mi je Italija (sa svim svojim ciganlucima :) ) prijala, dok me je pomisao na Nemacku uzasavala.
Napominjem da ovo nema veze sa radom, poslovima i profesionalnoscu...u oba slucaja je sve bilo profesionalno,( naravno u Nemackoj za stepen vise), vec samo sa okruzenjem, ulicom, ljudskim licima, kafanama, restoranima, druzenjem, pijacom a verovatno i klimom.

metaphysic 23. 10. 2010. 14:27

Ono što sam pomenuo na početku teme, a vezano za rad doktora u Nemačkoj,
doslovce je pisalo, da nije potrebna nostrifikacija diplome
i potrebni su isključivo doktori bez iskustva :1089:

za ovo poslednje razmišljam da im nije potrebno naše iskustvo
red kafa red cigare...facebook, burek jogurt
šalim se malo, imamo jako dobre stručnjake
ali ima malo i ovoga iz šale

edit:

http://www.vesti-online.com/Vesti/Te...-srpske-lekare
http://www.politika.rs/rubrike/Drust...emacku.lt.html

ako neko sazna više o ovoj priči
neka postavi u ovoj temi

ivanhoe 23. 10. 2010. 15:57

Moji drugari koji zive napolju, a ima ih dosta, se uglavno zale na socijalni i privatni zivot. Mislim da tu ima dosta i u stavu koji izgradis prema celoj prici. Dosta njih ima jako negativan stav prema toj zemlji u kojoj zive, generalno, sve ih nervira, a opet kad ih pitas da ti navedu sta je to sto je problem, to su obicno sitnice.. mislim da su naprosto iznervirani cinjenicom da su "morali" da odu, i onda im je ovde zelenija trava, plavlje nebo, ukusnija hrana... a dok su bili ovde nista im isto tako nije valjalo...

Oni koji su inace imali pozitivniji stav u zivotu, oni su se bolje uklopili i tamo, nasli prijatelje, rade, zive, ne kukaju...

just my $0.02...

bluesman 23. 10. 2010. 16:26

Pa ono ... dok sam živeo preko meni je bilo ok, a onda sam napravio jednu grešku pa sam dovukao i čoveka koji je bio negativac (kukanje tipa "tomi majonez ovde nije isti kao kod nas") ... pa je i mene to smorilo. Na kraju sam morao da se vratim iz privatniih razloga, ali da nije bilo toga - sigurno bih ostao duže ako ne i zauvek (možda na drugom mestu).

Dakle, samo +1 da potvrdim da je to individualna stvar, nekome je super i na Islandu, a neko će da kuka bilo gde.

degojs 23. 10. 2010. 17:51

To je klasika.. mnogi pljuju po svemu oko sebe i sve im smeta, ali su i dalje ovde :-) I uvek vide sebe kao "mi" i ostale kao "oni" a ne kapiraju da su tu vec npr. 10+ godina..

Zesce smaranje i mlacenje prazne slame.

Ali, nije to specificno samo za tako dalje zemlje, ima toga i kod nas: npr. dosta ljudi koji dodju u Srbiju, ali ni nakon npr. 20 godina zivota nece da pricaju ekavicu kao okolina. Valjda je to nemoguce, sa ijekavice preci na ekavicu, mnogo tesko, gore nego najtezi strani jezik.. :-)

degojs 23. 10. 2010. 18:03

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
se uglavno zale na socijalni i privatni zivot.

A znaci znas onog sto peva "Kuca, pos'o" ? :-)

Dragi Tata 23. 10. 2010. 21:21

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 90913)
onda im je ovde zelenija trava, plavlje nebo, ukusnija hrana...

Само једна ствар: парадајз. Још касних осамдесетих сам се чудио мојој тетки која се преселила у Француску и стално кукала како је тамо парадајз без укуса, а сад видим колико је у праву. Кад дођем у Србију једем малтене само парадајз на опште чуђење рођака и пријатеља који очекују да сам се ужелео ћевапчића и бурека.

flash_back 23. 10. 2010. 21:33

ja bi najradije privatno ostrvo, jedno 1km u radiusu i 1000 i "jedna" zena i da uzivam :D smorilo me odavno da programiram :D

mileusna 23. 10. 2010. 21:57

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 90951)
Само једна ствар: парадајз. Још касних осамдесетих сам се чудио мојој тетки која се преселила у Француску и стално кукала како је тамо парадајз без укуса, а сад видим колико је у праву. Кад дођем у Србију једем малтене само парадајз на опште чуђење рођака и пријатеља који очекују да сам се ужелео ћевапчића и бурека.

Znači sad će nam svima biti lakše da se odselimo pošto i u Srbiji voće i povrće polako ali sigurno "menja ukus". :)

Dzordz 23. 10. 2010. 22:08

Uh kad smo kod povrca, ovi Cesi ne gaje nista.
Krompir je katastrofa (ali uspeo sam da skontam i njega kako da spremim).
Ostalo uglavnom uvozno. Jedino sto imaju vinogradaske krajeve ovde u juznoj moraviji pa ima vina i grozdja koliko istete.

kickloop 23. 10. 2010. 22:36

Slažem se da je u uređenijim zemljama iz više razloga "drugačije" živeti ali ni ovde nije toliko loše.

Svima koji su otišli nešto smeta tamo a mi ovde mislimo da je tamo bolje. U stvari je isto a ovde je možda i lakše. Pogotov ko ima sreće da radi za inostrane firme ili klijente. Možda bi tamo plata bila veća ali je i standard drugačiji pa otprilike dođe na isto. Ne vidim da je bilo gde toliko bolje da bih otišao odavde i ostavio porodicu i prijatelje.

mileusna 24. 10. 2010. 00:04

Pa nije loše ni ovde... Ako ne piješ mleko... i ako si zdrav ko konj i ne ideš u bolnicu... i ako slučajno ne tražiš posao u struci (a da nisi programer:))... i ako imaš par stotina evrića da "častiš" doktora... i ako ne voliš bioskop a ne živiš u BG... i ako platu primaš u evrima a ne u dinarima... i ako si sadista pa želiš da tvoja deca odrastaju u istom sranju kao i ti... i ako imaš dobar nos da namirišeš sranja i da zapališ iz Srbije neposredno pre nego se ona dese... Onda nekako i može da se živi. :)

degojs 24. 10. 2010. 00:06

Citat:

Originalno napisao kickloop
Svima koji su otišli nešto smeta tamo

Eh sad.. pa i tebi tu smeta nesto, zar ne?

Itd.

Ali.. besmisleno je temu okretati sad u neku raspravu gde je bolje. Suvise je licno, neko daje prioritet jednom, neko drugom, nekom nesto smeta mnogo, nekom ne.. stvari se menjaju u zivotu, itd.

mileusna 24. 10. 2010. 00:13

^ Tačno, predlažem da se tema vrati u okvire "gde i kako najlakše", pa ko ima šta da pita ili kaže, slobodno.

A to gde je bolji paradajz ili rebarca na kajmaku, o tome možemo i na BizBuzzu :seljak:

ivanhoe 24. 10. 2010. 02:18

ja opet moram $0.02 da dodam (skupice se tu koji dolar do kraja)... kao sa svim u zivotu, besmisleno je pricati o stvarima koje nisi probao... ko moze svakako treba da proba da zivi negde drugde makar par meseci, nema sta bitno da se izgubi, a to jako menja perspektivu i pozitivno utice na samopuzdanje, bar je meni tako bilo...

bluesman 24. 10. 2010. 02:18

Ovo sada počinje da liči na "koji je to auto bolji od moskviča" :)

kickloop 24. 10. 2010. 02:28

Meni se tema ne dopada od početka. Prvo zato što sam patriota a drugo što svi misle da je preko sve lepo i šareno.

Ne shvatam o čemu diskutujete. Kome nije dobro ovde komotno se spakuje i ode. Šta je ovde tema: Kako otići preko za bolju platu, socijalno osiguranje i ekstra život. - Utopija

Mnogi su se spakovali i otišli pa su se brže bolje vratili a retki su ostali preko da kukaju odande kako je ovde povrće svežije a trava zelenija.

Više volim ove domaće brkate doktorke što moram da im nosim čokoladu kad god vodim dete na kontrolu nego one krvopije preko. Ovde bar mogu da psujem i revoltirano zapalim cigaretu na sred ulice dok bi tamo i za to platio kaznu.

Radim ovde, primam duplo manju platu nego da sam preko ali je u dolarima i dobro mi je a ako to ne možete da postignete odavde - džaba se pakujete. Nećete ni tamo

srdjan 24. 10. 2010. 02:44

To lave.
Zaboravio si i najukusniji paradajz da spomenes, i tecni jogurt.

Dragi Tata 24. 10. 2010. 04:04

Као што рекосмо више пута, све је то индивидуално. Киклопу одговара тамо где је и то је добро - што се љутите на човека? Било би досадно да смо сви исти.

McKracken 24. 10. 2010. 04:18

Off Topic: A zna se da nema auta koji je bolji od moskvica!

srdjan 24. 10. 2010. 04:40

Ja sam patriota na kvadrat: ziveo, radio, imao priliku da ostanem, ali se vratio - u vojsku?!

Imam svoju "zonu komfora" (radno mesto, ekipa za fudbal, ekipa za preferans) ali kad iz nje izadjem, e onda pocinje borba za opstanak. Ne verujem da bi neko sa ovog foruma otisao zbog znacajno vece dolarske plate ili vise ccm automobila ili brzeg interneta, nego sto mu se smucilo da mu jebu kevu na svakom cosku: u saobracaju, u bolnici, u javnom prevozu, u komsiluku, na salteru, na stadionu, u skupstini. Na putu "kroz kraj" do smrdljive pijace da kupim taj famozni paradajz, ja vidim penzionere-zombije, fukse, likove koji su kao izasli sa robije i u veoma retkom slucaju neka lica koja deluju zadovoljno sobom.

Umori se covek od Srbije... Primecujem razgovore na ovu temu kod sve vise ljudi u mom okruzenju i pritom niko nije egzistencijalno ugrozen, a mnogi imaju porodice. Istorijsko-etnicko-religiozne momente preskacem.

Mi razmisljamo o Alpima, pritom je i dovoljno je blizu za radosti produzenih vikenda kad zatreba. Samo da vidimo kako :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:38.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.