DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Komunikacije (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Prekid SMS servisa i objašnjenje (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2008)

bluesman 08. 12. 2006. 16:57

Prekid SMS servisa i objašnjenje
 
Upravo sam dobio zvanično objašnjenje zašto je došlo do prekida SMS servisa:

08/12/2006
Beograd



VAŽNO OBAVEŠTENJE



Poštovani klijenti,

Ovim dopisom želimo i zvanično da vas obavestimo da je u noći između 6. i 7.12. došlo do teske havarije kod Telekoma izazvane krađom telekomunikacionih kablova (preko 1200 parica ukradeno). Tim postupkom prekinuta je i SMS komunikacija između Telekoma i naše firme, pa s tim u vezi onemogućen rad SMS servisa svih naših klijenata.

Nadležna ekipa Telekoma Srbije je od juče na terenu i radi na otklanjanju problema. Kako nezvanično saznajemo, moguće je i da preko vikenda iz istog razloga neće proraditi SMS servisi, te vas molimo za strpljenje.


Dakle, to samo u Srbiji može (redovno) da se dešava.

ppavlovic 08. 12. 2006. 17:33

Kome trebaju telefonske parice?!

dee 08. 12. 2006. 17:45

^ a cuj, nikad ne znas kad i za sta moze zatrebat. neka njih tu :D

Dzordz 08. 12. 2006. 18:14

Ljudima koji prodaju bakar? Ako me ne vara moje znanje parice su pune bakra.

Pedja 08. 12. 2006. 18:22

Ja vidim nece da mi stignu uplate :(

A je l' oni skidaju uplate svakojako pa ceposle da azurriaju ili poruke uopste nisu obradjene?

bluesman 08. 12. 2006. 18:42

Prošli put su sve poruke bile na hold-u, pa su stigle dan kasnije kada je osposobljen servis.

Onaj put pre toga - ništa nije stiglo.

A prvi put kada se desilo - stiglo je takođe sve, samo je bilo duplirano, i stiglo je u 3 posle ponoći, pa su se sutra mnogi besni javili zašto im šaljemo SMS tako kasno... kao jesam li ja normalan da im šaljem sms u 3 ujutro... nisu vredela nikakva objašnjenja.

Dakle, kao i sve u Srbiji: mož' da bidne ali ne mora da znači....

Opet, ja nešto ne kapiram tu tehnologiju, kakve veze imaju parice sa mobilnom telefonijom i SMS-om?

ivanhoe 08. 12. 2006. 18:46

najludje od svega je sto nisu ukradeni bakarni kablovi (parice) nego je neko isekao i ukrao opticke kablove, sto zaista ne znam kome treba...

oliver 08. 12. 2006. 20:55

Pa, nikad ne znas za sta ce da zatreba, nek se nadje :)

Mali off: na 4-5km od moje kuce je sve minirano duz puta ka Tuzli, i ljetos je tik uz asfalt postavljena ograda sa bodljikavom zicom i natpisima "MINE!". Nije proslo mjesec dana, a neko je poskidao SVU zicu (par stotina metara, mozda i kilometar). Zamisli, stanes da se "olaksas" i... BUM, ode mas' u propas'. Al' neka, zatrebalo nekom da ogradi njivu... 'bes mine.

ppavlovic 09. 12. 2006. 01:25

Pa, mozes da iskoristis opticki kabl da si napravis ukras za dnevnu sobu. :)

djoca 09. 12. 2006. 02:28

A reci moj genijalni tajming....u cetvrtak je trebao da nam bude promenjen broj SMS servisa kako bi dobili isti broj za obe mreze. Uplatim offline kampanju za vikend i ..... ko me jebe kad u Srbiji pokusavam da planiram.

pcigre 09. 12. 2006. 12:13

aman ljudi, pa ide noga godina, neko je smislio extra biznis. ako vidite ukrase od kablova na nekom vasaru, mocicete ponosno da tvrdite da znate odakle su.

kodi 09. 12. 2006. 12:33

Citat:

Originalno napisao djoca
ko me jebe kad u Srbiji pokusavam da planiram.

:D
Zakljucak ove, a i mnogoh drugih diskusija.

dark_mark 09. 12. 2006. 16:19

Sumljam u takvo objašnjenje Telekoma. Obzirom da nisi jedini koji je imao problema sa servisom te noći. Neki nisu mogli da zaustave emitovanje poruka što definitivno nema veze sa krađom bakra.

zark0vac 09. 12. 2006. 16:30

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao dark_mark
Sumljam u takvo objašnjenje Telekoma. Obzirom da nisi jedini koji je imao problema sa servisom te noći. Neki nisu mogli da zaustave emitovanje poruka što definitivno nema veze sa krađom bakra.

$gramatika = str_replace("lj", "nj", "Sumljam");
print $gramatika;

Mogla bi "Sumljam" da se doda u filter listu da vraca "Sumnjam", cesto se pogresi ;)

ivanhoe 10. 12. 2006. 03:35

Citat:

Originalno napisao dark_mark
Sumljam u takvo objašnjenje Telekoma. Obzirom da nisi jedini koji je imao problema sa servisom te noći. Neki nisu mogli da zaustave emitovanje poruka što definitivno nema veze sa krađom bakra.


Ovu pricu za kradju optike sam cuo iz prve ruke, posto moja devojka saradjuje sa Telekomom, cuo sam to par dana pre nego sto je blusman pomenuo... e sad da li je to izazvalo konkretan problem ili je neko drugi kriv za to, ne mogu da tvrdim, ali nije laz da im je neko isekao kablove..

bluesman 11. 12. 2006. 13:10

Samo da napomenem da još nije proradio servis.... strašno. Nemam reči. Mrzim telekom.... ma mrzim sve firme koje počinju na T :)

nixa 11. 12. 2006. 13:16

Telenor :D

Milos Vukotic 11. 12. 2006. 13:22

Todor :D

djoca 11. 12. 2006. 22:34

ma opusteno....proradice...gde zuris :-) Srbija bre :-)

dinke 11. 12. 2006. 22:51

I ostalo oko slova T (recimo S kao SBB na primer).

kodi 11. 12. 2006. 23:24

a zamisli situaciju da tamo negde na prolece Telekom kupi SBB ?
;)

Ilija Studen 11. 12. 2006. 23:29

Citat:

Originalno napisao kodi
a zamisli situaciju da tamo negde na prolece Telekom kupi SBB ?
;)

Pa to ne bi bilo lepo!

Za sada sam i više nego zadovoljan uslugama SBB-a. Ima zaštuckivanja sa vremena na vreme, ali ništa stravično. Više me iznervira kada je eBanking nedostupan nego kad nemam neta 1, 2h.

McKracken 12. 12. 2006. 01:31

1-2 sata?

Meni vec tri nedelje 1mbit radi na 120k ... Cak ni da priznaju sta im je problem &^%^&#$^%$ SOB's

Mr.Paja 12. 12. 2006. 09:58

Eeee meni su priznali, kada sam ih zvao i rekao da mi je prepolovljen protok vec par dana, dobio sam odgovor da rade na povezivanju svih gradova pa vrse upgrade hardvera i da ce uskoro biti sredjeno .... e sad sto sam ja par dana bio na slabijem paketu od onog sto sam platio :1074: bah, oprosticu im ovaj put :1075:

Blood 12. 12. 2006. 14:43

Eh, ako pricate o SBB-u ja sam sasvim zadovoljan sto se interneta tice, sve je ok, imao sam samo zamerku na vreme koliko im je trebalo da "me puste", ta procedura je trajala malo vise od mesec dana, ali posle toga sve je ok. Imao sam jos jedan "incident" ali su mi ljudi izasli u susret, uplatio sam u petak a u nedelju mi je istekao internet, u ponedeljak ga jos nije bilo, nazvao sam ih i rekao da sam uplatio i da mi je hitno potreban taj dan internet(sto i jeste bio slucaj), ukljucili su me iako uplata jos uvek nije bila prosla..


Pozdrav

oliver 12. 12. 2006. 15:16

Ne znam, od 1. aprila sam na SBB-u i samo 2 ili 3x nije bilo neta par sati, ja super-ekstra-zadovoljan.

opet odosmo u off :)

andrej 12. 12. 2006. 16:58

Ja evo vec 8. dan nemam konekciju. Zvao sam ih dva puta, kazu doci ce ekipa za 3-5 dana, nema ih vec 8 dana. Inace veza je bila ocajna i pre toga, neke 2 nedelje, a narocito u lokalu. Kvar je lokalni, tj. negde kod mene u zgradi izgleda.

sbb madafakas, nista nisu bolji od telekoma!

kodi 12. 12. 2006. 18:50

inace ja sam cuo sledecu varijantu:
neki ganci su maknuli taj bakar.. a onda su krenuli i na optiku..medjutim kad su videli da "tu nema nista" ostavili su samo presecene kablove,(sbb, telekom i RV) mi smo optiku zakrpili isti dan.. e sad ne znam za ostale i te parice...

bluesman 13. 12. 2006. 23:18

BTW, proradio je SMS.... slucajno sam primetio danas oko 13:xxx je bio prvi sms. Znači šta? oko 6 dana je trebalo da se sredi to. Računam da je na mom short ID izgubljeno negde oko 20 000 dinara. "Nema veze..." :)

zextra 14. 12. 2006. 02:47

Off Topic: @andrej: moj drugar je imao sbb boljku - valjda su mu kablovi u stanu bili osteceni... I sta je uradio? Zvao je sbb jednom, pricao normalno kako mu ne radi internet bas naj, kako ima prekide na HBO... E, sledeci dan ih je zvao i pricao malo povisenim tonom... Opet ga naravno iskuliraju... E treci put im se naj.. nacestitao mile nove godine, pa su expressno poslali ekipu koja mu je izmenjala sve kablove po stanu, stavila neki pojacivac i eno ga sad srecan ko mali majmun, sve mu radi. :)


Cudi me da je Telekonj toliko azuran... Obicno rese problem u roku od 3+int(rand(15)) dana, naravno ako je nesto bas hitno :) Srecom, malo su agilniji kad im neko preore optiku u inostranstvu.. :D

bluesman 14. 12. 2006. 04:18

Nisam rekao da je Telekom sredio problem :) Samo sam rekao da ponovo radi SMS, ispostavilo se da su napravili neki alternativni link:

Citat:

Kvar na Telekomovoj mreži koji je nastao u noći između 6. i 7. decembra još uvek nije otklonjen. Kao što smo Vas već obavestili, ekipe Telekoma su na terenu i danonoćno rade na otklanjanju kvara zbog kojeg SMS servisi na 064 mreži ne rade. U saradnji sa Telekomom mi pokušavamo da, do otklanjanja glavnog kvara, uspostavimo alternativnu konekciju kako bismo što pre omogućili SMS saobraćaj. Čim se ponovo uspostavi rad SMS servisa odmah ćemo Vas obavestiti.
Iz drugog izvora sam saznao da kada su mislili da su resili problem, provalili su da jedno jos mnogo vece parce kabla nedostaje, skoro 100 metara... pa su se onda "bacili" na to.

dark_mark 14. 12. 2006. 09:39

Ko to otklanja kvarove Telekoma u saradnji sa Telekomom ?
Ne želim da ispadnem neverni toma...ali...uz svu dobru volju ne mogu da verujem. Moguće ?!?

nixa 14. 12. 2006. 11:08

Telekom ima svoje pod izvođače

bluesman 14. 12. 2006. 12:41

Napominjem da sam ovo obavestenje dobio od SMS provajdera, nije u pitanju nikakav pod izvodjace nego su i oni sami poludeli pa pokusavaju da osposeobe vezu na drugi nacin umesto da cekaju Godoa.

dark_mark 14. 12. 2006. 13:29

To je onda to ! Krivi su lopovi. :1074:

Pedja 15. 12. 2006. 11:07

A jesu li rekli sta je sa porukama koje su u medjuvremenu ljudislali ali nisu "proknjizene" zbog prekida? Da li su te poruke naplacene? Da li ce uplate biti prebacene na racune krajnjih korisnika?

djoca 15. 12. 2006. 12:19

Nisu naplacene jer povratna poruka nije isla.

Inace, nama je danas proradio i 063...tako da se moze reci da je sada full u funkciji.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:46.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.