DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Preporuka za banku koja ce vas tretirati kako treba (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6501)

dinke 21. 10. 2008. 18:36

Preporuka za banku koja ce vas tretirati kako treba
 
Dakle, ovaj moj post inspirisan je danasnjim odbijanjem Banke Intesa da mi izda kreditnu karticu bez ikakvog uverljivog obrazlozenja. Radi se o banci gde imam devizni racun od 2001 godine, sa deviznim racunom na koji je svake godine do prosle pristizalo par (desetina) hiljada eura, a od prosle isto to samo na racun agencije. Njihovo obrazlozenje bilo je u stilu, ne znamo zasto ste obdijeni, to su ovi iz Bgd-a, ali eto vi ste pausalac itd. :)))

Dakle, moje pitanje je da li postoji banka u Srbiji koja ce svog klijenta koji kod njih drzi pare tretirati kao coveka ili su svi odreda isti?

Inace, vec imam cc (epassporte) ali eto... valjda zbog puta u USA sam zeleo da otvorim i jednu u ovdasnjim bankama ... ne treba mi naravno nikakvo kreditiranje, ako treba taj cc moze da se ponasa i kao obicna debitna kartica ali da makar moze da se placa na net-u i da se podignu pare ako ih imas na racunu.

Predlozi?

nixa 21. 10. 2008. 18:40

verovatno te je nesto kreditni biro odbio :) nije ti to do banke

probaj u kbc banci ... novi su i tretiraju te okej ( ne znam da li imas to u KG )

dinke 21. 10. 2008. 18:42

Pa pazi ... u zivotu nisam uzeo kredit, imam svoj stan, svoj auto ... kakve veze ima f* kreditni biro sa time?

nixa 21. 10. 2008. 18:48

a mozda su pomislili da si nelikvidan :D

banke su cudo , a intesa je ... oh well ... Intesa

srdjan 21. 10. 2008. 19:02

Ono što znam za NLB Continental to je da ne primam platu još od 2006, uredno imam kreditnu, classic i nisu me ništa pitali kad sam 2008. produžio obe do 2010, a u isto vreme povećao limit sa 60 na 100K. Nikad nije gužva u Beogradu, za razliku od NS gde je obično pakao.

Za Raiffeisen kreditnu moraš imati posao min. 6 meseci bez obzira na to kolika ti je plata, a za Classic ti treba depozit. Ono što je dobro kod njih to je e-banking pa smo iz Amerike preko neta kupili dolare, i onda je proradila obična Visa Elektron kartica sa kojom ne možeš rentati kola, ali možeš sve ostalo.

O Societe imamo gomilu sjajnih priča i ukratko: zaobilaziti.

Ostaje i dalje pitanje šta će se desiti ako im dodješ prvi put i susretneš se sa "biroom" bilo koje banke i hoćeš "kreditnu".

/* sad sam pogledao ponovo tvoje pitanje i mislim da Visa Classic od Continental može da prodje jer samo moraš da uplatiš 200 EUR koje možeš da koristiš. I oni imaju e-banking tako da možeš da dopuniš dolarima ako zatreba - prvo naravno moraš na dinarski da uplatiš neke novce */

mileusna 21. 10. 2008. 19:08

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 62404)
Dakle, ovaj moj post inspirisan je danasnjim odbijanjem Banke Intesa da mi izda kreditnu karticu bez ikakvog uverljivog obrazlozenja. Radi se o banci gde imam devizni racun od 2001 godine, sa deviznim racunom na koji je svake godine do prosle pristizalo par (desetina) hiljada eura, a od prosle isto to samo na racun agencije. Njihovo obrazlozenje bilo je u stilu, ne znamo zasto ste obdijeni, to su ovi iz Bgd-a, ali eto vi ste pausalac itd. :)))

Za koju karticu si aplicirao? Visa Business? Ja imam Business Electron ali nju valjda nije problem dobiti, mada kad sam nju uzimao službenica se trudila da mi već tad preporuči i Visa Business. Bila bi fora da sam aplicirao na njenu preporuku pa me onda odbiju. :)

Koliko si čekao nakon zahteva? Ja planiram ovih dana da apliciram za istu, treba mi nešto da plaćam servere u USA...

LiquidBrain 21. 10. 2008. 19:17

Moje iskustvo... Meridian banka... Imao ocajna iskustva sa drugima... Ovi su sve nekako fini... plasim se da ne stoji nesto iza toga...

Dragi Tata 21. 10. 2008. 19:18

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 62406)
Pa pazi ... u zivotu nisam uzeo kredit, imam svoj stan, svoj auto ... kakve veze ima f* kreditni biro sa time?

Stvarno ne znam kako se to trenutno radi u Srbiji, ali kreditna kartica jeste (ili može da se koristi kao) kreditini alat i normalno je da ti provere kreditnu istoriju. Ako nikad nisi uzimao kredit, onda jednostavno nemaš kreditnu istoriju i to je to :)

bluesman 21. 10. 2008. 19:26

Ja sam u Raiffeisen trazio revolving karticu čak 3 puta i svaki put su me odbili jer kao ne zarađujem dovoljno, na kraju su me iznerivali pa sam ispao žešća seljačina jer sam im rekao da su glupi k'o q... i da zarađujem više nego svi oni (bilo ih je 5-6 u tom trenutku) kada stave sve svoje plate na gomilu. Znam da je seljački, ali toliko sam poludeo da mi je pala roletna :)

Hypo banka - nisam iz principa hteo da uzmem ebanking jer ga naplaćuju 150 eur, koliko znam to je najskuplji ebanking u Srbiji (u RZB je 50 eur [bio]).

Hypo banka - platio sam juče nešto preko računa ali nisam uneo dobar poziv na broj (počinjao je sa 97- pa sam računao da je to 97 u stvari model i nisam ga upisai), elem kažu da su me zvali danas nekoliko puta, ali se ja ne javljam. Stvar je u tome što su zvali na broj koji ne koristim već 3 godine, i koji sam promenio u centrali kada sam uzimao kredit, u centrali sigurno imaju taj novi broj. Tako da ne znam da li je moguće da u centrali stoje novi a u filijali stari podaci (ne znam ni kako je to moguće)

U raiffeisen je još gore, imao sam jedno 6-7 računa otvorenih, uglavnom devizni, jedan savings, jedan za wire, jedan za životno osigiuranje... uglavnom, kada sam menjao adresu (posle kupovine stana) morao sam svaki put kada želim da nešto uradim sa bilo kojim računom, da menjam sve podatke za taj račun. Prosto ne mogu da verujem da oni lične podatke vezuju za račun, pa kada promeniš nešto - moraš da menjaš za svaki račun, ne postoji tvoj centralni record za koji su vezani računi... Mislim, za bilo kakvu bazu podataka, to se uči u prvom razredu.

mileusna 21. 10. 2008. 19:31

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 62413)
na kraju su me iznerivali pa sam ispao žešća seljačina jer sam im rekao da su glupi k'o q... i da zarađujem više nego svi oni (bilo ih je 5-6 u tom trenutku) kada stave sve svoje plate na gomilu. Znam da je seljački, ali toliko sam poludeo da mi je pala roletna :)

Off Topic: Ma ako si im rek'o! :)

mangia 21. 10. 2008. 19:44

:) Donekle korektno razmisljanje ali kako onda da dobije kredit? da uzme tudji identitet :)

McKracken 21. 10. 2008. 19:58

Ima takvih banaka, ali ako hoces ozbiljnu uslugu moras ici po preporuci :)

dinke 21. 10. 2008. 20:10

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 62410)
Za koju karticu si aplicirao? Visa Business? Ja imam Business Electron ali nju valjda nije problem dobiti, mada kad sam nju uzimao službenica se trudila da mi već tad preporuči i Visa Business. Bila bi fora da sam aplicirao na njenu preporuku pa me onda odbiju. :)

Koliko si čekao nakon zahteva? Ja planiram ovih dana da apliciram za istu, treba mi nešto da plaćam servere u USA...

Ma kakav crni Visa Business ... trazio sam im bilo koji cc (pa makar i ja stavio depozit iako imam vec i vise nego dovoljno kesa na racunu). Doduse odgovaralo mi je da kartica ima i putno osiguranje, ali to valjda imaju i visa i mc. Kartica je inace za mene licno nevezano za firmu (agenciju). Cak sam im napomenuo da mi nije potreban nikakav dozvoljeni minus, da stave u zahtevu neki minimalan iznos za kredit jer me to uopste ne interesuje (ja sam valjda navikao da trosim samo ono sto imam).

Ah a inace odbili su me jako brzo, svega nekoliko dana je proslo mislim. Sad mi je barem lakse, ne moram da se smaram sa poreskim uverenjem i jos gomilom drugih sranja koje su uz to trazili (pazi kad su mi trazili poslednji placen tel racun na uvid) :)

mileusna 21. 10. 2008. 20:17

Sad sam još više zbunjen. Moja devojka je otvorila račun u Intezi, odmah je dobila Maestro, to je po defaultu za tekući račun, a vrlo brzo nakon toga su joj utrapili i Master. Ne znam sada kakve su mogućnosti tih kartica za inostranstvo i sl. ovu Master nije ni aktivirala, koristi samo Maestro za bankomat i to je to. Ali kartice ti sami nude. :)

Probaj u Raiffeisen, tamo možeš da dobiješ Visu Electron koja se vezuje i za dinarski i za namenski devizni račun. Mislim da nemaju neke stroge uslove...

dinke 21. 10. 2008. 20:26

^Znam, i moja zena ima cc u Raifazenu i smejala mi se slatko. Ali dobro, valjda nije isto kad radis u drzavnoj firmi za platu od ~300 eura ili si tamo si neki jadibedus pausalac (sa doduse mnogo vecim prihodima ali tkoga je briga).

Btw i ti isto imas agenciju ili preduzece (doo)?

mileusna 21. 10. 2008. 20:30

Agenciju...

Eniac 21. 10. 2008. 20:47

ja sam u Meridianu i nemam losih iskustava osim sto mislim isto da se eBanking placa, ne nesto puno ali opet nije free. Nemam platu, niti stalna primanja (siroma' ) sto nije bio problem da mi daju Vizu Classic sa kojom placam sve sto mi treba preko neta, a i podizao sam pare u Bosni, tako da verujem da radi i u ostalim zemljama.

Nemam dozvoljeni minus (mamu im :D) sto je i logicno jer se ne vezuju nikakva stalna primanja za taj racun.

kodi 21. 10. 2008. 20:50

@McKracken

nikada mi nije bilo jasno kako funkcionise to po preporuci?
Mislim ok, odes po preporuci, otvoris racune, podignes kartice i kredite..ali sta kad odes u drugi grad? kad pogledaju tvoj rachum izleti im crveni pop up u kom pishe "handle with care"? :D

nixa 21. 10. 2008. 20:55

^ tako nekako ... mada prakticno ako otvaras racun po preporuci, head office ti tvojoj ekspozituri lepo objasni da si im bitan :) i onda nemas problema kada radis dnevne gluposti :)

Kod mene je recimo smesno, sto moja ekspozitura koja mi je pored kancelarije je nova, i sluzbenice stalno od mene imaju glavobolju jer prosto stalno imam neka pitanja koja nisu uobicajna :) ali suma sumarum njima lepo , meni lepo :)

McKracken 21. 10. 2008. 20:57

Ne mislim na preporuku u smislu da se nesto muva. Stvar je u tome sto kreditni odbor ima mnogo vise mesta za slobodnu procenu nego izgleda na prvi pogled.

kodi 21. 10. 2008. 21:06

znači nije do banke nego do veze.
ništa novo nismo naučili, carry on...

McKracken 21. 10. 2008. 21:12

Ima puno veze sa bankom jer i kreditni odbori se razlikuju od banke do banke.

nixa 21. 10. 2008. 21:23

^ mada je i dalje ... koga znas :D

Dejan Bizinger 21. 10. 2008. 23:01

Citat:

Originalno napisao mangia (Napišite 62415)
:) Donekle korektno razmisljanje ali kako onda da dobije kredit? da uzme tudji identitet :)

To me podsetilo na ono kada roditelj kaze svom detetu da ne prica sa strancima a onda dete pita kako ce onda da upozna nove osobe. Ili onaj drugi slucaj kada se posao daje samo onima koji imaju iskustva a ako bi svi isli po toj logici niko ne bi dobio svoj prvi posao.

djoca 21. 10. 2008. 23:26

Ja sa Intezom nisam imao problema...imam njihovu Visu elektron, Maestro i Internet karticu, a bogme su mi uvalili i Dinacard koji u zivotu nisam koristio... Pri tom nikad platu nisam primao preko njih, niti mi je racun agencije u Intezi...znaci samo devizni licni i uglavnom su iskukali da uzmem te kartice, a posto su im slatke one devojcice na salteru nisam mogao tvrda srca biti...elem, bas ne kapiram u cemu je fora. Inace isto kao i ti, nikad nisam uzimao kredit u zivotu...Doduse te kartice imam jedno par godina pa moze da bude neka nova fora u vezi ove 'krizice'

dinke 22. 10. 2008. 00:19

^Slatke devojcice? Na koji od onih buldoga mislis? Mislim ok, ja samo svracam u Save Kovacevica, tamo nesto to ne videh :)

Elem, ne znam, cak ni toj koja me je zvala jutros telefonom da mi javi "tuznu vest" nije bilo jasno kako i zasto sam odbijen. A zvao sam veceras ortaka koji radi tamo i on mi je rekao da pausalce po defaultu tretiraju tako i da tu nema pomoci. Ali cu (naravno preko veze) napraviti neki workaround tako da dobijem debitnu karticu koja ce biti povezana sa mojim deviznim racunom bez suludih kamata (kad vec ne koristim kreditiranje), manje vise to sto mi treba. Ali opet, tretman klijenta koji kod njih ima racun od 2001 ... bah

kickloop 22. 10. 2008. 00:26

Ja sam vrlo lako dobio CC od Raiffeisen, na agenciju. Radi OK samo je kompikacija oko prebacivanja sredstava na karticu. Pogotovo deviza.

U Intezi imam dinarski rn. za agenciju i uglavnom sve radi ok, osim što se otelim dok dočekam red kad mi nešto treba, pošto je u svim filijalama uvek gužva. I još mi naplate 50-125 din. svaki dan za platni promet. U raiffeisen bar imaju odvojen platni promet pa čak možeš i da se zavališ u fotelju dok završavaš posao.

Nisam siguran da će da te tretiraju bilo gde kako treba ali pokušaj Raiffeisen.

Dragan Varagić 22. 10. 2008. 08:38

Paušalci su u svim bankama "ugrožena vrsta". Prijatelj je u Intezi pre neki dan imao iste perispetije za CC, i glat su ga odbili (paušalac). Slično je i sa SZR na knjige. Jednostavno, preduzetnike banke ne vole jer se teško naplaćuju dugovi, iako za SZR se odgovara sopstvenom imovinom. Slični problemi su i u Hrvatskoj (čuo sam nedavno).

U Meridijan banci prate promete firme (bez obzira na vrstu firme) mesec-dva, i u odnosu na priliv sredstava određuju limit za CC.

Kada ste doo, tada više nema ovih problema, a status u banci veoma zavisi od ostvarenih prometa. Radim sada sa jednom firmom u BG koja ima gold partner status u Intesi, i oni su prezadovoljni njihovom uslugom. Slicno je u svim bankama.

Što se tiče fizičkog lica, mislim da za CC (sa depozitom i bez) najbolje usluge daje Unicredit, ali kod njih nema mogućnosti bez ozbiljnijih prometa (i doo) da se dobije CC na firmu.

U NLB Continental nije problem dobiti CC kao firma, ali mislim da i dalje komplikuju nesto sa potvrdama naloga za prebacivanje sredstava na CC racun (ovo treba proveriti).

marinowski 22. 10. 2008. 09:44

Ja otisao u Meridian banku, ostavio polog, dobio zlatnu VISA i MasterCard bez problema. Licni racun i firmin racun su mi u drugoj banci.

Takodje, sve operacije u toj banci sam obavljao vrlo brzo bez cekanja. Izdavanje nove kartice nakon sto mi je prva istekla je trajalo 20 sekundi, koliko bi i trebalo da traje.

Dragan Varagić 22. 10. 2008. 10:35

Ima tu još detalja u ovoj priči.

Ako ste paušalac, to za državu znači da u bilo kojem preseku vašeg poslovanja vi nemate više od 2 mil. din prihoda na godišnjem nivou (manje od 20.000 EUR), što opet znači da možete imati eventualno jednu ili dve osobe koje su legalno zaposlene. To znači da ste u domenu micro firmi, koje poreznici praktično ni ne gledaju, sem kada moraju (uglavnom zbog doprinosa). Kako ste praktično za državu "boranija", tako vas i većina banaka posmatra... Nije baš dobro po banke, ali je surova realnost. Definitivno niste u kategoriji ovakvih firmi:
http://www.draganvaragic.com/weblog/...iji-za-2007-g/

Na žalost, ovo govori i o razvoju e-biz ovde, jer većina vas ste poznati u ovom svetu, a još možete da radite po principu dizanja 100.000 din dnevno kao paušalac.

Ako imate više od 2 mil. din, morate preći na knjige, pa se onda postavlja pitanje da li ostati szr ili preći u d.o.o. status. Ovo je naročitno bitno pitanje kada pređete 4 mil. din prometa na godinu dana, gde automatski ulazite u PDV zonu.

Naravno, svi ovi prometi se mogu proveriti i na www.apr.gov.rs, uključujući i eventualne blokade računa, što je veoma korisno kada hoćete da vidite ko je firma s kojom bi eventualno trebalo da poslujete (mislim generalno za posao).

dinke 22. 10. 2008. 11:42

Ne znam, mozda sam ja kreten ali ja se nekako iz petnih zila trudim da ne predjem tih njihovih 4mil za ulaz u PDV. (ziveo epasporte) :)

dinke 22. 10. 2008. 11:55

Eh da, da malo odem i u offtopic (mozemo naravno otvoriti novu temu mada mislim da smo o tome vec nasiroko raspravljali). Ja sam nazalost zbog porodicnih problema (sa cime je dosta ljudi i ovde upoznato) morao da se jos neko vreme primirim i ostanem u toj "one man show" shemi. S tim u vezi meni status preduzetnika/pausalca savrseno odgovara, zero smaranje sa knjigovodjstvom, kad mi legne novac napisem na blanko nalogu (do 100k din) i podignem, bez pravdanja, putnih naloga ... itd. itd. Iskreno bas me zabole da li me neka firma odadve smatra velikim, to mi je totalno nebitno jer uopste i ne radim sa firmama odavde. Verujem da nisam jedini sa ovakvim stavom, ali sam opet otvorenih shvatanja da totalno nisam u pravu ali hajde da za tu raspravu (ako ima zainteresovanih) otvorimo novu temu.

Btw, mozda je tebi Dragane promaklo, ja nisam pokusao da otvorim cc za agenciju, vec za sebe licno (u tome i jeste stvar koja me je toliko iznervirala). Realno ima razlike, mogli su malo da bace pogled na moje licne racune (imali bi sta da vide) no dobro.

cvele 22. 10. 2008. 11:58

Citat:

Originalno napisao McKracken (Napišite 62426)
Ima puno veze sa bankom jer i kreditni odbori se razlikuju od banke do banke.

Cisto da pojasnim za ostale

kreditni odbor != kreditni biro

Kreditni odbor je telo unutar banke, dok je kreditni biro nezavisno telo koje saradjuje sa svim bankama (pa i recimo mobilnim operaterima pri izdavanju postpaid kartica).

Dragan Varagić 22. 10. 2008. 12:08

SZR nije pravno lice nego firma u svojstvu fizičkog lica, i u tvojoj banci te ne gledaju kao običnog građanina, nego kao SZR paušalca - u tome je štos.

Ovo se najlakše rešava menjanjem banke (kao građanin, ne i premeštanje računa firme u istu banku, jer će te verovatno isto gledati, kao i prethodni).

Što se tiče sistema poslovanja (SZR ili d.o.o.), to je bukvalno na nivou samostalne odluke pojedinca. Činjenica je da kada se radi u Srbiji sa domaćim firmama, i kada ima dovoljno posla i dovoljno para od posla - neminovno je ulaženje u ozbiljnije sisteme organizovanja firmi...

S druge strane, nekima zna da radi sujeta, pa kada počnu da se objavljuju rezultati sa APR-a, pa se tamo nađu firme koje nisu onako dobre kakve promete imaju (a vi znate kakve promete imate)... Sujeta je čudo... To se desilo pre dve godine u sektoru marketinških agencija. Odjednom prošle godine sve ozbiljnije marketinške agencije nisu više bile SZR (naročito od kada je promenjen pečat za preduzetnike)...

mileusna 22. 10. 2008. 13:35

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 62449)
Eh da, da malo odem i u offtopic (mozemo naravno otvoriti novu temu mada mislim da smo o tome vec nasiroko raspravljali). Ja sam nazalost zbog porodicnih problema (sa cime je dosta ljudi i ovde upoznato) morao da se jos neko vreme primirim i ostanem u toj "one man show" shemi. S tim u vezi meni status preduzetnika/pausalca savrseno odgovara, zero smaranje sa knjigovodjstvom, kad mi legne novac napisem na blanko nalogu (do 100k din) i podignem, bez pravdanja, putnih naloga ... itd. itd. Iskreno bas me zabole da li me neka firma odadve smatra velikim, to mi je totalno nebitno jer uopste i ne radim sa firmama odavde. Verujem da nisam jedini sa ovakvim stavom, ali sam opet otvorenih shvatanja da totalno nisam u pravu ali hajde da za tu raspravu (ako ima zainteresovanih) otvorimo novu temu.

Paušalac je meka, ali to stanje ne može večno da traje ako biznis raste, ako izuzmemo one varijante da se otvaraju nove agencije na ženu, kuče, mače... Jednom kada uđete u PDV verovatno je mnogo bolja varijanta prešaltovati se što pre na doo.

LiquidBrain 22. 10. 2008. 14:00

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 62417)
Ma kakav crni Visa Business ... trazio sam im bilo koji cc (pa makar i ja stavio depozit iako imam vec i vise nego dovoljno kesa na racunu). Doduse odgovaralo mi je da kartica ima i putno osiguranje, ali to valjda imaju i visa i mc. Kartica je inace za mene licno nevezano za firmu (agenciju). Cak sam im napomenuo da mi nije potreban nikakav dozvoljeni minus, da stave u zahtevu neki minimalan iznos za kredit jer me to uopste ne interesuje (ja sam valjda navikao da trosim samo ono sto imam).

Ah a inace odbili su me jako brzo, svega nekoliko dana je proslo mislim. Sad mi je barem lakse, ne moram da se smaram sa poreskim uverenjem i jos gomilom drugih sranja koje su uz to trazili (pazi kad su mi trazili poslednji placen tel racun na uvid) :)

Ovo je usluga koju mozesh da iskoristish kod meridian banke :)

marinowski 22. 10. 2008. 20:30

Da ponovim jos jednom: kod Meridian banke udjes, polozis depozit, i gotovo. Toliko mozes mesecno da trosis. Daju dve kartice, a npr. zena i ja imamo isti racun i svako svoju karticu, itd.

Nije bilo nikakve provere, makar kruze neke legende da po JMBG-u banke razmenjuju informacije ko kako stoji.

Sto se tice off-topica koji si pomenuo, tema je interesantna, ali mislim da zahteva novu temu, ne ovu.

djoca 22. 10. 2008. 23:13

Citat:

^Slatke devojcice? Na koji od onih buldoga mislis? Mislim ok, ja samo svracam u Save Kovacevica, tamo nesto to ne videh
Pod hitno u banku kod Krsta ;-) kakav crni Sava Kovacevic i ostali narodni heroji...

A sto se tice doo...mada je offtopic, voleo bih kad bi neko sa iskustvom pojasnio malo broj poseta raznoraznih inspekcija u tom slucaju. Kao najvecu manu istog meni knjigovodje ovde uglavnom navode to da cu imati nekoliko inspekcija mesecno u firmi...nije da ista radim nelegalno, ali me nesto strecne oko srca svaki put kad cujem rec inspektor...valjda urodjena mana, sta god...elem, ajd ovi sto imaju doo nek daju neki info o tome ako nije problem (na ovoj temi ili vec nekoj drugoj)

McKracken 22. 10. 2008. 23:34

Ponovo isti savet, promeni knjigovodju.

(iskustvo: za 18 godina firme, 4 posete inspekcije)

dinke 23. 10. 2008. 00:19

^ Nemamo mi u Kg-u tako dobar izbor :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:50.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.