DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web Hosting, web serveri i operativni sistemi (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=11)
-   -   SPAM: SSB Hosting (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1486)

MorenoArdohain 12. 09. 2006. 23:07

SPAM: SSB Hosting
 
Dobih ovo :mad:

SSBHost Web Hosting

http://www.ssb****.co.yu

Pouzdani serveri, povoljne cene i odlicna podrska su odlike naseg web hostinga. Nasi serveri su brzi od vecine
domacih hosting provajdera sto se moze i proveriti. Vec od 30 eura godisnje nudimo paket koji moze zadovoljiti potrebe
sajta manje firme ili pojedinca. Ako vam je dosta sporih servera, velikog downtime-a i spore
tehnicke podrske odlucite se za nas! Proverite zasto smo najbolji.

http://www.ssb****.co.yu

Ako vas je ova poruka uznemirila na bilo koji nacin, primite nase izvinjenje. Necemo slati vise ovakvih emailova na vasu email adresu.

Srdacan pozdrav, SSHost.


-----------------------------------------

Da ne budem lenj, kontaktirah ih putem icq, i prica je tekla otprilike ovako:
Ja: odakle vam moj email?
On: to je mass advertising, nismo slali posebno, vec su neki ljudi koji imaju te liste
Ja: dajte mi kontakt od tih ljudi
On: kao sto smo stavili tekst ako smo vas uznemirili oprostite
Ja: molim vas, dajte mi kontakt od tih ljudi
On: izvinjavam se, to je privatna stvar
Ja: i moj email je privatna stvar
On: znam, sta ja tu mogu
On: i ja dobijam puno reklama
Ja: to nije opravdanje
On: pa pisalo je u emailu da vam se izvinjavamo ako vas je email uznemirio na bolo koji nacin
Ja: ovo ide na abuse i na DPT
On: to je ono da komsiji crkne krava?
Ja: to je ono da me ne spamujes
On: spamovanje je kada se salje po vise mailova
Ja: nemas ti pojma
On: nije problem, dacu vam
Ja: tisina!
On: evo emaila necu da mi pravite probleme
Ja: kasno

Eto, sad ih popljuvah, oce li neko da hostuje kod njih? :)

ivanhoe 12. 09. 2006. 23:31

Ko sto vec rekoh, nema vajde od zakona kad ga niko ne postuje... bas me zanima kome bi ti mogao sad u Srbiji da tuzis doticne "mass advertizing" firme za spamovanje, koje je jeli zvanicno, kod nas, po vazecim zakonima prekrsaj

borstale 12. 09. 2006. 23:31

@Moreno: Svaka čast majstore.

MorenoArdohain 12. 09. 2006. 23:34

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
Bas me zanima kome bi ti mogao sad u Srbiji da tuzis doticne "mass advertizing" firme za spamovanje, koje je jeli zvanicno, kod nas, po vazecim zakonima prekrsaj

Zadovoljicu se samo da im unistim biznis, mislim, ovima koji su koristili njihove "usluge".

dinke 12. 09. 2006. 23:41

:1060: ali SSHost ... hahaha

bluesman 13. 09. 2006. 01:26

@MA: Kako te ne mrzi, majstore? :)

Hoćeš da ti ispričam kada sam ja odlučio da prekinem SPAM na 064.... Onomad dobije SMS: "Premijera Gospodar prstenova...." i to je bio neki 10-i SPAM SMS koji sam dobio u par dana, odlučim da zovem call centar, samo sam ja išao drugom taktikom

- Dobar dan, upravo sam dobio SMS od vas sa reklamom za Gospodar prstenova pa me interesuje koliko košta ta vaša usluga?
- Koja usluga?
- Pa hoću i ja da pošaljem jedno 30 000 SMS-ova, pa me interesuje cena.
- Pa nemamo mi tu uslugu
- Kako nemate, ja evo danima dobijam od vas razne reklame, hoći i ja da šaljem, samo mi kažite koliko košta.
- Pa znate... mi nemamo to, to samo ide preko nas.
- Ok, ići ću i ja preko vas
- Ne nudimo tu uslugu
- A odakle onda tim ljudima mogućnost da šalju sms?
- Evo daću vam šefa...
...
Šef: dobar dan, u čemu je problem?
- Nije problem, hoću da platim za uslugu slanja SMS-a na jedno 30 000 brojeva
- Ne nudimo tu uslugu
- ... (i ja sada ponavljam priču, da ne gušim... mnogo sam bio uporan i prilično ozbiljan i smiren)
na kraju kaže šef:

Znate, to nije baš za svakoga...
- E tu sam te čekao 'tico, kako vi znate ko sam ja? Možda je to usluga za mene, možda sam ja jedan od onih kojima se "može".
- Pa onda Vi imate sigurno drugi način da obezbedite tu uslugu... kaže čovek, mrtav ladan i smeje se.
- Ok, aj sad da prekinemo zajebanciju... jel' imate vi uslugu "isključivanja sa SPAM liste"?
- Ne želite da primate poruke? Nije problem, evo odmah ćemo da isključimo.
- Ok, hvala, ćao.

LiquidBrain 13. 09. 2006. 02:15

Respect :) Neshto slicno sam i ja uradio, samo shto mi nisu dali sheva da pricam sa njim.

Goran Aničić 13. 09. 2006. 09:09

Citat:

Originalno napisao bluesman
- E tu sam te čekao 'tico, kako vi znate ko sam ja? Možda je to usluga za mene, možda sam ja jedan od onih kojima se "može".
- Pa onda Vi imate sigurno drugi način da obezbedite tu uslugu... kaže čovek, mrtav ladan i smeje se.
- Ok, aj sad da prekinemo zajebanciju... jel' imate vi uslugu "isključivanja sa SPAM liste"?
- Ne želite da primate poruke? Nije problem, evo odmah ćemo da isključimo.
- Ok, hvala, ćao.

Ljudi ovo nije smešno, ovo je tragično.

dinke 13. 09. 2006. 10:15

Sta tek reci o spam telefonskim pozivima ?

Juce mi je u office-u zazvonio telefon.

Citat:

Glas: Dobar dan, call centar Euro banke, Jelena na vezi.
Ja: Daaa ? (zbunjen)
Glas: Da li ste zainteresovani za povoljne potrosacke kredite ?
Ja: Ne!
Glas: Hvala vam, prijatno.
Inace bio sam u ekstra zurbi, inace bi bilo svasta. Takodje da napomenem da nemam nikakve veze sa tom bankom (nikada ni cuo za nju), tako da je iskljucena mogucnost da su me zvali kao svog korisnika.

Ivan 13. 09. 2006. 10:18

Mozda nije bio spam, mozda je phishing :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:45.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.