DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   PC Press TOP50 domaćih sajtova (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2349)

mungos 04. 02. 2007. 11:49

Kako je na Webu sve mjerljivo, Web je sam po sebi idealan prostor da se vidi koliko je statistika sama po sebi šuplja kao nauka. U suštini uvijek je bila sredstvo za manipulaciju i svako sebi štima rezultate onako kako mu odgovora :)

Toliko raznih softvera ima za statistiku sajta i svaki pokazuje drugačije, meni npr. Webalizer i G Analytics znaju da odstupaju duplo jedan od drugog.... Samim tim u komercijalne svrhe svako ce se pozvati na onaj statisticki softver koji mu najvise odgovara u datom momentu i pod datim faktorima.

MorenoArdohain 04. 02. 2007. 13:43

Jedan zanimljiv podatak: kad sam instalirao google analytics na par domacih sajtova, alexa rank im je skocio za oko 30-40%.

Milos Vukotic 04. 02. 2007. 13:53

1 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain
Jedan zanimljiv podatak: kad sam instalirao google analytics na par domacih sajtova, alexa rank im je skocio za oko 30-40%.

Ista stvar. Početkom decembra sam metnuo google analytics...

Peca 04. 02. 2007. 14:26

Citat:

Originalno napisao Blood
Da narediš?

Da, da, namerno napisah tako fanaticki, da izgleda ironicno, sa ciljem da naglasim da se takav slican fanatizam javlja sigurno i u drugim 'timovima', ciji su sajtovi u Top 100.
Generalno, mogu da nadjem bar 30-50 sajtova na toj top100 listi, koji u stvarnosti imaju posecenost koja je i do deset puta manja od sajta koji je alexi uopste nije na top listi :)

Jednostavno, alexa nema logike ni veze sa zivotom, za .yu podrucje.
Cak i bluesman kaze da i trendove potpuno pogresno pokazuje.

Alexa eventualno pogadja prvih 5-10, to su oni sajtovi koji su bas poseceni [b92, burek, es], a sve ostalo je pod ogromnim znakom pitanja.
Zapravo, alexa ima smisao kod jako posecenih sajtova, a nasi sajtovi su uvek na nivou statisticke greske, u odnosu na njih.

Samo htedoh da kazem, da ono uporedjivanje posecenosti koje je uradio Pedja, vrlo lako moze da se desi da nema veze sa stvarnim stanjem stvari.

Pedja 04. 02. 2007. 19:27

Kada je Alexa u pitanju, ne treba nista da se naredjuje moderatorima. Jedan covek sam moze da svom sajtu rucno digne rejting ocas posla.

nixa 04. 02. 2007. 19:40

^ odakle ti taj info ? podeli sa nama malo informacija o tome ?

Dejan Bizinger 04. 02. 2007. 21:16

Nikad nesto nisam cenio Alexu, ali moze da bude kao orjentir. Cinjenica je da je Alexa prakticno jedino merodavan za jako posecene sajtove i iz licnog iskustva znam da dosta dobro prikazuje trendove posete za jako posecene sajtove. To je kao u offline statistici i istrazivanjima - sto je veci uzorak, veca je i tacnost. Samo sto ja ne znam nikog ko ima instaliran Alexa toolbar.

Servis koji se cesto spominje da je bolji od Alexe je Compete ali je on merodovan najvise za USA posete.

Milos Vukotic 04. 02. 2007. 21:21

Citat:

Originalno napisao Pedja
Kada je Alexa u pitanju, ne treba nista da se naredjuje moderatorima. Jedan covek sam moze da svom sajtu rucno digne rejting ocas posla.

Jedna od 'tehnika' za koju znam je Alexa Redirect. Npr, linkove ka svom sajtu pišeš na ovaj način:
http://redirect.alexa.com/redirect?devprotalk.com

srlexic 09. 02. 2007. 21:01

Citat:

Originalno napisao Pedja
Kada je Alexa u pitanju, ne treba nista da se naredjuje moderatorima. Jedan covek sam moze da svom sajtu rucno digne rejting ocas posla.

Već sam navodio, imao sam pre jedno pet godina skriptu koja je zaista vrlo efikasno podizala rejting na Alexa.com. Misleći da će Alexa još onih dana postati prošlost jer je vrlo loš pokazatelj rejtinga, nikad je nisam ni koristio ni sačuvao.

Inače, ovu ''prevarantsku'' skriptu koriste razni konsultanti, stručnjaci i drugi likovi kada rade PR promociju nekog websajta na Internetu.

Peca 13. 02. 2007. 04:31

Na http://toolbar.netcraft.com/stats/topsites?c= ne postojimo kao zemlja :1027:

Peca 03. 04. 2007. 01:04

Kao odgovor na 'PC-Press top-50'...

Citat:

Mycity Top-50 lista srpskih sajtova je nastala sa idejom da se napravi transparentna top lista srpskih sajtova koji su, po misljenju MyCity clanova, kvalitetni, svrsishodni i poznati.
Postupak glasanja je bio potpuno transparentan (moze se videti ko je za koga glasao), odvijao se u dve etape, i trajao je dva meseca.
U prvoj etapi su samo predlagani sajtovi, koji su u drugom krugu usli u Top-100, podeljeni u 10 tematskih kategorija, i za koje se onda glasalo.
Pravo glasanja su imali samo clanovi koji su bili registrovani do pocetka glasanja, tako da je mogucnost zloupotrebe [da neki sajt pozove svoje clanove da se registruju ovde i glasaju] svedena na minimum.

Zelja nam nije da ovu top-listu namecemo bilo kome, i da je proglasavamo za neku generalnu top-listu srpskih sajtova... ovo je jednostavno samo top-lista sajtova po izboru Mycity clanova, i nista vise od toga.
Mycity je naravno izuzet iz glasanja, i ne nalazi se na top-listi.

Posle prvog i drugog kruga, konacno imamo finalne rezultate!
Finalni rezultati - http://www.mycity.co.yu/Obavestenja/...rezultati.html

Kako je ko glasao mozete videti na http://www.mycity.co.yu/poll.php?id=1&v

Eniac 03. 04. 2007. 02:09

Off Topic: linkovi ti nisu dobri uvukao se <b> tag u njih :(

Peca 03. 04. 2007. 02:20

tnx, to sam sad boldovao plasirane, evo ispravljeno :)

btw, DPT je usao u top-50 :)

pcigre 03. 04. 2007. 09:40

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
na top liste se ulazi preko placenih oglasa u novinama i preko poznanstava...

Bio sam istog misljenja dok nas nisu uvrstili ove godine. Oni koji su upuceni u pricu sajta koji vodim znaju da nismo bas u prijateljskim odnosima sa kucom koja je pravila listu, a od placenog oglasavanja smo xxxevra daleko...

IgorHW 26. 06. 2007. 08:07

Citat:

Originalno napisao mungos (Napišite 29556)
Toliko raznih softvera ima za statistiku sajta i svaki pokazuje drugačije, meni npr. Webalizer i G Analytics znaju da odstupaju duplo jedan od drugog....

Sta je tu cudno, analytics radi samo preko javascripta i radi samo sa onih stranica na koje ga ti postavis...

Trunks 26. 06. 2007. 11:28

Citat:

na top liste se ulazi preko placenih oglasa u novinama i preko poznanstava...
Jeste da je tema stara, ali nisam bio dosta dugo ovde... samo da kažem da je Dizajn zona upala u poslednje dve (možda i tri) godine u njihovu Top 50 listu, a niti poznajem nekoga odatle niti smo se reklamirali, tako da nije uvek baš to, nekad te i pronađu.

bluesman 26. 06. 2007. 11:48

Pa ako ćemo iskreno, neke i MORAJU da stave, koliko god (ne) želeli to da urade.

MrSteel 26. 06. 2007. 12:28

glasanje ??
na forumu
nemam ja primedbe na listu nego lol, 30 korisnika odredjuje top 50 listu domaceg web-a

zira 26. 06. 2007. 12:57

Nemojte da vadimo teme iz naftalina :)
PC Press pravi svoju listu i objavljuje je u svom casopisu, a prave je onako kako oni misle da treba. To je licna stvar urednistva casopisa. Kome se ne dopada, uvijek moze napraviti nesto svoje i objaviti. Kao sto je i Peca uradio.
Off Topic: Iskreno, ne zanima me kako oni prave svoju top listu. Mnogo me vise zanima sta ja imam od toga, a buduci da su ove godine uzeli u top moja 2 sajta, zadovoljan sam. Samo na donesi.com od toga smo dobili oko 1.500 posjeta sa i to sa velikom konverzijom.

Peca 26. 06. 2007. 17:48

Citat:

Originalno napisao MrSteel (Napišite 37900)
glasanje ??
na forumu
nemam ja primedbe na listu nego lol, 30 korisnika odredjuje top 50 listu domaceg web-a

ako sam dobro shvatio, mislio si na glasanje na mycity-ju?
glasalo je 105 clanova, a fala bogu, svuda jasno pise:
Citat:

Zelja nam nije da ovu top-listu namecemo bilo kome, i da je proglasavamo za neku generalnu top-listu srpskih sajtova... ovo je jednostavno samo top-lista sajtova po izboru Mycity clanova, i nista vise od toga.
:)

MrSteel 26. 06. 2007. 19:22

a kul, pomislio sam da je to top lista pc press-a

goxy17 29. 06. 2007. 12:55

Kada neko udje na listu hvali se time na svom sajtu, a kada ne udje onda je namesteno :) , u svakom slucaju mislim da je ova lista dosta posecena a to je i zira potvrdio kada je rekao da je imao 1500 poseta sa njihovog sajta.

markoh 03. 01. 2008. 12:26

Idealan trenutak za reaktiviranje teme - pravi se novi izbor PC Press Top 50 sajtova a na adresi www.pcpress.co.yu/top50/ možete unositi predloge. Predlažem da u polje za obrazloženje unesete u koju kategoriju biste svrstali sajt (ne mora prema prošlogodišnjim kategorijama), a sajtove od prošle godine ne morate predlagati jer se automatski nalaze među onima koji će biti razmatrani za novi izbor.

bamby 03. 01. 2008. 16:08

Među Top 50 iz ranijih godina više mrtvih linkova nego na rapidshare.

dinke 03. 01. 2008. 17:16

Koju godinu si gledao? 1997 pretpostavljam posto od prosle godine svi linkovi osim tribina.co.yu rade?

Off Topic: Napred sa hejtom i u NG

bamby 03. 01. 2008. 17:36

Upravo 1997.

Kliknuo sam na 3 linka i nijedan nije radio. Krmača, Yugoslavia i beograd.com/radovic.

Ilija Studen 04. 01. 2008. 09:16

Šta se sve desilo od 1997... Jebote, 10 godina :)

Eniac 07. 01. 2008. 00:12

morate imati na umu da je zivotni ciklus na internetu najmanje 3 puta kraci od realnog, ono sto se desi na internetu za godinu dana, u realnom zivotu treba mnoogo vise... Zato i nastaje i propada toliko sajtova svakoga dana

dinke 29. 01. 2008. 20:25

Izasla je ovogodisnja lista.

Peca 29. 01. 2008. 20:46

ovo je vec ok, koliko vidim lista je ispunjena zvucnim imenima.

pcigre 29. 01. 2008. 21:00

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 50380)
ovo je vec ok, koliko vidim lista je ispunjena zvucnim imenima.

Hvala na komplimentu :1094:

ivanhoe 29. 01. 2008. 21:57

hmm, mozda sam ja cepidlaka, ali Markov biznisblog.com nije bas "domaci" sajt (bar jos neko vreme, ali necemo o (geo)politici :) )

Dejan Bizinger 29. 01. 2008. 23:02

Neobicno je da u kategoriji Zabava ili u citavoj listi nije bilo mesta za vise od jednog social net sajta a ima par kvalitetnih i kod nas.

Miloš Lalić 02. 02. 2009. 13:57

Izbor za 2008-u: http://www.pcpress.rs/arhiva/tekst.a...2&tekstID=8583

dinke 02. 02. 2009. 14:39

Ove godine bez blogova na listi (a u uvodu naglasavaju kako je blogosfera procvetala) :)

Markok 02. 02. 2009. 14:50

Zanimljivo da nema Krstarice ali je zato B92 tu dva puta.

Eniac 02. 02. 2009. 17:37

nije li glupo ubrojati sopstveni sajt u najbolje sajtove te godine... wierdooz

marinowski 02. 02. 2009. 18:14

Hehe, pogledajte banner na boljiposao.com:


MorenoArdohain 02. 02. 2009. 18:19

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 65683)
nije li glupo ubrojati sopstveni sajt u najbolje sajtove te godine... wierdooz

Hm, a koji to?

Inace, lista jeste subjektivna, ali opet, to je njihovo pravo.

mileusna 02. 02. 2009. 18:33

Citat:

Originalno napisao MorenoArdohain (Napišite 65688)
Hm, a koji to?

I ja gledam ali ne mogu da provalim na koji misli..?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:59.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.