DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Programiranje (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=23)
-   -   [Java] Web framework - vasa iskustva (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6594)

vuknikolic 01. 11. 2008. 14:21

[Java] Web framework - vasa iskustva
 
Pozdrav svima.
Interesuje me vasa iskustva sa raznim javinim web framework-ovima. Treba uskoro da zapocnem jedan projekat pa se razmisljam koji framework da izaberemo. Prva ideja mi je bila da odradim u php (kohana/mysql mix) ali mora da se odradi u javi.

Inace radim u javi, koristio sam struts (1, ne 2) i trenutno delom koristim i spring.

Pricao sam sa par kolega, jedan je za tapestry, posto kaze da kad se savlada je vrlo elegantan, dok drugi mi predlaze icefaces kako je super za "web 2.0" aplikacije.

Tu su jos u igri koliko znam struts 2, jsf, stripes, wicket itd itd

Interesuje me vasa iskustva, pogotvu ako je neko obisao ceo krug, od planiranja preko realizacije do odrzavanja aplikacije.

Meni je konkretno struts 1 suvise bio naporan, previse xml-ova za odrzavanje, ne znam, nismo se bas najbolje on i ja slagali :)

merjadok 01. 11. 2008. 15:43

Ako si koristio Struts, probaj dvojku: manje je XML-a, postoji mogućnost korišćenja anotacija, sve je POJO, uveli su Interceptore, i sl. Mnogo bolji osećaj u radu + mnogo (^2) manje koda.

Wicket svi hvale ali ga nisam probao - skroz drugačija paradigma. Pogledaj u svakom slučaju.

Ne znam kakva je priroda projekta, ali ja bih uzeo u obzir i Grails. Ako je neki CRUD u pitanju teško da ćeš naći framework koji će ti omogućiti da brže dovršiš projekat. Naravno, ostaje pitanje performansi i sl. ali u to već ne ulazim :) Ili JRuby on Rails, ako je dobar Sunu ne vidim zašto ne bi bio i nekom drugom :)

Eto toliko od mene ...

Pozdrav,

vuknikolic 06. 11. 2008. 13:11

Uzecu u narednih nedelju-dve da isprobam svaki po malo.
Hvala za Grails, nisam do sad naisao na njega :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:04.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.