DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   PayPal alternativa (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8038)

sH@DoW 03. 11. 2009. 10:21

PayPal alternativa
 
Zdravo drugari,

Danas mi je sinula jedna ideja. Da vidim prvo da li vredi da se tako nesto uradi.

Posto ja studiram u Rumuniji, preciznije u Temisvaru imam mogucnosti rada sa PayPal-om. Koliko sam ja obavesten u Srbiji ne ide PayPal.

Ja bih mogao da budem kao neka "precica" za PayPal. Otvorio bih racun u banci u Srbiji, vi uplatite na taj racun a ja preko PayPal-a placam sta vama treba i obrnuto.

Sta mislite?

bluesman 03. 11. 2009. 11:56

Ne bih da dovodim u pitanje tvoje altruističke pretenzije, ali zaboravljaš da su ovde ljudi prekaljeni, čak su i nigerijci odustali od nas. Teško da će tek tako neko da ti uplati na račun a da ti nije brat ili kum, čak i onda će tražiti da se zakuneš u decu nad časnim krstom.

cvele 03. 11. 2009. 12:16

Sto da uplacujete strancima, evo ja sam iz Beograda zivim i radim u Srbiji uplatite meni i ja cu casna pionirska da placam sta god zelite preko mog paypal naloga.

nixa 03. 11. 2009. 12:18

Pravo je pitanje ko moze da prima :D a ne da salje

jasmanac 03. 11. 2009. 12:20

Mozes da primas ali ima limit koji je nama pa mogu slobodno reci veoma mali :D

cvele 03. 11. 2009. 12:24

Mogu ja ta primim suske za tebe nixa, evo obecavam da necu slati (nikome).

sH@DoW 03. 11. 2009. 17:28

@bluesman: Tu je pitanje poverenja. Ja sam pitao da li bi bilo zainteresovanih, makar i za male sume novca ako vi svi kazete da baratate sa velikim parama.

@jasmanac: Nisam znao da postoji limit. Koliki je limit?

@cvele: nemoj da spamujes

Ja bi stavio nekih 20% proviziju i to je to. Za neke vece sume i manje. Mislim da ce biti mnogo jeftinije nego preko western union-a. Koliko oni uzimaju?

mileusna 03. 11. 2009. 17:35

Citat:

Originalno napisao sH@DoW (Napišite 75338)
Ja bi stavio nekih 20% proviziju i to je to. Za neke vece sume i manje. Mislim da ce biti mnogo jeftinije nego preko western union-a. Koliko oni uzimaju?

Pa čak i država uzima manje od 20% :) Što se tiče alternativa, trebao si da proanaliziraš konkurenciju pre nego si dao ponudu. :)

sH@DoW 03. 11. 2009. 17:40

Nije ovo bila nikakva ponuda. Samo sam hteo da se konsultujem sa vama, da vidim sta kazete. A ovo za proviziju, otom potom.

Bitno mi je da znam da li bi islo ovako nesto?

Kada si rekao konkurencija na koga si mislio?

Gargoyle 03. 11. 2009. 17:52

Pustite čoveka da radi. ;)

- i mene interesuje, kakva konkurencija?
- shadow razmisli malo o tim provizijama,
- dalje, koliko je to legalno uopšte? da "preprodaješ" paypal? Da ne ukinu i tebi i "nama" taj nalog?
- pričalo se da će paypal biti kod nas od nove godine, nešto neverujem, ali opet ...
- ja lično bih za neke stvari rado platio nekome proviziju da mi obavi paypal plaćanje.

sH@DoW 03. 11. 2009. 17:57

Zasto da ne bude legalno. Razmisli ovako: Ti nemas PayPal, das meni pare a ja uplatim na racun koji mi kazes. Ne vidim nista tu da bude ilegalno. :1026:

mileusna 03. 11. 2009. 18:06

@Gargoyle @sH@DoW

Citat:

Mislim da ce biti mnogo jeftinije nego preko western union-a. Koliko oni uzimaju?
Pa na ovu, čovek traži 20% i "misli" da je to jeftinije od WU a ne zna ni koliko WU naplaćuje proviziju. :)

nixa 03. 11. 2009. 18:06

^ i još bolje jel daješ garancije ako ti recimo zamrznu account šta se dešava sa novcima ? tipa zamrznu ti 10 k $ zbog bilo kog razloga, koji je max broj dana kojim se ti obavezuješ da prebaciš sredstva na neki wire acc ?

Što se tiče provizije 20% je hm :) presmešno ... western union je 10% .

robi-bobi 03. 11. 2009. 18:13

vecina dpt-ovaca na ovaj ili onaj nacin ima PP
opet, nije losa ideja

osnujes firmu u rumuniji, ona otvori firmeni PP (gde je provizija veca ali i limiti veci) i onda izracunas kakvi su tvoji troskovi, i na to stavis neku zaradu na duze staze

opet, ne znam koliko sve to ima smisla, jer pored PP-a postoji moneybookers, 2Co, i drugi koji lepo rade iz .RS
takodje, "na duge staze" je nezgodno je sta ako ti ulozis neku sumu, a od 2010 PP stavi i .rs u onaj bolji spisak :)

@ 20% - tri put meri, jednom seci

sH@DoW 03. 11. 2009. 18:26

@mileusna & nixa: ja znam od ranije da wu uzimao dosta vecu proviziju, no, ako wu uzima 10%, ja uzimam 5%.

@robi-bobi: to i cekam da vidim, da li ce da puste PP i za Srbiju, ako ne puste odma otvaram firmu ovde. Za sada sam mislio da radim ovako "na crno" cisto da vidim koliko ljudi to koristi i da li mi se isplati

nixa 03. 11. 2009. 19:27

to je korekno ... recimo 5 % za provlacenje kroz tvoj racun plus uracunas i wire cost i dobijes koreknu cifru koje ja ukupno manje od 10% sto ti daje neku vrstu kompetivnosti. E sad, poverenje je druga stvar.

sH@DoW 11. 11. 2009. 15:54

Javio se covek koji je hteo da mu prebacim njegovih $150 sa PayPal-a na njegov racun u banci.
Do ponedeljka treba da mu stignu pare. Obecao sam mu da ce mu stici $140. Mislim da je veoma korektno.

chandler 16. 11. 2009. 12:31

Evo malo da pohvalim kolegu sh@dow-a, bio je veoma brz i sve kako je rekao, prebacio mi je novac sa paypala na moj račun u Srbiji veoma brzo i uz mali procenat. Hvala još jednom!

nixa 16. 11. 2009. 12:34

Ok jedan reffer je kreiran :-)

sH@DoW 17. 11. 2009. 03:36

Hvala chandler-u za pohvale.

Posto je prva tranzakcija prosla veoma lepo poceo sam ozbiljno da razmisljam o otvaranju firme koja ce se baviti isljucivo sa PayPal-om i mozda kupovinom sa eBay-a i Amazona-a.

Ako se smiluju ovi nasi i puste sledece godine PayPal kod nas da li ce biti nekih ogranicenja. Ja sam cuo da ce biti moguce samo da se plati sa PayPal-om. Da li je to istina? Ako je tako onda je bedno....

robi-bobi 17. 11. 2009. 11:16

vrlo moguce - i ovde je bilo prvo tako, ali su kroz 10-tak meseci pustili i primanje novca

mangia 17. 11. 2009. 12:21

u BiH radi paypal ali samo za slanje novca. Ja sam ih nekoliko puta pitao oko primanja ali su rekli da im prepreku pravi zakonodavstvo BiH...

Valjda ce i to uskoro biti pusteno... Pas mater...

sH@DoW 17. 11. 2009. 14:33

Ako je tako onda je to dobro za mene. Znaci da cu moci da poslujem i dalje i da krenem sto ozbiljnije sa ovim poslom.
Posto tranzakcija sa PayPal-a na bankovni racun u Srbiji je prosao bez problema sada cu da vidim kako ide sa kupovinom sa eBay-a i Amazon-a pa cu da vam javim.
Bicete obavesteni.

Ivan_Nis 18. 11. 2009. 02:08

Meni je covek trazio 1000 din ako bih preko njegovog paypal-a kupovao skriptu koja vredi 10 $,sto je ok s obzirom da nemam paypal

A onda je prosao moneybookers.com :)

sH@DoW 18. 11. 2009. 03:04

Nije lose. Kod mene bi prosao sa 800din. :)
Posto nije bila velika suma u pitanju nije tako strasno. Problem je kada su vece sume u pitanju. Ipak je kod njega bila velika provizija.

susjed 18. 11. 2009. 12:28

Ista stvar je i u Hrvatskoj već par godina se može plaćati ali primati ne.

Suradnik ima registriran ne verificiran PayPal raćun u Sloveniji s tim da je ostavio sve iste podatke kao i iz Hrv samo je uzeo državu Slo.
Ali ne bi to preporučio jer mogu zamrznuti sredstva, pa je nakon uplate dobro ih odmah dalje prebaciti ili potrošiti.

2co prima uplate s PayPala, pa je moguće tamo odmah prebaciti sebi i na 2co zatražiti isplatu. Nisam provjeravao ima li i moneybookers istu opciju.

Sve u svemu uopće ne ne nadzire kada bi mogao doći PayPal za primanje uplata, možda i nešto krene nakon uvođenja poreznog broja i deviznog-žiro računa. Ali ako mislite čekati PayPal definitivno tražite druge opcije jer neće to u skoro vrijeme.

bluesman 18. 11. 2009. 13:14

Citat:

Originalno napisao susjed (Napišite 76006)
2co prima uplate s PayPala, pa je moguće tamo odmah prebaciti sebi i na 2co zatražiti isplatu.

UPS, big mistake :) Ja sam to radio par meseci a onda sam dobio mail od 2checkout:

Citat:

It has come to our attention that you have been placing orders on your own account. Vendors are not permitted to place orders on their own accounts. 2Checkout accounts cannot be used to move money from PayPal. All sales must be generated from the website and must be for goods or services sold to a third party. Please discontinue this practice immediately. Further violations may result in sales cancellations or account closure.
Drugim rečima: batice, ovo ti je poslednja opomena pred ukor i isključenje.

sH@DoW 18. 11. 2009. 15:23

@susjed: Ako si meni odgovorio...Ja nemam sta da cekam, ja imam verifikovan PayPal nalog :). Studiram u Temisvaru (Rumunija) gde ide veoma lepo PayPal, i slanje i primanje.

Sledi pitanje za sve vas: Da li vredi otvarati firmu za ovako nesto? Tj. Da budem neki "intermediate" ili ti posrednik za PayPal.
Da li ce onda ljudi radije ici preko mene, nego da se petljaju sa kojekakvim NEverifikovanim nalozima i na kraju da ostanu bez para?

Mogao bih da postanem i distributer za Rapidshare, sada sam se setio... :)

mangia 18. 11. 2009. 15:58

Pravo da ti kažem ne znam da li ti se isplati.

Ja sad imam zarađenih 400-500 USD koje ne znam kako da prebacim jer mi svi traze isključivo PayPal. Imam nekih stvari na Amazonu u Whishlist-u i ako mi odbiju to ili ovaj novi USA bank account preko Payoneer-a, javicu ti se da mi to nekako isprebacuješ :)

sH@DoW 18. 11. 2009. 18:14

Ok. Nema nikakvih problema.
Cim budes imao vremena javi mi se na adrian.ardeljan@gmail.com i sredicemo mi nekako.

Dogovorimo se, posaljes mi tvoj tekuci racun, i pare ce stici bez problema.

Gargoyle 18. 11. 2009. 19:11

Pozdravljam tvoju inicijativu, ali evo potencijalnog problema: imam nalog na odredjenom servisu, i hteo bih njima da platim nešto (neka mesečna pretplata za dodatne opcije, mali je iznos u pitanju, dospeva mesečno), ali ne želim da ti dam šifre za pristup (ne poznajem te, bezbednost, itd.). Imaš neku ideju?

Mislim i inače ne možeš očekivati da će ljudi dati pristup na svoje dugogodišnje naloge "na izvolte"? Kako to misliš da rešiš?

sH@DoW 18. 11. 2009. 19:26

Reci mi koji je servis u pitanju da vidim sta mogu da uradim.
Nisam ja nikada rekao da resavam sve probleme. :)
Kada je u pitanju PayPal (primanje/slanje novca) to moze sigurno i bezbedno. Za ostalo moram da pogledam, mozda mogu da pomognem a mozda i ne.

Kao sto sam rekao, ako hocete da pricamo "privatno" pisite mi na adrian.ardeljan@gmail.com
Pokusacu da vam odgovorim sto je brze moguce.

oksite 18. 11. 2009. 20:17

PayPal je zakon, stvarno nemam pojma da li me je neki pitao da li moze da plati sa moneybookers ili slicno. Ja imam verifikovan nalog u Austriji, nema limita, nedavno su malo ubrzali wire sa naloga na racun (koji moze biti samo u austrijskom banci), znaci 3-4 umesto 5-6 radnih dana, meni uglavnom stize pare u dolarima i onda ide konverzija iz USD u EUR od nekih 3-4%, ali nista strasno. Jedino me nervira kada mi klijent posalje pare cekom pa se onda ceka verifikacija od nedelju dana.

Da je vlast bar malo pametna, uradila bi sve u svojoj moci da dobijemo PayPal. Odgovorno tvrdim da IT struci vise vredi dvosmerni PayPal u Srbiji nego neka strategija razvoja, zakoni o e-poslovanju i slicna pisanija.

sH@DoW 23. 11. 2009. 01:25

@Gargoyle & mangia: Da li se meni cini ili ste vi odustali? :)

Gargoyle 23. 11. 2009. 02:25

Citat:

@Gargoyle & mangia: Da li se meni cini ili ste vi odustali?
Nisam odustao javiću ti se ove nedelje da probamo nešto da iskombinujemo.

sH@DoW 18. 05. 2010. 06:52

Nasi ljudi su navikli da moraju da iskombinuju...sta ces...vlast ne "pusta" PayPal.

Malo da se pohvalim...za manje od 6 meseca imam preko $1800 "uspesno" prebacenog novca. :)

Da li vredi otvoriti firmu koja bi se bavila placanjem na internetu, kupovinom sa Amazon-a, eBay-a ili mislite da ce skoro doci PP u SRB?

3banchi 18. 05. 2010. 08:48

^ kod donosenja odluke u algoritam ubaci i ovaj, ne mali deo naseg mentaliteta..."radije necu kupiti preko tebe iako mi treba ko' leba, nego da ti zaradis na meni!"

Takvih firmi vec ima, ne znam koliko su uspesni.

mangia 18. 05. 2010. 09:24

Mene ne krasi taj mentalitet nego sam našao alternativu.

Pare koje sam imao "zarobljene" sam pokupio preko virt. bank accounta kojeg sam dobio u sklopu Payoneer-a. Takođe, ova druga agencija je uvela isplate preko MB-a. Sve brzo i ekspresno.

sH@DoW 18. 05. 2010. 21:44

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 84393)
^ kod donosenja odluke u algoritam ubaci i ovaj, ne mali deo naseg mentaliteta..."radije necu kupiti preko tebe iako mi treba ko' leba, nego da ti zaradis na meni!"

Takvih firmi vec ima, ne znam koliko su uspesni.

Hehe...tacno tako...takav mentalitet je stvarno CUDO :)

Ako neko zna imena tih firmi koje se bave takvim uslugama neka napisu, da znaju i ostali.

@mangia: Super je ako moze tako. Od kada praktikujes tu metodu i da li ce to da traje i dalje?


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:52.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.