DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   em vs px kod grafickih elemenata strane (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3640)

dinke 28. 09. 2007. 13:24

em vs px kod grafickih elemenata strane
 
Upravo radim neki jednostavan dizajn za svoje neke interne strane, pa imam jedno pitanje za iskusne dizajnere :)

Dakle, sta koristite, em ili px? Jasno mi je da je bolje sa stanovista accessibility-a koristiti em za velicinu fonta, ali nisam siguran kako tu stoje stvari sa grafickim elementima (border, padding i sl.), da li iste definisete u pikselima ili i tu koristite em.

zira 28. 09. 2007. 13:59

Ne bih sebe nazvao iskusnim CSSovcem, ali cisto da kazem kako ja na to gledam (moguce pogresno :)). PX mjera je staticka i sve sto zelis da bude staticko i ne mijenja se od browsera do browsera izrazavas u PX, recimo kao border ako zelis da ostane iste debljine. Ono sto zelis da moze da se uveca ako korisnik npr zeli veca slova, stavljas u EM, koja je dinamicka mjera. Na osnovu ovoga, sam biras da li ti za nesto odgovara PX ili EM. Bolje i teze je EM :)

dootzky 28. 09. 2007. 14:14

pa jeste to sto kaze Zira tacno, ali ja i dalje koristim PX -> nekako -> ne mislim previse! :) btw, ja nisam dizajner, vec programer, al' kad moram da radim HTML, zakucam pikselazu i sve kulturno radi. ako neko bas oce da povecava/zumira font/stranu -> moze, sve radi normalno. ?? :P

i znam da ce neki od vas da me grde, ali ja sam oldschool, a i zaista se ne bakcem dizajnom previse.. ;)

just my $.02

Dragan Babić 28. 09. 2007. 16:55

Samo piči po pikselu i nema da brineš u 99% slučajeva. ;)

ivanhoe 28. 09. 2007. 18:08

bas kao sto zira rece, pixele koristim za stvari koje ne zavise od izabrane velicine fonta, em za ostalo...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:10.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.