DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Award (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Predlozi za žiri nagrade (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1922)

bluesman 27. 11. 2006. 13:44

Predlozi za žiri nagrade
 
Da bi ubrzali, idemo da rešavamo nekoliko stvari od jednom. U ovoj temi predlažite ko treba da uđe u žiri - možete da predložite i sebe, nemojte da vas bude blam. Molim sve koji su predloženi samo da potvrde da li se slažu da budu članovi žirija da ne bude priče - ja nisam ni hteo to da radim. Osim toga, ako neko od članova žirija želi da predloži svopj projekat - logično je da ne može da bude u žiriju :)

Evo za početak ja predlažem grupu ljudi među kojima su i dizajneri i developeri (neću sve, samo neke da ostane nešto i za vas da predlažete, bez redosleda)

Denis Radenković
boccio
Godza
conica
crews_adder
cvele
ivanhoe
mungos
Dragan Babić
jasmanac
Dejan Bizinger
Goran Aničić
Dinke
Ivan
robi-bobi
Dragi Tata
Pedja
Dejan Vesić
modeus
i da ne zaboravimo naše drage: Miloja Sekulića i Dragana Varagića

(neke sam preskočio jer očekujem da će se pijaviti za nagradu)

nixa 27. 11. 2006. 13:48

moj izbor iz te grupe :

1.Denis Radenkovic
2.Modeus
3.Mungos
4.Goran Anicic
5.Dinke
6. Dejan Vesić

to otprilike pokriva sve stavke koje su potrebne za ocenu

bluesman 27. 11. 2006. 13:54

Nixa, što više članova žirija... to je ideja. Ja mislim da treba bar 10 da ih bude, najbolje da ih bude oko 20-25, tada će biti najobjektivnije.

nixa 27. 11. 2006. 13:57

:) pa dobro pazi ... ima smisla :) ... ajde da malo drugi pricaju o tome ... pa cu da dosmislim idealne kandidate za ziri ... :D

oliver 27. 11. 2006. 14:13

+ noviKorisnik
+ MorenoArdohain
+ degojs

nisam previse upoznat sa likom i djelom gorepomenutih (:)) pa ne znam da li planiraju biti ucesnici u izboru za nagrade. if otherwise, mislim da bi trebali biti u ziriju.

dinke 27. 11. 2006. 14:35

Ako od ove tvoje liste pravimo uzi izbor (10 clanova) onda:

boccio
mungos
Dragan Babić
jasmanac
Dejan Bizinger
Goran Aničić
Dejan Vesić
Miloje Sekulić
Dragan Varagić
Moreno Ardohain

Ako zelis da dodas jos ljudi na tvoju listu (pravimo ziri od 20 clanova):

+ Aleksandar Markovic
+ Zira
+ McKracken
+ Aleksandar.Ilic (kako si mogao da zaboravis flajka bre ;)

Inace, moj blogodak verovatno nece pre NG, tako da mogu da budem u Ziriju :)

degojs 27. 11. 2006. 14:54

Dodajte i jablana u žiri.

Miloje Sekulic 27. 11. 2006. 15:02

ja necu
 
Citat:

Originalno napisao bluesman
i da ne zaboravimo naše drage: Miloja Sekulića i Dragana Varagića

Ne bi bilo korektno. Zena ce mi prijaviti radove.
Hvala na poverenju

Miloje

bluesman 27. 11. 2006. 15:40

Ok, Miloje out :)

@dinke: ja ocekujem da zira prijavi donesi.com . Ziro?

BTW, nikoga nisam zaboravio, samo nisam hteo sve da spomenem da bi ostalo nesto i za vas da predlozite, da ne bude kao sto SNP kaze "bice kako TI kazes"

Dragan Babić 27. 11. 2006. 16:12

Ja prifatam da budem u ziriju. Takodje cu ga gledam da do kraja radne nedelje uzmem i uradim layout za sajt.

Pedja 27. 11. 2006. 16:22

Nemam planova da budem u nominacijama tako da nema prepreka da budem u ziriju.

Dejan Bizinger 27. 11. 2006. 16:25

Stavite u ziri sve sa vise od 100 poruka na DPT-u :1042: To je odlican podsticaj ili incentive da ljudi daju doprinos zajednici.

nixa 27. 11. 2006. 16:25

^ a vokablar ?

nixa 27. 11. 2006. 16:26

@Bizinger :) znaci ne !

bluesman 27. 11. 2006. 16:32

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger
Stavite u ziri sve sa vise od 100 poruka na DPT-u :1042: To je odlican podsticaj ili incentive da ljudi daju doprinos zajednici.

Pa da se branimo od najezde "punjača countera" :)

zira 27. 11. 2006. 16:58

Citat:

Originalno napisao bluesman
Ok, Miloje out :)

@dinke: ja ocekujem da zira prijavi donesi.com . Ziro?

BTW, nikoga nisam zaboravio, samo nisam hteo sve da spomenem da bi ostalo nesto i za vas da predlozite, da ne bude kao sto SNP kaze "bice kako TI kazes"

Da, naravno :)

modeus 27. 11. 2006. 16:59

Ja se prijavljujem za ziri. Ako treba help, javite se, eventualno za identity :)

mungos 27. 11. 2006. 17:14

Zahvaljujem na ukazanom povjerenju i prihvatam mjesto u žiriju :)

Pedja 27. 11. 2006. 17:29

Citat:

Originalno napisao nixa
^ a vokablar ?

Uf, ovo se odnosilo na Vokabular? Vidis, nisam o tome razmisljao ali, opet, Vokabular sada nije ono sto je ideja da bude, pa je bolje da sacekamo dok ne odradimo sto smo planirali.

zira 27. 11. 2006. 17:48

Nemojte na kraju da od cijelog DPT-a bude vise ljudi u ziriju nego nominovanih sajtova?

cvele 27. 11. 2006. 18:20

Citat:

Originalno napisao mungos
Zahvaljujem na ukazanom povjerenju i prihvatam mjesto u žiriju :)

same here :)

borstale 27. 11. 2006. 18:51

A "čovek iz senke" :) Br@nkor?

Denis_Radenkovic 27. 11. 2006. 19:24

Yay! :1043: Koje su obaveze clanova zirija?

chole 27. 11. 2006. 20:52

Ako bude bila potrebna pomoc tj. da se udje u clanstvo ziri-a slobodno racunajte na mene.

bluesman 27. 11. 2006. 21:28

obaveze su da u predvidjenom vremenu pregleda sve kandidate, oceni i obrazlozi ocenu. Ne mora da pise rat i mir, ali 2 recenice po oceni su dovoljne.

crews_adder 27. 11. 2006. 22:23

Ja bih pored pomenutih predlozio:

bojan_bozovic
kai
Petar Maric
zigor
zextra
[nq]
misk0
zark0vac

Ako sam nekoga zaboravio, neka me ispravi... :D

BTW, ja ne bih da ucestvujem u ziriju. Thnx.

boccio 27. 11. 2006. 22:44

prihvatam i ja, thx...

robi-bobi 27. 11. 2006. 23:07

Citat:

Originalno napisao mungos
Zahvaljujem na ukazanom povjerenju i prihvatam mjesto u žiriju :)

takodje, hvala

ivanhoe 27. 11. 2006. 23:54

evo mogu i ja da ucestvujem u ziriju... ionako visim ovde non-stop, pa nemam sajtova za natecanje :)

dejadj 28. 11. 2006. 09:14

Pa ko će da šalje radove ako svi koji imaju pojma budu u žiriju!?! :)

Ozbiljno, ako oni koji stvarno nešto vrede i koji imaju šta da pokažu, budu u žiriju, pa ko će onda, osim zire ;) da pošalje rad?

Mislim da na ovaj način nećemo da dobijemo realnu sliku i nivo na kojem se nalazimo jer neće biti najboljih radova!

noviKorisnik 28. 11. 2006. 09:28

(... nema potrebe da budem u žiriju, nekako mi već izgleda da je gužva.

bluesman 28. 11. 2006. 11:38

^ ima potrebe, što više ljudi u žiriju, veći kredibilitet nagrade.

Što se tiče samih projekata, ideja je da se deli za projekat godine, znači ono što "izađe" u poslednjih godinu dana. Ako nema - nema ni nagrade. Mislim da ne treba da se insistira da se nagrada dodeli u svakom slučaju - već samo ako neko stvarno zasluži.

Kada smo kod toga, evo još jednog predloga: Napravićemo neki prag da za nagradu mora da pređe na primer 70% maksimalnog broja bodova, ako pređe samo 1 - dodeljuje se samo 1. mesto, ostala mesta se ne nagrađuju. Ako niko ne pređe - niko ne dobija nagradu.

Pedja 28. 11. 2006. 11:43

Ogranicavanjem na kalendarsku godinu, iskljucujes dosta projekata koji vec postoje i zasluzuju priznanje. Za neke projekte treba i vise do godinu dana da postignu visok nivo i njih automatski iskljucujes iz konkurencije.

bluesman 28. 11. 2006. 11:48

Koliko kapiram ne nagrađuje se posećenost već samo kvalitet. Ako je nešto kvalitetno, nema veze da li ima 5 ili 50000 usera.

Možda nije loša ideja da se uvede i kategorija "Relaod godine", gde bu upali svi oni koji postoje već neko vreme ali u ovoj goddini značajno upgrad-uju sajt.

zextra 28. 11. 2006. 13:10

Neko me predlozio, pri'vatam se. I tako sam bio neaktivan neko vreme ;)

Br@nkoR 28. 11. 2006. 16:34

Citat:

Originalno napisao borstale
A "čovek iz senke" :) Br@nkor?

Hvala na predlogu za člana žirija, ali "čovek iz senke" ostaje u "senci" ;).

ivanhoe 28. 11. 2006. 17:11

Citat:

Originalno napisao Br@nkoR
Hvala na predlogu za člana žirija, ali "čovek iz senke" ostaje u "senci" ;).

mislis u ladovini :D

marinowski 28. 11. 2006. 19:38

Citat:

Originalno napisao bluesman
^ ima potrebe, što više ljudi u žiriju, veći kredibilitet nagrade.

Ako ima potrebe sto vise ljudi u ziriju, ja se prijavljujem isto.

Dragan Varagić 29. 11. 2006. 14:26

Zahvaljujem. Prihvatam mesto člana žirija.

MorenoArdohain 29. 11. 2006. 14:46

^ Ja moram da odbijem, ipak hvala.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:40.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.