DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Sva početnička pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Wordpress i informacije iz staticnih fajlova (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10112)

squirll 03. 06. 2011. 01:07

Wordpress i informacije iz staticnih fajlova
 
Pozdrav. Nisam nikad radio u WP-u al mi je sad potrebno nesto da izradim pa mi je potrebna ideja kako bih najbolje to mogao da odradim...

Sajt vec ima jedno 2k postova koji su upisani u bazi, meni sad treba da ubacim 200k postova koji su spremljeni u php fajlu a ne u bazi (da je ne opteretim)
I sad mene zanima koje je nabolje/najlakse resenje da se to odradi?

Meni se cini da mi je najlakse da uzmem poslednji id iz baze i max ID i da sve izmedju poslednjeg id-a i max id-a izvlaci iz php fajlova...Ali kako ja da priskocim WP-u i da mu to "kazem" .. jel da pravim plugin pa preko njega ili da editujem sam WP ... ? :1089:

Bilo kakva pomoc bi mi dobro dosla... Hvala


EDIT: i jos su trenutni permalinkovi /year/month/title

miks 03. 06. 2011. 02:13

Hoces da pokrenes WP sa 200k postova? Zelim ti puno srece.

Nisam bas razumeo ovaj deo oko ID-jeva, i postova koji su spremljeni nesto u bazu nesto u php fajl. Sto se tice ubacivanja postova automatski mozes koristiti wpdb i funkciju insert npr: $wpdb->insert($wpdb->posts, $post_data). Ali se potrudi da uradis "ciscenje" naslova, urla i ostalog ako vec nisi (sanitize title, url, slug, sve sto radi i wordpress, mozes koristiti postojece funkcije).

squirll 03. 06. 2011. 10:33

sve je to ocisceno tj pripremljeno... i svaki post/artikal koji je spremljen u fajlu ima svoj ID, tags, description etc...
I omasio sam par nula...u pitanju je dva miliona postova...
Ubice WP ?

I izgleda da nisi razumeo... ne treba mi stavljati u db te postove vec da ih WP cita iz fajla po potrebi...

Mladjo 03. 06. 2011. 12:57

Imas funkciju wp_insert_post za to
http://codex.wordpress.org/Function_...wp_insert_post
Samo je stavi u loop. Ja ovo koristim za slanje postova sa frontend:

Kôd:

// Add the content of the form to $post as an array
$post = array (
        'post_title'        => $title,
        'post_content' => $content,
        'post_category' => $cat,  // Usable for custom taxonomies too
        'tags_input' => $tags,
        'post_status' => 'draft',        // Choose: publish, preview, future, etc.
        'post_type'        => 'post'  // Use a custom post type if you want to
);

                                       
$post_id = wp_insert_post($post);  // Pass  the value of $post to WordPress the insert function

Ali proveri pre nego sto upises u bazu:

Kôd:

print '<pre>';
print_r ($post);
print "</pre>";


nn.nn 03. 06. 2011. 13:56

Glupo pitanje: kad već nećeš podatke u bazi, što ne bi odmah generisao statičke strane? Čemu guranje kroz WP?

squirll 03. 06. 2011. 14:41

Citat:

Originalno napisao nn.nn (Napišite 99455)
Glupo pitanje: kad već nećeš podatke u bazi, što ne bi odmah generisao statičke strane? Čemu guranje kroz WP?

Nije glupo pitanje.... vec ce moje pitanje biti glupo ... jel mislis sto koristim WP ili nesto drugo?

miks 03. 06. 2011. 18:15

Sad je pitanje u kojim slucajevima ti treba da citas te postove. Ako treba da ih samo sluzis pogledaj kako radi w3 total cache, ako ti treba neko indeksiranje i pretraga uzmi Zend Lucene.

ivanhoe 03. 06. 2011. 19:07

nema razloga da se bilo koja baza zakuca zbog 2M rekorda, ako se to desava znaci da ili nije dobro podesena ili podaci nisu dobro indeksirani... u slucaju WP-a problem je u gomili upita koji su generalni, a vracaju sortirane podatke, ali niko te ne sprecava da te podatke uvuces u zasebne tabele, pa da ih onda odatle koristis...

ako drzis sve u fajlovima onda ne mozes da sortiras te podatke, pa postoji problem kako bi pravio listu postova?

nn.nn 03. 06. 2011. 19:33

Citat:

Originalno napisao squirll (Napišite 99457)
Nije glupo pitanje.... vec ce moje pitanje biti glupo ... jel mislis sto koristim WP ili nesto drugo?

Baš to, zašto bi koristio WP, ako nećeš bazu. A može i da se obrne, ako hoćeš WP, zašto nećeš bazu? :)

UBR, 2M postova nije malo, koliku posetu očekuješ?

squirll 03. 06. 2011. 22:35

Citat:

Originalno napisao nn.nn (Napišite 99463)
Baš to, zašto bi koristio WP, ako nećeš bazu. A može i da se obrne, ako hoćeš WP, zašto nećeš bazu? :)

UBR, 2M postova nije malo, koliku posetu očekuješ?

Pa ne bih ni ja korstio WP vec neki mali sajtu nekom FW (cisto ako zatreba da se prosiri nesto) i to staticki bi radilo odlicno.. ALi klijent ima vec nekoliko hiljada postova i komentara... e sad meni ni to nije problem opet mi lakse izvuci iz WP-a podatke i integrisati u novu scriptu, al eto klijentu se zuri i misli da ce ovo biti brze i bolje... ja se bas ne slazem sa tim al ko mene sta pita...

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 99461)
nema razloga da se bilo koja baza zakuca zbog 2M rekorda, ako se to desava znaci da ili nije dobro podesena ili podaci nisu dobro indeksirani... u slucaju WP-a problem je u gomili upita koji su generalni, a vracaju sortirane podatke, ali niko te ne sprecava da te podatke uvuces u zasebne tabele, pa da ih onda odatle koristis...

ako drzis sve u fajlovima onda ne mozes da sortiras te podatke, pa postoji problem kako bi pravio listu postova?

Pa da sve zavisi od vise faktora al znaju kako su njegovi mysql-ovi serveri konfigurisani i kako WP zna biti zahtevan.. ima da kipi na sve strane...

Citat:

Originalno napisao miks (Napišite 99460)
Sad je pitanje u kojim slucajevima ti treba da citas te postove. Ako treba da ih samo sluzis pogledaj kako radi w3 total cache, ako ti treba neko indeksiranje i pretraga uzmi Zend Lucene.

Meni treba samo da ih sluzi... Prikaze ih na index strani, otvoris post/artikal....i to je to ..


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:44.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.