DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Da li biste platili 1000+ eur za radni sto? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=7213)

teknoledge 02. 03. 2009. 12:43

Da li biste platili 1000+ eur za radni sto?
 
Nesto kao Milk ili OneLessDesk.

Pricamo o radnom stolu koji izgleda lepo i funkcionalan je za ljude koji sede 10+ sati za istim. OneLessDesk nije bas funkcionalan al je lep :)

Dzordz 02. 03. 2009. 12:48

Nisam uopste impresioniran ni jednim ni drugim tako da svakako ni blizu 1k eura.

Peca 02. 03. 2009. 13:00

Citat:

Originalno napisao Dzordz (Napišite 66864)
Nisam uopste impresioniran ni jednim ni drugim tako da svakako ni blizu 1k eura.

takodje.
ne vidim nista za sta bih dao ni 50e.

ono je obican 'astal', kako bi mi Srbi rekli.
izbuseni astal, da prodju kablovi.

teknoledge 02. 03. 2009. 13:12

^ Ok, ukusi su razliciti o tome ne treba raspravljati. Slazem se da nisu bas funkcionalni ali lepu cuci Mac na njima :P

Za "obican astal", pa ne bih se bas slozio.... nije to iverica i par srafova :)

Inace Milk kosta negde oko 2800 EUR, zamislite koliko bi kostao da ga "doneses" u Srbiju :)

srdjan 02. 03. 2009. 13:12

Jel u 1K ukljucen i onaj Mac sto se vidi ?

bluesman 02. 03. 2009. 13:35

Svaka roba ima svoje kupce, kao sto su ubedili ljude da placaju duplo vise za mac, tako te iste ljude sada ubedjuju da im je za njihov voljeni mac potreban bas sto od 3K eur :D Zar mislite da je slucajno da se spominje bas mac? :)

Off Topic: Da se ne pretovri ovo u mac war, samo da kazem da je kod mene mac zavrsio za sva vremena kada sam video po novinama da je karleusa kupila bebi od 3 meseca Airbook (ili kako se tacno zove)... cak ima i fotka... i sada beba seta cipelice na stiklu i mac, nadam se da ce mama karleusa da vidi i ovaj topic pa da joj kupi i sto (vidim da moze da se podesava po visini) :)

A za moj rodjendan dosla je kuma i drugo sto je rekla posle "srecan rodjenan" bilo je onako pevajuci "znas da imam mac na poslu?". Rekoh "bravo, bas mi je drago za tebe, i kako ti se cini?".... kaze "mnogo je lep" :D. Odlicno, to je pravi racunar za tebe :)

teknoledge 02. 03. 2009. 13:36

^ Da to im je upravo ciljna grupa :D

Peca 02. 03. 2009. 13:38

onelessdesk - koliko vidim tamo bi mi padalo pozadi sve sto se kotrlja ili sto se slucajno zakaci rukom :)
mislim, 30-40 cm daska... i iza nje nista :S

ne mlatara niko rukama, ali opet... stvari padaju i sa ovih obicnih stolova... a ovde je sve nekako 'na ivici', pipkavo :)

bluesman 02. 03. 2009. 13:40

Mislim... "give back to your mac" ??!?!? Aman bre. :)

cvele 02. 03. 2009. 13:41

moj sto koji sam platio 18k din mi je isto toliko puta lepsi i funkcionalniji od oba ova kada se ukombinuju...

ps.
ej... providna kanta za djubre ? ... djubre

nixa 02. 03. 2009. 14:07

^ taj fazon ...

mi smo uzeli custom made stolove 2x1 m , sa duplom plocom :) ... ovaj sto sto je od 1 k e ne bi izdrzao neke van standarne aktivnosti :D

Peca 02. 03. 2009. 14:08

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 66871)
Mislim... "give back to your mac" ??!?!? Aman bre. :)

zamisli prokliza ti Mac i padne pozadi i razbije se :D

conica 02. 03. 2009. 14:27

glupost....
ja jesam za to da se daju pare za hir ponekad (a ovi stolovi nisu nista drugo za te pare), ali sto je puno puno je
Nisu nista specijalno da bi opravdali makar i deo te sume - ni estetski ni funkcionalno

Gruja 02. 03. 2009. 14:31

Bah... Nikad ne bi kupio sto sa oštrim ivicama, radio sam jedno vreme na takvom i počele su da mi trnu ruke...

srdjan 02. 03. 2009. 14:48

Mislim da je ovo i dalje vrhunac bahacenja, kada je u pitanju kancelarijski namestaj :)

http://www.rbdg.com/projects/ionstorm/

I ostatak price:

http://archive.gamespy.com/articles/.../index16.shtml

Dzordz 02. 03. 2009. 15:01

^ Vrh!

mileusna 02. 03. 2009. 16:41

Za stolicu pa i da razumem, ali za sto?! Što bi Peca rekao jedan veliki astal i to je to, rupe za kablove appreciated. Čak i ono uzvišenje za monitor, deo na izvlačenje za tastaturu kod mene ne prolaze. Ja baš volim ravan "astal". :)

Doduše, vidim kod Joela furaju neke stolove kojima se menja visina pa tako može malo da se radi i stojeći kad se smoriš od sedenja, što na prvi pogled deluje OK, ne znam samo kako je primenljivo u praksi.

STELLANOVA 02. 03. 2009. 17:11

Za 2000e moze da se napravi takav astal kod nekog stolara da se smrznes, sa sve unikalnim resenjima koje znace tebi kao korisniku + biras materijal. Ma sta za 2000e, za 1000e moze da se napravi smrz astal. :)

teknoledge 02. 03. 2009. 17:19

^ Ovo i jeste poenta teme :)... Da li platili ~1000 eur za radni sto koji bi vam odgovarao "u svakom smislu" + vrhunski materijali + vrhunska izrada?

Ja sam naveo ona dva stola kao primer "dobrog dizajna" i "vrhunske izrade", a ne da li bi kupili bas te stolove :).

japan 02. 03. 2009. 17:25

^ upravo sam narucio custom made sto, 170x80, + polica za monitore, + 2 stuba sa fiokama, dupla ploca, boje i materijal po mom izboru...

total: 250€

inace, radi ga profesionalac, video sam neke njegove stolove i drugi namestaj, i po kvalitetu izrade spadaju medju najbolje koje sam ikad video... i zamisli, ume i da izbusi rupe za kablove ;)

jablan 02. 03. 2009. 17:57

Tih 750e razlike je pametnije uložiti u neki korisniji komad nameštaja...

conica 02. 03. 2009. 18:53

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao japan (Napišite 66895)
^ upravo sam narucio custom made sto, 170x80, + polica za monitore, + 2 stuba sa fiokama, dupla ploca, boje i materijal po mom izboru...

total: 250€

inace, radi ga profesionalac, video sam neke njegove stolove i drugi namestaj, i po kvalitetu izrade spadaju medju najbolje koje sam ikad video... i zamisli, ume i da izbusi rupe za kablove ;)

moze da se dobije kontakt? Treba da napravim sank sa sve policama izdignutim na zid i eventualnim lukom, i zaista mi treba dobar, pouzdan i po ceni pristupacan stolar

misk0 02. 03. 2009. 20:06

1000 mi se cini previshe za sto, ali ako bih imao ideju nesto skroz funkcionalno i meni po mjeri - dao bih. Za ova 2 (u prvoj poruci) - ne, ne bih. Ne treba mi sto da ga gledam i pokazujem kako se uklapa u dizajn sobe vec da radim za njim.

bluesman 02. 03. 2009. 20:21

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 66893)
Za 2000e moze da se napravi takav astal kod nekog stolara da se smrznes, sa sve unikalnim resenjima koje znace tebi kao korisniku + biras materijal. Ma sta za 2000e, za 1000e moze da se napravi smrz astal. :)

Da, ali ne može da "give back to your mac" :)

jablan 02. 03. 2009. 20:36

^ A ako je u skladu sa Apple filozofijom, onaj akvarijum sa ribicom (videli ste tu perverziju?) je hermetički zatvoren i moraš da ga nosiš u njihov servis da bi promenili vodu ili, ne daj bože, ribicu... ;)

STELLANOVA 02. 03. 2009. 20:53

Ribicu i hermeticki zatvoren akvarijum dobijas samo ako imas MacBook Air.

bluesman 02. 03. 2009. 20:56

LOL :) A ako uzmeš i iLife, onda dobiješ živu ribicu :)

Lalaland 02. 03. 2009. 21:06

kako ono bese, cizma glavu cuva, subara je kvari? Tako stolica ledja cuva... a po meni najbolja je Aeron

bNasty 02. 03. 2009. 21:09

Za kvalitetan nameshtaj bih dao 1000e.
Ne za one mentalne masturbacije iz prve poruke, ali za neshto od Jesper-a bez razmishljanja. I jedan Herman Miller uz to, naravno.
Kvalitetno radno okruzhenje znachi!

Peca 02. 03. 2009. 22:24

za kvalitetan radni sto sam dao novac, i to vrlo rado.
mislim, kompjuterski sto, sa uzvisenjem za monitor, kuciste za kompjuter, i ono sto se izvlaci za tastaturu... fijoke... mesto za papir, pregrade za CD-e.... i fino stane i veliki stampac gore.

nista specijalno... ali mi je dojadilo da radim na obican astal [nerviralo me je to sto je tastatura pre bila suvise visoko za moju fizionomiju, pa sam jedva docekao ovo da mi tastatura ide dole, a gore imam slobodan prostor za sok, kafu... :D]
i ne bih menjao ovaj komfor ni za novi Audi :)

ali, ovaj sto je placen 150-200e...
naravno da ne bi dao vise od 500e za sto.

japan 02. 03. 2009. 22:56

Citat:

Originalno napisao conica (Napišite 66904)
Off Topic:
moze da se dobije kontakt? Treba da napravim sank sa sve policama izdignutim na zid i eventualnim lukom, i zaista mi treba dobar, pouzdan i po ceni pristupacan stolar

imas pm.

marinowski 03. 03. 2009. 07:57

Citat:

Originalno napisao Lalaland (Napišite 66918)
kako ono bese, cizma glavu cuva, subara je kvari? Tako stolica ledja cuva... a po meni najbolja je Aeron

O Aeron stolicama je bilo reči ovde: http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1467

Prijatelj je kupio kopiju ove stolice, kaže da je genijalna, probao sam sedeti u njoj, stvarno je dobro. Mogu da se raspitam za detalje ako želite.

Što se tiče stola, meni što veći, ravan, to bolji, svakako je uvek prilično pun.

Što se tiče Maca i sprdnje oko njega, oh well ...

rex 08. 11. 2010. 14:44

Citat:

Originalno napisao marinowski (Napišite 66930)
O Aeron stolicama je bilo reči ovde: http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1467

Prijatelj je kupio kopiju ove stolice, kaže da je genijalna, probao sam sedeti u njoj, stvarno je dobro. Mogu da se raspitam za detalje ako želite.

Sa velikom zadrskom, gde se ovako nesto moze kupiti i da li je izdrzala do danasnjih dana?

teknoledge 08. 11. 2010. 15:05

I meni bi dobro dosla nova stolica, ova moja je pri kraju radnog veka :)

marinowski, ako nije tajna okaci neki info za te fake aeron stolica... a moze i na PM :)

mileusna 08. 11. 2010. 16:27

Nitea prodaje Herman Miller stolice u Srbiji.

bluesman 08. 11. 2010. 17:21

Off Topic: ^ Tipičan primer zašto ne treba davati dizajnerima da prave koncept. "dodaj u svoj lightbox"? WTF?

Blood 08. 11. 2010. 18:01

http://hecklerdesign.com/onelessdesk/ - poslednja slika ti daje sve potrebne dimenzije, a ti lepo odstampaj to i kod stolara ( ili limara nekog boljeg :p ) pa nek ti napravi takav isti za 10x manje para.. i dalje ces moci da "give back to your mac" :) ;)

mileusna 08. 11. 2010. 18:35

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 91577)
Off Topic: ^ Tipičan primer zašto ne treba davati dizajnerima da prave koncept. "dodaj u svoj lightbox"? WTF?

Misliš onaj link tamo kad odeš u "Showroom"? ;)

Ja sam nedavno kupio neku Astra office radnu stolicu ne baš jeftinu, nije loša, ali je za manje od 6 meseci već bila na reklamaciji. :( Tako da nisam pametan, sledeći put ću ili u opet u Metrou da kupim neku za 3.000 dinara ili ću se otvoriti za Herman Miller. :) Izabraću jednu od dve krajnosti.

SSpin 08. 11. 2010. 19:34

1.000 E (i više) za radni sto? Ne.

LiquidBrain 08. 11. 2010. 20:34

Pa dao bih, sto da ne. Ali samo kada ne bi bilo gladnih ljudi na svetu...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:55.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.