DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Komunikacije (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   RATEL i BIA protiv Interneta u Srbiji!! (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5836)

Milija Veljovic 25. 07. 2008. 16:00

To je na neki nacin znak da su i oni ukapirali da je vazno da se vidi ko sve ide na taj internet :d, znaci vazan je i internet :)

dkurel 25. 07. 2008. 16:05

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 57837)
@ dkurel

KOliko god se trudio ne mogu da shvatim poentu tvojih prozivki na licnom nivou :) nije valjda da se toliko opterecen mojim zivotom :) :1039:

Pu,pu, daleko bilo. Nista licnoga nema u tome. Jedino sto me je iznerviralo je, po mom misljenju, nevidjena gomila izrecenih gluposti na koju bih odreagovao i da je sam car Haile Selasije napisao ono sto si ti pisao.

Pri tome ne mislim nista lose o tebi - nego opet ponavljam, o onome sto pricas/pises.

Mislim, takodje, da bi trebalo da dodjes ovamo, iskusis na svojoj kozi zivot ovde (od koga si, ako se ne varam otisao) i onda, potkrepljen informacijama iz prve ruke, das svoj sud i komentar.

Ili lepo sedi gde god da si, a nas pusti da teramo nasa posla i ne soli nam pamet kako smo mi glupi i kako je sve to samo radi nase sigurnosti.

Poenta je da nemas sve informacije. Nemamo ni mi, ali ih, sa velikom verovatnocom, imamo vise nego ti.

Sva sreca, zivimo u barem deklarativno, demokratskom drustvu, a to nam daje za pravo da se bunimo i da kazemo svoje misljenje.

Da li ce to promeniti nesto ili ne zavisi samo od "kriticne mase" ljudi koji misle na isti nacin.


Hvala sto si ukazao na aspekt "licno" i izvinjavam se ostalima na smaranju.
Ako vidis potrebu za dalju privatnu diskusiju o tome - stojim na raspolaganju na PM.

nixa 25. 07. 2008. 16:06

Slažem se sa bluesmanom , čak znam da su išli iz BIA na ozbiljne mrežne obuke poslednjih godinu dana ...

Jačina države se ogleda u jačini tajne službe , mada kako to onda da sve ostale službe ( i mladje ) imaju bolja saznanja o nama nego oni.

Uz pravu opremu može da se ovo realizuje i bez ovog akta, samo je problem što mi kuburimo sa resursima ....

Šta znam, ja lično kao gradjanin nemam šta da krijem, a za biznis tu su vpn, ip kriptovani tuneli ... etc etc ... ćeraćemo se još :)

dkurel 25. 07. 2008. 16:07

Citat:

Originalno napisao Milija Veljovic (Napišite 57839)
To je na neki nacin znak da su i oni ukapirali da je vazno da se vidi ko sve ide na taj internet :d, znaci vazan je i internet :)

A to ce, mozda, dalje povuci i ostale strukture da shvate znacaj interneta, sto bi moglo da se uzme kao pozitivni pomak.

Ostalo je, medjutim, ljiga.:1044:

cvele 25. 07. 2008. 16:11

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 57837)
@ dkurel

KOliko god se trudio ne mogu da shvatim poentu tvojih prozivki na licnom nivou :) nije valjda da se toliko opterecen mojim zivotom :) :1039:

Zar nisi ti zavrsio sa ovo temom ?

Lepo potvrdjujes da nisi dosledan, ko sto dejan rece...

Milija Veljovic 25. 07. 2008. 16:17

Nemam ni ja sta da krijem nixa, ali ovde i nije stvar u tome da se bilo sta krije. Nepotrebno je ovde imati bilo kakav dokaz da bi nekog uvaljao u katran i perje. Imaju i oni copyright:)
Ali sto bi nekome to bilo dozvoljeno ako nisi terorista,pedofil,ludo zaljubljen u Predsednika. Ili mu ovako dodje da smo svi takvi, iz ugla Sluzbe ili Nadleznih organa.

Milija Veljovic 25. 07. 2008. 16:21

A nije bas ni da smo svi toliko posteni, odakle nam takvi Organi :):)

nixa 25. 07. 2008. 16:28

Pa okej , generalno oni već sada imaju flagove za voice prisluškivanje , tako da većinu stava o svima nama imaju u bazi.

Ja recimo posedujem biometrijsku ličnu kartu, i nemam problem da izadjem u susret organima bezbednosti, samo generalno imam problem da nemam notifikaciju kada se to radi.

Milija Veljovic 25. 07. 2008. 16:38

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 57846)
Pa okej , generalno oni već sada imaju flagove za voice prisluškivanje , tako da većinu stava o svima nama imaju u bazi.

Ja recimo posedujem biometrijsku ličnu kartu, i nemam problem da izadjem u susret organima bezbednosti, samo generalno imam problem da nemam notifikaciju kada se to radi.

Okej, ne smetaju mi biometrijski dokumenti dok god mi to olaksava zivot i ako podize bezbednost. Generalno, ne volim da im idem u susret-imam losa secanja.
Djavo se i krije u notifikaciji:)

LiquidBrain 25. 07. 2008. 16:48

Umesto sto samo ovde negodujemo, ja mislim da bi trebali i nesto konkretno da uradimo povodom ovoga...

Ne treba dozvoliti bilo kome da nam kopa po privatnosti!!!

nixa 25. 07. 2008. 16:57

Pa svako od nas lično može da to uradi... recimo oni Skype poziv nema blage teorije da mogu da snimaju .... itd itd

LiquidBrain 25. 07. 2008. 17:13

Mislio sam da generalno nateramo kretene da povuku ovaj zakon!!!

dkurel 25. 07. 2008. 17:14

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 57851)
Pa svako od nas lično može da to uradi... recimo oni Skype poziv nema blage teorije da mogu da snimaju .... itd itd

Dolje Nikson! :)

Ma gde bre nemaju - dosta je da znas user i pass.
Skype je najgora security rupa koju sam video od svih voip klijenata.

A na stranu sto ce imati dovoljno vremena da pronadju kako da snimaju, kada vec imaju pristup svim podacima.

Gargoyle 25. 07. 2008. 17:36

Takodje je posebno zanimljivo koliko će takva oprema i resursi da koštaju, i ko će to sve lepo da plati - mi naravno, jer malo je samo 380 dinara prinudne rtv pretplate, a kao da nema pametnijih stvari u ovoj državi na koje je potrebno smisleno potrošiti pare.

conica 25. 07. 2008. 17:41

Off Topic: [ironic]hey mozda ovo ima i dobru stranu: ako budu imali potpunu kontrolu moci ce i drzava da prati sve online transakcije u cilju oporezivanja, pa nam mozda "dozvole" PayPal[/ironic]


ontopic - veoma kratko - uzasnuta sam

pbogdanovic 25. 07. 2008. 18:29

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 57801)
Ja stvarno ne mogu da verujem odsustvo osnovne logike kada se cita to sto je RRA donela kao pravilnik. Pa to postoji u SVIm EU drzavama, USA, Kanadi itd... Stvarno me plasi to o cemu se ovde raspravlja... :(

Ja mogu samo da konstatujem da tebi ili mnogo nije dobro ili si neki BIA, KOS, SDB ili sta vec i smejes nam se sto raspravljamo o necem ozbiljnom i jos nas podbadas svojim pritupim komentarima.

pbogdanovic 25. 07. 2008. 18:31

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 57802)
Privatnim sudskim tuzbama cim se prvi put sprovede, dizanjem prasine po medijima.
Posto nijednu od ove dve stvari kao pojedinac niko nije u mogucnosti da sprovede, sve oci su uprte u vodece internet provajdere. Nazalost, ocekujem mlake, umerene i diplomatske odgovore. Sve u svemu ovo ce da prodje bez vecih problema

Mene cudi da Sloba ili Udruzenje provajdera ili neko treci nije vec prosledio ovo na sve moguce adrese u inostranstvu.

Pogotovo me cudi da se nije oglasio B92 koji inace vristi kad su mnogo manje stvari u pitanju. Zasto sad cute???

zira 25. 07. 2008. 18:55

Off Topic: @conica: da, i jos nesto: konacno mozemo da se oslobodimo Alexa rejtinga, sad imamo BIA rejting, 100% tacan :)

Ivan 25. 07. 2008. 20:14

Citat:

Originalno napisao dkurel
Skype je najgora security rupa koju sam video od svih voip klijenata.

Jel moze samo kratko objasnjenje ove recenice ? Zasto je skype najgori, kakve su prednosti drugih (na polju sigurnosti) ? Nisam u ovim "vodama" a zanima me ... hvala.

mileusna 25. 07. 2008. 22:50

@stellanova

Ti si se baš žestoko zauzeo za ovo pitanje. :) U pravu si u jednom, ovo je podzakonski akt, pravilinik, whatever, o tehničkim preduslovima koji provajder treba da ima, ali bilo bi dobro kada bio se toga i pridržavao, tehničkih preduslova.

Ne vidim kakve veze "periodično slanje baze podataka o korisnicima nadležnim organima" ima sa tehničkim preduslovima. Dakle ako je tako kako ti tvrdiš, a moralo bi da bude, ja bih da se to malo bolje formuliše. Ovako kako je napisano ima puno mesta da se komentariše šta je pisac hteo da kaže i tumači na različite načine, a to obično znači da zakon ili podzakonski akt nije dobar.

misk0 25. 07. 2008. 22:53

@Ivan:
Pa Skype u sustini duplira / sinhronizuje klijente ukoliko koriste istu identifikaciju. Ja recimo imam potrebu da se nakacim od kuce na skype na poslu (skype mi je na poslu non-stop upaljen kao i comp) i sve chatove koje odradim kuci (u tom momentu sam nakacen sa oba compa) sutradan nadjem na poslu u logovima. Nisam probavao voice ali mislim da je to ono sto Dejan spominje.

Da je najgori i nije bash... bar se skype ne moze prisluskivati 'tako sto ces uhvatiti stream' dok ostali VoIP provajderi nemaju nikakvu zastitu i ladno u pola razgovora mozes da upadnes i snimas.


ontopic... procitao sam citavu diskusiju, nisam samo gledao komentare na sajtovima vezanu za ovu odluku ali nigdje u diskusijama (osim sprecavanje pedofilije) nisam nashao 'potrebu' koja se ukazala kako bi se ovaj zakon donio. Znaci sta je iniciralo to? Postoji li negdje javno objavljeno obrazlozenje 'mi smo zakljucili to i to..'?
U Srbiji (ne samo Srbiji, vec citavoj regiji) nije problem nedostatak zakona, ima ih ionako previshe, vec nepostivanje i nedoslednost u sprovodjenju istih. Dok se god to ne sredi, ne moze ni 10000e novih zakona nista da promjene.
Ovaj zakon se u Svici pokusava proturiti vec 10ak godina pa nikako ... uvijek je velika vecina u parlamentu (donjoj sobi) protiv toga. Ne kazem da tajne sluzbe to ne rade, ali to vishe gledam kao izuzetak a ne pravilo.

kako vec kazu .. my 0.02$

mileusna 26. 07. 2008. 00:01

Možda sve ovo i propadne ipak, vrlo brzo uključili su se i mediji... Na trenutak sam se uplašio da će se sve završiti na kuknjavi po blogovima i forumima.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=50675
http://www.danas.co.yu/20080726/dogadjajdana1.html#2

Malo sam ga pogurao na Naslovima među najvažnije vesti dana. ;) Mada generalno i jeste veoma bitna stvar da se ovo rasčisti, svakako mnogo bitnije od toga u kojoj je kafani D.D.D. svirao gusle.

Oglasio se i Rodoljub Šabić:

Citat:

Rodoljub Šabić, poverenik za informacije od javnog značaja, kaže za Danas da je ovo akt koji ima mnogo nejasnih normi čije značenje zavisi od toga ko ga tumači.

- Ovaj akt deluje kao tehnički, ali imajući u vidu šta znači internet danas, voleo bih da stupi na snagu nakon ozbiljne javne rasprave. Niko nema ništa protiv toga da država uredi te uslove. Neke od normi mogu imati značaj zakonskog akta, a ovo je trebalo raditi malo drukčije - zaključuje Šabić.

dkurel 26. 07. 2008. 00:23

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 57876)
@Ivan:
Pa Skype u sustini duplira / sinhronizuje klijente ukoliko koriste istu identifikaciju. Ja recimo imam potrebu da se nakacim od kuce na skype na poslu (skype mi je na poslu non-stop upaljen kao i comp) i sve chatove koje odradim kuci (u tom momentu sam nakacen sa oba compa) sutradan nadjem na poslu u logovima. Nisam probavao voice ali mislim da je to ono sto Dejan spominje.

To i cinjenicu da ukoliko si na javnoj IP adresi i sa dovoljno velikim bandwidthom po njihovoj proceni - koristice tvoj Skype klijent kao supernode, sto znaci da ce preusmeravati RTP stream preko tebe - jesce ti bandwidth. Ne dao ti Bog da placas za taj bandwidth...
Imao sam presrecnog klijenta koji je placao net po protoku i insistirao na Skype-u sve dok nije stigao racun za net. Siroma'.

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 57876)
Da je najgori i nije bash... bar se skype ne moze prisluskivati 'tako sto ces uhvatiti stream' dok ostali VoIP provajderi nemaju nikakvu zastitu i ladno u pola razgovora mozes da upadnes i snimas.

Ovo je tacno za ostale provajdere. A Skype cu da probam koliko ovih dana i javljam rezultate. :)

ivanhoe 26. 07. 2008. 01:32

Ovakvi zakoni se vec godinama pokusavaju uvesti u mnogim zemljama, i koliko ja znam nigde u Evropi to nije uspelo.

Postavlja se pitanje za sta bi se ovo uopste koristilo? Da li bi to bitno doprinelo sigurnosti gradjana Srbije?U npr. Holandiji i skandinavskim zemljama policija nema prava da vas legitimise na ulici, niste obavezni da nosite licnu kartu, nema sanse da oduzimaju servere i kontrolisu logove bez specijalnih dozvola koje se izuzetno tesko i retko dobijaju, pa opet nisu propali, nista im ne fali... a pri tome Danska ima vise procesiranih krivicnih dela nego Srbija, znaci nije da nemaju potrebe da se bore protiv kriminala, nego jednostavno postuju pravo na individualnost pojedinca..

Manx 26. 07. 2008. 05:17

Citat:

Originalno napisao dkurel (Napišite 57777)
Hipotetika ljudi, hipotetika.

Pa nemam razloga da radim, niti kazem da bih radio.

Ali recimo da ti i ja odemo i pijemo i jedemo u kafani i ti mi kazes kako mi je ruzan nos a ja se smrtno uvredim... opet hipotetika. (da je zaista tako, naravno, trebao bi i lekic, hehe, ali opet -- hipotetika)

Pozdrav svima,
Ja sam manx kao sto pise levo...desno ne pise nista specijalno a dole pise poznanik sa es STELLANOVA.
Predivno.
Dakle pozdrav svim sadasnjim i bivsim clanovima es koji su se odvojili u devprotalk struju.
Pozdrav i moderatorima sa molbom da shvate moj povremeni oportunizam.
Interesantan topic, sve se pusi.

Moram priznati da bih se uvredila da mi neko kaze da imam ruzan nos i uopste ne smatram da mi zbog toga treba bensedin a vidim ovde sve doktori psihopatologije.
Ako cemo pravo, paranoik ne moze biti svako. Biti paranoik nije nimalo uvredljivo. Paranoik se tesko otkriva, odlicno implementira u drutvo i generalno nema nikakvih tegoba. Stavise paranoidni potencijal imaju retko visoko inteligentne osobe, u koje spadam ali me ovog puta najava traljavih i neelegantnih pokusa vezanih za narusavanje internet privatnosti, nesto ne dira.

Doduse ne mogu zanemariti ove cinjenice i smatram da niko iz bezbednosne agencije nece biti kaznjen za "hit-or-miss" odabir mete niti za zloupotrebu.
Tome treba doakati prosto, prevencijom, sto je izvodljivo.

Sve u svemu razlika u percepciji cini ili ne cini paranoika. Paranoidni personality samo malo jace dozivljava istinu tako da je u principu u prednosti, jer sve ima u vidu, nikad se ne opusta a samim tim i teze nastrada. Utisak i uverenje cine tu finesu koje daju kvalitet dozivljavanja jedne te iste istine. Ako kazem da imam utisak da je to s* onda nisam paranoik a ako kazem da sam uverena da je to s* onda jesam. Znaci slobodno zanemarimo da postoje paranoici i oni koji to nisu ,ostaje istina a to je u ovom slucaju sr*.

Na mestu potpunog nesklada kad se tice institucija, svakako necu ostaviti slucaju da li me neko kontrolise ili ne jer u krajnju ruku moja prenesena data nije od krucijalne vaznosti te to samo i nije pitanje i nije mnogo vazno, pitanje je folozofske i eticke prirode i mog odabira da mi se to ne radi bez da za to postoji dobar argument, jer sumnjam u ispravnost i tehnolosku spremnost za takav poduhvat.

Naprosto ne zelim da me eksponira neko ko nije eksponirao svojevremeno mog napadaca i kad su ti isti organi dopustili cyber-kriminal na mojoj kozi navodno zbog nedostatka ovlascenja i mogucnosti, kad mi je ponudjeno da sama vodim rat, snimajuci razgovore i dokumentujuci eksplicitni materijal sa weba bez garancije da cu se osloboditi posasti.

kodi 26. 07. 2008. 07:37

b92 i dalje cuti...

:1037:

ivanhoe 26. 07. 2008. 07:49

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao Manx (Napišite 57897)
Pozdrav svima,
Ja sam manx kao sto pise levo...

bez uvrede, ali ovaj tekst ko da je generisan Bayesom, kilometar naizgled smislenog teksta, a opet potpuna lisen bilo kakve poente...

Milija Veljovic 26. 07. 2008. 09:26

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 57878)
Možda sve ovo i propadne ipak, vrlo brzo uključili su se i mediji... Na trenutak sam se uplašio da će se sve završiti na kuknjavi po blogovima i forumima.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=50675
http://www.danas.co.yu/20080726/dogadjajdana1.html#2

Malo sam ga pogurao na Naslovima među najvažnije vesti dana. ;) Mada generalno i jeste veoma bitna stvar da se ovo rasčisti, svakako mnogo bitnije od toga u kojoj je kafani D.D.D. svirao gusle.

Oglasio se i Rodoljub Šabić:

Dovoljno je procitati ova dva clanka i videti da je Sloba Markovic postavio prava pitanja. Jasno je samo da hoce sve podatke a ostalo je stvar tumacenja i da su to uradili podzakonskim aktima da ne bi moralo da ide na bilo kakvu javnu raspravu.Slicno,samo sada pretpostavljam,se vec primenjuje kod mobilnih operatera.Samo oni nam to nisu javili.Sto bi to radili, jel da?!!

ivanhoe 26. 07. 2008. 10:00

B92 je prokomentarisao samo ovo

Goran Aničić 26. 07. 2008. 10:44

U suštini, problem je u sadržaju ovog podzakonskog akta, odnosno njegove ustavnosti i zakontosti (usklađenosti sa višim aktima) a u konsultaciji sa pravnikom dobio sam odgovore kako delovati:
  • pravo na inicijativu za pokretanje postupka za ocenu ustavnosti i zakonitosti Zakona ili drugog opšteg akta ima svako pravno ili fizičko lice
  • Postupak za ocenu ustavnosti i zakonitosti mogu da pokrenu državni organi, organi teritorijalne autonomije ili lokalne samouprave kao i najmanje 25 narodnih poslanika
  • Ustavni sud može da do donošenja konačne odluke suspenduje izvršenje pojedinačnog akta čiju ustavnost ili zakonitost ocenjuje
Donošenjem ovog opšteg akta prekršeno je još nekoliko članova Ustava:
  • Član 44 - koji kaže da je "tajnost pisama i drugih sredstava komuniciranaj nepovrediva, a odstupanaj su dozvoljena samo na određeno vreme i na osnovu odluke suda, ako su neophodna radi vođenja krivičnog postupka ili zaštite bezbednosti Republiek Srbije"
  • Član 42 - prikupljanje, držanje, obrada i korišćenje podataka o ličnosti reguliše se isključivo zakonom, a ne ovakvim opštim aktom
Takođe, akt je narušio i Član 196. stav 4 Ustava koji se odnosi na vreme stupanja na snagu zakona ili drugog opšteg akta. U ovom aktu se kaže:
Citat:

Ovi tehnički uslovi stupaju na snagu narednog dana od dana donošenja.
A Ustav kaže "Zakoni i drugi opšti akti stupaju na snagu najranije 8 dana od objavljivanja i mogu stupiti na snagu ranije samo ako za to postoje opravdano razlozi, utvrđeni prilikom njihovog donošenja."

kodi 26. 07. 2008. 10:53

il' smo mi previse paranoichni, ili je ovde neko lud.. :)

na svim ostalim, forumima i blogovima su reakcije blage i mlake...
tipa: "ma gde su oni sposobini da do kraja sprovedu takvo nesto, to je za njih spejs shatl..."
ili: "provajderi nece imati sredstava za tako nesto..."
ili tako neke nebuloze...

svi su u fazonu, ma sad cu ja da predjem na gmail/yahoo, i ne mogu mi nista...
1 u 100 kapira sta bi se sve moglo uraditi kad bi se sve sto je propisano sprovelo u delo...
:|

ppavlovic 26. 07. 2008. 10:59

Kad sam pocinjao sa Internetom '97-'99 godine, svi smo bili u fazonu PGP enkripcije mejlova, deljenju kljuceva i sl, a sada svi koristimo Yahoo, GMAIL, MSN, Google Docs i sl, sto je sve neenkriptovano, a saobracaj toga moze da se presretne cime god zelis, jedino sto te ogranicava je velicina hard diskova za storage svega toga, medjutim kako su diskovi danas dzaba, ni to nije problem.

dkurel 26. 07. 2008. 11:52

Citat:

Originalno napisao kodi (Napišite 57908)
svi su u fazonu, ma sad cu ja da predjem na gmail/yahoo, i ne mogu mi nista...

Obicno niko i ne gleda zavisnost izmedju onoga sto pisu na Gmail-u i reklama koje im Google plasira... avaj... svi su alavi na storage space.

Jos stave i firmin E-mail domen na GMail (citiram : "toliki prostor, antispam, a cijena prava sitnica")

misk0 26. 07. 2008. 11:58

Koji dio ja ne kontam? Gmail forsira SSL (mada sam cuo negdje na DPTu da moze i bez) za webmail, za POP3 i SMTP se koriste kriptovani protokoli tako da ako saljem nekome mail koji je na Yahoo ili neki mail server koji nije u Srbiji - sta BIA/CIA/snajka mogu da uprate?

kodi 26. 07. 2008. 12:02

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 57911)
Koji dio ja ne kontam? Gmail forsira SSL (mada sam cuo negdje na DPTu da moze i bez) za webmail, za POP3 i SMTP se koriste kriptovani protokoli tako da ako saljem nekome mail koji je na Yahoo ili neki mail server koji nije u Srbiji - sta BIA/CIA/snajka mogu da uprate?

imas u gmailu opciju always use https, ali mislim da to nije po defaultu, bar kod mene nije bilo.

dkurel 26. 07. 2008. 12:04

problem je generalno u privatnosti podataka, ne u srbiji samo - stoga je ovo blagi offtopic, ali:

mozda te nece upratiti "na putu" nego ce ti isparsirati mail na serveru.
kao sto rekoh - testiraj:

salji nedelju dve mailove sa nekim keywordima i neces dugo cekati pre nego sto ti se reklame gle cuda bas sa tim keywordima pojave u mailbox-u.

naravoucenije izvuci sam.

Manx 26. 07. 2008. 12:10

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 57901)
Off Topic:


bez uvrede, ali ovaj tekst ko da je generisan Bayesom, kilometar naizgled smislenog teksta, a opet potpuna lisen bilo kakve poente...

Off Topic

Oh, izvini sto je text tako nerazumljiv. Probacu sledeci put neki drugi algoritam za izrazavanje ili jos bolje Ruby, Pascal i slicno efikasno i produktivno.
Hvala za dobrodoslicu na ovaj kul elitisticki forum...

dkurel 26. 07. 2008. 12:28

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 57901)
Off Topic:
bez uvrede, ali ovaj tekst ko da je generisan Bayesom, kilometar naizgled smislenog teksta, a opet potpuna lisen bilo kakve poente...

Citat:

Originalno napisao Manx (Napišite 57914)
Off Topic
Oh, izvini sto je text tako nerazumljiv. Probacu sledeci put neki drugi algoritam za izrazavanje ili jos bolje Ruby, Pascal i slicno efikasno i produktivno.
Hvala za dobrodoslicu na ovaj kul elitisticki forum...


Nije Bayes. Ironija na Stellino nazivanje nas svih ovde paranoicima.

Sporni post editovan radi lakse razumljivosti.

dkurel 26. 07. 2008. 13:09

Citat:

Originalno napisao kodi (Napišite 57908)

"ma gde su oni sposobini da do kraja sprovedu takvo nesto, to je za njih spejs shatl..."
ili: "provajderi nece imati sredstava za tako nesto..."
ili tako neke nebuloze...

Pa i ne kosta toliko puno. Dovoljno je da negde na optickom kablu samo "dodaju" jos jedno vlakno koje ce da provuku do neke tamo sobe za ovlascena lica.

Stavise, ima jos jedna klauzula po kojoj je odredbe iz pravilnika moguce ostvariti i "preko nadprovajdera" (Telekom?).

Kad imas pristup komplet saobracaju - dosta ti je samo ethereal da skupi pakete, dovoljno storage spacea i nesto cime ces da analiziras skupljeno.

Bojim se da nije skupo uopste.

misk0 26. 07. 2008. 17:02

Citat:

Originalno napisao kodi (Napišite 57912)
imas u gmailu opciju always use https, ali mislim da to nije po defaultu, bar kod mene nije bilo.

Uhm.. ja nisam nikad uspio da se ulogujem na webmail gmaila bez https. I sad sam pokusavao par puta, iz razlicitih browsera i ne ide. Sve je preusmjereno na https.

dkurel: Da, ali nadzor na gmailovim serverima ne moze da vrshi jedna BIA iz Srbije. To sto gmail moze da radi je zato sto tu uslugu dobijas dzaba. Ono sto sam htio reci je da oni (BIA) ne mogu snifati (tesko, sa skupom opremom ili cime vec, sto spada skoro u domen naucne fantastike) promet koji ja preko webmaila ostvaruje sa gmailovim serverima.

I nemoj sad banalizovati toliko, jedan etheral analizira promet na 100 ili 1GB linku a ne na 100GB linkovima sa milionima konekcija i paketa. Routeri na takvim tackama su jako veliki i jako puno kostaju


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:07.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.