DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Problemi sa poteškoćama - uplata iz inostranstva (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2690)

pcigre 30. 03. 2007. 12:56

Problemi sa poteškoćama - uplata iz inostranstva
 
Našli smo potencijalnog sponzora za sajt i sve smo bez problema dogovorili dok nismo dosli do stavke plaćanja, odnosno načina plaćanja.

Naime sajt nije pravno lice i do sada smo sponzorstva sa firmama iz naše zemlje rešavali preko ugovora o delu odnosno trange-frange sistemom kešom/robom na ruke. Mešutim ovog puta se radi o stranoj firmi gde iako je marketing manager naš čovek sumnjam da su spremni na trange-frange.

Kako bi mogao da izvedem da nam ljudi uplate novac? Imam prijatelja koji ima agenciju (marketing). Da li bi mogao možda da nekako preko njegove firme primim novac iz inostranstva?

Nama najvise odgovara da nam sponzor plati droškove preko interneta no možda bi ovo bilo pogrešno shvaćeno ili prestavljalo problem oglašivaču?

@moderatori: ukoliko je soba promašena, molim premestite temu u odgovarajuću. Hvala unapred.

BrainDamage 30. 03. 2007. 13:07

Pa, neka ti posalju invoice koji ces da potpises kao vlasnik tog_i_tog sajta, i vratis im nazad (da imaju "crno na belo" za sta su dali pare), a tebi pare u banku na devizni racun.

Mozda lupam, ali ovako fino funkcionise u slucaju firma <=> freelancer :) Probaj, ne kosta te nista.

dinke 30. 03. 2007. 13:23

Citat:

Originalno napisao pcigre
Imam prijatelja koji ima agenciju (marketing). Da li bi mogao možda da nekako preko njegove firme primim novac iz inostranstva?

Da. Tvoj prijatelj napravi dve fakture za ucinjeni iznos (jednu deviznu i jednu dinarsku sa istim iznosom kao na prvoj ali u dinarima po srednjem kursu na dan kreiranja fakture). Oni posalju novac, tvoj drugar podigne pare, konvertuje u dinare i prosledi tebi. Ovo naravno pod uslovom da je pausalac i da ima devizni racun.

Inace, uz manje probleme mozes i da primis novac iz inostranstva i kao fizicko lice. Jednostvo otvoris racun u bilo kojoj banci, trazis instrukcije za prijem novca iz te i te zemlje u toj i toj valuti, posaljes klijentu, on ti uplati pare i to je to. U nekim bankama moze biti cimanja oko toga ko ti i zasto salje pare (toga ranije nije bilo ali boze moj). E sad, po zakonu valjda moras da se prijavis sam poreskoj i platis 15% (ako se ne varam) od te sume u roku od 15 dana, ali nisam siguran da to iko radi, a kako niko jos uvek nije imao probleme zbog toga, sam odluci kako ces se ponasati :)

BrainDamage 30. 03. 2007. 17:22

Mene niko nikad u banci nije pitao ko/zasto salje novac :-/ Mislim... ne bunim se ja, samo nisam znao ni da postoji takav zakon :-|

milano 30. 03. 2007. 20:03

Citat:

Originalno napisao BrainDamage
Pa, neka ti posalju invoice koji ces da potpises kao vlasnik tog_i_tog sajta, i vratis im nazad (da imaju "crno na belo" za sta su dali pare), a tebi pare u banku na devizni racun.

Mozda lupam, ali ovako fino funkcionise u slucaju firma <=> freelancer :) Probaj, ne kosta te nista.

Mozda ja nesto ne kapiram, koliko je meni poznato invoice salje onaj ko prima novac a ne onaj ko salje.

Ako ljudi zele da ti posalju novac lako ce naci nacin, mogu da rade wire na tvoj racun, cek na kucnu adresu, moneybookers, u krajnjem slucaju 2co.

Sto se tice ugovora, mozes da potpises ugovor sa njima i kao fizicko lice, al onda oni placaju poreze u njihovoj zemlji. Sigurno oni to znaju, al svako gleda kako da ustedi :)

Dragan Babić 30. 03. 2007. 20:07

Ja rabim Moneybookers sa jednim klijentom sada, radi odlično, sve preporuke.

milano 30. 03. 2007. 20:13

Off Topic:
mb je majka, jeftin je i pare stizu brzo i direkt na racun, ali defekt je u tome sto i posaljilac mora da ima acc na mb-u, i to za evropu radi super, a usa klijenti nekad imaju problema sa registracijom prilikom proveravanja kartice za upload novca.

Dodatni plus za mb je sto preko njega mogu da se kupuju odredjene usluge npr. skypeout.

pcigre 31. 03. 2007. 00:18

Posto se radi o firmi (distributer igara) ne verujem da koriste mb.

Sve u svemu za sada sam im dostavio broj deviznog racuna privatnog lica pa cemo videti da li ce takav nacin njima odgovarati.

U svakom slucaju hvala na pomoci i brzim odgovorima.

Dragan Babić 31. 03. 2007. 11:44

@ milano:

Stoji sve što si rekao. Mada mislim da nije nikakav problem to što nemaju account jer se on otvara za sekund bukvalno, treba ti samo par informacija o svom računu koje obično imaš pri ruci. Ja sam recimo otvorio MB account baš zbog ovog klijenta. Prvo sam bio skeptičan jer nije bio u wire transfer fazonu na kome insistiram, ali kasnije se ispostavilo da je zakon. Možda je malo otežavajuća okolnost cap na 3500e transfera na 90 dana, ali meni lično nije to neka frka pošto nisam filthy rich.

BrainDamage 31. 03. 2007. 11:53

Mislim da taj limit raste vremenom (cini mi se da je moj bio 16k pre nego sto su mi zatvorili account (debili)). I mozes da ga "skines" ako im ostavis podatke od svoje kreditne kartice :1074:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:43.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.