DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Planiranje i usability (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Hteo bih uloziti od 5 do 6 hiljada evra za neki sajt! (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=7970)

mileusna 20. 10. 2009. 01:08

Citat:

Originalno napisao xippi (Napišite 74437)
@martinking: ja sam bio zaista ozbiljan kada sam ti rekao da dok se ne smislis za te pare odmah kupis zlato i srebro :)

Kod nas srebro i zlato možeš da kupiš samo u zlatari kao nakit ili one jubilarne novčiće što izdaje NBS periodično. Ne postoji način da se ulaže u plemenite metale u Srbiji kao mali investitor ako izuzmemo neke offshore firme koje nude takve usluge i kod nas...

ivanhoe 20. 10. 2009. 01:28

@martinluter: ti u stvari zelis da kupis gotov sajt koji zaradjuje pare. Standardna cena za uhodan sajt je dvogodisnja zarada, sto je 300 x 24 = 7200 jura, a posto je u pitanju sajt koji je tek u usponu, logicno je ocekivati da ce zarada rasti u buducnosti, pa bi ta cena morala biti znatno veca.

Ukratko, prvi i najveci problem sa tvojim pristupom je sto niko ko ima dobru booletproof ideju i u stanju je da je realizuje, nije lud da je tebi proda za te pare, kad on sam moze to da uradi i eksploatise to narednih X godina i zaradi daleko vece pare. Drugi problem je sto su dobre ideje retke, i bez obzira na Istokovu samouverenost, apsolutno je nemoguce garantovati uspeh necega. Znam coveka koji zaradjuje $40K mesecno od jednog sajta, a drugih 30+ projekata koje je uradio mu svi zajedno ne donose ni hiljadarku, iako je brdo novca slio u njih. Jednostavno, kao u svakom drugom biznisu moras da ponudis pravu uslugu u pravo vreme i da uz to imas srece da neko drugi ne ponudi nesto bolje u medjuvremenu.

Ali opet nemoj da odustanes, najgore je sto mozes da uradis je da ne probas. Moj predlog je da smanjis budzet dovoljno da ti ne bude frka da rizikujes, na recimo do 1000 evra za pristojan sajt, i jos 100-150 evra mesecno za nekog ko ce da ga uredjuje i radi komercijalu... i onda rizikujes sa tim. Za 6 meseci vidis gde si i sta si naucuo iz toga, pa onda ako puknes sa tim (a verovatno hoces) probas neku drugu ideju. Pa tako redom dok nesto ne upali...

xippi 20. 10. 2009. 02:04

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 74445)
one jubilarne novčiće što izdaje NBS periodično

njima nista ne fali kao ni dukatima iz bilo kog perioda. oni samo dobijaju na vrednosti :)

sto se srbije tice mi smo vazda offshore :)

cvele 20. 10. 2009. 07:48

Steta sto je istok prestao da prati temu :/

stecko 20. 10. 2009. 09:01

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 74467)
Steta sto je istok prestao da prati temu :/

upecao posao :)

cvele 20. 10. 2009. 09:23

Cisto da napomenem da nemora da se seta u tangama po knezu, moze samo na sledecem bizbuzz-u da izadje na binu u tangama.

srdjan 20. 10. 2009. 10:03

Da li rezime ove teme glasi:

Ne može da se napravi sajt za 5-6000 EUR, koji bi ulagaču posle 6 meseci donosio 300 EUR mesečno, bez potrebe da on bilo šta radi - osim ulaganja i logističke i druge podrške onome ko bi vodio takav sajt ?

?

ivanhoe 20. 10. 2009. 13:10

^ moguce je, ali ne mora da upali..ni za 20,000 evra, a mozda opet za 2000 uspes...

kao sto ne mozes ni da otvoris restoran ili klub ili pekaru koji ce 100% sigurno da postanu najpopularniji u gradu, i da se isplate, koliko god da si novca spreman da slijes u to...

Zapravo, pravo pitanje nije koliko najmanje novca treba uloziti, nego koliko najvise mozes da das, a da se to ipak isplati u razumnom roku, od recimo 3 godine ?!

artur_dent 21. 10. 2009. 16:32

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 74444)
^
Jesu Lari i Sergej osnovali Google, ali je onda došao neko sa strane i tutnuo im milionče početnog kapitala.

Ne nije dosao niko i tutno im milionce. Nego su isli kod rodbine prijatelja i svih ostalih koje su znali ili nisu znali da traze prvo koriscene harddiskove, opremu racunare. Da bukvalno mole ljude koje poznaju da uloze u njihovu [vec delimicno realizovanu] ideju. Tek je poneko prepoznao potencijal te price.
Zaduzili su se kako su znali i umeli, cak su i otisli u minus po kreditnim karticama do maksimuma. Prvi veci cek su dobili na $100 000 i tek je tako krenulo.

http://www.associatedcontent.com/art...g2.html?cat=15

Ako pogledate Youtube, ima slicnu pricu.

Dakle, nije bilo ludaka sa $1M koji su setali unaokolo i gledali kome ce pokloniti pare. Vec su ljudi jurili smarali i vukli za rukav koga su stigli. Dajte mi jednog domaceg inernet preduzetnika sa delimicno razvijenim servisom/idejom koji je pokusao bilo sta slicno - ili mnogo cesce sedi kod kuce i ceka da mu se javi neko ko ce mu dati cek na $1M.

jasmanac 21. 10. 2009. 17:02

Citat:

Originalno napisao artur_dent (Napišite 74566)
Ne nije dosao niko i tutno im milionce. Nego su isli kod rodbine prijatelja i svih ostalih koje su znali ili nisu znali da traze prvo koriscene harddiskove, opremu racunare. Da bukvalno mole ljude koje poznaju da uloze u njihovu [vec delimicno realizovanu] ideju. Tek je poneko prepoznao potencijal te price.
Zaduzili su se kako su znali i umeli, cak su i otisli u minus po kreditnim karticama do maksimuma. Prvi veci cek su dobili na $100 000 i tek je tako krenulo.

lol kada procitam ovako nesto uvek se zapitam da li ljudi zaista veruju u ovakve price pa ih tako srdacno prenose? :)


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:24.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.